banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232 ... 268  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Apr 2021, 11:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Meni je prezanimljiva priča o raspadu BiH i kako se svi nešto uzbuđuju od toga...

Od BiH jedino što se još nije raspalo su korice pasoša. Sve ostalo je taraba, počevši od bilo kojeg nivoa vlasti i uprave, preko školstva, zdravstva, javnog prevoza, pa sve do lokalnih piljara...

I opet će biti nekad ono: "oni kao hoće da se odcjepljuju, a mi im kao ne damo".
Bilo to u Hercegovini, Srpskoj, Sandžaku, Kosmetu ili gdje već... I mi ćemo se opet čuditi kako je to uopšte moguće, kako ovo, kako ono...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2021, 17:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Нова Варош je napisao:
Kosovo je Srbija, i ne jedi govna.

+1
Ili u prevodu,jebo vas Dodik i Picousti u retardiran mozak

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2021, 19:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
kosta je napisao:
aj bjež despote, frljaš se pilićarskom argumentacijom, priznaj lijepo da sam te u ovoj polemici upucao ko zeca pa da se razilazimo. 8)
Hm, khm,......s obzirom šta je tamo Turaka, Arapa, raznih crnaca i nije baš chicken argumentation.
Posebno kada bi razne bombice počele da rokaju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2021, 01:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
kosta je napisao:
jbt kako ste vi nedokazani: pa volio bih i ja da RS bude nezavisna, Kosovo da ostane Srbija, da nam se vrati RSK pa onda i ona osamostali ali, jbg, da je babi qrac bila bi đed.
Srbiji od Kosova ostaju S.Mitrovica i Leposavić a kao kompenzacija za ostatak, uvaljuju im nas, ne znam šta tu nije jasno.
za 10 godina međunarodna zajednica će se usagalasiti da je za divlja plemena Balkana najbolje i jedino moguće rješenje napraviti njihove jednonacionalne države, odnosno objediniti prostore na kojima svaka od nacija trenutno živi. i poslednjem slijepcu je jasno da je BiH sa tri naroda neodrživa, makedonsko-albanska S.Makedonija tek privremeni provizorijum, KosovojesrceSrbije prošlost i romantično sjećanje...
ovi nonpejperi, karte i kurcipalci su tek početak tog procesa, tako otprilike počinje kuvanje žabe.


Essh...brale Kosta daj malo realnosit i istorijske pameti.
Tacno je ono sto rece stovani gsn, TNS.
Brale stize nas kletva i urok... kad smo te primali na politiku, ona tvoja neplacena jagnjetina ispod peke sa mladim krompirima i ostalim prilozima u oblicima kriglih zamagljenih!!
Bar da Schlager onda pojede i cevape ali i to ga zaobidje!

Samo interes Kosta samo interes!!!
Ali ne nacionalni! Ne nacionalni vec ovaj drugi covjece od pamtivjeka je tako.

Od Garibaldija preko Bizmaraka, Ataturka, Bolivara da ne idemo dalje... svi su krojili nacionalne drzave macem, krvlju i zestokim otimanjem.
Zar o Engelzima treba nesto pricat.
A ovi bi pravili nacionalne drzave na miroljubivom i pitomom Balkanu mirnim putem.
A zbog razloga bar ovdje u BiH: "Jer ovako se vise nemoze"!! :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2021, 11:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
Realno da dodje do osamostaljenja trebala bi da se stvar poklopi sa necijm tudjim interesima, zna se vec cijim. Da se ne pravimo blesavi, svi su ovdje svjesni kave su sanse zato. Niko i ne ocekuje da to bude sutra, mozda nekad, mozda i ne. Neka bar ostane na tome. Ovi sto bi da se o tome prica, mislim cak i svjesniji od ovih sto kao vide siru sliku kroz svoju malu kljucaonicu pa znaju kako svijet funkcionise i na cemu zemlja stoji. Jbte, ponovo smo otkrili toplu vodu da se svijet zasniva na interesu jacih. Pa na cemu ce se zasnivati ako nece na njihovom interesu. Nisu ga ovakvog skrojili zbog tudjig intersa vec zbog svojih.

Totalno je debilna je teza da o tome uopste ne treba da se prica, od nas ne zavisi, ko nas ista pita, poklopi se po usima. A zasto? Iman neki razalog da to bude tabu tema. Hajd da cutimo pa ce kao ovi neki tamo koji imaju interes, za razliku od nas koji ne smijemo da imamo interes, prema nama promijeniti misljenje, ponasati se drugacije. Najvaznijne je pitanje jeste, da li je nihov interes i nas, da li smo mi spremni da se zbog njihovih interesa odreknemo svoji i tih malo sto nam je preostalo za koje nas jos uvije nisu ubijedili da ni na njih nemamo pravo i da za to platimo cijenu.

S obzirom da sa druge strane imamo ovu bejha militantnu gradjansku pricu o centralizaciji, unitarizaciji, jednoj jebenoj jedinoj gradjanskoj ovakvojo nakradoj i svim ostalim sranjim sto uz to idu kao jedinom ispravnom i mogucem rjesenje, e treba i pricu o nezavisnosti drzati na stolu bar za unutrasnje potrebe, da bi zadrzao bar ovo sto imas ili mozda izvukao nesto vise od toga. Nas je interes valjda, u ovakvom svijeti kakav vec jeste kojim vladaju tudji interesi, da naglasimo samo za one koji to znaju, da bar probamo da zadrzimo ovo sto imamo ako ne mozemo vise od toga, bar za sada.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2021, 12:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Jel vi hocete meni reci da bi izmedju pripajanja Srbiji i ostanka u ovakvoj BiH neko izabrao ovo drugo?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2021, 12:46 
OnLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Okt 2018, 19:23
Postovi: 510
Amerika, Nato očigledno hoće da za sva vremena stavi ovaj prostor pod svoju šapu.
Da bi to pečatirali, potrebno im je održivo rješenje u vidu zadovoljenja ključnih igrača na ovom prostoru.
Srbi, Hrvati i Albanci će dobiti objedinjen nacionalni prostor i ulazak u Nato kompletnog regiona.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2021, 14:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2892
Lokacija: još mAlo i tU smo
Amerika bi već i riješila(u dogovoru sa ostalim silama)konačno pitanje BiH i Srbije, zaokružila nacionalne države koje bi bile jake i postojanje.Ali je u prošlosti dosta zakulisala mutnjim radnjama šurujući sa albancima i muslimanima, pa im sada to pitanje nije tako lako riješiti.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2021, 11:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Evo za Kostu, jedan tekst koji je napisala srpkinja koja je sa Kosova i Metohije. Tamo ne žive srbi kao oni iz kruga dvojke, tamo su tvrdokorniji dobro i od nas iz Krajine.

https://iskra.co/reagovanja/janja-gaces ... -o-srbiji/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2021, 21:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Ви стварно верујете да би англосаксонци и швабоње прихватили да се Р.Српска припоји Србији или бар да постане независна!? Јесте ли реални, нема шансе! Него се ја бојим да ће они то Србији понудити под условом да прво призна терористичку самопроглашену тзв. косова репубљик, па ће онда рећи а то за Републику Српску смо се само мало шалили. Па милион пута су нас повукли за нос, што не би и сад. Свашта нам је обећавано и током и после 1. и 2. Светског рата, а вероватно и пред распад СФРЈ, па пред 5. октобар, па пред распад СРЈ, па само предајте Милошевића и улазите у ЕУ, па де још само генерале, па де још само официре, па де још само Караџића и Младића, па де само бриселски неспоразум, па де само још вашингтонски неспоразум, па де признајте КиМ као лажну државу. Па је било обећано да шиптари неће моћи имати војску, па да ће се моћи вратити наших 1000 војника. А тек шта је нама овде у Р.Српској наобећавано... Холбрук обећао Караџићу ако се повуче да га неће Хаг гањати, па потписан Дејтон у ком имамо чуда разна од аутомобилских таблица, личне карте, пасоша, министра вањских дела, тајну службу, војску, границу и граничну полицију, царину, порезе и ко зна шта све не...
Иииии шта би!? Појела маца, речено поречено... Чак и потписано па бачено у канту за смеће. Ниђе више нема оригиналног дејтонског споразума.

Уосталом чак хипотетички да нам то заистински понуде то би било сулудо прихватити! Да им дамо наше свето Косово и Метохију и пола наше БиХ, вероватно део наше Црне Горе, вероватно и део наше Маћедоније да би смо добили пола наше БиХ (ако и толико)!? А шта усташе и шћиптари дају!??? Ништа под Богом милим, само добијају и то много.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2021, 17:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
SARAJEVO - Ministri u Vijeću ministara BiH koji su iz Federacije su ponovo odbili odluku o uvođenju prelevmana i carinskih stopa na uvoz svježeg i rashlađenog goveđeg i svinjskog mesa iz EU na period od dvije godine, kojom bi se zaštitila domaća proizvodnja.

https://www.nezavisne.com/ekonomija/pri ... nje/659997


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2021, 13:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Brzi Odgovor 21-Branilac Evrope 21!
Kome je odgovor namjenjen i od koga se branimo?

Dozvoliti vojsci strane drzave koja te je napadala, razarala, ubijala da izvodi vjezbe na tvojoj zemlji pod raznim izgovorima je jos jedan dokaz ko je neprijatelj ovog naroda.
Jos jedan u nizu samara i besramno uriniranje po zrtvama!
Nije fasizam samo Jasenovac i proslost ovog naroda.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2021, 20:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
:lol: Je li ovo isti onaj Brale koji je nasiroko znao da objasnjavati (za neupucene) ko, kako i ciji intersi upravljaju ovom planetom, pa bi se sad ispriso pred cijelom Amerikom i ovih 20 preostalih branilaca Evrope. Izgleda najednom neupucen.
Svaka cast, zaustaviti odbranu Evrope, e to je vec nesto nije mala stvar.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2021, 19:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1822
Lokacija: Vijena
Brale001 je napisao:
Brzi Odgovor 21-Branilac Evrope 21!
Kome je odgovor namjenjen i od koga se branimo?

Naziv vjezbi cisti spin za 180°.

Stvarnost: Drang nach Osten >> Mars on River D̶r̶i̶n̶a̶ ̶1̶9̶9̶4̶-̶9̶5̶ Dnepr 2014-.... Od 19. vijeka princip je isti, sve ostalo su nijanse.





Genijalni album Lajbaha iz '94.

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2021, 13:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Po prici Cubrilovica ja sam shvatio da Americki cizmaci dolaze na Manjacu da vjezbaju zajedno sa BiH vojskom za elementarne nepogode i pomoc u takvim situacijama.
Imaju Ameri i takve vojne jedinice ali na Manjuacu ne dolazi ta ekipa.
Sorry Nedjo,

Kaze Cubrilovic "NADLEZNE" institucije su to odobrile....sad su nadlezne institucije top za takva pitanaja u RS i mjerodavne. Sta tu treba neko drugi sad da kaze, ne poteze se pitanje trebali skupstina da zasjeda i odobri americkoj(naso "prijateljskoj" vojsci i njenim jedinicama) da kroci na tlo RS.
Nadlezne BiH institucije nece dozvolit vojsci Srbije da predje pedalj preko drine to svako zna sta Sarrajevo misli o tome.

Mogli su ako trebaju da vjezbaju a niko ne kaze da ne trebaju da pozovu recimo Grke ili Slovence iako su obe Clanice NATO ali Amere i to jos vjezba u skopu sire vjezbe odbrane od koga ??

Jedna obicna blamaza, a Mile prica jos u Grckoj kako nas je rat pogodio ekonomski i taj narativ...!U tom ratu smo mi primali poklone od te iste vojske koja treba na Manjaci vjezba.
Blago recimo sramota.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2021, 13:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Vjezba je u sklopu sire vjezbe odbrana od ......?
Odbrana od onih koji su ti pred cijelim svijtom u UN drzali obraz i nisu dali da se ukalja!!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2021, 14:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2624
Lokacija: PD
pokušavam da dokučim šta bi naš forumski realista predložio kao reakciju, možda neki gerilski ustanak protiv NATO-a?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2021, 14:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Intifada je ponovo u modi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2021, 14:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ja izveo kera u setnju i prodjose dva slepera u pratnjo vp, pokazao sam im sipak i uvatio se za jaja i reko evo vam kurac. Prolazi neka gospodja i kaze jel ti to meni… Ma ne bre gospodjo ja sam inace fin, ali citao sam braletove postove na forumu pa popizdio….

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2021, 16:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Ma brale Roker, ti vidis daleko svaka cast ali ja nisam na brdu a i zbuni me Nedjo.
Kako je opisao Amere i vjezbu. Nabroja covjek vojska treba da se uvjezbava, pa neutralnost. pa elementarne nepogode. Kao mi ne znamo da je vojska dobro odreagovala.
Covjek to tako lijepo obajsni eto ja sam ubjedjen da Ameri sa cizmaci dolaze da uvjezbavaju sa BiH vojskom pomoc uvezi poplava.

Znaci vjezba je humanitarna tj vjezbaju da spase nekog.
Ma mescini da oni sto bi reko cigo dolaze sa metalni meci da vjezbaju da koknu nekog tamo.... recimo ne smije mu se ime spomentu.

Eto Roker osvetla obraz, nije poso sa pogacom i solju da ih doceka!

Mislim neko je lijepu kesvinu uzeo da se ova bruka progura i zataska.
Ko moze tako i koje sposoban... kapa dolje!! :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232 ... 268  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs