banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 15 Maj 2024, 21:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1449 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Jul 2014, 12:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23499
Dosadno ljeti u pustinji, pa malo ljudi crtkaju. Još se boje rastope i razmažu više nego što treba :) Da su rekli kako je ovo plan za pedeset godina, onda i nekako. Ja mislim da je baba Vanga ovo "vidjela".

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2014, 02:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Imaju nekih uspjeha u Iraku, protiv onih pacenika, pa umislili da su neka sila.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2014, 19:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Rezultat "Rata protiv terorizma" - formiranje terorističke države: ISIL proglasili Kalifat od Aleppa u Siriji do istočne iračke provincije Diyala na granici s Iranom


Ekstremistička teroristička organizacija ISIL (Islamska Država Irak i Levant) objavila je kako proglašava uspostavu svog projekta - Kalifata. Proglasili su Islamsku Državu koja se, prema njima, proteže od Aleppa u Siriji do iračke istočne provincije Diyala na granici s Iranom. Tom prigodom su promijenili i svoje ime iz ISIL u "IS" (Islamska Država).

Pozivaju lokalne sunitske skupine da stanu na njihovu stranu ističući kako je uspostava Kalifata "san svih Muslimana" i "nada svih džihadista". ISIL-ov lider, Abu Bakr al-Baghdadi, proglašen je za "kalifa" ove nove Islamske Države te je također prozvan "liderom svih Muslimana" (opširnije o novom "kalifu": Abu Bakr Al-Baghdadi želi zasjeniti Bin Ladena).

Ovo je prvi put od raspada Otomanskog Carstva 1923. da je proglašen kalif - što znači politički nasljednik proroka Muhameda. Odluka je donijeta nakon jučerašnjeg sastanka vijeća, ističe glasnogovornik ISIL-a, Abu Mohammed al-Adnani.

No, ničega romantičnog nema u ovoj terminologiji - govorimo o ekstremističkoj skupini koja na brutalni način ubija sve one koje smatra nepodobnima ili hereticima, uključujući i Muslimane Šijite. Drugim riječima, svjedočimo uspostavi islamo-fašističke države koja nimalo ne skriva svoju zločinačku ideologiju.

ISIL su objavili nove granice te tvrde kako je Islamska Država legitimna država. Također tvrde kako svi Muslimani u svijetu sada moraju prisegnuti na odanost novom Kalifu al-Baghdadiu.

No, anti-teroristička, a mogli bismo reći i anti-fašistička, koalicija u regiji neće moći dopustiti da ovaj projekt postane neka nova stvarnost. Nadalje, sama činjenica da ISIL sada proglašavaju svoju "državu", pokazuje da su nervozni. Što je bilo s pričama da uskoro osvajaju Bagdad?

ISIL su iskoristili trenutak velikih problema u regiji, kako političkih tako i vojnih (destabilizacija Sirije), no čim se ta pitanja riješe mogu očekivati ujedinjeni otpor koji će biti znatno širi od Diyale do Aleppa, biti će vjerojatno od Irana do Alžira.

Za ovu uspostavu "Kalifata" uvelike je odgovorna američka vanjska politika. Njihovo slanje oružja i financija militantima u Siriju dovelo je do jačanja, ako ne i samog stvaranja, ISIL-a. Pojedini američki istaknuti zastupnici svjesni su ogromne opasnosti ovakve politike , no trenutačna vlast se nimalo ne obazire na ova upozorenja te nastavljaju dalje istom taktikom. Štoviše, američki državni tajnik John Kerry za vrijeme posjete Saudijskoj Arabiji obećao je još veću pomoć sirijskim militantima tvrdeći kako će se "oni boriti protiv ISIL-a".

Ove izjave Johna Kerrya nemaju nikakve veze sa stvarnošću jer do sada je već jasno da američko oružje koje navodno ide "umjerenim pobunjenicima" završava u rukama ISIL-a te kako su ove skupine, kojih međusobno vežu ekstremističke ideje, zapravo u bliskom kontaktu i zajedničkom ratu protiv sirijske vojske.

Rezultat američkog "rata protiv terorizma"? Formiranje terorističke države
Svaki američki potez jačanja militanata u Siriji biti će dodatna podrška jučer proglašenom "Kalifatu", a isti će možda u neko dogledno vrijeme - možda tek kroz koju godinu - poslužiti SAD-u kao novi izgovor za invaziju na Bliskom Istoku kao što su i učinili u Afganistanu gdje su u to vrijeme bili na vlasti fundamentalisti (uvelike "stvoreni" američkom potporom za anti-sovjetske snage u Afganistanu 80-ih). Povijest se sada ponavlja u Siriji i u Iraku.

Svi su već čuli o brutalnosti ISIL-a, kako ubijaju civile, žene, djecu, nabijaju ljude na križ, odrubljuju im glave. Zanimljivo je kako su svi čuli za ovo tek zadnjih nekoliko dana, a ova zvjerstva se događaju već nekoliko godina u susjednoj Siriji, no to očito nije "prigodna vijest". No, imajući u vidu reputaciju ISIL-a, ako sutra Obama odluči vojno intervenirati, svijet će tu intervenciju pozdraviti kao akciju protiv islamo-fašizma, taj isti svijet niti će se pitati niti će znati kako je uopće došlo od stvaranja ISIL-a i čija im je politika omogućila aktualni instant povratak u Srednji vijek na velikom prostoru Iraka i Sirije.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2014, 23:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Spoiler:
Slika

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 19:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
Večeras javiše na TV da su ovi novi ustvari stari, to su nekadašnji Sadam Huseinovci, eno izgleda da će da upadnu u Saudijsku Arabiju i da im !"#$%& sve po spisku i treba.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 20:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Slika

Stigla pomoć iz Irana....Iranska verzija humvija :D naoružana sa beztrzajnim topovima i vjerovatno mitraljezima,došlo je i bruka ak-47 i municija za istu...da li šalju oficire za obuku kao u Siriji ne znam,mada i to bi bilo logično.


Zanima me koliku podršku ovi likovi imaju među običnim narodom,ideja muslimanske super države i nije loša(ako gledamo sa njihove strane) i ako prošire svoje akcije na SA koliko je njihova vojska spremna da se nosi sa teroristima i koliko simpatizera ovaj pokret ima među stanovnicima SA.Koliko vidim imaju odlične rezultate u Iraku,iračka vojska sastavljena uglavnom od tek primljenih vojnika se čini kao tigar na papiru,zapuca se i oni se razbježe dok su pripadnici ISIS dobro uvježbani momci stigli sa fronta i željni umiranja dok opet prosječan Irački vojnik gleda da spasi glavu i živ se vrati kući.Kurdi za manje od mjesec dana raspisuju referendum za stvaranje sopstvene države i imaju podršku Izraela što opet nervira Bagdad koji bespomoćno gledaju kako par hiljada boraca sa lakoćom zauzima grad po grad.Kolike su šanse stvaranja prve prave muslimanske države na Bliskom istoku ?

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 20:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja sam Iran oduvijek smatrao pravom muslimanskom državom među njima. Bin Laden i njegovi talibani, kao i Saudijska Arabija su obična farsa.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 20:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Iran pripada Irancima i ostalim manjinama,ovi hoće da stvore muslimansku državu u kojoj neće postojati nacije nego samo muslimani,islamska super država.Malo vuku na komuniste :D

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 20:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
Islamska republika Iran sigurno prima svakog čestitog muslimana.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 20:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Samo jevreje ne vole.

Amerikanci zaboravili da batina ima dva kraja,sada gledaju rezultat naoružavanja islamskih terorista.Baj d vej sad razmišljam ako ovima uspije red bi bio da i mi stvorimo pravoslavnu državu od Kamčatke do Banjaluke. :D

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 20:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9860
Lokacija: Далеко од раја
Kakva Banja Luka? Sigurno si mislio na liniju Karlobag-Ogulin-Karlovac-Virovitica? :D

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 21:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Ma jok..odkud tamo pravoslavno življe :D samo tamo gdje nas ima 70 % + da ne boli glava kasnije. :D

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 21:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
Iran

Popis 1956. Popis 2011.

Muslimani 18654127 74682938
Židovi 65232 8756

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 21:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Da hoce krenuti pa da jevropa odluci da protera muslimane sa kontinenta, svakako im nije mesto ovde :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 21:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9860
Lokacija: Далеко од раја
Anđela je ponosna na tebe. :lol:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 21:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ljubqv mog zivota :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 21:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Iračka vojska.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 21:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Njima bas dosadno... Jbt ljudi su decenijama u ratu, kako im se vise da


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 21:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Inat + interesi velikih sila da to područje bude nestabilno.Amerikancima ne odgovara jaka i stabilna država na prostoru sa tako puno nafte.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2014, 21:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3560
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
A čekaj.. Ova plemena.. Njih ovi tepači ne diraju?

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1449 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs