banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 13 Maj 2024, 22:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 26 Okt 2011, 10:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
Citiraj:
i uzmes sebi za pravo da nam solis pamet o slobodi govora,BOMBARDOvANJU(I ostalim pratecim sranjima,zapadno evropskog ,pa jos i civilizovanog drustva)....pricas basnoslovne gluposti,garantujem!


o cemu ti to? kome sam ja solio pamet o slobodi govora i bombardovanju? na kakvim si ti drogama?

Citiraj:
Da zapad imalo boli tuki za zaštitu civila, digli bi komplet vojsku da spriječe pokolje u Sudanu npr. koji neuporedivo prelaze bilo šta što je bilo u Libiji. Ta priča nema veze sa životom.


slazem se. ta prica nema veze sa zivotom i jednako je nebulozna kao i prica da je gadafi nekakva dobricina koja mrava ne bi zgazio i koji je omogucio svojim gradjanima da zive ko bubreg u loju, i da je on vitez u borbi protiv zapadnog kapitalistickog imperijalizma, i da zapad zbog tog zeli da ga skine.
uostalom, moze se pogledati samo par stavki iz njegove bogate biografije pa da se vidi koliko je on 'osjetljiv' na imperijalisticku politiku

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 26 Okt 2011, 10:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5858
Mislim da ga niko i ne posmatra kao anđela. Što se tiče života građana, o tome bi se potpuno moglo znati jedino iz prve ruke pa ne mogu da budem potpuno siguran kako im je bilo, ali s obzirom da je svaki snimak "pobunjenika" iz Libije krcat novim i dobrim kolima, gdje sam samo jednom uočio neki Ford star 20-30 godina, te samo vade telefone s kamerama, ne vjerujem da su baš jeli korijenje i proklinjali dan kad su rođeni. Da neko nas na Balkanu tako opremi bio bi Tito, Alah i Isus istovremeno.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 02 Nov 2011, 17:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23499
Citiraj:
TALIJANSKA manekenka rođena u SAD-u, 23-godišnja Vanessa Hessler, ostala je bez unosnog dugogodišnjeg posla sa njemačkom telekomunikacijskom tvrtkom Telefonica zato što je kazala da su "Gadafijevi normalni ljudi".

Mladi model je četiri godine bio u vezi sa sinom Moamera Gadafija, Mutassimom. Intervju sa manekenkom je objavljen nakon što je njezin bivši ljubavnik uhvaćen i ubijen zajedno sa svojim ocem.

"Nisam imala nikakav kontakt sa njim od kada je počela pobuna. Obitelj Gadafi nije onakva kakvom je prikazuju. Oni su normalni ljudi", kazala je Hessler talijanskom magazinu Diva e Donna. "Mi, Francuska i Velika Britanija financiramo pobunjenike, no ljudi ne znaju što oni rade", dodala je manekenka.

Takvi komentari su je stajali dugogodišnjeg ugovora sa njemačkom tvrtkom. Ugovor su prekinuli zato što se Hessler nije distancirala od komentara koje je dala o sukobu u Libiji. Plakati s njezinim likom su krasili mnoge njemačke gradove te je postala vrlo popularno lice u toj državi. Telefonica je izvijestila da će njezino lice ukloniti sa svih promotivnih materijala u roku 24 sata.

Sloboda govora ...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 05 Nov 2011, 17:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
LIBIJA: U Sirtu 400 ubijenih poslije Gadafija
Subota | 05.11.2011.
Više od 400 tijela pronađeno je u Sirtu otkada je libijski lider Moamer Gadafi ubijen u njemu prije dvije nedjelje, saopštio je Međunarodni komitet Crvenog krsta.



Gadafi je umro pod nerazjašnjenim okolnostima 20. oktobra pošto su ga zarobile pobunjeničke snage dok je zajedno sa svojim sljedbenicima pokušavo da pobjegne iz Sirta.

Od tada, lokalni ljekari svakog dana pronalaze desetine tijela, saopštio je Međunarodni komitet Crvenog krsta iz Ženeve.

Portparol te organizacije Stiven Anderson rekao je da izgleda da su svi ti umrli ljudi nastradali u borbama, mada nije moguće utvrditi na kojoj su strani bili.

Human right watch, međunarodna organizacija za zaštitu ljudskih prava sa sjedištem u New Yorku, zatražila je prošle nedjelje istragu o kako je navela "navodnom masovnom pogubljenju" 50 civila i ljudi odanih Gadafiju.

Crveni krst je takođe upozorio da ozbiljnu prijetnju predstavljaju neeksplodirana borbena sredstva odbačena u borbenim
zonama, posebno u Baniju Validu i Sirtu, posljednjim uporištima Gadafijevih snaga.



(Beta, Bl!n/đk)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 05 Nov 2011, 17:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
filozof sa vrbasa je napisao:
Gadafi je umro pod nerazjašnjenim okolnostima 20. oktobra

:lol: :lol: :lol:
Msm stvarno je misterija ko ga je i kako ubio :confused2:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 07 Nov 2011, 17:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
danijell je napisao:
Citiraj:
TALIJANSKA manekenka rođena u SAD-u, 23-godišnja Vanessa Hessler, ostala je bez unosnog dugogodišnjeg posla sa njemačkom telekomunikacijskom tvrtkom Telefonica zato što je kazala da su "Gadafijevi normalni ljudi".

Mladi model je četiri godine bio u vezi sa sinom Moamera Gadafija, Mutassimom. Intervju sa manekenkom je objavljen nakon što je njezin bivši ljubavnik uhvaćen i ubijen zajedno sa svojim ocem.

"Nisam imala nikakav kontakt sa njim od kada je počela pobuna. Obitelj Gadafi nije onakva kakvom je prikazuju. Oni su normalni ljudi", kazala je Hessler talijanskom magazinu Diva e Donna. "Mi, Francuska i Velika Britanija financiramo pobunjenike, no ljudi ne znaju što oni rade", dodala je manekenka.

Takvi komentari su je stajali dugogodišnjeg ugovora sa njemačkom tvrtkom. Ugovor su prekinuli zato što se Hessler nije distancirala od komentara koje je dala o sukobu u Libiji. Plakati s njezinim likom su krasili mnoge njemačke gradove te je postala vrlo popularno lice u toj državi. Telefonica je izvijestila da će njezino lice ukloniti sa svih promotivnih materijala u roku 24 sata.

Sloboda govora ...


Pa, jeste sloboda govora. Ona ima pravo da prica sta hoce i to joj niko ne brani. Isto tako i privatna firma ima pravo da bira sa kim ce da saradjuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 12 Nov 2011, 16:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
Libijski rat: Uložili 500 miliona, zarada 300 milijardi

Citiraj:
Izvršni direktor humanitarne organizacije "Vor on vont" Džon Hilari naveo je da se slično dogodilo i posle invazije na Irak. "Mi bombardujemo i razaramo, a onda dobijemo poslove na obnovi", rekao je Hilari.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/ ... -milijardi

Moamer Gadafi je očajnički želeo da otputuje u svoje rodno selo Jaref, na 20 kilometara od Sirta, što je bilo ravno samoubistvu, rekao u intervjuu Si-En-Enu jedan od njegovih najbližih saradnika Mansur Dau, koji je bio nešto nalik "crnoj kutiji" Gadafijevog režima.
http://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/ ... rna-kutija

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 12 Nov 2011, 17:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
filozof sa vrbasa je napisao:
Libijski rat: Uložili 500 miliona, zarada 300 milijardi

Došlo je vrijeme kad se ove stvari ne rade iza kulisa već se o njima otvoreno piše i priča, i to sa ponosom, kao pametni su, dobro su to sve isplanirali i sad su svi sretni. :( :( :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 12 Nov 2011, 17:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
Koliko je Zapad zaradio na konfiliktu na Balkanu? Vjerujem da su još manje uložili a izmuzće skoro približno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 15 Nov 2011, 23:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Bivši libijski premijer: Gadafi je ubijen na zahtjev stranih sila
BIVŠI libijski opozicijski premijer Mahmoud Jibril kazao je da je Moamer Gadafi ubijen na zahtjev pojedinih stranih sila koje su željele da diktator ne otkrije tajne koje je znao.

Jibril je dodao kako mu je žao što Gadafi nije preživio i potom bio suđen. Tvrdi kako je jedna ili više "stranih sila", koje nije želio imenovati, imalo interesa da Gadafi "ostane tiho".

"Previše tajni je moglo biti otkriveno", kazao je Jibril Bloombergu tijekom svog posjeta Sveučilištu Harvard. "Bio je crna kutija cijele države. Imao je previše mutnih poslova sa previše vođa u svijetu. S njim je, na žalost, nestalo i mnogo informacija", rekao je Jibril koji je tijekom libijskog sukoba bio najprepoznatljiviji član "pobunjeničke vlade".

No, sada je promijenio svoje stajalište o svjetskim vođama koji su pobunjenicima pomogli u pobjedi. Smatra kako strani saveznici sada pokušavaju progurati svoje interese u Libiji, koja ima najveće rezerve nafte u Africi. "Zbog trenutnog nedostatka državnog aparata, svaka strana sila koju možete zamisli pokušava progurati svoje interese u Libiji. Nitko nije izvan toga procesa", kazao je Jibril.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/bivs ... 83057.aspx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 16 Nov 2011, 14:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23499
Malo o Libiji, a malo i ostalim Lazanski pričama...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q5RmcZMgl5A[/youtube]

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 15 Feb 2012, 19:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Распад Либије?



Најмање петоро људи убијено у територијалним сукобима ривалских племена у југоисточној Либији, чиме се неспосбност централних власти да успоставе контролу још више испољава. Представници Ал Куфре прете проглашавањем независности, уколико не добију помоћ из Триполија.

У граду Ал Куфра, на југоистоку Либије, већ два дана траје територијални сукоб племена. Најмање петоро људи убијено, а централне власти у Триполију још се не оглашавају поводом апела за помоћ.




Пуцњава је избила у недељу у граду Ал Куфра и још траје. Локални борци из племена Зваи сукобили су се са припадницима етничке групе Тибу са Исом Абделом Маџидом, кога оптужују да је потпомогнут плаћеницима из Чада напао Ал Куфру.

Маџидови људи, који су помагали и подржавали либијске побуњенике 2011. године поставили су камп северно од града у недељу.

Фархат Абдел Карим Бу Харег, координатор Одељења за друштвене односе локалних власти, критиковао је прелазне власти у Триполију да запостављају југоисток земље, упркос чињеници да је регија Ал Куфра највећа и потребна јој је помоћ у обезбеђивању границе са Суданом и Чадом.

Харег је истакао да ће регион бити приморан да прогласи независност, уколико им не буде пружена помоћ у заустављању плаћеничких напада.

"Напомињем да, уколико централне власти не одговоре на наше захтеве за помоћ, бићемо приморани да прогласимо независност", рекао је Харег.

Локални борци тражили су помоћ од Бенгазија и Мисурате, али још увек нису добили никакав одговор. Многи путеви у региону су затворени, а постоје и наводи да је аеродром, такође, ван употребе због борби.




Из Ал Куфре наводе и да су плаћеници из Чада и Јужног Судана умешани у сукобе и да се стање у провинцији знатно погоршало након што је локална касарна нападнута.

"Дошли су у око 40 возила и напали војну касарну, убивши при том стотине војника", рекао је Харег.

Остаје да се види да ли ће и када централне власти послати неку помоћ у људству како би стабилизовала регион.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... B5%3F.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 22 Feb 2012, 21:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Demokratija stigla u Libiju, američka ljudska prava vidljiva na svakom koraku, a Libijci uživaju u miru i prosperitetu.

Slika

Ovo Obamina braća, čak su i vezani plastičnim vezicama, baš kako to rade američke snage

Slika

Slika

http://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/204827/Libija-potonula-u-brutalno-etnicko-ciscenje

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 22 Feb 2012, 22:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9857
Lokacija: Далеко од раја
Zaiskali su, eto im ga sad.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 22 Feb 2012, 22:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Ma neka im ga 8)

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 23 Feb 2012, 18:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
A jebote, gdje ja živim!

Na samo tri sata leta od nas, dešavaju se ovako brutalni zločini i nikom ništa.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 23 Feb 2012, 21:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
A na niti dva sata leta, samo ne na jug već na zapad su nalogodavci i planeri ovih zločina.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 17 Jul 2012, 18:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
Na Jutjubu su se pojavili novi snimci ubijenog libijskog vođe Moamera Gadafija, na kojem se vidi njegovo unakaženo tijelo!

Na snimku se vidi grupa muškaraca u kombiju, kojim prevoze Gadafija. Smiju se i fotografišu s njim, a potom ga izvlače iz automobila, premiještaju na nosila i odvoze...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ba3ZXRJDGY8[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 30 Jul 2012, 13:37 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
interesantno je kako je Libija skliznula kao vijest sa svih TV stanica
mora da je demokratija urodila plodom i da je sve savršeno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 26 Avg 2012, 23:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

Citiraj:
Samo dan nakon rušenja Sufi grobnice i napada na biblioteku u Zlitanu,ultrakonzervativni Salafi Islamisti krenuli su u rušenje Sufi džamije u centru Tripolija bez ikakvog otpora policije!


Ove Selefije pravo radiklane. :)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs