banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 08:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11163 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 541, 542, 543, 544, 545, 546, 547 ... 559  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Avg 2021, 19:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1428
Pa reci da li je ili samo trolujes


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 19:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1428
Castra je napisao:
_зока je napisao:
Odlaze ljudi jer im je pun qrac da žive u neuređenom društvu gdje par ljudi drže sve i bacili su ruku na svaki vid djelatnosti. Pa jebeni Kajo se proširio kao rak. Trgovina, održavanje puteva, čistoća, bankarstvo, zaštitarstvo, nekretnine...đe god neko nešto napravio tu je Kajo da preuzme. Pa nije mu moj ćaća to dozvolio nego Dodik. Ne kažem da bi pod SDS-om bilo drugačije ali valjda treba da bude bolje, a ne jednako ili mnje loše.



Ovo!

I ne samo to, nije ti prepreka samo nelojalna konkurencija raznih moćnika nego i sam sistem koji je napravljen tako rahitičan i trom da je to nevjerovatno.
Svi samo pokušavaju da prebace lopticu nekom drugom, samo da ne moraju da se zamajavu sa strankom. Znači bukvalno ti prosječan činovnik u svakom nivou uprave pokušava zagorčati život svojim neradom i ljenošću.

I ne samo to, nego opet i svaki prosječan radnik traljavi posao i moraš da se natežeš da bilo šta obaviš.
Jednostavno se teško šta danas može uraditi kako treba i da valja, ma koliko god da platiš...


E pretjera ga Castra bas ga pretjera


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 19:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
U čemu tačno?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 19:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Čiča iz Rogače je napisao:
Ima pozitivnih primjera,nemojte sve u isti koš.Lično sam bio svjedok gdje su se državni činovnici ponijeli kao ljudi i čak više od toga.To je jedna stvar...drugo....nakon ove vlasti koja će kad tad pasti više se neće desiti da jedna politička opcija vuče sve konce.....neće sam SDS ili bilo koja druga stranka sama činiti vlast što može dovesti samo do pozitivnih rezultata.


U teoriji da... moze dovesti samo do pozitivnih rezultata, medjutim... zaboravio si gdje zivis :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 19:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1428
Castra je napisao:
U čemu tačno?


U generalizaciji, svaki, u svakom, nista ne valja, neke negativne pojave u drustvu, a savko ih ima, se ne mogu generalizovati kao pravilo i predstavljati kao opstu sliku to bi trebalo da vrijedi i za nas rastimani i npr. Njemacki ne rastimani sistem gledano i sa ove i one strane granice.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 20:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1428
skypostman je napisao:
Ajmo ovako, od momenta kad je preuzeo vlast do danas da li ti vidis da je Republika Srpska i njen narod napredovao ili je situacija iz godine u godinu sve gora?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk


Evo i na ovo da ti odgovirin iako sam uvjeren da si obican trol.

Republika Srpska i njen narod su napredovali i napreduju ma koliko se ko iz ma kojih interrsa i ma koje vlasti trudio da dokaze suprotno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 20:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
:lol: :lol: :lol:

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 20:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Tabako Pit je napisao:
Castra je napisao:
U čemu tačno?


U generalizaciji, svaki, u svakom, nista ne valja, neke negativne pojave u drustvu, a savko ih ima, se ne mogu generalizovati kao pravilo i predstavljati kao opstu sliku to bi trebalo da vrijedi i za nas rastimani i npr. Njemacki ne rastimani sistem gledano i sa ove i one strane granice.


Zato sam i pisao o prosječnom radniku.
Ima i boljih, ali i lošijih...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 20:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12370
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Tabako Pit je napisao:
skypostman je napisao:
Ajmo ovako, od momenta kad je preuzeo vlast do danas da li ti vidis da je Republika Srpska i njen narod napredovao ili je situacija iz godine u godinu sve gora?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk


Evo i na ovo da ti odgovirin iako sam uvjeren da si obican trol.

Republika Srpska i njen narod su napredovali i napreduju ma koliko se ko iz ma kojih interrsa i ma koje vlasti trudio da dokaze suprotno.
Zasluzio si.

Slika

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 21:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1428
Castra je napisao:
Tabako Pit je napisao:
Castra je napisao:
U čemu tačno?


U generalizaciji, svaki, u svakom, nista ne valja, neke negativne pojave u drustvu, a savko ih ima, se ne mogu generalizovati kao pravilo i predstavljati kao opstu sliku to bi trebalo da vrijedi i za nas rastimani i npr. Njemacki nerastimani sistem gledano i sa ove i one strane granice.


Zato sam i pisao o prosječnom radniku.
Ima i boljih, ali i lošijih...


Nije bas da se razumijemo ali dobro.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 21:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Tabako Pit je napisao:
skypostman je napisao:
Kod ekonomskih migracija postoje push i pull faktori koji uticu na iste, dosad su uvijek ovi pull odnosno privlacni faktori bili odlucujuci ali bogami u zadnje vrijeme se situacija dosta okrenula. Konkretno evo u mojoj blizoj okolini imam primjer gdje je bracni par koji je vec godinu dana u inostranstvu. Nisu otisli zato sto je tamo bolja plata, jer su oboje ovde imali poslove kakve moze sanjati 90% stanovnistva, plate oko 2000KM. Stambeno situirani, znaci sve rijeseno, ali ljudi odose jer im se jednostavno zgadilo ovo. I pritom nikog nemaju tamo, cijela porodica je ovde.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk


Da li im je i tamo plata 2000 KM?
Nije , veća je. Evo imam kumove za primjer. I prijatelje po bijelom svijetu. I svi odreda imaju bolji standard od nas ovdje. Šta treba , da dočekamo sudbinu naših roditelja? Mizerne penzije ako ih ima uopšte? Doktora kojih nema, svi odoše odavde? A sve zahvaljujući tome što su mirno gledali krmke poput Mile i bratije i ovih SDS govana prije njih, mjesto da su ukrašavali bandere sa njima zbog kriminala? Eto zato neki idu odavde, da malo bolje napune novčanik sebi i svojoj djeci a malo manje raznim Kajama i Đokićima, da im djeca ne idu čistit hodnike sa diplomom ekonomije, i da ne nabrajam više .....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 21:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12370
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Ma nije problem to, logicno je da su vece, ali ljudi odlaze, krecu tamo od nule u 40 godini, i troskovi su veci, stan, vrtic za dijete, zena mora polagati razlike nekih predmeta, ispite neke, da bi joj uopste priznali ovo sto je ovde zavrsila. A ovde su mogli zivjeti kao lordovi od svojih plata.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 21:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3053
Ima i tog što ovde nikad nisi siguran do kad ćeš moći tako


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 21:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
skypostman je napisao:
Ma nije problem to, logicno je da su vece, ali ljudi odlaze, krecu tamo od nule u 40 godini, i troskovi su veci, stan, vrtic za dijete, zena mora polagati razlike nekih predmeta, ispite neke, da bi joj uopste priznali ovo sto je ovde zavrsila. A ovde su mogli zivjeti kao lordovi od svojih plata.


Jesu mogli živjeti ko lordovi ili su živili ko lordovi?
Možda planiraju kasnije slati djecu vani na školovanje, pa kontaju da to preduhitre... :D

Vrtić u Beču je recimo besplatan. Plaća se tipa 70 € za hranu, ali se i za to može dobiti olakšica.
Solidan stan sa jednom spavaćom se može naći za tipa 600 € sa režijama, sa dvije spavaće nek je 1000 €.
Ako si duže od 3 godine, možeš da ganjaš i državne stanove, koji su ajd recimo za trećinu jeftiniji...

Šta ja znam, svako pravi sebi kalkulaciju...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 21:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12370
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Mogli su da nisu otisli, na to sam mislio.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 22:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2625
Lokacija: PD
ako je vjerovati klix-u, Sarović se nakon dva dana razmišljanja sjetio da "SDS nije dao Dodiku saglasnost da se susretne sa Erdoganom".
eo drame, sad ga lomi!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 22:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1428
munja.alex je napisao:
Tabako Pit je napisao:
skypostman je napisao:
Kod ekonomskih migracija postoje push i pull faktori koji uticu na iste, dosad su uvijek ovi pull odnosno privlacni faktori bili odlucujuci ali bogami u zadnje vrijeme se situacija dosta okrenula. Konkretno evo u mojoj blizoj okolini imam primjer gdje je bracni par koji je vec godinu dana u inostranstvu. Nisu otisli zato sto je tamo bolja plata, jer su oboje ovde imali poslove kakve moze sanjati 90% stanovnistva, plate oko 2000KM. Stambeno situirani, znaci sve rijeseno, ali ljudi odose jer im se jednostavno zgadilo ovo. I pritom nikog nemaju tamo, cijela porodica je ovde.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk


Da li im je i tamo plata 2000 KM?
Nije , veća je. Evo imam kumove za primjer. I prijatelje po bijelom svijetu. I svi odreda imaju bolji standard od nas ovdje. Šta treba , da dočekamo sudbinu naših roditelja? Mizerne penzije ako ih ima uopšte? Doktora kojih nema, svi odoše odavde? A sve zahvaljujući tome što su mirno gledali krmke poput Mile i bratije i ovih SDS govana prije njih, mjesto da su ukrašavali bandere sa njima zbog kriminala? Eto zato neki idu odavde, da malo bolje napune novčanik sebi i svojoj djeci a malo manje raznim Kajama i Đokićima, da im djeca ne idu čistit hodnike sa diplomom ekonomije, i da ne nabrajam više .....


Pa ekonomski razlozi jesu glavni razlog i uvijek su bili, isli su, idu i ici ce. Cinjenica jeste da sad idu vise i jer je lakse otici. Ako nekad udjemo u tu EU jos ce ih vise otici, ni tada se trend nece promijeniti. Ko god zna kako i ima mogucnsot da se za sebe i svoje izbori za bolje treba da ode gdje god to bilo, samo da se ne zamajavamo pricom da ljudi idu na losije nego sto su imali ovdje, pa ni mi nismo toliko blesavi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2021, 12:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2625
Lokacija: PD
Vukan više ne može durat, pojebali su ga u svim kombinacijama. :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2021, 15:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Frka, panika, grmi, sijeva a baba se ceslja

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarovic ... /210908072

U po frke izmedju Svabe i Bosnjaka nicim izazvan javlja se Sarovic sa nekom svojom totalno lijevom nebulozom.

Jbt, imam transfer blama... Znaci, SDS i dalje samo broji sta Mile radi, izgleda da bi cak brojali koliko puta prdne kad ode u WC.
Pa Sarovicu, imali ste i vi dva puna mjeseca da predstavite bilo kakvu incijativu, bilo kakav vas plan i pravac djelovanja. Pa makar da ste dali neku ideju. Pa neka je i glupa i smijesna. Ali ni to niste uradili.

I onda dodjes i nesto brojis na dan kada cak i Bosnjaci (polu)otvoreno pricaju o mogucnosti disolucije BiH. I naravno opet bez ikakve ideje i prijedloga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2021, 17:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1428
Lijepo od Sarovica sto je suzio rjesnje krize samo na Republiku Srpsku, nista niski, nista carsija.

Meni je zapelo za oko ovo Jecino neki dan, imam ali ne dam, ima vremena ...

"Iako ih imam, ja neću nuditi svoje ideje kako bi se do tog kompromisa moglo doći, to je posao vlasti i treba im dati vremena, ali ako stranke iz FBiH smatraju da je ova Inckova odluka zakovana i da ćemo mi iz Republike Srpske to tek tako prihvatiti, a s druge strane, ako Dodik ne želi da razgovara sa Šmitom, onda ova kriza može da potraje u nedogled", smatra Trivićeva.

https://www.rtvbn.com/4012186/rjesenje- ... s-odgovara

Malo mi je nejasno i zasto nije valjalo kad je Mile najavio onaj razgovor sa Smitom turistom na Jahorini kad sad opet ne valja ni kad se ne razgovara, ko bi ugodio. Mozda se treba najviti u zvanicnu posjetu Visokom predstavniku.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11163 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 541, 542, 543, 544, 545, 546, 547 ... 559  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs