banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 15 Maj 2024, 08:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11163 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 559  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Okt 2012, 13:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2011, 20:10
Postovi: 2051
Kad smo vec kod Rajka Vasica, zanimljivo je to sto je doticni na konferenciji za stampu, glasace SDS-a nazvao polupismenim i primitivnim ljudima, dok naravno, glasaci Snsd-a su skolovaniji. Zaista ruzne rijeci, ali kad vidim ko ih je uputio, bude mi lakse.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=YIBNb8rrs80
Nikad ne zaboravi ko ti je bio djed!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2012, 13:54 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
kompleksas...svjestan je da mnogo ruralnije i primitivnije djeluje vrh snsd,na celu sa njim (rajko vasic),kalabicem,dodikom,davidovicem i kompanijom,nego vrh sds-a sa ognjenom tadicem,bosicem,aleksandrom pandurevic,mirkom sarovicem i ostalima,pa mi ta njegova prica zvuci kao ono "ko o cemu...." :D :D


mislim bar ja nemam drugo objasnjenje.....ne vjerujem da je stvarno umislio da su oni neka urbana elita koja skuplja i glasove takvih biraca...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2012, 13:56 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Okt 2012, 12:20
Postovi: 54
haha...ognjan tadic nasao si pravoga za poredjenje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2012, 14:02 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39444
Lokacija: Месечева икра
Davidović ne izgleda ruralno za razliku od ostalih pobrojanih. I ne treba bar SDS da im se ruga...malo su se umili sada ali imaju i imali su svojih sirovina na izvoz.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2012, 14:05 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ne pratis temu :D ..ne ruga se sds snsd-u,vec obrnuto (osim ako ne racunas mene,i moj odgovor na ovu vasicevu tvrdnju) .. 8)


Citiraj:
Kad smo vec kod Rajka Vasica, zanimljivo je to sto je doticni na konferenciji za stampu, glasace SDS-a nazvao polupismenim i primitivnim ljudima, dok naravno, glasaci Snsd-a su skolovaniji.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2012, 14:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Okt 2012, 12:20
Postovi: 54
klasican odgovor schlagera kad mu neko kontrira :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2012, 14:08 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39444
Lokacija: Месечева икра
shlager, na tebe sam i mislio, ne na stranku...castra, dosadan si.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2012, 14:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Okt 2012, 12:20
Postovi: 54
zoka brate nemoj tako, taman smo se poceli slagati


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2012, 15:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
castra zoka se samo sa forumasicama slaze i to vodoravno

tako da dzaba zvonis

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2012, 17:25 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Босић: Грађани Српске не желе газду, већ представнике народа


БАЊАЛУКА - Предсједник Српске демократске странке (СДС) Младен Босић оцијенио је да губитак великог броја власти СНСД-а на локалном нивоу показују да грађани Републике Српске не желе газдовање, него представнике народа.

И у томе је, нагласио је Босић у емисији БН телевизије „Пулс“, разлика између СДС-а и СНСД-а.

-Оно што је народ Српске поручивао током кампање, а власт није слушала, јесте постулат да људи не желе газду. Не требу му неко кога ће он морати слушати беспоговорно и кога он може експлоатисати на било који начин. Сматрамо да онај ко је изабран на политичку функцију треба да служи народу, да њему народ буде газда, категоричан је Босић.

Предсједник СДС-а је рекао да је за разлику од тог концепта СДС, у СНСД-у је сасвим супротно.

-Код нас је СДС заштитни знак, а код СНСД је заштитни знак Милорад Додик. Они чак и у називу странке имају име свог предсједника. То помало асоцира на приватну странку. Ми покушавамо да изградимо странку, а они да изграде харизму и култ личности око свог предсједника и да се онда шлепају на основу његове снаге, сматра Босић.

Истичући да се у Српској догодио политички земљотрес, у смислу преокрета, сличан оном 2006.године када је СНСД дошао на власт, Босић је навео да не мисли да је Милорад Додик схватио поруку народа, иако је дан након локалних избора, на којима је СНСД доживио дебакл, рекао да јесте.

-Чини ми се да сву одговорност покушавају да сведу на људе на локалу, без икакве одговорности политике коју су водили, без одговорности врха странке, који је у случају СНСД доминатна политичка функција. Много мање одлука су доносили људи на локалу, него што су доносили врх и предсједник СНСД-а и то је специфичност организације те странке, нагласио је предсједник СДС.

У многим општинама у Српској, обећања дата још 2008. године нису испуњена и, како каже Босић, и то је још један од разлога зашто СНСД није добио подршку гласача на овим изборима.

Због погрешног концепта странке, СНСД није тако доминатан као раније, па је врло могућа и реперкусија и на општим изборима, 2014.године, закључио је предсједник Босић.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2012, 15:58 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
БАЊАЛУКА - Српска демократска странка поздравља промјену става предсједника Савеза независних социјалдемократа Милорада Додика да је спреман да се у РС усвоји закон који би омогућио провјеру поријекла имовине и њено одузимање у случају да је стечена нелегално, почевши од њега и свих политичара на највишем нивоу.

Полазећи од чињенице да је за обрачун с корупцијом неопходна политичка воља и да је неопходно прво утвридити и санкционисати корумпиране политичаре, СДС је током 2008. и 2009. године у више наврата упућивао у Народну скупштину Републике Српске приједлог Закона о одузимању незаконито стечене имовине.

Наш закон је предвиђао да сви изабрани и именовани функционери законодавне, извршне и судске власти из Републике Српске морају доказати поријекло своје имовине.

Посебна обавеза односила се на лидере свих политичких партија који би у року од шест мјесеци од дана ступања закона на снагу морали доказати како су стекли своју имовину, без обзира о коликој имовини се ради и гдје се она налази.

Нажалост, овај приједлог није наишао на одобравање СНСД - Милорад Додик и других странака на власти.

Умјесто тога СНСД је изгласао Закона о одузимању имовине стечене извршењем кривичног дјела, који је предложила Влада Републике Српске, а који не предвиђа обавезу политичара да доказују поријекло имовине.

Због јавно изнесеног става предсједника РС Милорада Додика, Српска демократска странка позива странке које врше власт у Републици Српској, да одмах покрену процедуру за усвајање одговарајућег закона.

Уколико то они не учине, СДС ће у процедуру понови упутити свој приједлог закона чије би усвајање и примјена санкционисало корупцију у институцијама Републике Српске.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2012, 16:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Тешки шупљак.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2012, 16:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15290
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Joj kopiranja Nikolićevih Naprednjaka i deklarativnog riješavanja korupcije.Povraća mi se.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2012, 16:06 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
pojasnite? 8)

kako mislite šupljak,ako SDS zahtjeva donošenje zakona o porijeklu imovine?

možda mi je nešto promaklo.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2012, 16:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Траже нешто, а знају да се то неће изгласати, нешто у фазону "ми се залажемо за борбу против корупције, а власт неће". А и они у својим редовима имају функционера које би ово могло закачити.

Да се разумијемо, ја би први ово хтио да се усвоји, али код нас се све сведе на скупљање неких ситних поена и овакве ствари се спомињу само да се нешто каже, без реалне жеље да се иде у реализацију неких планова који би смањили криминал.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2012, 02:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Schlager je napisao:

Наш закон је предвиђао да сви изабрани и именовани функционери законодавне, извршне и судске власти из Републике Српске морају доказати поријекло своје имовине.

kojim instrumentima i na koji nacin je ovo izvodivo,al bez preseransa.ja o ovome sanjam od kad sam poceo da se razumijem politiku!
WinstonWolfe je napisao:
Траже нешто, а знају да се то неће изгласати, нешто у фазону "ми се залажемо за борбу против корупције, а власт неће". А и они у својим редовима имају функционера које би ово могло закачити.

Да се разумијемо, ја би први ово хтио да се усвоји, али код нас се све сведе на скупљање неких ситних поена и овакве ствари се спомињу само да се нешто каже, без реалне жеље да се иде у реализацију неких планова који би смањили криминал.

potpisujem misao gospodina siromasnog kosom po glavi,a bogatog mudrosti po forumu :P

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2012, 19:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2011, 21:09
Postovi: 269
Lokacija: Београд
casttra je napisao:
haha...ognjan tadic nasao si pravoga za poredjenje...


ognjen je opskuran lik,nema harizmu :(

_________________
Ко нас не зна, скупо би нас платио - ко нас зна, јефтино нас потплаћује.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2012, 19:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Okt 2012, 12:20
Postovi: 54
gledah sinoc Ivanica na BN televiziji i koliko je napricao kako je bilo fino za njegove vladavine, odmah sam uzeo pasos i gledao jesam li ja bio na ovim prostorima tada ili je moguce da se ja toga ne sjecam...jednina stranka koja je ispod sds-a je ovaj pdp i dns...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2012, 13:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
SDS je najveće zlo. Neko je spomenuo Mirka Šarovića kao gospodina - što se mene tiče (a vas vjerovatno boli kitica za tim), ono je bio i ostao živi leš.
Da Bog da došli na vlast, kod njih se najbolje protestvovalo...

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2012, 13:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
kako mislite šupljak,ako SDS zahtjeva donošenje zakona o porijeklu imovine?


Misle(imo) da ce i SDS, kao i svaka politicka partija do sada, taj zakon u potpunosti sprovesti na njima protivnim partijama
Za njih i njihove koalicione partnere postojali bi drugi arsini
Ko kaze ili misli drugacije - ili laze ili je glup :D

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11163 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 559  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs