banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 00:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 156 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Mar 2014, 21:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
spijo je napisao:
Treba uvesti pravilo za postavljanje textova sa peščanika,za jedan postavljen text upozorenje,za dva trajni ban


A zašto? Meni su poslali tekst da pročitam, bio mi je zanimljiv i iznenađujuć. Ne znam koliko je istina to što stoji u tekstu jer postoji mnogo stvari koje nisam znao, pogotovo kako se odvijala čitava ta priča oko Kosova i početka bombardovanja. I smatram da tekst nije loš, ni u jednom redu ne opravdava bombardovanje Srbije, već iznosi slijed događaja zbog kojeg je došlo do bombardovanja, ne opravdava ga, niti ga podržava. Ja tekst vidim kao osudu Miloševićeve politike. Zadnjih par redova je ključno...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2014, 21:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Aham,nisi znao niti ćeš znati da je pobuna Albanaca bila inicirana od tajnih službi zemalja koje su bombardovale Srbiju,nisi znao da je bombardovanju prethodilo američka odluka da pobune,naoružaju i iskoriste kosmetske Albance radi osvajanja Kosova za američke potrebe.
A koliko ja znam zločina na Kosmetu je bilo na obe strane, činili su ih i naši i njihovi (mada su njihovi ubijali i ‘svoje‘ dok su ‘naši‘ samo ‘njihove‘) a masovnih zločina uopšte nije bilo do NATO agresije.Račak je medijski iskonstruisan kao povod za bombardovanje.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2014, 22:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Panzer je napisao:



Citiraj:
Nakon Titove smrti, preko 77 odsto stanovništva na Kosovu činili su Albanci. Tada je još uvek važio Ustav SFRJ iz 1974, koji su mnogi srpski intelektualci smatrali ’dželatom Srbije’, jer srpskim vlastima s jedne strane nije dozvoljavao dominaciju nad Jugoslavijom, dok je s druge široka decentralizacija propisana Ustavom Vojvodini i Kosovu davala nadležnosti slične onima koje su imale ostale jugoslovenske republike, što je među političkom i intelektualnom elitom u Srbiji izazivalo frustraciju
.

Да ли је могуће да се оваквим неистинама дозвољава место у медијима?
Прво, читав тај комунистички режим од самог свог старта је био антисрпски настројне и радио све да ослаби спрске позиције у Југославији (а о доминацији српских власти било где у Југославији нема ни говора). Они ретки комунистички елементи (Нешковић, Ранковић, касније и Пенезић) који су након неког времена дигли глас против слабљења Србије су експресно уклањани из политике и јавног живота.

Такође се не спомиње да је након Другог светског рата забрањен повратак српским колонистима на КиМ, док је нпр. дозвољен хрватским и муслиманским, а истовремено је из Албаније на Косово и Метохију усељено преко 100 000 Албанаца и управо ту лежи кључ измене демографије на КиМ у потпуну корист Албанаца.

Овакви текстови уствари служе једном јасном циљу, а то је НАТО циљ, чији је задатак да агреси НАТО алијансе на СР Југославију прикаже као борбу НАТО-а против Милошевића, а не против Срба и да Срби уствари треба да буду захвални НАТОу јер их је ослободио Милошевића (иако то није тачно).

Емисије попут "Пешчаника" не треба забрањивати, чак напротив треба им омогућити медијску експонираност, чисто да људи виде како се губи част и образ када се продате и постанете слуга новца и страних интереса.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2014, 22:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Tekst i jest pun laži i poluistina tako da bi mi trebalo mnogo vremena kad bi se bavio svakom ponaosob.Uglavnom ne stoji priča da je problem sa Šiptarima na Kosovu nastao za vrijeme komunizma.Problem nastaje od vremena Prizrenske Lige i od tad postoji plan.

Citiraj:
О разлозима оснивања и карактеру Призренске лиге постоје веома противречна мишљења[3]. Албанска историографија сматра Призренску лигу изразом општеалбанског националног покрета. С друге стране, многи сматрају да је Призренска лига један облик манипулације албанским народом у вођењу балканске политике, јер је углавном била инструмент Османлијске политике и политике европских сила.[3] Припаднике ове групе Албанаца, одабране због своје наглашене лојалности Османском царству, су власти Османског царства наоружале и платиле им путне трошкове поводом окупљања у Призрену[2].
Призренска лига је била у суштини заснована на идеји Велике Албаније, занемарујући права Срба, Словена и Грка.[2] Агресивни противсрпски програм Призренске лиге трајно је оптеретио односе између Срба и Албанаца.[2]

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2014, 22:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Призренска лиге је уствари одржана на иницијативу тадашње Аустрије које је у Албанцима видела противтежу Србима као оном фактору који је угружавао аустријску политику на Балкану.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2014, 01:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
http://www.nspm.rs/srbija-i-nato/savrem ... ajine.html

Србија и НАТО

Савремени “Drang nach Osten” – НАТО интервенционизам од Србије до Украјине
Живадин Јовановић

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2014, 01:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Blizanci poginuli u ratu, treći sin umro od tuge

Nenad Božović | 14. 04. 2014. - 17:37h | Foto: N. B. | Komentara: 95
Braća blizanci Srđan i Boban Milić, oficiri VJ, poginuli su pre 15 godina na Kosovu u NATO bombardovanju, a njihov treći brat Goran umro od tuge za njima.

Slika
Zašto su me ostavili samu? Danju i nekako izdržim, ali kada padne noć, imam košmare.
Njima se pre tri godine pridružio i otac Dragoljub, kome srce nije moglo više da izdrži. Ostala je samo majka Nada, sa uspomenama na njene najmilije i bolom koji je, kako kaže, iz dana u dan sve veći. U porodičnoj kući majka Nada je napravila mali muzej i u njemu su svi vredni predmeti i fotografije Milića. Ona svakog dana zagleda fotografije, trofeje, stvari i odlikovanja svojih sinova.

Na kraljevačkom groblju Barutani jedan do drugoga leže trojica braće Milića. Blizanci Srđan i Boban su aprila 1999. godine poginuli kao pripadnici Vojske Jugoslavije braneći Kosovo i Prištinu u kojoj su živeli. Obojica su poginula za samo deset dana. Najpre je poginuo Srđan. Sa vozačem i još tri vojnika krenuo je vozilom na zadatak. Stotinak metara od mesta polaska njihovo vozilo je naišlo na minu. Sva tri vojnika su poginula na licu mesta, Srđan je, teško ranjen, prebačen u bolnicu u Mitrovicu, a potom na VMA. Sve vreme je održavan na aparatima, ali je preminuo 4. aprila 1999. godine.

- Boban i suprug Dragoljub su sve vreme bili u Beogradu pored Srđana. Dragoljub je kada je Srđan preminuo, pozvao telefonom stan naših rođaka, kod kojih su spavali i samo pitao šta radi Boban. Rođaka je pogledala kroz otvorena vrata i videla Bobana kako sedi na krevetu i plače. On je osetio smrt svog brata blizanca i pre nego što su mu saopštili - priča majka Nada.

Slika
Muzej: Nada Milić u spomen sobi svojim stradalih sinova

Samo tri dana nakon što je u Prištini sahranjen Srđan Miliće je zadesila nova tragedija. Na ratnom zadatku poginuo je i Boban.

- Sećam se kao danas kada mi je Boban rekao odlazeći u jedinicu: ’Majko, ako ideš na grob, zapali i za mene sveću.’ On je u stvari hteo da kaže da umesto njega to uradim, a ispalo je kao da treba i za njega da je zapalim - priča Nada.
Boban se nalazio u oklopnom vozilu sa još sedmoricom vojnika. Dve rakete na toplotno navođenje pogodile su vozilo i pretvorile ga u pepeo.

Posle bombardovanja Dragoljub, Nada i njihov najstariji sin Goran krenuli su u Kraljevo, gde su imali kuću. Ali tuga za Srđanom i Bobanom je bila tolika da Goran to nije izdržao. Srce mu je prepuklo od tuge za braćom. Sahranjen je u grobnici pored braće. Pre tri godine ista sudbina je zadesila i oca Dragoljuba.

- Zašto su me ostavili samu? Danju i nekako izdržim, ali kada padne noć, plaćem, prisećam se, počinje da mi bude teško, imam košmare. Ali nekada imam i lepe snove. Pričam sa sinovima kao da su tu. Nažalost, njihova pogibija je bila uzaludna jer je rodna gruda izgubljena, a oni su dali živote za nju - kaže Nada.


http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/457712 ... ro-od-tuge
:(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2014, 17:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Pre tačno petneast godina na današnji dan komandant 204. lovačko avijacijskog puka Milenko Pavlović izvukao je mlađeg kolegu pilota iz aviona i poleteo ka NATO avionima koji su bombardovali Valjevo. Leteo je pravo u smrt.

Tada se samo 14 aviona MiG 29 moglo suprotstaviti NATO avijaciji sa 600 najsavremenijih letelica. U poluispravnom stanju postajali su laka meta. Pukovnik Milenko Pavlović znao je da svaki let nosi takav rizik, prenosi RTS.

Kada je 4. maja 1999. stiglo naređenje o poletanju na NATO avione koji su nadleteli Valjevo, Pavlović je dežurao na izmeštenom komandnom mestu u Staroj Pazovi. Javio je svom zameniku da po svaku cenu zadrži mlađeg kolegu da ne poleti. Prišao je avionu i rekao: “Majku vam dečju, nećete vi da ginete, ja ću!”

1
Valjevčani svedoče da se avioni nisu videli, ali da se čula grmljavina motora. Nisu slutili kakva se drama odigrava na nebu, sve dok nisu čuli eksploziju i ugledali delove zapaljenog aviona kako pada.

- Vidim ih, ali vide i oni mene! Imaju me! – bile su poslednje reči koje je izgovorio Pavlović.



Milenkov let trajao je oko dvanaest minuta. Odmah po poletanju otkazao mu je generator naizmenične struje. Raketa ispaljena sa aviona koji je bio u okolini Tuzle pogodila je avion, a Pavlović se nije katapultirao. Oni koji ga poznaju veruju da nikada ne bi napustio svoj vazduhoplov.
Bio je to poslednji Milenkov let. I poslednji let do kraja NATO agresije. On za svoja dela nikada nije proglašen herojem. Posthumno je odlikovan Ordenom za hrabrost i Zlatnom letačkom značkom.

Svake godine 4. maja u znak sećanja na Milenka Pavlovića, komandanta 204. lovačko avijacijskog puka njegove kolege, rodbina i poštovaoci polože vence na spomenike u Valjevu i selu Bujačić gde je pao njegov avion. Poginuo je 4. maja 1999. godine, a iza njega su ostali supruga i dva sina.

telegraf.rs

http://bigportal.ba/posljednje-rijeci-s ... ete-ja-cu/

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=83V-2AEG9to[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iRvGJS-GQuU[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2014, 18:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Zaboravili herojsku smrt najmlađeg majora srpske avijacije link

Prošlo je četrnaest godina od herojske smrti Zorana Radosavljevića. Smrt u neravnopravnom sukobu sa višestruko nadmoćnijim NATO lovcima ga je učinila herojem, ali ta državna počast ga je neopravdano mimoišla.

Slika

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2015, 21:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Шеснаеста годишњица НАТО бомбардовања

УТОРАК, 24. МАР 2015, 00:00 -> 09:45
Ваздушни напади НАТО снага на Србију, односно тадашњу СРЈ, почели су на данашњи дан пре 16 година. За 78 дана убијено је најмање 2.500, а рањено и повређено више од 12.500 људи.

Погинуо је 1.031 припадник Војске и српске полиције, а теже и лакше рањено око 6.000 цивила, међу њима 2.700 деце. Рањена су 5.173 војника и полицајца, а десетак особа се и даље воде као нестале.

Slika
Бомбардована зграда Генералштаба
Укупна материјална штета процењена је на више десетина милијарди долара. Ратни губици НАТО-а у људству и техници никада нису обелодањени.

Одлука о бомбардовању тадашње СРЈ донета је, први пут у историји, без одобрења Савета безбедности УН, а наредбу је тадашњем команданту савезничких снага, америчком генералу Веслију Кларку, издао генерални секретар НАТО-а Хавијер Солана.

Кларк је доцније у књизи Модерно ратовање написао не само да је планирање ваздушне операције НАТО-а против СРЈ интензивирано средином јуна 1998. већ и да је завршено крајем августа те године.

СРЈ је нападнута под изговором да је кривац за неуспех преговора у Рамбујеу и Паризу о будућем статусу покрајине Косово и Метохија.

Након што је одлуку о неприхватању страних трупа потврдила Скупштина Србије, која је предложила да снаге Уједињених нација надгледају мировно решење сукоба на Косову, НАТО је 24. марта 1999. у 19.45 започео ваздушне ударе крстарећим ракетама и авијацијом, на више подручја Србије и Црне Горе.

Деветнаест земаља Алијансе почело је бомбардовање са бродова у Јадрану, из четири ваздухопловне базе у Италији, подржане стратешким бомбардерима који су полетели из база у западној Европи, а касније и из САД. Најпре су гађане касарне и јединице противваздушне одбране Војске СРЈ, у Батајници, Младеновцу, Приштини и на другим местима.

Готово да нема града у Србији који се током 11 недеља напада бар неколико пута није нашао на мети снага НАТО-а.

У бомбардовању је уништено и оштећено 25.000 стамбених објеката, онеспособљено 470 километара путева и 595 километара пруга. Оштећено је 14 аеродрома, 19 болница, 20 домова здравља, 18 дечјих вртића, 69 школа, 176 споменика културе и 44 моста, док је 38 разорено.

Током бомбардовања извршено је 2.300 ваздушних удара на 995 објеката широм земље, а 1.150 борбених авиона лансирало је близу 420.000 пројектила укупне масе 22.000 тона.

Slika
Бомбардован мост у Новом Саду
НАТО је лансирао 1.300 крстарећих ракета, изручио 37.000 "касетних бомби" од којих је погинуло око 200 особа, а рањено више стотина, и употребио забрањену муницију са осиромашеним уранијумом.

Уништена је трећина електроенергетског капацитета земље, бомбардоване су две рафинерије у Панчеву и Новом Саду, а снаге НАТО-а су употребиле и такозване графитне бомбе за онеспособљавање електроенергетског система.

После више дипломатских притисака, бомбардовање је окончано потписивањем Војнотехничког споразума у Куманову 9. јуна 1999, да би три дана потом почело повлачење снага СРЈ са Косова и Метохије.

Пошто је генерални секретар НАТО-а 10. јуна издао наредбу о прекиду бомбардовања, последњи пројектили су пали на подручје села Коколеч у 13.30.

Тог дана је Савет безбедности УН усвојио Резолуцију 1244, а у Покрајину је упућено 37.200 војника Кфора из 36 земаља, са задатком да чувају мир, безбедност и повратак више стотина хиљада албанских избеглица док се не дефинише најшири степен њене аутономије.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... D0%B0.html

Citiraj:
Ceћање на жртве бомбардовања

УТОРАК, 24. МАР 2015, 10:19 -> 18:27
Годишњица почетка НАТО агресије обележава се широм Србије, а централна државна комеморативна цеременонија биће одржана у Београду, испред зграде бившег Генералштаба Војске Србије. Србија je, бранећи себе, бранила право и правду, међународне законе и институције, поручио председник Србије Томислав Николић у Алексинцу.

Председник Србије Томислав Николић положио је венац на Споменик жртвама НАТО бомбардовања у Алексинцу и поручио да увек опраштамо, али да никад не смемо да заборавимо и да је Србија, бранећи себе, бранила право и правду, међународне законе и институције.

[video]http://www.rts.rs/upload/storyBoxFileData/2015/03/24/6101624/Secanje%20na%20zrtve%20bombardovanja%20240315.mp4[/video]

"Шеснаест година је прошло откако су прве НАТО бомбе пале на наше градове и села, у њима на школе, болнице, фабрике, телевизију и касарне, чак и на амбасаду Народне Републике Кине, изван њих на наше њиве, аеродроме, мостове и пруге.

Када им се учинило да то није довољно, гађали су наше куће и у кућама наше највеће благо – нашу децу", рекао је Николић.

"Бранећи своју територијалну целовитост, бранили смо међународни принцип целовитости сваке суверене земље на свету, бранили смо право и правду, међународне законе, повеље, институције пред којима би требало да смо сви једнаки", истакао је Николић.

Подвукао је да смо и тада упозоравали да преседан над Србијом отвара Пандорину кутију са страшним последицама по међународну заједницу.

Министар унутрашњих послова Небојша Стефановић одао је пошту погинулим припадницима МУП-а током бомбардовања, поруком да њихова храброст и жртва не смеју никада бити заборављени.

Slika
"Када год је било тешко, српски полицајци били су први на линији одбране земље и грађана. Увек су били непоколебљиви и неустрашиви, марећи више за туђе животе него за сопствене", рекао је Стефановић који је положио венац на спомен-плочу погинулим припадницима МУП-а у улици Кнеза Милоша.

Уз напомену да је обавеза свих да чувају сећања и успомене на те храбре људе, Стефановић је поручио да они никада нису одустајали ни напуштали своју дужност, а да је обавеза државе да буде снажна подршка њиховим породицама.

"Били су синоним за храброст, сигурност и одлучност. Данас одајемо пошту свим жртвама припадницима МУП-а, а посебно се сећамо жртава 167 полицајаца који су животе дали у марту, априлу, мају и јуну", рекао је Стефановић.

Министар Стефановић и министар спољних послова Ивица Дачић положили су потом венце и на брду Стражевица, крај Раковице, чиме су одали почаст двојици припадника Војске Југославије који су погинули током НАТО агресије.

Дачић је истакао да се данас, као сваке године сећамо оних који су дали животе у одбрани наше земље и народа. Нагласио је и да је важно да из сећања извучемо одређене поуке, а "једна од тих је да никада не заборавимо величину жртве који су поднели људи који су се тада бранили земљу".

Дачић је навео и да је, с друге стране, на нама "да учнимо све да не препустимо забораву и њихове личне судбине и породице и да држава покаже одговоран однос према породицама погинулих".

Према његовим речима, "треба учинити све што можемо да се рат више никада не понови" и да се "трудимо да на друге начине решавамо и штитимо наше национален интересе".

Slika
Полагање венаца на брду Стражевица

Министар за рад, запошљавање, социјална и борачка питања Александар Вулин поклонио се и положио цвеће на спомен-обележје деци страдалој током НАТО агресије у Ташмајданском парку.

Том приликом рекао је да је ово последњи пут да држава Србија нема где да положи венац сећања на своје брутално побијене пре 16 година и најавио да ће држава идуће године подићи одговарајући споменик.

Градоначелник Београда Синиша Мали положио је венац на спомен-обележје погинулим војницима Гардијске бригаде Војске Србије и пацијентима КБЦ Драгиша Мишовић који су страдали у бомбардовању.

Венце су положили и представници Гардијске бригаде, КБЦ Драгиша Мишовић, као и породице погинулих гардиста и пацијената. Мали је након полагања венца рекао да је данашњи дан прилика да се сетимо свих који су трагично изгубили животе.

"На нама је да чувамо успомене на све који су изгубили животе и да водимо одговорну и паметну политику која не подразумева губитак живота недужних људи", рекао је Мали новинарима.

Заменик градоначелника Београда Андреја Младеновић запалио је свећу на спомен-обележју "Зашто" у Ташмајданском парку.

Младеновић је новинарима рекао да и после 16 година ране и ожиљци још постоје и да се није заборавило и не сме заборавити све што се дешавало 1999. године.

"Бомбардовање зграде РТС-а и убиство 16 радника, који су само радили свој посао, јесте акција која је ушла у историју као симбол како је НАТО бомбардовао нашу земљу", рекао је Младеновић.

[img]http://www.rts.rs/upload/storyBoxImageData/2015/03/24/18479634/Godi[wica-tt.jpg[/img]
Грађани Алексинца одају пошту жртвама бомбардовања
Жртвама НАТО бомбардовања венци су положени и у Новом Саду. На ТВ Торњу, венац и цвеће су положили Друштво српских домаћина и друштво новинара Србије, а у касрни Југовићево јединице гарнизона и покрајинске и градске власти.

Полагањем венаца на спомен обележја на Универзитетском тргу у Нишу, одата је пошта жртвама бомбардовања у којима је погинуло 56 Нишлија, а више од 200 је рањено.

Председник Скупштине града Миле Илић рекао је да Ниш треба да чува сећање на жртве НАТО бомбрадовања и да брине о породицама страдалих.

Венце су на спомен обележја положиле делегације града, Војске Србије, полиције, Нишавског управног округа, представници Српско-руског хуманитарног центра, делегације борачких организација и удружења за неговање традиција ослободилачких ратова, као и родбина погинулих и пријатељи.

Полагањем цвећа и венаца на спомен-плочу осам погинулих полицајца и на спомен-бисту потпуковнику Војске Југославије припаднику 63. Падобранске бригаде Горану Остојићу у Јагодини и Поморавском округу обележен је почетак НАТО бомбардовања.

Slika
Полагање венаца на споменик деци страдалој у бомбардовању
Цвеће је положено погинулим полицајцима у згради Полицијске управе, а Остојићу у основној школи која носи његово име, а који је погинуо у близини касарне "Кошаре" на српско-албанској граници.

Сећање на почетак и 78 дана бомбрадовања Србије и Поморавског округа, евоцирао је историчар мр Дејан Танић, који је рекао да је то био последњи велики рат у Европи који је водила Србија, рат који је однео много људских живота.

Министар одбране Братислав Гашић изјавио је у Крушевцу поводом 16. годишњице од почетка НАТО бомбардовања да цивилизован свет више никада себи не сме да дозволи да се тако нешто понови.

"На то да памтимо оно што се десило обавезују нас животи свих оних суграђана који нису преживели то суморно пролеће. Цивилизован свет више никада не сме себи да дозволи да се тако нешто понови", казао је Гашић на комеморативном скупу у крушевачкој касарни "Расина".

Slika
Братислав Гашић одаје пошту пред Спомеником браниоцима отаџбине у касарни "Расина"
Краљевчани су, уз православни парастос борцима погинулим у ратовима од 1991. до 1999. године, на спомен-обележју у центру Краљева, обележили годишњицу НАТО бомбардовања.

Чланови породица, пријатељи, представници Града Краљева, Војске Србије, полиције и борачких удружења, положили су венце крај спомен-плоче са 86 имена погинулих Краљевчана, од којих 77 на Косову и Метохији.

Годишњица НАТО агресије обележава се и у касарни “"Јован Курсула"” у насељу Јарчујак полагањем венаца на спомен-обележје херојима 252. Оклопне бригаде, као и у касарни у Рибници где се у спомен-соби Друге бригаде Копнене војске чува сећање на погинуле припаднике Војске Србије. Годишњица бомбардовања обележена је и у Пироту.

Помен жртвама на Косову и Метохији

Обележавање годишњице НАТО бомбардовања почело је јутрос парастосом жртвама, који је служен у Храму Светог Димитрија у Косовској Митровици.

Slika
Протесна шетња на Косову и Метохији
Парастосу су, поред грађана, присуствовали представници Канцеларије за Косово и Метохију, представници општина са севера Косова и начелник косовскомитровачког Округа Васо Јелић.

Након парастоса, положени су венци и цвеће на споменик "Истина" који се налази код главног ибарског моста у Косовској Митровици.

Градоначелник Северне Митровице Горан Ракић подсетио је да је пре 16 година 19 чланица НАТО-а започело рат против СР Југославије који однео на хиљаде невиних живота и изазвао катастрофална разарања земље.

Ракић је рекао да је поражавајућа и срамна чињеница што је НАТО своју војну акцију назвао "“Милосрдни анђео"” и то што су све невине жртве прогласили колатералном шетом.

"Са овог места поручујем НАТО генералима и онима који су одлучивали – да нису ваше бомбе биле милосрдни анђео, да све жртве, наши анђели, нису колатерална штета. Ваше бомбе су сејале смрт, а све наше невине жртве, наши анђели, имају своја имена и презимена и страдали су од ваше немилосрдне руке", поручио је Ракић.

И у другим општинама на северу Косова на сличан начин се обележава годишњица НАТО бомбардовања Србије. У Косовској Митровици у подне је одржана протестна шетња од главног ибарског моста до некадашње зграде СУП-а коју је у бомбардовању 1999. године уништена, а на чијем месту се данас налази зграда Филозофског факултета.


Citiraj:
Сећање на жртве у Скупштини Црне Горе
Посланици Скупштине Црне Горе другу редовну седницу почели су минутом ћутања, како би одали почаст жртвама НАТО бомбардовања Савезне Републике Југославије 1999. године.
Председавајући Милутин Симовић прихватио је предлог посланика Демократског фронта Славена Радуновића да заседање почне минутом ћутања.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... D0%B0.html

Citiraj:
Radikali palili zastave EU, NATO-a i Amerike FOTO
Slika
Pristalice Srpske radikalne stranke protestvovale su danas na godišnjicu bombardovanja Srbije i tom prilikom ispred srušene zgrade Generalštaba palili zastave NATO, EU i Kosova.

Lider te stranke Vojislav Šešelj poručio je da su se radikali okupili da demonstriraju svoje “nemirenje” sa zločinačkim NATO i zemljama koje su bombardovale Srbiju i svoje “ne” ulasku Srbije u EU i režimu u Srbiji.

On je pozvao pristalice SRS da “gdje god vide NATO vojnike, da ih gađaju kamenjem, jajima i trulim paradajzom”.
“Htjeli smo na simbolični način da pokažemo šta mislimo o NATO, EU i SAD, kao i o režimu u Srbiji”, rekao je Šešelj i dodao da Srbija neće u NATO.



Šešelj je rekao i da će SRS “jednog dana sigurno osloboditi Republiku Srpsku Krajinu”, da će po svaku cijenu sačuvati Republiku Srpsku i stvoriti uslove za njeno pripajanje Srbiji i po svaku cijenu vratiti Crnu Goru jedinstvenoj srpskoj državi, a Kosovo osloboditi.

Šešeljev zamjenik Nemanja Šarović je poručio da je jedini izlaz za Srbiju “radikalna promjena politike i okretanje prema Rusiji” i dodao da je SRS jedina stranka u Srbiji koja može da “sruši režim”.

Pristalice SRS su nakon protesta ispred zgrade Generalštaba krenule u šetnju ulicom Kneza Miloša, Bulevarom Kralja Aleksandra i Dečanskom zbog čega je saobraćaj u tom dijelu Beograda bio i na kratko zaustavljen.

http://www.atvbl.com/radikali-palili-za ... rike-foto/

Citiraj:
Mнистри осудили поруке мржње са скупа СРС-а

УТОРАК, 24. МАР 2015, 18:14 -> 19:22
Министри Небојша Стефановић и Александар Вулин осудили поруке мржње и насиља на скуповима дела опозиције у центру Београда и поручили да то неће бити толерисано.

Министри су на конференцији за новинаре навели да су са скупа Српске радикалне странке упућиване поруке мржње и претње пре свих премијеру Александру Вучићу, повицима "Усташо!" и "Убиј, закољи, да Вучић не постоји!", преноси Танјуг.

Министар унутрашњих послова Стефановић рекао је да полиција није спречила одржавање било којег скупа у Београду и да позив на насиље и поруке мржње говоре много више о онима који на њих позивају.

"Ми ћемо предузети све из наше надлежности да заштитимо грађане Србије. После одржавања неких скупова данас и у претходном периоду – очигледно је да више не постоји разлика између левице и деснице у политичким ставовима.

Нажалост, ни једни ни други не нуде добро грађанима. Углавном је то политика мржње, насиља и претњи политичким противницима", рекао је Стефановић.

Он је додао да је сигуран да је већини грађана Србије такво понашање ужасно и да Србија никада неће подржати такве ставове.

Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Александар Вулин истакао је да је данашњи дан требало да буде посвећен страдалима у НАТО бомбардовању 1999, и да Србија буде уједињена око тога, а не да у центру Београда буде "неконтролисана мржња" и скандирање присталица СРС-а председнику Владе повицима "Усташо!" и "Убиј, закољи, да Вучић не постоји!".

"Да ли то треба икада рећи, и да ли се то уопште сме говорити на дан када треба да се сећамо жртава НАТО агресије. Данас смо поново показали ружно лице према свету", рекао је Вулин.

Он је додао и да су у центру Београда нападнути активисти Покрета социјалиста који су уметничким програмом обележавали годишњицу почетка НАТО бомбардовања.

"Изашли су да искажу протест против НАТО агресије и зато су их напали Срби, њихови суграђани из српске радикалне или које већ организације", рекао је Вулин.

Он је упитао који је то програм којим се руководе они који шаљу поруке мржње, додавши да за такво понашање нема оправдања.

"То нису политичке разлике. Молим медије и све политичке странке, које су увек спремни да и за најмању сумњу да се неко насиље догодило – то осуде, да исто тако осуде не сумњу на насиље него насиље и мржњу коју смо гледали на улицама престонице, на данашњи дан када смо морали да будемо уједињени и достојанствени", рекао је Вулин.

На питање новинара министру полиције да ли је Српској радикалној странци било забрањено одржавање скупа у центру Београда, Стефановић је одговорио да им је прво била понуђена алтернативна локација, али да се касније од тога одустало.

"Ми смо понудили алтернативу, не забрану, да могу да одрже скуп на некој другој локацији, осим на тој, због претходно заказаних скупова. Када смо видели да би то могло да буде контрапродуктивно одлучили смо да дозволимо свима одржавање скупова", рекао је Стефановић.

Он је додао и да полиција данас није ометала нити спречавала одржавање било ког скупа и да је водила рачуна о безбедности свих грађана.

Присталице СРС-а током протеста су палиле заставе НАТО, ЕУ, САД и Косова, а лидер радикала Војислав Шешељ позвао је присталице СРС-а да "где год виде НАТО војнике, да их гађају камењем, јајима и трулим парадајзом".

Након протеста пред зградом Генералштаба, присталице СРС-а су кренуле у шетњу Улицом кнеза Милоша, Булеваром краља Александра и Дечанском, а затим и прекинули скуп Покрета социјалиста на којем је замишљено да грађани на платну остављају поруке и цртеже у знак сећања на жртве НАТО-а.

Скуп је прекинут због паљења заставе Покрета социјалиста и скрнављења платна.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... D0%B0.html

Citiraj:
Heизбрисиве последице бомбардовања

УТОРАК, 24. МАР 2015, 09:00 -> 10:31
Шеснаест година од почетка бомбардовања Савезне Републике Југославије, последице су видљиве на сваком кораку. Поред порушених и оштећених зграда, ипак су теже оне, за око невидљиве – контаминација и нарушено здравље људи. Међутим, о томе нема исцрпних студија, исто као ни о материјалној штети, која се процењује на око 100 милијарди долара.

На званичном сајту НАТО-а може се видети мапа на којој су приказани циљеви гађани муницијом са осиромашеним уранијумом. Погођено је свега неколико тенкова, а бачено око десет тона осиромашеног уранијума. Највише на Косову.

[video]http://www.rts.rs/upload/storyBoxFileData/2015/03/24/6098776/Posledice%20bombardovanja%20najvece%20po%20zdravlje%20240315.mp4[/video]
Припремила Славица Глигоровић
"Ми смо тражили и мерили смо садржај осиромашеног уранијума у узорцима. Садржај се кретао чак до 235 хиљада бекерела, што је 1.000 пута више од доње дефинисане границе", указује генерал у пензији Слободан Петковић, који је био у Управи АБХО 1999. године.

Ипак, ни до данас нема довољно одговора и извештаја о бомбардовању, сматрају упућени.

"Ми као Eколошка партија Косова чешће водимо рачуна о последицама о проблемима, и о једном врло великом броју умрлих људи и после бомбардовања. Међутим, нема довољно извештаја и нема довољно одговора од одговорних институција", каже председник Еколошке партије Косова Ариф Краснићи.

Гађано је 12 локација у близини Прешева, Бујановца и Врања где је деконтаминација извршена од 2002. до 2007. године.

"Један добар проценат тога се запалио приликом дејства такве муниције и у облику аеросола, прашине, ушао је у животну средину, и то је, нажалост, загађивач који остаје за сва времена", истиче Драгољуб Антић нуклеарни физичар и пензионисани сарадник Института за нуклеарне науке у Винчи.

Животна средина загађена је и због бомбардовања индустријских постројења. Здравствени радници упозоравају на драстично повећан број оболелих од канцера.

"На годишњем нивоу је број умрлих растао по 300, што може да се доведе у везу са осиромашеним уранијумом и за разна друга загађења. Постоји озбиљан пораст у Институту за онкологију. Последњих десет година, број оболелих односно оперисаних од рака штитне жлезде порастао је за 300 одсто", указује директор Института за онкологију и радиологију професор доктор Радан Џодић.

Да канцер односи све више живота, и то све брже, сагласни су и у Друштву за борбу против рака.

"Просечан латентни период од тренутка дејства канцерогеног агенса до клин манифестације леукемије и лимфома је седам и по година, а за солидне туморе 15 година. Од 2006. године, стопа инциденције малигних тумора и стопа морталитета од малигних тумора као што су леукемија и лимфоми скаче веома високо од 70 до 80 одсто", подсећа председник Друштва за борбу против рака професор доктор Слободан Чикарић.

Један број италијанских војника који су били на Косову оболео је од канцера, што се доводи у везу са осиромашеним уранијумом, а због тога су покренути и судски процеси.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... 0%B0+.html

Citiraj:
Banjaluka: Šetnja u znak sjećanja na NATO žrtve
UTORAK, 24 MART 2015 13:24
1 0 0
Slika

Srpsko sabranje "Baštionik" organizovalo je danas simboličnu šetnju centrom Banjaluke sa sloganom "Mi pamtimo!" u cillju podsjećanja na sve nevino stradale žrtve tokom NATO bombardovanja.

Predsjednik ovog udruženja Predrag Adamović izjavio je da srpski narod nikada ne smije zaboraviti da je NATO bombardovao Republiku Srpsku i SR Jugoslaviju.

Adamović je pozvao je sve rodoljubive i misleće Srbe, ali i sve srpske prijatelje, pripadnike svih naroda kojima je do istine i pravde da pamte 24. mart.

"Moramo naći hrabrosti i snage da jasno i glasno kažemo: 'Mi pamtimo!' Pamtimo naše žrtve i njihove dželate", poručio je Adamović.

On je dodao da se pamtiti mora zbog 78 dana bombardovanja Srbije i Crne Gore, više od 2.000 ubijenih civila, među kojima 89-oro djece, uzrasta od novorođenčadi do 15 godina.

"Mi pamtimo da iza svih ovih zločina stoji NATO, koji sebe naziva Sjevernoatlantski odbrambeni savez, a danas se više i ne trudi da prikrije svoju želju da gospodari nad svim narodima, pa bahato širom svijeta bjesni, napada, bombarduje, ruši i ubija", poručio je Adamović.

On je naglasio da se moraju pamtiti i bombe sa osiromašenim uranijumom, zabranjene u cijelom svijetu, ali, kako je rekao, dozvoljene za ubijanje Srba, koje će još dugo ubijati svojim produženim radioaktivnim dejstvom.

"U manastiru Tvrdoš nalazi se freska na kojoj je predstavljena trogodišnja djevojčica Milica Rakić, ubijena NATO bombom u svom stanu u Batajnici i na kojoj piše 'Sveta novomučenica od NATO Milica dete'. Moramo naći vremena i snage da se bar na ovaj dan sjetimo novomučenice Milice i nevino stradalih žrtava NATO bombi", rekao je Adamović.

On je za večeras u Pragu najavio skup posvećen sjećanju na žrtve bombardovanja, na kojem će Česi ispred Ambasade Srbije paliti svijeće za pokoj duša ubijenih u bombardovanju.

Nakon šetnje ulicama Banjaluke u Sabornom hramu Hrista Spasitelja služen je parastos za sve stradale tokom NATO bombardovanja 1999. godine.

Konzul Srbije: NATO agresija nanijela ogromno zlo

Generalni konzul Srbije u Republici Srpskoj Vladimir Nikolić izjavio je da je NATO agresija 1999. godine nanijela veliko zlo Srbiji i srpskom narodu i da se 16 godina od njenog početka obilježava sa porukom da se to više nikad ne ponovi.

Nikolić je uoči služenja parastos stradalim u bombardovanju u Sabornom hramu Hrista Spasitelja u Banjaluci rekao da su sjećanja u narodu na ova dešavanja još jako svježa.

"Srbija je pretrpela ogromnu materijalnu štetu, izgubila mnogo ljudskih života i nadamo se da se to više nikad neće ponoviti", rekao je Nikolić.

(MONDO/Srna, Foto: Facebook/Srpsko sabranje "Baštionik")

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2015, 22:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Предсједник Народне скупштине Републике Недељко Чубриловић изразио је данас захвалност Жаку Огару, бившем официру француске војске и аутору књиге „Европа је скончала у Приштини“, што је својим дјеловањем допринио да у западну јавност допре истина о страдању Срба на Косову и Метохији током и након НАТО интервенције на бившу СР Југославију.

Током састанка са Огаром, чија је књига синоћ промовисана у Бањалуци, предсједник Чубриловић захвалио се пуковнику Огару што је, својим витешким поступањем за вријеме активне службе, као и објављивањем овог дјела, дао значајан допринос истинитом расвјетљавању дешавања у српској покрајини Косово и Метохија за вријеме и послије агресије НАТО снага.

Предсједник Чубриловић захвалио се пуковнику Огару и на томе што је, преносећи своја аутентична искуства, на потпунији начин, француској и западној јавности, пренио истину о стварним дешавањима и страдању српског народа, културног насљеђа и хришћанских вриједности на Косову и Метохији.



Пуковник Огар рекао је да је, из моралних и професионалних разлога, напустио француску војску, убрзо након повратка са Косова и Метохије.

Предсједник Чубриловић нагласио је да српски народ цијени допринос пуковника Огара, који је, као частан официр, претрпио професионалне посљедице због изношења истине о дешавањима на Косову и Метохији.
Slika
У знак захвалности за витешко понашање и залагање за јачање француско-српског прјатељства, предсједник Недељко Чубриловић пуковнику Жаку Огару уручио је Плакету Народне скупштине Републике Српске, са посветом на француском језику.

Пуковник Жак Огар командовао је јединицама специјалних снага француске војске, на територији српске покрајине Косово и Метохија 1999. године, непосредно након окончања НАТО агресије на суверену и међународно признату државу Савезну Републику Југославију, без одобрења Савјета безбједности Уједињених нација.


Slika
Citiraj:
Овако је Подгорица пркосила НАТО бомбардовању 1999. године!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2015, 13:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Slika

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2015, 13:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
E, stvarno, za Blera sam znao da je govno, al' opet ne mogu da vjerujem da je ovako nisko pao...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2015, 23:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2011, 21:09
Postovi: 269
Lokacija: Београд
Bilo je bas intenzivno.Svaki dan desetine bombardera,gadjali su strateske objekte,skladista benzina,oruzja,municije,kasarne.Kosovo su polivali non stop.Bilo je puno Rusa dobrovoljaca,dosli da pomognu kad vec Rusija nece.

_________________
Ко нас не зна, скупо би нас платио - ко нас зна, јефтино нас потплаћује.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2015, 23:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2011, 21:09
Postovi: 269
Lokacija: Београд
Čiča iz Rogače je napisao:
Tekst i jest pun laži i poluistina tako da bi mi trebalo mnogo vremena kad bi se bavio svakom ponaosob.Uglavnom ne stoji priča da je problem sa Šiptarima na Kosovu nastao za vrijeme komunizma.Problem nastaje od vremena Prizrenske Lige i od tad postoji plan.

Citiraj:
О разлозима оснивања и карактеру Призренске лиге постоје веома противречна мишљења[3]. Албанска историографија сматра Призренску лигу изразом општеалбанског националног покрета. С друге стране, многи сматрају да је Призренска лига један облик манипулације албанским народом у вођењу балканске политике, јер је углавном била инструмент Османлијске политике и политике европских сила.[3] Припаднике ове групе Албанаца, одабране због своје наглашене лојалности Османском царству, су власти Османског царства наоружале и платиле им путне трошкове поводом окупљања у Призрену[2].
Призренска лига је била у суштини заснована на идеји Велике Албаније, занемарујући права Срба, Словена и Грка.[2] Агресивни противсрпски програм Призренске лиге трајно је оптеретио односе између Срба и Албанаца.[2]


Siptarima je vetar u ledja dao komunisticki antisrpski rezim,cela siptarska plemena su prelazila granicu i naseljavala se u metohiji bez ikakvih dokumenata kao nekakvi indijanci.Sikaniranje Srba,silovanja,pretnje,i jos mnogo toga dok Beograd cuti i pravi se mutav.Srpske komunjare su svojim cutanjem dosta doprinele kasnijim dogadjajima.

_________________
Ко нас не зна, скупо би нас платио - ко нас зна, јефтино нас потплаћује.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2015, 21:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2016, 11:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
[video]http://www.facebook.com/dnevnadozalepog/videos/615540418614354/[/video]


Koliko smo mi lud narod :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2016, 16:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Kad tad ce zapad da plati za Kosovo......kad tad!!!

Nektar 25 - if in doubt flat out

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2016, 16:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Željo, da ti nisi od Tarabića?

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2016, 16:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Sve je to zapisano!

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 156 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs