Castra je napisao:
Situacija je takva kakva je. Zec je dobro rekao neke stvari...
Zašto Rusija nije htjela da proda NIS nama iznad tržišne cijene? Dobili bi više para ne što bi dobili od Mađara.
Ako nama sirovina ulazi preko Rijeke, onda je to usko grlo i mora se obezbijediti da tu ne škripi, što mi očigledno ne radimo najbolje.
A po pitanju susjeda, kakav nam je odnos sa CG?
Нису ту паре Русима уопште битне, њима је финансијски НИС маргиналан. То је алат утицаја на Балкану и нема шансе да би то препустили превртљивом "двухстулнику", како га они зову, Вучићу.
ЦГ тј. МГ се сама гурнула у лош однос, додуше уз свесрдну помоћ запада, који им је дао да покраду референдум. ЦГ признала Косова Репубљик. Никад није била у рату са Србијом. МГ малтеретира Србе константо, иако је Београд пун што Црногораца, што Милогораца. Тако да не видим што би Србија била крива за лоше односе. ЦГ је у суштини у лошим односима са Србијом зато што запад не дозвољава да Србија има море јер је то ипак мнооого већи степен независности.