banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5922 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262 ... 297  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Okt 2021, 19:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2624
Lokacija: PD
Forty Two je napisao:
kosta je napisao:
Forty Two je napisao:
I koliko su trajale i koštale pripreme da se platni promet prebaci sa SPP na banke, i to uz svesrednu pomoć stranaca? Hajde da se ne zajebavamo baš oko svega.



izlazak iz UIO BiH je najjednostavnija stvar za rješavanje od svih koje su najavljene: oformiš sopstvenu centralnu banku i fiskalni savjet, u poslovnim bankama (koje gledaju svoj interes i spremne su na saradnju) otvoriš račune za transfer sredstava i sve si manje-više završio. meni koji plaćam porez sasvim je svejedno da li uplaćujema na račun XXY ili yXX.
lično mislim da je ovo već upola pripremljeno, vjerujem da bi se neke banke tipa NLB, UNICREDIT i sl. za početak češkale iza uva ali ne sumnjam da je teren sa SBER i komercijalnom već pripremljen.
Mislim da ne razumiješ kako funkcioniše PDV sistem, pa ne svodi se on samo na račune u bankama.
A centralna banka tek nije nešto što samo osnuješ, pogotovo u BiH uslovima valutnog odbora. Kako bi riješio na brzinu pitanje platnog prometa, odnosno međubankarski i međunarodni kliring?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


ono jeste komplikovano ako u startu riješiš da kao nešto hoćeš da uradiš ama ne bi baš da se cimaš. sa sasvim malo međunarodnog pogurkivanja (recimo Rusi), to uopšte nije tako teška misija. crnogorsko monetarno distanciranje od centralne države SCG jedan je od primjera. ne i jedini.

skypostman je napisao:
Ja mislim da on nista nije dobio, niti ce dobiti. Vec je ovo sve jos jedna predizborna, samo sad mu je pad izvjestan pa se trese i drma na sve strane kao nikad do sad. Procitajte dobro sta mu je Kalabic napisao, izdace ga prvi ljudi oko njega, jer kad brod tone misevi prvi bjeze.



eo sve letimo, taj je baš jako mudo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2021, 19:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
Rocker je napisao:
Dakle sad smo konstatovali da imamo podređen položaj, i pošto ne postoji mogućnost da "legalno" taj položaj popravimo, ima da ćutimo i pušimo turske kurčeve do kraja života.

Malo morgen.

Porediti nas sa Osetijom je u najmanju ruku naivno, Republika Srpska je prepoznata kao strana u ugovoru iz kojeg crpi određena prava.
Pa eno prof Lukić kaže da Republika Srpska može vratiti ustavom garantovana prava, u čemu je problem? Valjda profa zna bolje od nas sa forum, ne ?
Daj ne budi naivan. Profa priča ono što mu lemi kaže. Pa valjda toliko znaš.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2021, 19:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
@skypostman
A brate "Pročitaj dobro" i "Kalabić" :D

Hajde da vidimo kako ti zamišljaš šta će se dešavati ?

Na NSRS vlada izlazi sa prijedlozima zakona, koji budu usvojeni potrebnom većinom. Muslimani ulažu veto, koji pada na ustavnom sudu RS i biva objavljen u SG nakon čega počinje da važi.
Šta se dalje dešava ? Muslimani se organizuju i naoružani kreću na Karušama preko mosta u Doboj ?

Jedino je moguće pokvariti taj Dodikov plan izdajom poslanika, Srba, u NSRS i PSBiH, nikako drugačije.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2021, 19:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2624
Lokacija: PD
jbg Roki, nije nama mjesto među ovim nacionalnim defetistima: jedni ne bi da se cimaju a drugi sve da nam neko podturi stolicu u UN ne bi pristali, jer Dodik... :lol:


Poslednji put menjao kosta dana 19 Okt 2021, 19:19, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2021, 19:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Dce/02 je napisao:
Daj ne budi naivan. Profa priča ono što mu lemi kaže. Pa valjda toliko znaš.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока


A ja tebi kažem da se osvrneš par decenija unazad, beše mnogo jača država tad pa je sad nema.
Samo potpuno naivan čovjek može vjerovati da će ovakva BiH opstati, njen potpuni raspad je samo pitanje datuma.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2021, 19:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Rocker je napisao:
@skypostman
A brate "Pročitaj dobro" i "Kalabić" :D

Hajde da vidimo kako ti zamišljaš šta će se dešavati ?

Na NSRS vlada izlazi sa prijedlozima zakona, koji budu usvojeni potrebnom većinom. Muslimani ulažu veto, koji pada na ustavnom sudu RS i biva objavljen u SG nakon čega počinje da važi.
Šta se dalje dešava ? Muslimani se organizuju i naoružani kreću na Karušama preko mosta u Doboj ?

Jedino je moguće pokvariti taj Dodikov plan izdajom poslanika, Srba, u NSRS i PSBiH, nikako drugačije.
Prije mislim da će u tom slučaju izvesti sa Srpskom neku Osetizaciju samo bez ratnih dejstava....bićemo pravo rupa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2021, 19:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
munja.alex je napisao:
Prije mislim da će u tom slučaju izvesti sa Srpskom neku Osetizaciju samo bez ratnih dejstava....bićemo pravo rupa.


Ajde ? Sad smo kao Monako, pa ako budemo puno srali postaćemo Osetija.
Gdje ti živiš bre?

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2021, 19:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Rocker je napisao:
munja.alex je napisao:
Prije mislim da će u tom slučaju izvesti sa Srpskom neku Osetizaciju samo bez ratnih dejstava....bićemo pravo rupa.


Ajde ? Sad smo kao Monako, pa ako budemo puno srali postaćemo Osetija.
Gdje ti živiš bre?
Hoćeš reći da ne možemo još dublje da potonemo? Gdje ti živiš braćala....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2021, 19:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
munja.alex je napisao:
Hoćeš reći da ne možemo još dublje da potonemo? Gdje ti živiš braćala....


Isključiće nam fejsbuk ?

Da se ne zezamo, ajde stvarno da vidimo šta su moguće konsekvence?

Sankcije u vidu zabrane putovanja za građane ? Kako ? Jednostavno neprovodivo.
Ekonomske sankcije za preduzeća iz RS ? Kako ? Ko bi te sankcije uveo i na koji način? Nemoguće da se desi.

Sankcije prema funkcionerima su moguće (a za to me zabole kita). Ovdje je jedina nepoznanica i realna opasnost reakcija USA, šta u slučaju da pristanu na pritiske UK i pojave se sa nadmoćnom vojnom silom (što takođe lično mislim da nije moguće).

Sa druge strane, NSRS će usvojiti zakone potrebne za funkcionisanje ekonomije, te preuzeti nadležnosti UiO , samim tim nema potrebe za usvajanjem odluke i privremenom finansiranju nivoa BiH. Na koji način ti misliš da muslimani (i opozicija) mogu prevazići to stanje? Ne mogu zakonito nastaviti finansiranje zajedničkih institucija, osim iz vlastitog džepa.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2021, 19:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Pita li iko vožda ima li para da plaća sav aparat koji bi povukao nazad na RS nivo? Ljudi ne žive od zastave prika. Kad ti zavrnu sankcije kao Srbija '94. plus ne daju pomoć nikakvu, slikaj se. Pitaj one u Osetiji ko ih plaća i daje sve. I koliko smo mi od njihovih donora daleko. Nemoj biti dijete.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2021, 19:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
Rocker je napisao:
munja.alex je napisao:
Hoćeš reći da ne možemo još dublje da potonemo? Gdje ti živiš braćala....


Isključiće nam fejsbuk ?

Da se ne zezamo, ajde stvarno da vidimo šta su moguće konsekvence?

Sankcije u vidu zabrane putovanja za građane ? Kako ? Jednostavno neprovodivo.
Ekonomske sankcije za preduzeća iz RS ? Kako ? Ko bi te sankcije uveo i na koji način? Nemoguće da se desi.

Sankcije prema funkcionerima su moguće (a za to me zabole kita). Ovdje je jedina nepoznanica i realna opasnost reakcija USA, šta u slučaju da pristanu na pritiske UK i pojave se sa nadmoćnom vojnom silom (što takođe lično mislim da nije moguće).

Sa druge strane, NSRS će usvojiti zakone potrebne za funkcionisanje ekonomije, te preuzeti nadležnosti UiO , samim tim nema potrebe za usvajanjem odluke i privremenom finansiranju nivoa BiH. Na koji način ti misliš da muslimani (i opozicija) mogu prevazići to stanje? Ne mogu zakonito nastaviti finansiranje zajedničkih institucija, osim iz vlastitog džepa.
Preuzimanje nadležnosti UIO podrazumijeva i preuzimanje kontrole nad uvozom i izvozom, odnosno nad granicama. Kako to postići?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2021, 19:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
To bi značilo rat sigurno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2021, 19:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Forty Two je napisao:
Preuzimanje nadležnosti UIO podrazumijeva i preuzimanje kontrole nad uvozom i izvozom, odnosno nad granicama. Kako to postići?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Evo pretpostavimo da postoji već napravljen funkcionalan plan, moje pitanje je bilo šta to mogu muslimani napraviti da jedno takvo novo stanje ponište, a nemate meni šta postavljati pitanja tog tipa ni ti ni Aleks, dobro znate da Rocker nije Dodik ili Višković, niti je Rocker inicirao raspravu o metodama, nego sam inicirao raspravu o posljedicama.

Šta je to čega se vi svi plašite, koje su tu akcije muslimana ili "zapada" zbog kojih mislite da mi Srbi u RS trebamo pognuti glave i dozvoliti im da nas jebu dok je svijeta i vijeka ?

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2021, 19:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
451 granični prelaz sa Federacijom ili ono što ostane od nje, ko može toliko graničnih policajaca da plati, morali bi zaposliti bar 50 000 graničnih policajaca. Plate će biti od 100 do 300 maraka, a penzije 50. Možda će nas onda srpska šupačka dijaspora pomoći.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2021, 20:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Rocker je napisao:
Forty Two je napisao:
Preuzimanje nadležnosti UIO podrazumijeva i preuzimanje kontrole nad uvozom i izvozom, odnosno nad granicama. Kako to postići?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Evo pretpostavimo da postoji već napravljen funkcionalan plan, moje pitanje je bilo šta to mogu muslimani napraviti da jedno takvo novo stanje ponište, a nemate meni šta postavljati pitanja tog tipa ni ti ni Aleks, dobro znate da Rocker nije Dodik ili Višković, niti je Rocker inicirao raspravu o metodama, nego sam inicirao raspravu o posljedicama.

Šta je to čega se vi svi plašite, koje su tu akcije muslimana ili "zapada" zbog kojih mislite da mi Srbi u RS trebamo pognuti glave i dozvoliti im da nas jebu dok je svijeta i vijeka ?
Za tvoj info, moja izreka je "Srbuj makar nemao šta jest". Tako da ajmo u ovu varijantu, eto nek opozicija kaže da im smrdi sve ovo, al neka srpskog jedinstva. I kud je prvo na agenciju za lijekove nagazio a ne nešto drugo? Možda radi ovih afera zadnjih? Samo da ne ostane samo na tome, kao i sa blokadom BiH nivoa, čim kumu zatrebaju pare od zgradurine, šalje Zoru da glasa....i privremeno finansiranje , za guzice u fotelji što ne rade.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2021, 20:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Jegulja si ti…

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2021, 20:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
Rocker je napisao:
Forty Two je napisao:
Preuzimanje nadležnosti UIO podrazumijeva i preuzimanje kontrole nad uvozom i izvozom, odnosno nad granicama. Kako to postići?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Evo pretpostavimo da postoji već napravljen funkcionalan plan, moje pitanje je bilo šta to mogu muslimani napraviti da jedno takvo novo stanje ponište, a nemate meni šta postavljati pitanja tog tipa ni ti ni Aleks, dobro znate da Rocker nije Dodik ili Višković, niti je Rocker inicirao raspravu o metodama, nego sam inicirao raspravu o posljedicama.

Šta je to čega se vi svi plašite, koje su tu akcije muslimana ili "zapada" zbog kojih mislite da mi Srbi u RS trebamo pognuti glave i dozvoliti im da nas jebu dok je svijeta i vijeka ?


Pa plašimo se upravo toga da ne postoji nikakav funkcionalan plan, već da se srlja u sve to, po principu šta bude. I niko ne kaže da trebamo pognuti glave, ali ne trebamo ni jurišati glavom u zid.
Ali eto, uskoro će kraj mjeseca, pa ćemo vidjeti i metode koje su zamišljene, a onda možemo diskutovati i o posljedicama.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2021, 20:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Porez na promet se naplacivao i prije UiO, RS je izdava svoje markice za akciznu robu itd i sve je funkcionisalo kao i sad (i tad su kao i sad neki izbjegavali poreze).

Apsolutna je glupost govoriti da nije moguce organizovati naplatu pdv-a na nivou jedne opstine a kamoli republike. Kao sto se i sad inspekcijskim nadzorom utvrdjuje da li je roba evidentirana…

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2021, 20:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Tačno ali se sjećam stranaca koji su govorili da je UINO pošteniji nego entitetski platni prometi, kao nekada je roba ulazila preko Federacije, njoj je uplaćivana carina, a roba se prometovala na teritoriji čitave RS i to nije bilo pošteno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2021, 20:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
Rocker je napisao:
Porez na promet se naplacivao i prije UiO, RS je izdava svoje markice za akciznu robu itd i sve je funkcionisalo kao i sad (i tad su kao i sad neki izbjegavali poreze).

Apsolutna je glupost govoriti da nije moguce organizovati naplatu pdv-a na nivou jedne opstine a kamoli republike. Kao sto se i sad inspekcijskim nadzorom utvrdjuje da li je roba evidentirana…


Porez na promet i PDV nemaju isti mehanizam naplate. Porez na promet je jednofazni porez koji se naplaćivao samo prilikom krajnje potrošnje, dok se PDV naplaćuje u svakoj fazi prometa. Samim tim organizovanje naplate poreza na promet je bilo dosta jednostavnije.
Niko ne kaže da je nemoguće organizovati naplatu PDV-a, ali postavljanje sistema zahtijeva dosta vremena, i ponavljam, kontrolu uvoza i izvoza.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5922 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262 ... 297  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs