banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 00:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11163 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 559  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Okt 2012, 10:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
shoole je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Joj, da. Cicko

Sorry, na njega sam zaboravio, a strecnulo me juce kada sam mu procitao ime na spisku.

Brrrr... Ali, posvadjano je to gore sve... Srecom.

Имаш то језгро у СДС коју је на прву лопту можда блаже него оно ратно. Али знаш шта се деси са странком која из опозиције дође на власт? Огроман прилив кадрова.

И СНСД је био пристојна странка у почетку. Али кад је дошао на власт, ем су се стари кадрови окуражили ем су имали прилив кадрова типа Шпирић или Калабић.

Слично би било и са овом софт верзијом СДС-а да освоје власт у РС.


kako bolan blaze a neca gica kandidat jos da mu panto ponovo da kancelariju pored piano bara u HB i da nafata jedno desetak drvarcana pa da gurnu sesirice na glavu i da zauzmu opet neko sportsko drustvo i pretvore u privatnu prciju jebi ga zajebao se pa skocio na partizan umjesto da je jos onomad zauzeo dvoranu mejdan pa kumu dao music hall rodji one kancelarije ispred dvoranu iznajmljivao a od kino sale naravio ambulantu


dobro kaze jovo nas treba potrati i prodati ovo kinezima jos da samo momu joksimovica iskopaju da bude novi rajkan i odma da nazovem RTV Sv. Georgije i narucim sumadinac pali topa sa zeljama da pukne brana i sapere kiblu

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 10:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2010, 22:01
Postovi: 613
A sta izbori uradise od omakvog foruma :). je li opet dolazi vrijeme Ratica, Kragulja, Pante, Djukica, Milojevica, Vidovica ili ostaje Janjetovica, Bude Stankovica, Malbasica ili ce se svi prilagodjavati vremenima :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 10:56 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ma sve je ok,i diskusija je u ok tonu,svi kažu šta imaju,zato forumi i služe,i meni su draži ovi postovi sa kritikama na račun stranke,nego hvalospjevi,jer želim da vidim šta ljudi najviše zamjeraju sds-u....samo malo manje ostrašćenosti,i biće savršeno :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 11:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ma vjerujem u staru srpsku poslovicu: Novi dan, nova nafaka :D


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 10 Okt 2012, 11:17, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 11:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
krol2 je napisao:
...Ali im se za jedno mora odati priznanje.Stali su na celo nacionalnog korpusa u najgorim i natezim trenutcima kad drugi to nisu htjeli ili nisu smjeli pa ni taj Dodik koji je ostao vijeran reformistima Ante Markovica.Odbio ih je i Nenad Kecmanovic koji i dan danas serucka iz Beograda..


nije istina da su ONI stali, vec ih je narod izabrao kao i HDZ i SDA, nacionalne partije misleci da ce ove partije donijeti dobroga narodu, a vidjeli smo sta su nam donijeli...


Citiraj:
da te ne lazem,nije BL u nekom epicentru SDS-ovog djelovanja...tezilo bi se ravnomjernijem razvoju Republike Srpske,i ne bi se pravila razlika izmedju Banjaluke i Cajnica ili Berkovica..naravno da bi sve institucije ostale ovdje,i da bi Banjaluka ostala politicki centar RS,ali necu da te lazem da bi se nesto zakidale druge sredine na konto Banjaluke...


svaka cast Schlageru, posteno si napisao.


Citiraj:
Имаш то језгро у СДС коју је на прву лопту можда блаже него оно ратно. Али знаш шта се деси са странком која из опозиције дође на власт? Огроман прилив кадрова.
И СНСД је био пристојна странка у почетку. Али кад је дошао на власт, ем су се стари кадрови окуражили ем су имали прилив кадрова типа Шпирић или Калабић.
Слично би било и са овом софт верзијом СДС-а да освоје власт у РС.

Odlican post.
Zato i smatram da je Dodik sam najveci krivac za ove lakalne izbore, pustio je svega u svacega u stranku, radili su mu i talili se ljudi preko njega i pricali mu bajke, a i on sam je neke kadrove postavljao koji cak nisu iz njegove stranke...
konkretno Banja Luka, koliko sam upoznati, Dragoljub je najtezeg srca "pristao" da Gavranovic bude kandidat, a klanovi su vec odavno bili unutar stranke... gradska vlast (konkretno mislim na skupstinu grada) nije radila lose po mome misljenju, naravno da su mogli vise...
Gavranovic je banjalucanin i ubijedjen sam da ce uraditi puno u narednom periodu za Banja Luku, bitno je jako i da ima prave ljude oko sebe a ne poltrone.

Citiraj:
Medjutim koja je razlika izmedju SDS-a i sadasnjeg SNSD-a?
SDS je krao zato sto je bio na vlasti, a SNSD je na vlasti zato da bi krao. To je sustina price.


prica ti i nema previse smisla, SDS je krao u vremenima rata i egzistencije za goli zivot, da ne pricamo o talovima, prodaji, izdaji, sukobima i podijeli unutar njih samih...
SNSD krao kao i sve stranke na vlasti, gdje su rupe u sistemu.
Jednim zakonom se dosta toga rijesi, zakonom o porijeklu imovine!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 11:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Ovi novi nek rahmetli Aliji dignu spomenik kad(ako ikad) dodju na vlast, jer da on ne rece "nemojte", stranci bi SDS davno stavili na crnu listu i onda pushiona. Inace, mogu misliti koliki im je isfur sad kad im braca s kojim su rusili komunjare, tzv Snaga BiH ,danas cvjeta i nanovo se siri, a ovi jos pod Lemijevom cizmom cvile :(

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 11:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
prevod molim...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 11:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
bilo jednom,
ja govorim o tome da kad je doslo do polarizacije po nacionalnim osnovama niko nije htio ili nije smio uzeti tu ulogu u srpskom narodu osim ljudi iz sds.....narod nije imao drugu nacionalnu opciju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 11:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
prevod molim...

+1
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 11:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
ne treba prevod

SDS je stranka koja se kao i njeni kandidati za odbornike (stari gardista) Klicko i okreni je obrnije iz nasega sela nije Umicevic trebala davno povuci i osnovati neko humanitarno krilo tipa sokola nekada (ne ovih stevandicevih privatnih drvarskih jastrebova) ili kola seksi sestara bez repova raznih ratnih gospodji majki i tu komforno provoditi dane sa malo jacom angazovanoscu za proteklih 15ak godina sad bi vec mogli da iznjedre neke nove mlade ljude iz tih humanitarnih organizacija koji bi mogli da cista obraza izadju pred kamere
umjesto toga oni vade iz naftalina ljude koji ne daj boze da pobjede mogu samo biti odmah u startu omrznuti od dobre trecine gradjana koji uprkos tome sto pokusavaju da zaborave ne uspijevaju
neca gica bi da je izabran zavrsio vrlo brzo kao poplasen
da ne bude da ja imam nesto protiv SDSa ima nas ovde koji nismo zaboravili ni Cavine marifetluke (vragolan mali i njegove zgradice po mejdanu )

jopet se vracam na Mirka Srdica i njegov legendarni stih koji mi ne izlazi iz ove sizofrenicne tikve od kada su zavrseni izbori
nekako mi sve izgleda kao ovi Mirkanovi stihovi

Skini joj gaće,
rekla je daće.
Okreni je, obrni je
iz našega sela nije!

Samo živo, živo, živo!
Nemoj stavit' krivo!

Stani linđo, dobro je bilo!
I jooopet!!!

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 11:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
krol2 je napisao:
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
prevod molim...

+1
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Knjiga "To end a war" ,Ricard Holbruk navodi kako je 96 namjeravao da SDS-u zabrani politicko djelovanje, te da mu je Alija rekao da ne bi to htjeo jer s njima zna kako ce...
Znaci, da im ne bi Alije, nigdje ih danas ne bi bilo.

Jasnije?

SDA, s kojom su se zbratimili davnih 90-tih danas ponovo jase i dizu se, dok ga SDS pushe

Treba li jos prevoda?

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 11:44 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
ERROR je napisao:
rekao da ne bi to htjeo jer s njima zna kako ce...

Ovo je meni x puta padalo na pamet...razlog zbog kojeg se sarajevski političari raduju svakom SDS-ovom uspjehu. Znaju oni kako će sa njima....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 11:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Valjda ce se onda i SDS jednom opasuljiti pa nauciti kako da igra igru a ne da se sa istom retorikom ukopavaju godinama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 11:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
chils je napisao:
shoole je napisao:
Имаш то језгро у СДС коју је на прву лопту можда блаже него оно ратно.


kako bolan blaze a neca gica kandidat jos da mu panto ponovo da kancelariju pored piano bara u HB i da nafata jedno desetak drvarcana pa da gurnu sesirice na glavu i da zauzmu opet neko sportsko drustvo i pretvore u privatnu prciju jebi ga zajebao se pa skocio na partizan umjesto da je jos onomad zauzeo dvoranu mejdan pa kumu dao music hall rodji one kancelarije ispred dvoranu iznajmljivao a od kino sale naravio ambulantu


dobro kaze jovo nas treba potrati i prodati ovo kinezima jos da samo momu joksimovica iskopaju da bude novi rajkan i odma da nazovem RTV Sv. Georgije i narucim sumadinac pali topa sa zeljama da pukne brana i sapere kiblu

Ма не зезај, нема овај данашњи СДС потенцијал да по броју будала надмаши онај ратни и поратни СДС.

Кад кренеш од камионџије Вучуревића у Требињу преко попа Саве у Теслићу па до премијера Гојка из Крупе. А у БЛ шумар Сендић или Брђо, тачно је Педо Радић штрчио у тој екипи по интелигенцији и манирима. Ова екипа са Босићем, Тадићем и Говедарицом су мале маце за своје претходнике.

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 12:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Мени је једна слика остала у сјећању као слика тог поратног СДС-а. Кад су били осиони и нису схватали вријеме и мјесто.

Отварање моста у Градишци. Јебем га, 97. или 98. година. И сад, отвара се мост између БиХ и Хрватске, тако је како је. Све договорено раније, потписан споразум, само тад церемонија. Министри из хрватске владе и министри из Савјета министара БиХ. Шарне Хрват споразум, аплауз. Шарне овај из Савјета министара, опет аплауз.

И онда неки чичица који је био да ли министар, да ли нешто друго у тадашњој СДС-овој Влади РС. Ко ајде да неко потпише споразум и из Владе РС. И чича сједа на столицу, вади цвике и лагано чита. Сви стоје, пар минута, мук. И чича устаје и каже: "У овом споразуму се нигдје не наводи да је ово гранични прелаз између Републике Хрватске и Републике Српске и ја то не могу поптисати".

И ништа... отворили мост, потписао чича или не. :D

Послије питали Жак Пол Клајна за коментар, он кратко рекао: "Можеш коња довести до воде, али га не можеш натјерати да пије". :lol:

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 12:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
:D

da nema isti broj budala nisam siguran ima ovih juniora koji bi stigli i vozda i brdju vrlo brzo
no to nije poenta ono sto htjedoh da kazem je da SDS treba rasformirati kao stranku gotovo fertik odigrali su svoje uloziti 10-15 godina u humanitarni rad (pravi humanitarni rad ne slikanje za kamere neko ko birvaktile oni trgovci i doktori sto su davali drustvima da se raspodjeli za stipendije i pomoc ) i tek onda ponovo krenuti ciglu po ciglu stranku koja je srpska ali ne samo srpska vec sviju nas pa bili mi djuro stipe dzemil ili efraim kad odrednica srpska prestane biti prijetnja i postane odrednica za postenje i ljudstvo tad ce ovaj vilajet vidjeti tracak svjetlosti a do tada moj savjet je prodajte zemlju u jagarama papazanima kosjerovu stricicima i smrticima i kupite dulum u vojvodini zlu ne trebalo a i ako zatreba tu cemo jedino nauciti kako se zivi sa komsijama koji ne slave iste praznike

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 12:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Kapetane Chils, smanjder malo dozivljaj :D Os da te Zox zik? :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 12:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
ma da,neka komsije znaju zivjeti sa nama pa makar ne znali mi sa njima.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 12:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
ja sam musliman bog s tobom gloginje mlatio nemere mene zix ja sam manjina ( isti petar bozovic)


meni clansku izdao ljupko ;) sitan broj na brojcaniku ;)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Poslednji put menjao chils dana 10 Okt 2012, 12:25, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 12:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
bila jednom je napisao:

prica ti i nema previse smisla, SDS je krao u vremenima rata i egzistencije za goli zivot, da ne pricamo o talovima, prodaji, izdaji, sukobima i podijeli unutar njih samih...
SNSD krao kao i sve stranke na vlasti, gdje su rupe u sistemu.
Jednim zakonom se dosta toga rijesi, zakonom o porijeklu imovine!


Koliko god los bio, SDS nije organizovan ili se pretvorio iz jedne stranke u politicko-tajkusku oorganizaciju kojoj je cilj da zadrzavanje svojih ljudi na vlasti akko bi se steklo ogromno bogatstvo, sto je danas slucaj sa SNSD-om. SDS, kao i svi drugi koristi priliku koja im se ukaze, a tako je bilo i za vrijeme rata, jer stranke na kraju krajeva cine samo ljudi. Da ne ispadne da branim SDS, samo da kazem da sam ja daleko od takve ideologije i nacina vodjenja politike. To je stranka debelo opterecena prosloscu i raznoraznim aferama, ali kad pogledam danasnji SNSD, cak i oni djeluju bolje.

SNSD se iz jedne nove, gradjanske i obecavajuce stranke pretvorio u tajkunski mehanizam za izvlacenje para, namjestanje tendera i zaposljavanje podobnih na celu sa najvecim prodavacem magle na ovim prostorima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11163 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 559  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs