banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 12:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5099 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244 ... 255  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Jul 2020, 10:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Misliš da će Amerika? Šta ćeš sad?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 10:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Mrtva trka :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2020, 00:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Tajni dokumenti Klintona o Šešelju, Đinđiću i Draškoviću

Tajna dokumenta iz vremena predsedničkog mandata Bila Klintona sadrže i analize političara koji su bili najaktivniji u našoj zemlji tokom devedesetih. Kroz skener CIA prošli su Vuk Drašković, za kojeg su utvrdili da je harizmatičan ali i sumnjivih organizacionih sposobnosti, Zoran Đinđić, za kojeg su ocenili da bi mogao da zaigra na kartu mladosti, ali i Vojislav Šešelj.
Srbija 31.07.2020 | 22:31
Tajni dokumenti Klintona o Šešelju, Đinđiću i Draškoviću
Nisu slučajno baš njih trojica razmatrana u izveštaju američke obaveštajne agencije iz januara 1994. godine koji je naslovljen sa "Srbija: Pred izazovnom konsolidacionom godinom". Njih trojica su u to vreme važili za političare koji bi mogli da stanu na crtu predsedniku i lideru SPS Slobodanu Miloševiću. Baš tako su i nazvali prikaz: "Miloševićevi izazivači".



CIA u svojoj analizi za Vuka Draškovića kaže da organizacija nije njegova jača strana.

"Vuk Drašković, najharizmatičniji i najpopularniji što se tiče umerene opozicije, još se nije u potpunosti oporavio od hapšenja i prebijanja prošlog leta (u junu 1993. je, sa suprugom Danicom, osuđen na dva meseca zatvora, a oslobođeni su zahvaljujući pritisku međunarodne javnosti i masovnim demonstracijama u Srbiji, pri.aut).




Ipak, poslednja faza kampanje pokazala je da Drašković još može da aktivira široku masu svojih pristalica, iako njegove organizacione sposobnosti nisu nešto na šta se može osloniti", ocenili su obaveštajci CIA u ovom dokumentu sa početka 1994.

Na drugom mestu izabranih političara je ubijeni bivši premijer Zoran Đinđić, a za njega su procenili da će u trci za lidera igrati na kartu mladosti, ali i stila koji odlično prolazi na televiziji.

"Zoran Đinđić, potpredsednik Demokratske stranke i jedna od karata na koju je stranka igrala na parlamentarnim izborima, drastično je popravio imidž stranke u odnosu na 1992, kada ju je vodio Dragoljub Mićunović. Đinđić će sada verovatno truditi da postane lider, oslanjajući se na svoju mladost i uglađeni stil koji televizija voli. Verujući da nada Srbije leži u ‘reformi‘ SPS, možda će stupiti u koaliciju sa Miloševićevom strankom; nismo sigurni u dubinu Đinđićevih demokratskih kredencijala", navedeno je u dokumentu CIA.

Na poslednjem mestu obrađen je lider SRS Vojislav Šešelj.




"Vojislav Šešelj, nekadašnji socilolog na Univerzitetu u Sarajevu, odslužio je zatvorsku kaznu zbog svojih ultranacionalističkih stavova i najpoznatiji je po svojim navodnim ratnim zločinima u Hrvatskoj i Bosni. On brzo razmišlja, dobar je govornik i ima veliku popularnost sve dok uspeva da iskontroliše svoje ponašanje koje sve više ide iz krajnosti u krajnost. Uprkos tome što je njegova partija proklizala na izborima, on uspeva da zadrži uticaj među srpskim nacionalistima u Hrvatskoj i Bosni", naveli su službenici CIA u dokumentu.

Ovaj izveštaj CIA je sastavljen je posle prevremenih parlamentarnih izbora koji su održani u decembru 1993. godine, nakon što je predsednik Srbije Slobodan Milošević u oktobru te godine raspustio skupštinu zbog sukoba SPS-a sa SRS-om, a koji je prethodno svojim glasovima pomogao SPS-u da samostalno formira manjinsku vladu. Tada je SPS osvojio 36,65 odsto, a DEPOS (Ujedinjena opozicija) 16,64 odsto.

Anegdota o Srbima i sankcijama

U vreme kada je ovaj izveštaj objavljen Srbija je bila je pod ekonomskim sankcijama zbog rata u Bosni. Službenici CIA ocenili su da je većina značajnih političkih lidera, čak i onih koji su demokratskih orijentacija, jako nacionalistički opredeljena, netolerantna na druge etničke grupe i da krive međunarodnu zajednicu za to da je nepravedno kaznila Srbe.

- Nedostaje nam dovoljan broj podataka za ovu tvrdnju, ali jedna anegdota koju podupiru zaključci stipendista govori da se većina Srba pomirila sa ekonomskim poteškoćama, da su bez emocija i rešenosti da promene nešto - stoji u izveštaju.

(Blic)


A tek ja sad kontam, te sankcije su trebale zbaciti Miloševića.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2020, 06:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Nije problem zbaciti Milosevica, vec potpisati kapitulaciju (ispuniti planove koji su oni zacrtali,a to niko nije mogao od tadasnjih politicara jer kakvi god bili...znali su da to nije normalno).

Jos jednom se pokazalo da je Slobo bio nas najbolji politicar, jedini problem sto je pred sobom imao nemoguce zadatke za rijesiti. Htjeli su da nas sjebu i nije nas mogao ni Bog mogao spasiti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2020, 19:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5612
Lokacija: Banja Luka
Srbija podržala Deklaraciju EU o Belorusiji

https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1724642

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2020, 08:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Ako je iko trebao podržati Lukašenka onda je to Srbija, ili barem biti neutralan... jedini koji je ´99 došao u Beograd i ponudio pomoć protiv tog istog zapada čiju sad deklaraciju podržavaju...Ludak neumorno gura prema dnu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2020, 11:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5612
Lokacija: Banja Luka
Slika

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2020, 12:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Stvarno smo picke...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2020, 13:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Nadam se da nije izvavlila da Lukašenko neće zamjeriti :lol:

Mamu im jebem, Lukašenko je prvi doletio u BG dok su bombe padale po Srbiji.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2020, 14:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12370
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Srbija lagano ide prema EU, jos cemo se mi izvinjavati njima i amerima sto su nas bombardovali, samo lakapo...

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2020, 13:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Pregovori izmedju Srbije i Kosovskog protektorata.

Grenel nece prihvatiti NE u pregovorima.
Kad su pregovori obicno su prisutne dvije strane i treca kao pruzalac usluga tj. neutralna strana.
Ovdje nema tri igraca.

Samo dva i to je Srbija i SAD.Vucic nije dosao ovde da pregovara sa Kosovskom stranom.
Sorry.


Kosovo kao samostalni faktor i pregovarac sa Srbijom nikad nije ni postojalo.
Taj protektorat niti je bio niti ce biti u stanju da donosi odluke koje su temelj problema.
Narodu se plazira banana, kao pregovori su oko ekonomije. Naravno tu jos dodat i status zena u Beogradu i Pristini,ekologija i ugrozene zivotinjske vrste i.....ari ari.

Ekonomija nikad nije bila problem izmedju Srbije i Kosova niti je Kosovo stvoreno kao Americki protektorat zbog ekonomski problema unutar tadasnje drzave.
Vucic izigrava kamilu na sjevernom polu, kao strahovit pritisak, borba na zivot i smrt, oni sjeku ko macem, nema se kud, morat ce nesto da zrtvuje ...i taj narativ.
Srbija nista ne mora.Srbiju niko ne moze natjerat da Kosovu da bilo kakav drzavni legitimitet ni kroz ekonomski ni kroz kulturni ni kroz politicki prozor niti bilo kakav vizir .

Vrijeme istice svima a najbrze suprotnoj strani...to je sad svima jasno.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2020, 14:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Vučiću najbrže vrijeme ističe.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2020, 14:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
danijell je napisao:
Vučiću najbrže vrijeme ističe.

Naprotiv sto se vise mota po Vasingtonu i slika to mu rejting ide gore.Brale,cuj tamo jedna mala Srbija .....pa sa Trampom,Ivankom u kadru eeheejj!!

Za njega nema loseg rijesenja, a za Srbiju ...ne moze on sve sam.
Jbg. a.k.a Sorry.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2020, 17:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Brale, sporazum potpisan = dolaze investitori!! :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2020, 17:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5612
Lokacija: Banja Luka
.SlikaSlika

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2020, 20:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
Kako loš sporazum za Srbiju, ali Vučko ga standardno predstavlja kao pobijedu. Gurnuo prst u oko Kinezima oko 5G mreže, Izrael priznao Kosovo, a mi prebacujemo ambasadu u Jerusalim među prvima u svijetu. Poslije ovoga Palestinci, Liban i masa zemalja koje nisu priznale Kosovo će sad priznati, plus Hezbolah proglasiti za terorističku organizaciju, priznao dokumeta Kosova, time što traži od Izraela da prizna Kosovo de fakto i on priznao Kosovo. Granica između Srbije i Kosova će se opremiti najsavremenijom opremom.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2020, 21:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
Plus poslije prebacivanja ambasade u Jerusalim ima da nas islamski fanatici svi zamrze. Ne bi isključio da se neki od njih ne organizuje teroristicki napad u BG. Ne znam šta mu je to trebalo...

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2020, 21:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Gdje piše da traži priznavanje Kosova od Izraela?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2020, 21:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Mamu im jebem izraelsku. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2020, 23:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Не ваља то ништа. Добили смо курац! Као не признајемо ту лажну државу, а потписујемо са њим троугаони, практично четвероугаони споразум јер је из неког ћошка искочио и Израел. И који курац ми Израелу премештмо амбасаду и потписујемо да они треба да признају тзв. државу коју ми не признајемо и као боримо се да је не признамо... Само смо се замерили Русији, Кини (толико о челичном пријатељству), Ирану, Сирији и Палестини. Ма свима који не признају тзв. косова репубљик. Школски пример издаје, ма какве црне издаје, чиста велеиздаја! Иако директно доста мања од тзв. бриселског споразума, али индиректно много опаснија јер смо се упетљали у велике светске игре и замерили онима који побеђују. Углавном, све је ово неуставно и овај споразум и бриселски и чим падне ова велеиздајничка власт то мора бити поништено и раскинуто од стране нове србске власти!!! ''Само'' још да је пронађемо и саставимо. Јбг. није нс још довољно притиснуло изгледа да се подигнемо, треба нас још газити и гузити... Ваљао би нек терористички напад, бомбрдовање, рат итд. Можда и се мало сабрали кад би нам пре тога одузели пола становништва...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5099 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244 ... 255  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs