banjalukaforum.com
https://www.banjalukaforum.com/

Šta donosi referenudm RS?
https://www.banjalukaforum.com/viewtopic.php?f=50&t=55429
Stranica 1 od 21

Autoru:  davorin [ 13 Apr 2011, 22:19 ]
Tema posta:  Šta donosi referenudm RS?

Šta mislite šta nas čeka poslije referenduma o sudstvu i tužilaštvu? Opširnije na http://www.banjalukain.com/front/gradan ... lastvu-bih

Autoru:  old fashion men [ 13 Apr 2011, 22:26 ]
Tema posta:  Re: Šta donosi referenudm RS?

čeka nas qrac da si izbijemo oči :roll:
Bez veze šupljiraju i mlate praznu slamu, od toga nema ništa i sve ostaje kao dosada.

Autoru:  skeva [ 13 Apr 2011, 23:38 ]
Tema posta:  Re: Šta donosi referenudm RS?

Slab standard pa se necim moraju zamazati oci...

Autoru:  WinstonWolfe [ 13 Apr 2011, 23:56 ]
Tema posta:  Re: Šta donosi referenudm RS?

da bar pola energije koju su potrosili na ovu sjednicu danas potrose da smisle nesto pametno u vezi posrnule nam ekonomije, vrijedilo bi 10 puta vise. bagra, pitanje na koje se unaprijed zna odgovor. ko zna, mozda je uvod u nesto vece, a opet mozda ne bude nista. za sad mi se cini kao gubljenje vremena i novca.

Autoru:  BARABA-IT [ 13 Apr 2011, 23:57 ]
Tema posta:  Re: Šta donosi referenudm RS?

Sve je to porez na budale :D

Autoru:  davorin [ 14 Apr 2011, 01:05 ]
Tema posta:  Re: Šta donosi referenudm RS?

od ove pošasti dodik nas ne spasi ni pedi ešdaun

Autoru:  cobraunited89 [ 14 Apr 2011, 07:18 ]
Tema posta:  Re: Šta donosi referenudm RS?

Sad cu ti reci sta nas ceka... Ceka nas jos vece sranje nego sto je sad.

Citiraj:
Narodna skupština Republike srpske usvojila je u srijedu uvečer odluku o raspisivanju referenduma u ovom bh. entitetu u vezi s državnim sudom i tužilaštvom.



Za odluku je glasalo 66 poslanika, dva su bila protiv, a sedam suzdržano.

Odluka je dostavljena večeras poslanicima, nakon završene rasprave koju je inicirao entitetski predsjendik Milorad Dodik „o posljedicama antidejtonskog i neustavnog instaliranja pravosuđa na nivou Bosne i Hercegovine i (ne)djelovanja Tužilaštva BiH i Suda BiH u predmetima ratnih zločina".

U prijedlogu odluke se ističe da bi se na referendumu građani RS-a izjasnili o tome „da li podržavaju nametnute zakone visokog predstavnika u BiH, posebno o Sudu i Tužilaštvu BiH, i njihovu neustavnu verifikaciju u Parlamentarnoj skupštini BiH".

Za dan održavanja referenduma utvređuje se prva sedmica po isteku 45 dana od dana stupanja na snagu odluke, a referendum se raspisuje na cijeloj teritoriji RS-a.

Za osiguranje finansijskih sredstava i tehničke podrške potrebne za provođenje referenduma zadužuje se Vlada RS-a, a odluka će stupiti na snagu narednog dana od objavljivanja u "Službenom glasniku RS-a".

Treba napomenuti da sve odluke usvojene u Narodnoj skupštini moraju proći i verifikaciju Vijeća naroda RS-a, odnosno klubova konstitutivnih naroda i ostalih koji treba da odluče da li ili ne povređuju vitalne nacionalne interese.

Poslanici su sa 66 glasova za, četiri protiv i pet suzdržanih usvojili i zaključak u kojem NSRS „smatra da je visoki predstavnik, dajući nalog o suspendiranju odluke CIK-a o izborima organa vlasti u Federaciji BiH, prekršio zakone i time učinio organe vlasti u FBiH nelegalnim".

Također, poslanici su usvojili i set od 29 zaključaka, koji su bili predmet usaglašavanja parlamentranih stranka, te su podržani, ali bez saglasnosti jedne.

Posebno su usvojili i zaključak u kojem parlament RS-a „smatra da je neophodno održati referendum u RS-u, na kojem bi se građani RS-a izjasnili o nametnutim zakonima i kršenju Konvencije o ljudskim pravima od visokog predstavnika te da će u skladu s tim donijeti odluku o raspisivanju referenduma".

Usvojen je i zaključak kojim je prihvaćena informacija o istraživanju i procesuiranju ratnih zločina i traženju nestalih osoba, koja je bila predmet današnje rasprave.

Prihvaćen je i zaključak SDS-a u kojem NSRS traži od Vlade RS-a i entitetskih organa i institucija da u sudskim predmetima u kojima su stranke u sporu prihvate odluku Vrhovnog suda RS-a kao konačnu.

Nakon ovog izjašnjavanja završena je posebna sjednica Narodne skupštine koja je održana na prijedlog entitetskog predsjednika Milorada Dodika.




Kazem ja vama.. valja nama bjezat odavde ;)

Autoru:  shakal [ 14 Apr 2011, 09:24 ]
Tema posta:  Re: Šta donosi referenudm RS?

old fashion men je napisao:
čeka nas qrac da si izbijemo oči :roll:
Bez veze šupljiraju i mlate praznu slamu, od toga nema ništa i sve ostaje kao dosada.



To je to.

Hljeba i igara! Hljeba je sve manje tako da nam ostaju ove "igre"...

Autoru:  LemiGO [ 14 Apr 2011, 09:27 ]
Tema posta:  Re: Šta donosi referenudm RS?

Ceka nas sreca i prosperitet, ceka nas stampanje referndumskih listica i uhljbljivanje nekog ruljka, ali da se razumijemo i stranci nas vole, oni jedva cekaju da mi napredujemo demokratski, onako na njihov nacin srecno i prosperitetno...

Autoru:  filozof sa vrbasa [ 14 Apr 2011, 10:42 ]
Tema posta:  Re: Šta donosi referenudm RS?

Naravno da cu izaci na referendum i da cu glasati protiv nametnutog Suda i tuzilastva BiH, koji sudi iskljucivo Srbima i sprovodi montirane politicke procese, a zlocine nad Srbima gura pod tepih.

Ko ne izadje na referendum taj je izdajica srBskog naroda!!!

Autoru:  _зока [ 14 Apr 2011, 10:45 ]
Tema posta:  Re: Šta donosi referenudm RS?

Šta kada se na referendumu narod izjasni protiv nametnutih zakona?Šta dalje?Koje poteze može povući RS u smislu ukidanja tih zakona?

Autoru:  filozof sa vrbasa [ 14 Apr 2011, 11:26 ]
Tema posta:  Re: Šta donosi referenudm RS?

Ako referendum prodje, jedan od najboljih poteza, a i najposteniji bi bio moratorijum na sve funkcije srpskih predstavnika na nivou BiH, dok se stvari ne poprave.

Sud BiH satanizuje Srbe, Bosnjacima to odgovara, a MZ je to implementirala.

Autoru:  ezan1 [ 14 Apr 2011, 16:03 ]
Tema posta:  Re: Šta donosi referenudm RS?

Sta donosi referendum RS ?

Pa, nista dobro cini mi se.

Uostalom, nema od referenduma i onako nista. Nije prvi put.

Autoru:  filozof sa vrbasa [ 14 Apr 2011, 16:05 ]
Tema posta:  Re: Šta donosi referenudm RS?

Kako nema, skupstina usvojila, sve cisto k`o suza.

Autoru:  ezan1 [ 14 Apr 2011, 16:15 ]
Tema posta:  Re: Šta donosi referenudm RS?

Pa odluka tek treba da prodje kroz vijece naroda.
naravno slijedi (makar) bosnjacki veto ....
pa tek onda ide (mislim) ustavni sud RS ...
i tako dalje.

Morace se tu jos sto sta uraditi ...

Pa tek onda ide .. ugrozavanje Deytona ... pa onda samim tim i osporavanje pravnog postojanaja RS-a ...
i tako dalje ... i tako dalje ...

Autoru:  nepokoreni [ 14 Apr 2011, 16:17 ]
Tema posta:  Re: Šta donosi referenudm RS?

skeva je napisao:
Slab standard pa se necim moraju zamazati oci...

Sve to meni smrdi do neba i ne sluti na dobro. Koliko me sjećanje služi ovako je počelo i 1990 godine :roll: Daj Bože da nam nešto dobro donese taj referendum i da krenemo naprijed....

Autoru:  filozof sa vrbasa [ 14 Apr 2011, 16:19 ]
Tema posta:  Re: Šta donosi referenudm RS?

Kakav veto, pa koliko znam de jure Sud BiH nije bosnjacki sud?

Osim ako vi Bosnjaci ne zelite nesto da priznate?

Sud BiH je namtenut voljom visokog predstavnika kao i sve ostalo u ovoj turloj drzavi i rijec je o vracanju stvari na mjesto.


Citiraj:
* ГЛAС: Како гледате на став да Република Српска нема право да се изјасни о раду Суда и Тужилаштва БиХ?

ПЕРИШ: У савременој европској демократији свако има право да критикује сваку јавну институцију. Овај принцип се односи и на судове и тужилаштва, и многе критике упућене на њихов рачун су оправдане. Штета је што су Суд и Тужилаштво БиХ успостављене под притиском странаца и без сагласности народа који живе у БиХ. Сада се чини да их чека неизбјежна пропаст, баш као и штошта друго у БиХ.


http://www.glassrpske.com/vijest/2/novosti/56231/cir/Metju-Peris-Sud-i-Tuzilastvo-BiH-ceka-neizbjezna-propast.html

Autoru:  _зока [ 14 Apr 2011, 16:38 ]
Tema posta:  Re: Šta donosi referenudm RS?

Svaka odluka NSRS mora biti verifikovana od vijeća naroda.O tome ti Ezan govori...Ti il' si glup il' se praviš....

Autoru:  nepokoreni [ 14 Apr 2011, 16:43 ]
Tema posta:  Re: Šta donosi referenudm RS?

filozof sa vrbasa je napisao:
K

Sud BiH je namtenut voljom visokog predstavnika kao i sve ostalo u ovoj turloj drzavi i rijec je o vracanju stvari na mjesto.


Ova sva država je jedan veliki eksperiment EU, to sam već opisao u postu o nezavisnosti. E oni ne smiju sebi dozvoliti fijasko i neuspjeh zato...

Autoru:  filozof sa vrbasa [ 14 Apr 2011, 16:59 ]
Tema posta:  Re: Šta donosi referenudm RS?

_zoka je napisao:
Svaka odluka NSRS mora biti verifikovana od vijeća naroda.O tome ti Ezan govori...Ti il' si glup il' se praviš....


Veta može biti, a i ne mora.

Stranica 1 od 21 Sva vremena su u UTC [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/