banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 268  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Jan 2011, 20:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Tužilaštvo Kantona Sarajevo neće pokretati istragu nakon otkrića bombi i municije u zgradi Predsjedništva BiH, potvrđeno je u ovom tužilaštvu.

"Utvrđeno je da oružje potiče iz rata. Nema elemenata krivičnog djela. Oružje je predato Civilnoj zaštiti i ono će biti uništno", kazala je Jasmina Omićević, portparol sarajevskog tužilaštva.

http://www.banjalukalive.com/aktuelnosti/nema-istrage-zbog-oruzja.html

Još jedan dokaz da država ne funkcioniše, a da je zgrada predsjedništva BiH bila legitimna vojna meta Vojske Republike Srpske i da je zaštita kulturnog blaga grada Sarajeva samo mazanje očiju.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2011, 17:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Покрадена муниција и бомбе
Datum: 21.01.2011 23:00
Autor: С. Т.

БУСОВAЧA - Већа количина муниције и бомби украдена је из магацина касарне Оружаних снага БиХ у мјесту Драга код Бусоваче, а крађу су највјероватније извршили војници.

Према незваничним информацијама, из проваљеног магацина нестало је 6.860 метака калибра 7,62 милиметра, 1.751 метак калибра 7,65 милиметара, 1.744 метка калибра 9,7 милиметра и 40 ручних бомби. Случај је пријављен полицији у четвртак послијеподне послије чега је покренута истрага.



http://www.glassrpske.com/vijest/2/novo ... bombe.html

Samo lud čovjek bi povjerio svoj život na čuvanje ovakvoj vojsci.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2011, 19:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Do kada će ovi novinari objavljivati nepregledane tekstove. Ili neka nađu nekoga ko se razumije u tematiku, pa da napiše tekst bez grešaka ili neka prepričavaju tračeve.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2011, 19:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Zato što danas svako može raditi ko novinar i pisati šta hoće.
U jednim novinama biser: Pucano je iz pištolja kalibra 45 milimetara (umjesto .45 ACP/11.43 mm) taj je baš baja kad je nosio sa sobom top i pucao iz jedne ruke ( i pri tome još i mašio :lol: )

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2011, 23:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
http://www.mondo.rs/s197329/Info/ex-YU/ ... bleme.html

Prema Izetbegoviću, "Srbi konačno treba da shvate da je njihova budućnost u BiH, da konačno budu spremni da prihvate jednu zemlju, da ubrzamo naš put ka EU".

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2011, 16:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
On je ipak Izetbegovic junior, ali za razliku od Hareta on realan covjek i zna koliko se moze protegnuti, a taj skup je obicno mlacenje prazne slame.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2011, 22:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...dva od tri naroda ne zele ovu drzavu...sta reci...da li bi neko bio u braku sa zenom koja vas zajebava...nisu mi jasni bosnjaci...lakse bi im bilo bez nas i hrvata, a opet se iz nekog neshvatljivog razloga drze za ovu drzavu u koju hoce da nas ubede...valjda se boje da ce izgubiti tek steceni identitet nestankom drzave...samo silom (koju nemaju) mogu da nas uteraju u nekakav svoj tor i sta ocekuju...ne razumem ih...verovanje u drzavu je isto sto i verovanje u visocke piramide...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2011, 11:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ma pusti mi smo ti eksperiment EU da pokažu kako se sve može kad se naredi. Jednog dana kad dignu ruke od nas ima da pukne sve ko zvečka sa mo mislim da će onda biti krvava bajka...

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2011, 15:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Citiraj:
Predsedništvo BiH na predlog Željka Komšića za šefa misije BiH pri NATO imenovalo turizmologa i bivšeg šalterskog radnika Branimira Jukića


Citiraj:
Hrvatski član Predsedništva ipak nije popuštao i gurao je Koraćevu nekoliko meseci sve dok ona sama nije odbila to imenovanje. Komšić je potom predložio člana Glavnog odbora SDP-a Branimira Jukića bez obzira što većina stručnjaka smatra da on nema nikakve kvalifikacije da se bavi pitanjima vezanim za NATO.

Izvor Pressa RS tvrdi da je srpski član Predsedništva Nebojša Radmanović bio šokiran Komšićevim predlogom, kojim nije oduševljen ni njihov bošnjački kolega Bakir Izetbegović.

- Imenovanje Jukića za ambasadora u Crnoj Gori pre nekoliko godina takođe je izazvalo brojne kontroverze. Komšić ni tada nije želeo da odustane, iako su mnogi sumnjali u Jukićeve sposobnosti, s obzirom na njegovo neiskustvo u diplomatiji. Možda je Podgorica i mogla da prođe, jer biti ambasador u toj zemlji i nije neka velika mudrost. Međutim, pomeranje Jukića u Brisel moglo bi da ugrozi napore zemlje da uđe u NATO - kaže izvor Pressa RS

Naš sagovornik naglašava da je jedini Jukićev kvalitet to što odlično zna engleski jezik, a služi se i nemačkim i francuskim.

- Nikakve druge kvalifikacije za tako značajnu funkciju Jukić nema.

Po svemu sudeći, ponovo ćemo se brukati, jer na tako važnu poziciju, dok zemlja pregovara o ulasku u NATO, dolazi čovek koji je radio na šalteru u banci, a kasnije je bio nekakav stručni saradnik. Uz to, on je diplomirani turizmolog, što je više nego siromašna stavka u biografiji jednog ambasadora - ističe sagovornik Pressa RS.

Jukić se bavio i vaterpolom, a radio je i kao novinar. Press RS juče nije uspeo da stupi u kontakt sa njim, a u ambasadi BiH u Podgorici nam je rečeno da je dužnost napustio još 1. februara.


http://pressonline.rs/sr/vesti/republika_srpska/story/150857/Kom%C5%A1i%C4%87+poslao+u+NATO+biv%C5%A1eg+%C4%87atu+sa+%C5%A1altera.html

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2011, 20:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Konačno i neke dobre stvari na ovoj temi.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2011, 17:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2010, 14:03
Postovi: 119
ako volite komplikovano posjetite BiH :D

_________________
Burn the heretic! Kill the mutant! Purge the unclean!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2011, 07:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
http://www.glassrpske.com/vijest/2/novosti/53313/cir/Srbi-su-genocidni-fasisti.html
Jer možete da skontate ove retarde pa kaže što RS želi da se odvoji? Ove bi ja nervnim gasom tamanio!
http://www.glassrpske.com/vijest/14/feljton/53260/cir/ISPOVIJESTI-SRPKINjA-SILOVANIH-U-SARAJEVU-1-Zrtve-pamte-zloglasni-Centralni-zatvor.html
Možda su se one same napastvovale. U sledećem ratu ne bi trebali uzimati zarobljenike i taoce mrtva usta ipak ne govore.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2011, 09:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Ovi su poceli da lude, njihovi mediji im bas ispiraju mozak, nije isapalo onako kako su im zapadnjaci obecali za razbijanje Jugoslavije pa su sad u fazi kolektivne histerije. Mislim koji je to paradoks da narod ciji su djedovi aktivno bili clanovi ustaskog pokreta i koji po pravilu uvijek podrzava strane okupatore narodu koji je prezivio holokaust i Jasenovac daje naziv da su fasisti.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2011, 16:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
nepokoreni je napisao:
http://www.glassrpske.com/vijest/2/novosti/53313/cir/Srbi-su-genocidni-fasisti.html
Jer možete da skontate ove retarde pa kaže što RS želi da se odvoji? Ove bi ja nervnim gasom tamanio!


Ово је идеално. Нико ову квази државу неће растурите него они. Надам се да ће мало више да маркетиншки гурају ову причу.

Ипак, похвалио бих дотичног "професора" и његову теорију о Ћосићевом путовању кроз време (вероватно астралном пројекцијом).

Citiraj:
злочин геноцида је осмислио и развио академик Добрица Ћосић, на којег је много утицао Милорад Екмечић


Citiraj:
српски фашизам се темељи на српској великодржавничкој идеологији, политици и пракси од почетка 19. вијека


http://www.youtube.com/watch?v=TylvUGJIi_w

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2011, 17:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...ovo je bolesno...zive u vlastitim izmisljotinama...izmislili su poreklo, istoriju, jezik...zaboravljaju da su citavim tokom svoje istorije bili u razlicitom supku od okupatora do okupatora...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2011, 17:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Бојан Б. Димитријевић: Чекићево излагање није наука
Datum: 18.02.2011 23:00
Autor: Жељка Добрић
Појам фашизам је позната историјска категорија везана за једно одређено историјско раздобље и карактеристичну државу - Мусолинијеву Италију.

Ова етикета најмање се може приписати Србима и Србији, који су у току Другог светског рата имали два антифашистичка покрета и поднели драстичне људске губитке због тога. За разлику од појединих југословенских народа, Срби се нису борили на страни сила Осовине, које су између осталог баштиниле нацизам и фашизам као своју идеологију.
Рекао је то у интервјуу "Гласу Српске" доктор историјских наука са Института за савремену историју Србије Бојан Б. Димитријевић, говорећи о иступу сарајевског историчара Смаила Чекића на Бошњачком институту у Сарајеву у којем је рекао да су "Срби геноцидни фашисти".
- Овакве изјаве не спадају у речник научно утемељених историчара, а овакви ставови охрабрују екстремисте у обе нације - рекао је Димитријевић.
* ГЛAС: Историчар Чекић у том "научном" излагању и српску културу карактерише као "агресивну" и "фашистичку"?
ДИМИТРИЈЕВИЋ: Ја бих се, заиста, веома тешко усудио да било коју културу окарактеришем као агресивну. Пратећи рад Смаила Чекића, знам да се бавио ратним злочинима у току рата 1992. до 1995. године, али са друге стране, знам да је своје основно занатско образовање, основне студије и магистеријум, стекао баш у Србији током осамдесетих година, у Србији и уз Србе које сад тако оштро напада.
* ГЛAС: Чекић тврди да је геноцид над муслиманима на Балкану, посебно Бошњацима у БиХ, резултат колективне српске фашистичке идеологије и политике и геноцидне злочиначке праксе истребљења муслимана у 19. и 20. вијеку? Има ли тако нешто научно утемељење?
ДИМИТРИЈЕВИЋ: Појам фашизма је позната историјска категорија везана за једно одређено историјско раздобље и карактеристичну државу Мусолинијеву Италију. Ова етикета најмање се може приписати Србима и Србији, који су у току Другог светског рата имали два антифашистичка покрета и поднели драстичне људске губитке због тога. За разлику од појединих југословенских народа, Срби се нису борили на страни сила Осовине, које су, између осталог, баштиниле нацизам и фашизам као своју идеологију.
* ГЛAС: Шта кажу историјске чињенице?
ДИМИТРИЈЕВИЋ: У оквиру српског народа нису формиране СС војне формације, као у оквиру неких других народа у Босни. То се изгледа заборавља и Србима се са драматичном лакоћом додељује епитет "фашистички", иако је то потпуно историјски неутемељено и злонамерно.
* ГЛAС: Каква је порука оваквих тврдњи?
ДИМИТРИЈЕВИЋ: Сматрам да овакве изјаве не спадају у речник научно утемељених историчара, као и да овакви ставови охрабрују екстреме у обе нације.
Култура

* ГЛAС: A Чекићева теза да се "српска агресивна култура његује унутар породичне православно српско црногорске и племенске традиције"?
ДИМИТРИЈЕВИЋ: Смаил Чекић се фокусира само на оно негативно из српско-муслиманских односа у протеклом, најновијем историјском периоду, и пресликава рат из 1990-тих у друге епохе. Кроз призму почињених злочина из деведесетих, не може се посматрати нити карактерисати култура или религија српског народа, а понајмање речима које Чекић користи.

http://www.glassrpske.com/vijest/2/novosti/53499/cir/Bojan-B-Dimitrijevic-Cekicevo-izlaganje-nije-nauka.html

Ja čak Čekićeve teze nisam uopšte skontao, ali jedno je sigurno da je sloboda govora u truloj BiH na vrhuncu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2011, 17:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
Ne sloboda govora već sloboda pljuvanja.

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2011, 17:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...svi njihovi tzv.intelektualci samo potvrdjuju da je bih nemoguca drzava...cim popusti volja zapada da joj daje vestacko disanje, umrece...vecna japamija...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2011, 18:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Жељко Вујадиновић: Изнесене тезе немају никакве везе са науком
Datum: 18.02.2011 23:00
Autor: Неда Симић - Жерајић
Излагање сарајевског историчара Смаила Чекића заслужује коментар само зато што је Чекић и директор Института за проучавање злочина против човјечности и међународног права Универзитета у Сарајеву.

Рекао је то у интервјуу "Гласу Српске" историчар Жељко Вујадиновић, професор на бањалучком Филозофском факултету, истичући да Чекићеве тезе о "Србима као геноцидним фашистима" изречене на недавно одржаном скупу у Бошњачком институту нису ништа ново. Наводи да говор мржње и прекрајање историје на овим просторима иду заједно.

http://www.glassrpske.com/vijest/2/novosti/53503/cir/Zeljko-Vujadinovic-Iznesene-teze-nemaju-nikakve-veze-sa-naukom.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2011, 21:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Таквима није мјесто у образовним институцијама
Datum: 25.02.2011 22:00
Autor: Жељка Домазет
СAРAЈЕВО - Управни одбор PEN Центра БиХ осуђује говор мржње и сматра да појединцима који такав говор користе, најчешће за политичке сврхе, не би требало да буде мјеста у образовним институцијама на територији БиХ.


Citiraj:
Универзитет

Сарајевски универзитет није предузео ништа против свог професора Чекића, истичући да је то његов приватан став. Нијем је остао и Факултет политичких наука на којем Чекић предаје предмет историја БиХ. Продекан за наставу Aсим Мујкић чак је рекао да Чекић не ради на том факултету, али су га сами студенти демантовали. Декан Мирко Пејановић није желио да изнесе свој став.

http://www.glassrpske.com/vijest/2/novosti/53850/cir/Takvima-nije-mjesto-u-obrazovnim-institucijama.html

Najgore su srpske poturice, koje se i poslije toliko vremena moraju dokazivati da su patriote Bosne.

Citiraj:
Славенко Терзић: Чекићев ратни поклич и пут у проклету авлију
Datum: 26.02.2011 09:00
Autor: Неда Симић - Жерајић
Пут којим је кренуо Смаил Чекић је несумњиво пут у ћорсокак, пут у "проклету авлију". Чекићеве теорије о Србима као носиоцима фашистичке и геноцидне идеологије нису ништа друго него - позив за нови коначни обрачун са Србима.

http://www.glassrpske.com/vijest/7/plus/53782/cir/Slavenko-Terzic-Cekicev-ratni-poklic-i-put-u-prokletu-avliju.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 268  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs