banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Tako to radi sud BiH
PostPoslato: 16 Mar 2011, 19:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Jos jedan dokaz kako se sudi u ovoj kvazi drzavi...
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/repu ... edoke.html

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2011, 20:47 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2006, 14:55
Postovi: 79
Lokacija: Rosulje
Mi prvo svu srdžbu koju imamo trebamo usmjeriti na naše organe koji se bave pitanjima procesuiranja ratnih zločina počinjenih protiv srpskog naroda. Totalno smo naivno pristupili ovim pitanjima i preko 15 godina ih radimo bez rukovođenja, laički, neplanski i neorganizovano. Ne postoje planirana novčana sredstva za ova pitanja i njima se oduvijek u našem narodu bave mediokriteti laici i političari. Ovi zadnji su nam po ovim pitanjima nanijeli najviše štete. Primjer je bruka i sramota sa slučajem Dobrovoljačka. Naši pravi stručnjaci su na pogrešnim mjestima ili ne mogu doći do izražaja od budala i bukadžija. Npr. sa sigurnošću znam i čuo sam jednog istražioca iz ICTY iz Haga kad kaže da je Arhivski depo bivšeg GŠ VRS najboljij arhivski depo u BiH uopšte, na najbolji način se izrazio o ljudima koji tamo rade, itd. Šta vrijedi kad se ovaj arhivski depo paradoksalno dest puta više koristio i koristi protiv naših generala i starješina, nego što smo ga mi koristili da se procesuiraju zločini protiv Srba. Istovremeno isti lik mi kaže da je vidio na stotine dopisa iz Arhivskog depoa AR BiH u Velešićima gdje je klasični odgovor da tražene podatke (kao) ne mogu pronaći iz ovog ili onog razloga. Pojedini slučajevi ubistava Srba u Sarajevu nisu procesuirani jer ovaj arhivski depo nije na osnovu adrese ubijenog znao reći čija je to bila zona odgovornosti u gradu!!! Pored toga treba reći da se sva naša ratna dokumentacija čuva na jednom mjestu, dok u Federaciji ni bog sam ne zna koliko depoa imaju i gdje se sve ta njihova arhiva sve nalazi. Da zaključim nisam protiv toga da se ratni zločinci iz reda mog naroda procesuiraju, ali ko pobi 25000 Srba u proteklom ratu, ostade neodgovoreno :angry4: Mi prvo moramo shvatiti da se ovdje radi o zločinima koje je kako vrijeme prolazi sve teže i teže dokazati i trebaju nam pravi timovi stručnjaka da se izvede do kraja jedan jedini sudski proces. Ovo što naše pojedine budale pokreću odjednom na hiljadu optužnica stvarno nemam komentar.
Dakle gospodine Branislave Dukiću, gospodine Janko Velimiroviću svi rade protiv Srba, a vi najviše!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2011, 21:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Evo uprvo gledam Pecat...govore o zlocinima hrvatske vojske u Posavini. Strasno!

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2011, 21:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Al' morali su zvati i ustasu da negira vecinu zlocina... nikada mi necemo nauciti.

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2011, 21:16 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2006, 14:55
Postovi: 79
Lokacija: Rosulje
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
Evo uprvo gledam Pecat...govore o zlocinima hrvatske vojske u Posavini. Strasno!

Manje priče-više rada kolega! :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2011, 21:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Da se ja pitam prvo bih pocistio kod sebe ukljucujuci i komandni kadar (vojni i politicki) za izgibiju tolikog broja vojnika, u tako reci, ratu niskog inteziteta. U jednom momentu je bilo stvar prestiza imati sto vise poginulih u jedinici, sa opstine ili Mjesne zajednice.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2011, 21:41 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2006, 14:55
Postovi: 79
Lokacija: Rosulje
The_new_Statesman je napisao:
Da se ja pitam prvo bih pocistio kod sebe ukljucujuci i komandni kadar (vojni i politicki) za izgibiju tolikog broja vojnika, u tako reci, ratu niskog inteziteta. U jednom momentu je bilo stvar prestiza imati sto vise poginulih u jedinici, sa opstine ili Mjesne zajednice.

Toliko je bilo grešaka i gluposti na našoj strani da je pravo čudo da smo u konstelaciji snaga: M-H koalicija, snage RH i NATO vs. snage VRS na kraju ipak dobili 49% BiH, odnosno da danas imamo svoju RS. Samo da treba i da smo trebali čistiti prvo u svom dvorištu ito usranom močugom o da, da itekako. Ovo rat niskog intenziteta, hm...pa treba pogledati jako dobro istraživanje Mirsada Tokače pa ćeš vidjeti da je najviše žrtava u Srpskom narodu bilo na početku sukoba dok VRS nije bila formirana i na kraju rata tokom 1995 kada je VRS bila dobrano razbijena. Dakle...druga je stvar što smo mi masu civilnih žrtava, što kaže i sam Tokača prikazali kao vojne žrtve da bi porodice imale veće beneficije. Opet notorna glupost našeg sistema.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2011, 02:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
I od ovog lika očekujemo procesuiranje zločina počinjenih nad Srbima.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1VWQ5oKhAks[/youtube]

Citiraj:
Disciplinski tužilac Visokog sudskog i tužilačkog savjeta BiH (VSTV) Arben Murtezić pokrenuo je istragu protiv Milorada Barašina, glavnog tužioca Tužilaštva BIH, zbog rukovanja sa poznanicima koji su označeni kao šverceri oružja.

"EuroBlic" piše da VSTV istražuje snimke iz televizijske emisije FTV “60 minuta” koji su prikazali rukovanje Barašina sa Slobodanom Tešićem i Draganom Kapetinom, koji su u toj emisiji dovedeni u vezu s lancem krijumčarenja oružja iz BiH.

Milorad Barašin nije suspendovan i dalje je glavni tužilac Tužilaštva BiH i sasvim normalno obavlja svoj posao. Njegov status je nepromijenjen. Potvrdili su to za u Tužilaštvu BiH, Visokom sudskom i tužilačkom savjetu te u Kancelariji disciplinskog tužioca VSTS Arbena Murtezića.

Murtezić kaže da je postupak pokrenuo “po službenoj dužnosti”.

"U roku od osam dana tužiocu Barašinu će biti dostavljena prijava, on će se izjasniti o njoj, a tek potom ćemo vidjeti da li ima elemenata za rad disciplinske komisije, koja još nije ni formirana", rekao je kratko disciplinski tužilac Murtezić.

Izvor “EuroBlica” u VSTS objašnjava da nema konkretne podnesene prijave protiv Barašina, a otvaranje slučaja “po službenoj dužnosti” praktično znači da tužilac Murtezić sada sam provodi istragu o medijskim navodima.

Sagovornik lista dodaje da tužilac “istražuje činjenice, a ne novinarske zaključke šta, na primjer, znači to rukovanje. On se rukovao s čovjekom koji je u javnosti označen kao kriminalac, ali za to nije presuđen, rekao je izvor u Savjetu, ukazujući da se radi o složenom postupku i da sam TV snimak “nije dovoljan za suspenziju ili tužbu”.

Nezvanično, Murtezić ispituje “da li se Barašin upustio u neprimjerene kontakte sa strankama u postupku i ponašanje koje dovodi u pitanje povjerenje javnosti u nepristrasnost i kredibilitet pravosuđa”.

Procedura koja predstoji je sljedeća: ako disciplinski tužilac utvrdi osnov i elemente za to, podiže tužbu, jer prema Zakonu o Visokom sudskom i tužilačkom savjetu utvrđeni su uslovi za disciplinsku odgovornost sudija i tužilaca, od koje nisu izuzeti ni glavni tužilac, ni predsjednik Suda BiH. Takođe, odluku o suspenziji može donijeti samo disciplinska komisija i to na prijedlog dispciplinskog tužioca Murtezića.

(BLLIVE)


Hajde da sam nešto i dobro čuo od Bakira. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2011, 23:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Suspendovani glavni tužilac Tužilaštva BiH Milorad Barašin postigao je danas nagodbu sa glavnim disciplinskim tužiocem BiH Arbenom Murtezićem nakon što mu je priznao da je imao kontakte sa Slobodanom Tešićem koji se tereti za međunarodno krijumčarenje oružja



Prema nagodbi, Barašin bi trebao preuzeti dužnost tužioca u Okružnom tužilaštvu Banjaluka, prenijela je Federalna televizija.

Nagodbu bi u narednim danima trebala razmatrati Disciplinska komisija Visokog sudskog i tužilačkog savjeta BiH.

Prvostepena disciplinska komisija Visokog sudskog i tužilačkog savjeta BiH donijela je 30. juna odluku da se Barašin privremeno udalji od vršenja dužnosti glavnog tužioca i tužioca u Tužilaštvu BiH do okončanja disciplinskog postupka.

Glavni tužilac BiH u medijima je dovođen u vezu sa trgovcem oružjem Slobodanom Tešićem.

SRNA



Mislim strašno, priznao da je kriv i dobiće unapređenje.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 15:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Срби пред Судом БиХ осуђени на 1.170 година


Citiraj:
Пред Судом БиХ, укупан збир правоснажних и неправоснажних затворских казни за све припаднике народа у БиХ износи 1.520 година и три мјесеца, а у предметима суђења за ратне злочине оптужено је 218 особа, од чега 136 Срба, три припадника ВРС несрпске националности, 50 Бошњака и 29 Хрвата.

Срби су у збиру правоснажних и неправоснажних затворских казни осуђени на укупно 1.170 година и девет мјесеци.

На основу изречених казни при Суду БиХ, Хрвати су добили 164 године и шест мјесеци по правоснажним и неправоснажним затворским казнама, док су Бошњаци добили 161 годину.


Slika

http://www.glassrpske.com/vijest/2/novo ... odina.html

Mislim da sud BiH treba razjebati dok veća šteta po srpski narod nije učinjena. 2X manje Bošnjaka osuđeno, 10X manje kazne su dobili.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2012, 23:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Nevin u pritvoru više od tri i po godine

.

Srna - 26.01.2012 18:00

ZVORNIK - Oslobađajuća presuda za Zorana Tomića Zgembu iz Zvornika pokazala je još jednom da Tužilaštvo BiH olako poseže za optužnicama za najteža krivična djela protiv ljudi za koje zaista nemaju dokaza, rekao je danas Tomićev advokat Petko Pavlović.


http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Ne ... 25457.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2012, 21:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Sud BiH osudio je Franca Kosa, Stanka Kojića, Vlastimira Golijana i Zorana Goronju na kazne od 19 do 43 godine zatvora za zločine u Srebrenici.
Kojić je osudjen na 43 godine zatvora, Kos i Goronja na po 40 godina, a Vlastimir Golijan na 19 godina zatvora, prenose agencije.
Oni su kao pripadnici Desetog diverzantskog odreda pri Glavnom štabu Vojske Republike Srpske (VRS) 16. jula 1995. godine strijeljali grupu od oko 800 muškaraca na Branjevu, opština Zvornik, navodi se u prvostepenoj presudi.
Sudsko vijeće je obrazložilo da je kazna Golijanu manja, jer je "u rat otišao kao maloljetno lice", a u vrijeme počinjenja djela nije imao navršenu 21 godinu.
To su najviše kazne koje je Sud BiH izrekao u jednom predmetu.
Sudsko vijeće ocijenilo je da Tužilaštvo BiH nije dokazalo da su Franc Kos, Stanko Kojić, Vlastimir Golijan i Zoran Goronja imali genocidnu namjeru, već ih je osudilo za zločin protiv čovječnosti na području Srebrenice u julu 1995. godine.
Advokat Duško Tomić izjavio je nakon izricanja presude njegovom klijentu Francu Kosu da Tužilaštvo BiH nije moglo dokazati da se radilo o genodidu.
Tomić je rekao da je odbrana očekivala visoke kazne, ali ne ovako visoke, odnosno da je očekivala da će kazne biti po 20 godina.
„Ovo je u Sudu BiH najveća kazna. Oganizatori, planeri zločina su prolazili sa deset, petanaest godina kazne. Dva izvršioca zločina na Branjevu dobili su po pet godina u Hagu, drugi deset godina u Sudu BiH. To je bio parametar koji nas je na neki način uvjeravao da će kazna biti manja" , pojasnio je on.
Tomić je najavio da će odbrana podnijeti žalbu na visinu kazne, ali da se neće žaliti na kvalifikaciju krivičnog djela.
Portparol Tužilaštva Boris Grubešić rekao je da su zadovoljni visinom kazne, ali da će se žaliti na kvalifikaciju djela i tražiti da budu osuđeni za djelo genocida.
(BLLIVE)


Log: Tekst kopiran sa BanjalukaLive portala: http://www.banjalukalive.com/aktuelnost ... z1xth8eqYP


:-?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2012, 02:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
I tako će nam za par godina (kad osude Karadžića i Mladića) doći ''na vrata'' sa ''vagonima dokumenata'' u kojima su presude Srbima za ''zločine, masovna ubistva, masakre, udružene zločinačke poduhvate i genocide'' i onda će reći:,,Eto dokazano je da je RS genocidna tvorevina, ukidamo je.'' :angry4: :(
A mi (naša vlast, opozicija, mediji, intelektualne organizacije, patriotske organizacije i sl.) ništa ne preduzimamo po tom pitanju, sedimo i čekamo taj dan. A onda ćemo da paničimo, bunimo se, protestvujemo, možda i pokušamo ratovati, ali tad će biti kasno. Nije trebalo dati nadležnost tom usranom sudu BiH da sudi za ratne zločine, nije uopšte smelo da se dozvoli formiranje suda i tužilaštva BiH, ali kad je već formiran i imamo dokaz koji pokazuje da radi nepravedno, samo protiv Srba, trebamo se boriti svim snagama da ga ukinemo i sve presude proglasimo nevažećim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2012, 11:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Ko bi god pokušao ukinuti Republiku Srpsku zapalio bi novi fitilj! Čisto sumnjam da ikome u FBiH odgovara novo klanje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2012, 22:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Sud BiH je isti kao i svi ostali sudovi u RS i Federaciji: maksimalno iskorumpiran i potkupljiv te neotporan na političke uticaje..

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2012, 22:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Toliko o Dodikovoj tezi ukidanja suda i tužilaštva BiH. :angry4:

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2012, 18:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Šta ga ima sada ukidati? Jbg, ne prijeti mu više od tao opasnost da će neko istražiti poslovno-finansijske aktivnosti..

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2013, 19:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Crnković je u nastavku suđenja za zločin počinjen u "Viktoru Bubnju" rekao da su ljudi Ismeta Bajramovića Ćele, Juke i drugih dovodili Srbe u "Viktor Bubanj" i da ih je optuženi Ramiz Avdović morao primiti.

"Znali su reći da Alija Izetbegović ima rođaka, pa čuvajte ovog zbog zamjene", posvjedočio je Crnković.

Crnković u maju 1992. godine iz Ministarstva unutrašnjih poslova u Sarajevu prekomandovan u Vojnu policiju bivše Armije BiH, a poslije nepun mjesec dana prešao je u kasarnu "Viktor Bubanj" sa zadatkom da ispituje Srbe koji su tu dovođeni zbog "posjedovanja oružja i bombi ili davanja signala iz kuće".

On je rekao da su dovođeni ljudi bez rješenja o prijavi, istakavši kako je "upozoravao da ne mogu dovesti čovjeka i samo reći da ima pušku, jer o tome mora postojati i zabilješka".

Crnković je ispričao je "zbog tog javašluka" napisao pismo državnom i političkom vrhu.

"Rekao sam da ja tu ne mogu ništa promijeniti, i da su uslovi veoma loši, ali niko ništa o tom pitanju nije uradio", dodao je Crnković.

U to vrijeme, naveo je dalje Crnković, upravnik bio Besim Muderizović ali za to nije imao "papire" pa ga je tadašnji načelnik Glavnog štaba bivše ABiH Sefer Halilović zvanično imenovao za upravnika.

Vlado Adamović, branilac drugooptuženog Iulian-Nikolaea Vintile, upitao je svjedoka zašto je pristao da bude zamjenik upravnika kada je njegov zadatak bio da ispituje lica koja su dovođena.

Crnković je odgovorio da mu je Halilović rekao da će biti zamjenik, jer bi bilo dobro da je jedan musliman, a drugi Hrvat, te dodao da je tako bilo samo na papiru.

Na pitanje Avdovića da li je i svjedok i njemu bio nadređen, Crnković je potvrdno odgovorio i dodao da je tako bilo samo na papiru.

Na formiranje vojnog suda, prema njegovim riječima, čekalo se tri mjeseca.

Muderizović je sa Avdovićem i Vintilom bio optužen da je od juna do kraja novembra 1992. godine, kao član udruženog zločinačkog poduhvata, učestvovao u uspostavljanju i održavanju sistema zlostavljanja civila srpske nacionalnosti.

Prema optužnici, Muderizović je bio upravnik Okružnog zatvora u Sarajevu i bivšoj kasarni "Viktor Bubanj", a preminuo je u decembru prošle godine. Avdović je bio komandir straže, a Vintila kuvar i stražar u nekadašnjoj kasarni.

Suđenje će biti nastavljeno 22. marta.

(DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/eb)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2013, 18:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
iz strazbura stigle prve presude o osudjenim po krivicnom zakonu bih, koji su imali pravo da im se sudi po zakonu sfrj i ne samo to, drzava ce ostecenim morati isplatiti 10000 evra, to znaci da ce koljaci iz reda sva tri naroda da dobiju manje kazne i novcane nagrade, tako to radi sud bih

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2014, 02:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Сарајево - Апелационо вијеће Суда БиХ одбило је у петак захтјев пензионисаног генерала Војске Републике Српске Новака Ђукића за обновљено суђење за дешавања на "тузланској капији", након чега је његова одбрана затражила изузеће чланова вијећа и предсједника Суда Медџиде Кресо.

Главни бранилац генерала Ђукића Милорад Ивошевић и Ђукићев правни тим ће у року од осам дана поднијети захтјев за изузеће, који су образложили чињеницом да је Вијеће у истом саставу одлучивало и у претходном поступку против Ђукића, а да се Кресо већ раније јавно изјашњавала о овом предмету.


Citiraj:
Ђукић је у затвору провео седам година, а пуштен је на слободу 14. фебруара.

http://www.glassrpske.com/novosti/vijes ... 47438.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs