banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Feb 2014, 13:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
filozof sa vrbasa je napisao:
iz strazbura stigle prve presude o osudjenim po krivicnom zakonu bih, koji su imali pravo da im se sudi po zakonu sfrj i ne samo to, drzava ce ostecenim morati isplatiti 10000 evra, to znaci da ce koljaci iz reda sva tri naroda da dobiju manje kazne i novcane nagrade, tako to radi sud bih

Тако је то кад на столицама сједе квази-правници којима се баш и не држи до закона као пијан-плота. Нажалост. А и будали је било јасно од првог дана да не можеш за нешто што се десило док је на снази био један закон, да користиш новији, и то неповољнији по оптуженика. Али ш'а да се ради, каква "држава" такви и "судови". А неко то све на крају плати.

П.С
Сад би ладно требало тражити од судија да намире штету, ал оће qрац.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2014, 04:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Tzv. Sud BiH umjesto da svojim presudama "miri" narod, namjerno ostavlja repove kako bi se buduće generacije dohvatile za vratove, mi sve to vidimo, ali ne shvatamo ozbiljno niti pridajemo značaja. Ja se samo nadam da će u budućnosti biti barem malo mudrosti i da zbog cirkus od suda i njegovih presuda neće biti većeg zla.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 23:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XsbaL4x9zro[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2014, 02:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Srbija ne može izručiti Novaka Đukića
Srijeda 08. Oct 2014 22:55
Sud Bosne i Hercegovine raspisao je potjernicu za Novakom Đukićem, penzionisanim generalom Vojske Republike Srpske, koji je osuđen na 20 godina zatvora zbog događaja na Tuzlanskoj kapiji 1995. godine.

Naredba o raspisivanju potjernice upućena je policijskim agencijama i Graničnoj policiji BiH, a Milorad Ivošević, šef tima odbrane generala Đukića, kaže da o potjernici koja važi za teritoriju BiH ne zna ništa i da nema razloga za njeno raspisivanje jer Đukića niko ne krije.

"Sudu sam na njihov zahtjev još prije dva mjeseca dostavio dokaz gdje se Đukić nalazi i uputnicu za liječenje na Vojnomedicinskoj akademiji u Beogradu", rekao je Ivošević.

On naglašava da je iznenađen što ga Sud BiH uopšte ne kontaktira kao šefa tima odbrane, smatrajući da ta pravosudna institucija ne radi u skladu sa propisima.

Kada su u pitanju pravni propisi, general Đukić, s obzirom na to da pored državljanstva BiH ima i državljanstvo Srbije, ne može biti izručen iz Srbije u BiH jer Srbija ne izručuje svoje državljane.

"Ono što je moguće jeste da nakon raspisivanja potjernice Đukić, na osnovu međunarodnih akata i ugovora koje su zaključili Srbija i BiH, izdržava kaznu zatvora u Srbiji", rekao je Srđan Radulj, zamjenik ministra pravde BiH.

Eventualno izdržavanje kazne Đukića u Srbiji moguće je nakon procedure koja bi bila sprovedena u Srbiji i koja podrazumijeva priznavanje krivične presude iz BiH pred nadležnim pravosudnim organima u Srbiji.

"To je prije svega u nadležnosti organa Srbije, kako pravosudnih tako i Ministarstva pravosuđa", rekao je Radulj.

Podsjećanja radi, Sud BiH prvi put je osudio generala Đukića 2010. godine na 25 godina zatvora. Tu odluku Suda BiH poništio je Ustavni sud BiH jer je Evropski sud za ljudska prava prošle godine odlučio da je Sud BiH primjenjivao pogrešan zakon, a Apelaciono odjeljenje Suda BiH u junu ove godine smanjilo je kaznu zatvora na 20 godina.

Đukić je osuđen jer je, prema presudi, 25. maja 1995. godine kao komadant Taktičke grupe "Ozren" naredio artiljerijsko granatiranje Tuzle, kada je stradala 71 osoba.
General Đukić trenutno se nalazi na liječenju u Beogradu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2015, 03:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
Sud BiH oslobodio je Mladena Ždrala optužbi za saizvršilaštvo u trostrukom ubistvu u sarajevskom naselju Vraca 2005. godine, kada su ubijeni Milorad Todorović, Radomir Janković i Esad Šenderović, a teško ranjen Murat Komarica.


Predsjedavajući Sudskog vijeća Mirsad Strika pojasnio je da u prvostepenom postupku nije van svake sumnje dokazano da je Ždrale počinio ovo krivično djelo koje mu je stavljeno na teret.

“Nakon dokaznog postupka i uvida u materijalne dokaze, Sud ne može sa potpunom sigurnošću utvrditi činjenice koje su u optužnici navedene na štetu optuženog i nema dovoljno dokaza za takav zaključak”, rekao je Strika.

On je istakao da nije utvrđeno da je Ždrale učestvovao u pripremnim radnjama za ovo ubistvo, krađi “audijaA6″ sa kojim se ubica dovezao na mjesto ubistva, niti u nabavljanju automatske puške iz koje je izvršeno ubistvo.

“Ostalo je nedokazano i to da je optuženi učestvovao u pribavljanju podataka o kretanju Todorovića, kao i to da se nalazio na mjestu vozača u `audijuA6`, prije nego što je izvršeno krivično djelo”, naveo je Strika.

Portparol Tužilaštva BiH Boris Grubešić najavio je da će Tužilaštvo BiH uložiti žalbu na ovu presudu Suda, navodeći da Tužilaštvo nije zadovoljno i da će u žalbenom postupku dokazati krivicu optuženog.

Branilac Ždrala, Kerim Čelik zadovoljan je oslobađajućom presudom i smatra da je Tužilaštvo BiH cijelu optužnicu zasnivalo samo na indicijama.

Ždrale će biti danas pušten iz pritvora.

Porodice nastradalih su izrazili ogorčenje zbog ovakve presude Suda BiH, navodeći da je suđenje bilo farsa i da su izgubili povjerenje u rad sudova u BiH.

U optužnici Tužilaštva BiH navodi se da je Ždrale optužen da je 2005. godine zajedno sa Borisom Govedaricom organizovao ubistvo Milorada Todorovića, prilikom čije likvidacije su ubijene još dvije osobe.
I Boris Govedarica je kasnije ubijen, u avgustu 2007. godine.

Prema optužnici, prilikom ubistva Todorovića 18. novembra 2005. godine u ugostiteljskom objektu “Dva bora” u sarajevskom naselju Vraca ubijeni su Todorovićev tjelohranitelj Radomir Janković i konobar Esad Šenderović, a teško je ranjen Murat Komarica.

U optužnici se navodi da je Todorović ubijen kada je Govedarica kroz prozor restorana “Dva bora” iz automatske puške ispalio rafal.

Hici su, osim Todorovića, pogodili Jankovića, Šenderovića i Komaricu.
Govedarica je poslije ubistva ušao u vozilo u kojem ga je čekao Ždrale, poslije čega su zajedno pobjegli prema Istočnom Sarajevu u već ranije pripremljenu garažu.

Prema optužnici, Ždrale i Govedarica su prije toga iz njima poznatih razloga dogovorili ubistvo Todorovića, pa su u noći između 3. i 4. novembra 2005. godine ukrali automobil i nabavili diplomatske tablice, koje su postavili na to vozilo.

Zatim su nabavili automatsku pušku i u Istočnom Sarajevu iznajmili garažu za skrivanje automobila.
Mladen Ždrale je ranije sumnjičen da je u julu 2004. godine u Palama ubio Miloradovog brata Željka Todorovića i njegovu suprugu Mikicu.

Policija je poslije tog ubistva uhapsila Đorđa Ždralu, Borisa Govedaricu i Miroslava Škobu, ali su oni kasnije oslobođeni.


ccccc

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2015, 11:58 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Ovo na slici nije Mladen Ždrale.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2015, 12:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Cak liči na tebe


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2015, 12:04 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ovo je Đorđe Ždrale, onaj što je ubio Mauzera.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2015, 19:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Tri godine zatvora Indiri Kamerić
Albina Sorguč BIRN BiH Sarajevo
Slika
Sud BiH osudio je Indiru Kamerić na tri godine zatvora za ratni zločin počinjen u Bosanskom Brodu.
Kamerić je, kao pripadnica 101. bosanskobrodske brigade Hrvatskog vijeća obrane (HVO), proglašena krivom da je učestvovala u psihičkom i fizičkom zlostavljanju Hazbe Nukić i zaštićenog svjedoka IK-3, kao i u fizičkom zlostavljanju Jove Dujića u prostorijama stadiona “Polet” u Bosanskom Brodu.
Šaban Maksumić, predsjedavajući Sudskog vijeća Suda BiH, kazao je da je Kamerić djela počinila kao saizvršilac, zajedno sa drugim pripadnicima HVO-a.
“Vijeće je cijenilo sve dokaze, kako pojedinačno, tako i u njihovoj vezi. Imalo je u vidu i različitosti u iskazima svjedoka, ali je cijenilo i protek vremena, te stanje u kojem su se nalazili oštećeni, naročito svjedokinja Hazba Nukić. Njen iskaz je u bitnim dijelovima potpuno saglasan sa iskazom svjedoka IK-3, koji je jasan i uvjerljiv”, rekao je Maksumić.
Vijeće je utvrdilo da je je Kamerić ispitivala Nukić, optužujući je da je srpski špijun, nakon čega su je udarali pripadnici HVO-a, a potom je optužena naredila da se dovede IK-3, kojem su pripadnici HVO-a naredili da Nukić stišće grudi i spolni organ, pocijepa joj donji veš i stavi ga u džep.
Nakon ovih dešavanja, Kamerić je opalila Nukić dva šamara.
Maksumić je naglasio da je Vijeće poklonilo vjeru svjedocima Optužbe koji su govorili o učestvovanju Kamerić u fizičkom zlostavljaju Jove Dujića, kojeg je udarala metalnom šipkom.
On je nakon udaranja odveden iz stadiona “Polet”, a njegovi posmrtni ostaci ekshumirani su 1993. godine.
Kamerić je oslobođena da je fizički i psihički zlostavljala Marka Mitrića u prostorijama policije u Bosanskom Brodu, te da je pomagala silovanju zatočenica u stadionu “Polet”.
Dokazi nisu bili takvog kvaliteta da bi Vijeće moglo donijeti drugačiju odluku. Za fizičko i psihičko zlostavljanje Marka Mitrića, proveden je samo jedan dokaz, čitanje iskaza Mitrića, koji nije bio procesno sposoban da svjedoči pred Sudom”, kazala je Maksumić.
Kamerić je oslobođena da je pomagala u silovanju IK-1, IK-5 i Hazbe Nukić, jer Vijeće nije moglo zaključiti da su neke radnje optužene dovodile do pomaganja u silovanju.
Ona je dužna nadoknaditi troškove postupka za osuđujući dio presude, dok za oslobađajući dio troškovi postupka padaju na teret budžetskih sredstava.
Kazna je izrečena ispod zakonskog minimuma jer su cijenjene olakšavajuće okolnosti, a otežavajućih nije bilo. “Bila je mlada osoba, prema oštećenima je pokazala poštovanje, radnje nisu teške”, kazao je Maksumić.
Osuđena je po kaznenom zakonu bivše Jugoslavije.
Na ovu presudu postoji mogućnost žalbe.
- See more at: http://www.justice-report.com/bh/sadr%C ... HhWb0.dpuf


Ispovijest Hazbe Nuhić iz Kobaša kod Srpca o logoru Polet u Brodu
http://www.glassrpske.com/novosti/vijes ... 12104.html

Za Indiru i njene jasenovačke metode sam čuo prije nekoliko godina na internetu ima ispovjesti koliko hoćeš i onda ovako obrazloženje suda. Bolje išta nego ništa, ostala je još ona monstrumka iz Dervente, što je otišla u Ameriku, ali je Ameri ne izručuju, ne znam kakvu korist imaju od nje.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2016, 19:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
[video]http://www.youtube.com/watch?v=C1C2_S34aq0[/video]

Time se zamara nesposobni sud i još nesposobnije tužilaštvo BiH. Kad majke Srebrenice procesuiraju za raspirivanje mržnje onda neka Mandiću sude.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2021, 11:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Stante paše i ustaše!!!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2021, 15:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Postoje informacije da se Milomir Savčić nalazi u Srbiji
Postoje nezvanične informacije da se Savčić nalazi u Srbiji, s obzirom na to da je signal njegovog mobilnog telefona posljednji put lociran u mjestu Dvorovi, nedaleko od Bijeljin


Ne daj se đenerale pašama i ustašama, ko te izda pizda.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2021, 16:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Srbija će, ne brini, tačnije vlast...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2022, 02:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Arijana Memić pobjesnila, pogledajte ovu sramotu od sudije

https://www.facebook.com/watch/?v=1214702205776982

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs