banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 17:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Nov 2009, 17:43 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Jbg,kada naši ne znaju da se prodaju dobro.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2009, 19:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
meni je još fascinantnije kako muslimani obilježavaju 6 april kao početak rata, ali nikad da makar pomenu u bilo kom kontekstu ranije datume i pokolje nad srbima poput onog u sijekovcu i širom brodske opštine, nikad da pomenu kupres, livno, duvno....
na federalnoj tel. u istoj emisij u kojoj bakir hadžiomerović pljuje po vladici grigoriju veliča blaža kraljevića kao heroja bosne i sjajnog čovjeka, to je lik koji je osnivao logore za srbe, koji je odgovoran za 90% ubijenih srba u hercegovini čij memorandumi i naredbe su identični po svom vizuelnom, a i sadržajem onima iz ndh, lik koji se javno izjašnjavao (što ja poštujem) da slijedi ideju pavelića i da je deklarisani ustaša. ali ne mogu poštovati one koji ga hvale i veličaju, a ovamo im puna usta kao nekog suživota.
ta ftv nije ona ratna već ova sadašnja, ali najgadljivije od svega je kad se ta televizija poziva na neki suživot, pomirenje i istinu, a nema srbina javne ličnosti po kome nisu pljuvali, s druge strane ne sjećam se da rtrs i pomene nekog fed. političara, a kamoli da pljuje po njihovom premijeru ili vjerskim velikodostojnicima.
zato vjerujem da su projekti poput IDC-ovog potrebni i da RS treba podržat njihov rad i maksimalno se uključit, pratit i analizirat rezultate istraživanja zbog istine, a i zbog takvih proustaških medija kao što je ftv da bi im se moglo adekvatno odgovorit na njihovo stalno guranje prsta u oko srpskog naroda.

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2009, 20:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2005, 03:59
Postovi: 263
kim deal je napisao:
:-? po tebi ispada da hrvati i muslimani nisu ni ratovali


Ne ispada nikako... odakle ti to? Uzeo sam dvije regije gdje je bilo manje sukoba izmedju hvo/arbih sto brojke i pokazuju (stradali bos. Hrvati) prosto zato sto je tu bilo manje Hrvata (npr Srebrenica, Gorazde...). To onda znaci da je sukob bio izmedju vrs i arbih i onda sam dobio brojke koje sam dobio. Njih ne mozes demantovati pa cak i ako ih umanjis neces doci do one cifre koju si ti rekao (pola-pola) Sta to ne valja u mojoj racunici?

Druge regije su izgledale drugacije ali tu nije bas lako izvuci zakljucak. Mozda ce slika biti detaljnija u buducnosti.

I dajte drzite se teme... atlas ratnih zlocina u BiH. FTV, Bakir i ostalo ne pase ovde...

_________________
Animator vs animation
Animator vs animation II
Formerly known as Hagar the Horrible. Hogar nije ljubitelj ljudskog roda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2009, 21:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
šta je sa mostaeom , prozorom, g. vakuf, bugojno, travnik, n.travnik,vitez, busovača, žepče, kiseljak, livno, stolac, konjic, jablanica i sva mjesta kojih se ne mogu sjetit gdje su se hrvati i bošnjaci rokali do iznemoglosti zna li se cifra ubijenih i jednih i drugih u tim sukobima i oni su sastavni dio od onih oko 72000+- ubijenih koji nisu srbi.
poenta je da se do sada, a to se radi i dalje srbima pripisivalo 200 000 ubijenih te ovo te ono, međuzim kako se klupko istine odmotava stvari postaju radikalno drugačije i neko je zbog toga mnogo nervozan i uspaničen, a to govori o tome ko je ustvari falsifikator istorije i ko ima interes u laži to nisu sigurno srbi koji su u tim lažima bili "odgovorni" za dvjesto pa i u nekim verzijama i 350000 hiljada ubijenih.

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2009, 23:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2005, 03:59
Postovi: 263
Naravno da postoji cifra (zar nisi procitao???) i naravno da ove cifre koje sam predocio ulaze u tih 72000 ali kako sam rekao i prije, po ovome sto sam vidio puno je teze zakljuciti ko je koga ubio u drugim regijama. Probaj sam. Opet, ako se ne slazes, pogledaj dokumente i reci mi gdje moja racunica ne valja.

Ne znam kako Srbima tj vrs ide u prilog ako je vrs ta koja je ubila najvise civila, ustvari vecinu ma koliko ta brojka bila manja od 200 000. Ne bih da ulazim u diskusiju ko pokusava da falsifikuje istoriju a ko ne jer tu niko nije cist.

_________________
Animator vs animation
Animator vs animation II
Formerly known as Hagar the Horrible. Hogar nije ljubitelj ljudskog roda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2009, 23:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
vulgaris maximus je napisao:
Naravno da postoji cifra (zar nisi procitao???) i naravno da ove cifre koje sam predocio ulaze u tih 72000 ali kako sam rekao i prije, po ovome sto sam vidio puno je teze zakljuciti ko je koga ubio u drugim regijama. Probaj sam. Opet, ako se ne slazes, pogledaj dokumente i reci mi gdje moja racunica ne valja.

Ne znam kako Srbima tj vrs ide u prilog ako je vrs ta koja je ubila najvise civila, ustvari vecinu ma koliko ta brojka bila manja od 200 000. Ne bih da ulazim u diskusiju ko pokusava da falsifikuje istoriju a ko ne jer tu niko nije cist.

napiši svoju pretpostavku koliko je ukupno ljudi poginulo u sukobu hrvata i bošnjaka jer iz ovoga što si do sada pisao ne izvlačim zaključak o toj pretpostavljenoj cifri.
što se drugog tiče; kako ne ide u prilog pa čitav svijet su uspjeli uvjerit da su srbi pobili 200 000 hiljada ljudi uglavnom civila, sad je ta brojka došla na 72000+-, i kad se od toga oduzme ono za šta je odgovoran sukob hrvata i bošnjaka i dodamo i srpske žrtve jasno je o kakvom se sukobu radi i da niko tu nije amnestiran i nevin.

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2009, 01:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2005, 03:59
Postovi: 263
kim deal je napisao:
vulgaris maximus je napisao:
Naravno da postoji cifra (zar nisi procitao???) i naravno da ove cifre koje sam predocio ulaze u tih 72000 ali kako sam rekao i prije, po ovome sto sam vidio puno je teze zakljuciti ko je koga ubio u drugim regijama. Probaj sam. Opet, ako se ne slazes, pogledaj dokumente i reci mi gdje moja racunica ne valja.

Ne znam kako Srbima tj vrs ide u prilog ako je vrs ta koja je ubila najvise civila, ustvari vecinu ma koliko ta brojka bila manja od 200 000. Ne bih da ulazim u diskusiju ko pokusava da falsifikuje istoriju a ko ne jer tu niko nije cist.

napiši svoju pretpostavku koliko je ukupno ljudi poginulo u sukobu hrvata i bošnjaka jer iz ovoga što si do sada pisao ne izvlačim zaključak o toj pretpostavljenoj cifri.
što se drugog tiče; kako ne ide u prilog pa čitav svijet su uspjeli uvjerit da su srbi pobili 200 000 hiljada ljudi uglavnom civila, sad je ta brojka došla na 72000+-, i kad se od toga oduzme ono za šta je odgovoran sukob hrvata i bošnjaka i dodamo i srpske žrtve jasno je o kakvom se sukobu radi i da niko tu nije amnestiran i nevin.


Ne smijem. Nemam dovoljno podataka da bi mogao da procijenim a da se ne stidim nakon toga. Trenutno se ne usudjujem ni da dam neki maksimum/minimum. Potrebno je znati i kad su se sukobi desili i gdje. Ako oduzmem one brojke sto sam naveo ostaje oko 30 000 Bosnjaka od cega 20 000 vojnika i 10 000 civila, skoro svi Hrvati oko 7400 (5600v+2000c) i 16 000 Srba (13160v+2630c). To je sve sto trenutno mogu reci...

_________________
Animator vs animation
Animator vs animation II
Formerly known as Hagar the Horrible. Hogar nije ljubitelj ljudskog roda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2009, 18:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Citiraj:
E ovo je naučno-istraživački pristup probelmu!


Да ли си ти икада учестовао, радио или имао прилику да видио како изгледа научно-истаживачки приступ проблему?

Научно-истраживачки приступо проблему би био нпр. када би се у догледно време (што пре то боље јер су онда подаци релевантинији) направио попис становништва по националној, верској, старосној, итд. категорији, те да се онда ти подаци упореде кроз податке са последњег пописа, па онда листе избеглица те листе исељеника у западне земље (а исте поседују дотичне листе). То би нпр. био почетак једног колико-толико озбиљног приступа овом проблему. Тога свега у том "атласу" нема и самим тим исти није релевантан.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2009, 19:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
urbana_extravaganca je napisao:
Citiraj:
E ovo je naučno-istraživački pristup probelmu!


Да ли си ти икада учестовао, радио или имао прилику да видио како изгледа научно-истаживачки приступ проблему?

Научно-истраживачки приступо проблему би био нпр. када би се у догледно време (што пре то боље јер су онда подаци релевантинији) направио попис становништва по националној, верској, старосној, итд. категорији, те да се онда ти подаци упореде кроз податке са последњег пописа, па онда листе избеглица те листе исељеника у западне земље (а исте поседују дотичне листе). То би нпр. био почетак једног колико-толико озбиљног приступа овом проблему. Тога свега у том "атласу" нема и самим тим исти није релевантан.

i ovo je puno bolje u odnosu na ono što smo do sada imali, a slažem se da i popis treba da bude sastavni dio svake analize, a protivnici popisa su se već izjasnili, zna se zbog čega.

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 17:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2007, 22:15
Postovi: 175
Lokacija: R. Srpska
vulgaris maximus je napisao:
Dell, postoje cifre i koliko je vojnika i civila ubijeno/nestalo. Za juli mjesec i Srebrenicu ta je 6886. Za Bosnjake, ukupna brojka 92-95 je 6565 civila, 1895 vojnika tako da je to sto si rekao cista laz.

http://www.idc.org.ba/images/stories/ID ... renica.zip


Погледао и одмах почео да сумњам у истинитост, јер се тамо наводи да је у 1995 погинуло 6951 бошњак и словом и бројем 22 Србина, што је ноторна лаж. И поновићу, словом и бројем 22 Србина, најноторнија лаж, питам се ко пише овакве глупости, треба мрети и пред Бога ићи.
Ја не спорим да је у Сребреници било злочина, јесте и то са обије стране, да су Срби побили више муслимана, јесу. Били су боље наоружани,.....
Али написати да је у току 95. убијено 22 Србина, то је злочин за који би неко требао одговарати.

_________________
Zlonamernici siti i maniti sve mi zabraniste u rodjenoj kuci
al ne moze mi niko zabraniti da pevam
i da se smejem, umiruci
A to se vama vise ne dogadja
ni kad svadbujete ni kad, vam se radja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 17:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2007, 22:15
Postovi: 175
Lokacija: R. Srpska
vulgaris maximus je napisao:

Nema potrebe. Ja da sam direktno citirao Tokacu rekao bi drugacije i dao pod navodnike. To su bile moje rijeci. Najgori slucaj, bio on malo vjerovatan ili ne je opet najgori slucaj i rekao sam koju cifru priznajem.

Opet: Odakle si izvadio svoje brojke? Proizvoljno?

Trebam li podebljavati pitanje?

А и Токача је поуздан извор у пм, само му је фалила Бисерко :confused4:

_________________
Zlonamernici siti i maniti sve mi zabraniste u rodjenoj kuci
al ne moze mi niko zabraniti da pevam
i da se smejem, umiruci
A to se vama vise ne dogadja
ni kad svadbujete ni kad, vam se radja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 18:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
JMBG je napisao:
vulgaris maximus je napisao:
Dell, postoje cifre i koliko je vojnika i civila ubijeno/nestalo. Za juli mjesec i Srebrenicu ta je 6886. Za Bosnjake, ukupna brojka 92-95 je 6565 civila, 1895 vojnika tako da je to sto si rekao cista laz.

http://www.idc.org.ba/images/stories/ID ... renica.zip


Погледао и одмах почео да сумњам у истинитост, јер се тамо наводи да је у 1995 погинуло 6951 бошњак и словом и бројем 22 Србина, што је ноторна лаж. И поновићу, словом и бројем 22 Србина, најноторнија лаж, питам се ко пише овакве глупости, треба мрети и пред Бога ићи.
Ја не спорим да је у Сребреници било злочина, јесте и то са обије стране, да су Срби побили више муслимана, јесу. Били су боље наоружани,.....
Али написати да је у току 95. убијено 22 Србина, то је злочин за који би неко требао одговарати.


Smatram da svako ko ima dodatne istinite informacije treba i sam da doprinese ovoj bazi podataka. Ako ti imas neku ispravniju informaciju, ili neko koga znas, zasto ne kontaktirate IDC, te pomognes rasvjetljavanju istine o mrtvima,bilo koje vjere da su?
Mislim da barem to zasluzuju,jer vec preko 14 godina su mrtvi,i vrijeme je da se prestanu koristiti u raznorazne namjene,a sa svih strana.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 18:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2007, 22:15
Postovi: 175
Lokacija: R. Srpska
ERROR je napisao:
Smatram da svako ko ima dodatne istinite informacije treba i sam da doprinese ovoj bazi podataka. Ako ti imas neku ispravniju informaciju, ili neko koga znas, zasto ne kontaktirate IDC, te pomognes rasvjetljavanju istine o mrtvima,bilo koje vjere da su?
Mislim da barem to zasluzuju,jer vec preko 14 godina su mrtvi,i vrijeme je da se prestanu koristiti u raznorazne namjene,a sa svih strana.


Ко да допринесе, ЈА, ма ко мене и за суву шљиву.
Па логораши трубе годинама о муслиманским логорима у Сарајеву, па гдје су??????
Дај буди мало паметан, још није дошло вријеме да се пише истина, ако се жели истина, кренимо од пописа, па да видимо гдје је то почињен, геноцид, културоцид, етноцид,.....

_________________
Zlonamernici siti i maniti sve mi zabraniste u rodjenoj kuci
al ne moze mi niko zabraniti da pevam
i da se smejem, umiruci
A to se vama vise ne dogadja
ni kad svadbujete ni kad, vam se radja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 18:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Tema su ratni zlocini, te potezanje popisa smatram samo za jos jedan pokusaj zamajavanja i odvracanja od teme.
Da ne ispadnem bombash, kao vise likova ovdje, ne zelim uopste diskutovati ili raspravljati o nekim zrtvama ili dogadjajima, raspolazuci jedino "istinama" iz dnevne stampe. Ja ozbiljnost ovog projekta vidim u tom sto su npr. u mom kraju bili veoma dosljedni, drzali se cinjenica i provjerenih informacija, te su iznijeli podatke koji su do sada najrelevantniji i najblizi istini. To je ono sto znam, a ono sto mi "bode oci" je to da se mnogi ovdje ukljucuju samo s namjerom relativiziranja i osporavanja projekta.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 19:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2007, 22:15
Postovi: 175
Lokacija: R. Srpska
Ја сам само погледао оно нашта се vulgaris maximus позива и нашао ноторну лаж. И ништа више, то ме одмах доводи сумњу и искреност оних који тобоже настоје доћи до истине. А истина је да су све 3 етничке заједнице вршиле стравичне злочине, само свако сходно својим могућностима.
И нико није споменуо штампу, око логораша, у питању су сведочења.

_________________
Zlonamernici siti i maniti sve mi zabraniste u rodjenoj kuci
al ne moze mi niko zabraniti da pevam
i da se smejem, umiruci
A to se vama vise ne dogadja
ni kad svadbujete ni kad, vam se radja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2009, 17:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
ERROR je napisao:
Tema su ratni zlocini, te potezanje popisa smatram samo za jos jedan pokusaj zamajavanja i odvracanja od teme.
Da ne ispadnem bombash, kao vise likova ovdje, ne zelim uopste diskutovati ili raspravljati o nekim zrtvama ili dogadjajima, raspolazuci jedino "istinama" iz dnevne stampe. Ja ozbiljnost ovog projekta vidim u tom sto su npr. u mom kraju bili veoma dosljedni, drzali se cinjenica i provjerenih informacija, te su iznijeli podatke koji su do sada najrelevantniji i najblizi istini. To je ono sto znam, a ono sto mi "bode oci" je to da se mnogi ovdje ukljucuju samo s namjerom relativiziranja i osporavanja projekta.


Па јесу они били веома доследни у твом крају али проблемје што су били веома недоследни у неким другим крајевима.


Citiraj:
Tema su ratni zlocini, te potezanje popisa smatram samo za jos jedan pokusaj zamajavanja i odvracanja od teme.


Тема нису ратни злочини већ жртве ратних злочина односно њихов број.
А утврдити тај број је немогуће без пописа.
Једноставно то се тако ради у читавом свету и није никакав продукт великосрпске-ћетнићке политике. На твоју велику жалост.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2009, 21:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
urbana_extravaganca je napisao:
ERROR je napisao:
Tema su ratni zlocini, te potezanje popisa smatram samo za jos jedan pokusaj zamajavanja i odvracanja od teme.
Da ne ispadnem bombash, kao vise likova ovdje, ne zelim uopste diskutovati ili raspravljati o nekim zrtvama ili dogadjajima, raspolazuci jedino "istinama" iz dnevne stampe. Ja ozbiljnost ovog projekta vidim u tom sto su npr. u mom kraju bili veoma dosljedni, drzali se cinjenica i provjerenih informacija, te su iznijeli podatke koji su do sada najrelevantniji i najblizi istini. To je ono sto znam, a ono sto mi "bode oci" je to da se mnogi ovdje ukljucuju samo s namjerom relativiziranja i osporavanja projekta.


Па јесу они били веома доследни у твом крају али проблемје што су били веома недоследни у неким другим крајевима.


Citiraj:
Tema su ratni zlocini, te potezanje popisa smatram samo za jos jedan pokusaj zamajavanja i odvracanja od teme.


Тема нису ратни злочини већ жртве ратних злочина односно њихов број.
А утврдити тај број је немогуће без пописа.
Једноставно то се тако ради у читавом свету и није никакав продукт великосрпске-ћетнићке политике. На твоју велику жалост.


A ja bih to bio zalostan ako bi se popis obavio? Ne zaista ,jedan sam od onih sto misle svojom glavom ,te sam se o popisu izjasnio na ranijoj temi koja se istog doticala. Na koji nacin bi popis stanovnistva doprinijeo rasvjetljavanju istine oko broja zrtava ratnih zlocina?

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2009, 00:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
ERROR je napisao:
Na koji nacin bi popis stanovnistva doprinijeo rasvjetljavanju istine oko broja zrtava ratnih zlocina?


Mora da se salis!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2009, 14:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
ferdinand je napisao:
ERROR je napisao:
Na koji nacin bi popis stanovnistva doprinijeo rasvjetljavanju istine oko broja zrtava ratnih zlocina?


Mora da se salis!


Најгоре је што се он уствари не шали већ је убеђен у то што пише.


Citiraj:
Na koji nacin bi popis stanovnistva doprinijeo rasvjetljavanju istine oko broja zrtava ratnih zlocina?


Можда на тај што би тај попис дао јасан број становништва (етничку, верску, старосну, географску припадност и сл.) на територији Б/Х а онда би исти могао да се упореди са последљим пописом, па са избегличким документима, па са документима о настрадалима, па са документима о исељавању, па са документима о несталима, итд.

Јел увиђаш ти јасну спону између горе набројаних ствари или је ипак боље да се онако одокативном методом (мислим да ће данас да пада киша јер ето видим тамо два облака) изводе некакви закључци наравно по слободној вољи изводиоца?

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2009, 22:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Naravno da sam ubijedjen, jer odokativna metoda nije ono cim su se bavili ljudi u IDC. Ako je to tvoje misljenje da jesu ,bio bi red da me razuvjeris, te predstavis argumente po kojim je ovo o cemu se prica "odokativno" napravljeno.
Ja razumijem da bi trebalo napraviti popis stanovnistva, sa svim relevantnim parametrima i raznih usporedbi radi. Jedino sto ti i jos neki necete da izustite do kraja je razlog, tj., sta mislite da ce popis da utvrdi ili ospori u vezi s mrtvima,iako mogu da pogodim ?

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs