banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 09:05

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Jun 2009, 13:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
evo, prosli izbori u EU. vrlo mali odziv, nezanemariv broj glasova su dobile desnicarske partije.

evo, recimo, u uk su najvise glasova dobili konzervativci, ali na drugom mjestu je UKIP *UK Independence Party", koja se zalaze da UK izadje iz EU (!). inace su stranka centra.
no, ono sto je interesantno je da su nezanemariv broj glasova (cirka oko 900 000) dobili BNP, i da su dobili dva mjesta u evropskom parlamentu. rijec je, inace, o otvoreno fasistickoj, nacistickoj i rasistickoj stranki. njihov predsjednik je poznat po tome sto negira holokaust, po tome sto je izjavio da mu je "main kampf omiljena knjiga". stranka u svoje redove prima samo bijelce britance, zalazu se za potpuno ukidanje imigracije u UK, i iseljavanje SVIH imigranata. takodje smatraju da su islam, judeizam i jos poneke religije izrazito opasne i da ih treba ukinuti. sve ovo im je zvanicni program :)

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2009, 13:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Излазност мизерна. Стиче се утисак да људи све више и више губе поверење у ЕУ (посебно грађани западних земаља).
А ту се враћамо на оно о чему сам већ писао:

Citiraj:
Предност од уласка у ЕУ имају земље у транзицији (Бугарска, Мађарска, Пољска итд.) док тзв. "стара ЕУ" губи јер су упраов земље из старе ЕУ (западна Европа) те које финансијски одржавају ЕУ у животу.
Знате да постоје ЕУ фондови. Е у те фондове нпр. Немачка упумпа годишње милионе и милионе...
Е онда се из тих фондова финансирају државе чланице али по принципу:
Немачка да 21 милион нпр. а добије 16,5 назад а док Чешка да 9 а добије 14 милиона назад.
Мислим ово су баналне цифре али то тако функционише.


Ако на ово додамо губљење посла док веће фирме своје централе и продукцију премештају у новопридошле чланице (Чешка, Бугарска, Мађарска) јер им је јефтинија радна снага онда све ово не треба да изненађује.
Ствар која је свакако обележила ове изборе је и јако лош резултат европских социјалиста (иако имамо кризу), те добри резултати зелених и десничарских странака широм Европе.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2009, 20:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Vise podataka o prednostima o ulasku u EU i o misljenju populacije Srbije o tome iz seoskih i gradskih sredina > http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=365391

Drugo, ako Madjarska, Poljska, Rumunija, Bugarska itd imaju koristi to znaci da bi imali i mi jer i mi spadamo u istu grupu istocnih zemalja.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2009, 21:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Sta kazete na to da je na zadnjim EU izborima redom po zemljama clanicama desnica odnijela pobijedu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2009, 21:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...kriza je uradila svoje...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2009, 21:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ne vjerujem da bi rezultat bio ista drugaciji i prije godinu, dvije kada nije bilo rijeci o krizi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2009, 21:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...ne bi...evropljani sve vazu novcanikom...to je osnovna jedinica vrednosti koja se onda na volseban nacin pretvara u metre, ampere.....glasove...pogledaj ove nase koji su godinama tamo....

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2009, 21:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Hmmmmmm, da li si bio npr. u Francuskoj gdje je odnos prema novcu uglavnom u skladu sa filozofijom: Daj da imam danas... Odnosno, dosta su opusteniji od one slike koju mi imamo prema Nijemcima, Austrijancima i Svicarcima. Nasi koji rade u ove zadnje tri zemlje nisu relevantan faktor u ovoj prici iz mnogo razloga...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2009, 21:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...ne bih se bas slozio da svi francuzi tako misle...ili, ajd nek misle, opet im je preovladjujuci faktor u odlucivanju novac...uvek ce se odluciti pre za one koji ce mu obecati stabilnos makar i za taj jedan dan...ali nemci i svi oni severnije vecinom misle na duge staze...zasto li je merkelova onoliko popustala putinu u gasnoj krizi...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2009, 22:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ko je rekao ''svi''? U Francuskoj su Jevreji veoma mocni, a znamo sta se prica za njih i novac... Uopste, zavisimo od novca i ne moze se reci da je nekome svejedno da li ga ima ili mora da prosi na ulici da bi preziveo... Mozda nekome i jeste, ali...

Ne radi se o popustanju ili nepopustanju Rusima i obratno. Oni zajedno rade kao sto su bar 200 godina unazad. Jer sta ce Ruje sa gasom ako nemaju pravog kupca za njega? A Evropa nema dovoljno volje da pumpa novac u Bliski Istok.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2009, 22:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...eto onda odgovora zasto konzervativci i desnica...liberali i socijalisti i demokrate nisu ispunili ocekivanja...ne znam kako su francuzi glasali...prosecan evropljanin zeli sigurnost, a ovi to nisu obezbedili...dozvolili su amerima da ih povuku dublje nego sto je to objektivno moralo...u sustini to je je za nas dobra vest (ako bi se to prenelo i na parlamentarne izbore) jer su nam konzervativne partije nesto naklonjenije i nisu sklone da ih ameri u svemu vuku...a sto smo dalje od amera bolje za nas...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2009, 22:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
To je tek djelimican odgovor. Tacan je da je EU administracija postala elita za sebe, veoma zatvoreno drustvo, koje je prestalo da pravda svoje postojanje ili bar da pokusava da ga priblizi obicnom prosjecnom glasacu koji uglavnom nema pojma sta je Evropska komisija. Ma ne zna da to i postoji.

---

Naivno je ocekivati da ce neko nesto uciniti za bilo koga... Zvucis mi kao oni pacenici sa sa-x foruma koji samo cekaju da im se neko smiluje... odnosno, politikama koje gotive...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2009, 09:00 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Zašto desnica?Zato što uvijek u vremenu krize desnica ispliva na površinu.Jer lakše je okriviti nekoga drugoga za sranje,nego ponuditi rješenje,a to desnica mudro koristi.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2009, 14:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
_zoka je napisao:
Zašto desnica?Zato što uvijek u vremenu krize desnica ispliva na površinu.Jer lakše je okriviti nekoga drugoga za sranje,nego ponuditi rješenje,a to desnica mudro koristi.


Ајде...
Криза користи левичарским странкама колико и десничарским.
Није само новац у питању. Кад погледате ту масу имиграната који сваким даном све више долазе у земље чланице (Западна Европа ) онда резултати десничарских странака не могу да изненаде.
Како би се ви осећали да вам је први комшија Турчин, други црнац, трећи Пакистанац, четврти неко из екс-Ју итд. а да сви заједно једва језик домаћина говоре.
Ја не да би био десничар већ...

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2009, 19:47 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
urbana_extravaganca je napisao:
_zoka je napisao:
Zašto desnica?Zato što uvijek u vremenu krize desnica ispliva na površinu.Jer lakše je okriviti nekoga drugoga za sranje,nego ponuditi rješenje,a to desnica mudro koristi.


Ајде...
Криза користи левичарским странкама колико и десничарским.
Није само новац у питању. Кад погледате ту масу имиграната који сваким даном све више долазе у земље чланице (Западна Европа ) онда резултати десничарских странака не могу да изненаде.
Како би се ви осећали да вам је први комшија Турчин, други црнац, трећи Пакистанац, четврти неко из екс-Ју итд. а да сви заједно једва језик домаћина говоре.
Ја не да би био десничар већ...

Ok,pogrešno sam se izrazio.........kada sam rekao desnica,mislio sam na radikalnije pokrete,a njih ima i na lijevici.To za komšije........decenijama su iskorištavali te Turke,crnce,Pakistance,ex-jugoslovene pa sada plaćaju danak.Nek' se jebu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2009, 22:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
The_new_Statesman je napisao:
To je tek djelimican odgovor. Tacan je da je EU administracija postala elita za sebe, veoma zatvoreno drustvo, koje je prestalo da pravda svoje postojanje ili bar da pokusava da ga priblizi obicnom prosjecnom glasacu koji uglavnom nema pojma sta je Evropska komisija. Ma ne zna da to i postoji.

---

Naivno je ocekivati da ce neko nesto uciniti za bilo koga... Zvucis mi kao oni pacenici sa sa-x foruma koji samo cekaju da im se neko smiluje... odnosno, politikama koje gotive...



...ni blizu...moja filozofija je odradi sam za sebe i ne cekaj da ti dodje neko iz eu da uradi za tebe...poznajem ih dovoljno kroz posao koji radim da znam da nista nema dzaba i kad urade nesto za tebe (nas) onda ocekuju kompenzaciju na drugoj strani...a da imaju elitu odvojenu od naroda-imaju...ma, malo je reci...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2009, 12:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Наравно да имају елиту одвојену од обичног народа и тај јаз код њих је све већи.
Обични људи стангирају (плате стоје цене расту) док се богати само још више обогаћују.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2023, 21:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1430
:lol: Kina otkazala posjetu briselskom bastovanu, nema slobodnih termina.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/sef ... 76804.aspx


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2023, 05:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Pedeset miliona eura evropskih sredstava bit će raspoređeno na više od 160.000 korisnika socijalne pomoći u Bosni i Hercegovini. Novcem će upravljati domaće lokalne vlasti.

Novac je zvanično namijenjen "za saniranje posljedica većih cijena energenata za privredu i ugrožena domaćinstva".

Tako se navodi u energetskom paketu podrške Evropske unije Bosni i Hercegovini. Ova pomoć namijenjena je socijalno ugroženim bivšim borcima, penzionerima i građanima bez primanja.


https://www.slobodnaevropa.org/amp/pomo ... 72404.html

Brže bi išlo da je Eu postavila jedan štand na trgu i djelila pare sirotinji nego što idu preko državnih organa. Njih boli qrac kada će sirotinja dobiti svoju gibiru.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs