banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 02:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3387 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157 ... 170  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Dec 2018, 09:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1479651


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2018, 15:07 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9225
_зока je napisao:
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
a mi cemo svom narodu koji zivi na Kosovu isplacivati svaki mjesec 2 hiljade eura da im nadomjestimo porast cijena zbog uvodjenja taksi...


Ovako nekako. Puna novčana podrška Srbima na Kosmetu, samo nek se kote. Djecu im slati na more, organizovati gostovanja sportskih klubova i kulturnih ustanova u srpskim opštinama. Kosovo blokirati u svjetskim organizacijama, lobirati protiv ujedinjenja sa Albanijom, a od Srbije napraviti Njemačku. Pa kad Šiptari vide da žive kao govno na kiši i da je odvajanje od Srbije kolosalna greška možda promijene ploču. I nešto za moju dušu.....organizovati timove koji će terorisati Šiptare. Isti recept kao što su koristili oni. Noć, vreće na glavu i ajmo...

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока
A ako pročitaju na kesi na glavi hiperKort? Ili Tropic? Ili Zoki?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2018, 15:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
The_new_Statesman je napisao:
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=12&dd=09&nav_category=11&nav_id=1479651

Citiraj:
"Rešenje je u Beogradu, a ne u kabinetima Tačija, Haradinaja, u Briselu, u nakindujerenom Kremlju", rekao je Jovanović.

To ja stalno govorim i Čeda je u pravu.Kosovsko pitanje je unutrašnja stvar Srbije a ne Evrope i svijeta. :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2018, 16:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
E sad, da li je je rjesenje samo da BG treba dati punu nezavisnost Kosuvu jer jedino to BG moze ili je rjesenje nastaviti sa neodredjenim statusum kao kod Kine i Tajvana.

Samo sto Kina nema euroatlanske integracije kao nekakvu mrkvu.

Licno mislim da on zastupa nekakvu podjelu Kosova cim (kako sam kaze) ubjedjuje po Makedoniji i BiH da se ne bune puno protiv toga.

A Ceda je tip koji vjerovatno ne igra sam na svoju ruku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2018, 17:19 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Čiča iz Rogače je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=12&dd=09&nav_category=11&nav_id=1479651

Citiraj:
"Rešenje je u Beogradu, a ne u kabinetima Tačija, Haradinaja, u Briselu, u nakindujerenom Kremlju", rekao je Jovanović.

To ja stalno govorim i Čeda je u pravu.Kosovsko pitanje je unutrašnja stvar Srbije a ne Evrope i svijeta. :D


:D
O da, u "pravu" je Ceda samo ima tu jedan mali problem kojeg Ceda ne objasnjava tu se Ceda snalazi kao kamila na sjevernom polu!

Jeste unutrasnja stvar ali imas vojnu bazu jedne od najjaci svijetskih sila koja je usla u tvoju "Unutrasnju stvar"!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2018, 12:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
https://www.reuters.com/article/us-serb ... SKBN1O70S7

Citiraj:
Opposition protests have been relatively rare in Serbia since the popular unrest that ousted former strongman Slobodan Milosevic in 2000.

Vucic, a nationalist firebrand during the violent collapse of the former Yugoslavia in the 1990s, later embraced European values and set Serbia’s membership in the European Union as the country’s strategic goal. He also maintains close ties with Russia and China.


Ako i ostali na zapadu budu ovako izvještavali i spominjali njegovu prošlost, crno mu se piše. Mada, i onaj poslije njega će biti još gori. :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2018, 12:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Нема зиме за Пичкоустог, вођа опозиције је Мирјана Карановић. :lol: Истакнуте фигуре Сергеј нисам знао ко је на мајци Трифуновић и Кревељуша.

Пичкоусти има да влада и кад умре.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2018, 15:09 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Sass Drake je napisao:
https://www.reuters.com/article/us-serbia-protests-idUSKBN1O70S7

Citiraj:
Opposition protests have been relatively rare in Serbia since the popular unrest that ousted former strongman Slobodan Milosevic in 2000.

Vucic, a nationalist firebrand during the violent collapse of the former Yugoslavia in the 1990s, later embraced European values and set Serbia’s membership in the European Union as the country’s strategic goal. He also maintains close ties with Russia and China.


Ako i ostali na zapadu budu ovako izvještavali i spominjali njegovu prošlost, crno mu se piše. Mada, i onaj poslije njega će biti još gori. :(


U eri gdje populizam cvijeta okolo ovo ce se jako lose odrazit na njegov rejting! :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2018, 18:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
sinip je napisao:
Нема зиме за Пичкоустог, вођа опозиције је Мирјана Карановић. Истакнуте фигуре Сергеј нисам знао ко је на мајци Трифуновић и Кревељуша.

Пичкоусти има да влада и кад умре.
Nije Kosovo al kad ga spomenusteSlika

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2018, 21:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Kakav luzer sunce ti poljubim

https://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu ... sti/513162


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2018, 21:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Nakon što je juče popljuvao vojsku najstrašnije, sada kao eto njega na prvoj liniji.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2018, 22:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Šta je kazivao,nisam u toku?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2018, 22:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Ma evo dio. Taj njegov defetizam... niko nije spreman ni tri dana da bude u rovu. A tek ovo za vojnog atašea. Ne znam... I onda se stalno provlači kroz medije... ono što očito voli da čuje... vrhovni komadant.

Citiraj:
Vučić je rekao da nikada neće da govori o onome što se priča iza zatvorenih vrata, jer u suprotnom niko više ne bi razgovarao s njim. Svima koji misle da je lako busati se u prsa i sve odbijati, što inače rade na svakodnevnoj osnovi, on je postavio pitanje da li su spremni kada dođemo u tako tešku situaciju, kada više nemamo šta, samo da leže u nekom rovu tri dana u vodi.

"Ne da pucate u nekoga ili neko u vas. Samo da ležite u rovu na minus tri ili dok kiša pada tri dana. Jeste li spremni na to ili niste? Ili ste spremni samo na to kako i koliko motki da uzmete i lupate mene po glavi? Albanci su veoma spremni za sve i veoma motivisani. Oni su srcem ušli u ove sankcije. To je, koliko njihova prednost, toliko i nešto što im strahovito odmaže", rekao je Vučić.

Teška politička borba

Kazao je da imamo sve vreme tešku političku borbu u kojoj moramo da istrajemo i izborimo se za najviše što možemo da dobijemo.

"Da li će biti skorog i dobrog rešenja – ako ga vi vidite recite koje je, ako ga vidi bilo ko neka kaže", podvukao je Vučić.

Albanci, podsetio je, što se njih tiče imaju državu završenu, i bez kakvog velikog rata neće dozvoliti da to bude drugačije, i po cenu ko zna kolikih gubitaka.

Naveo je da svet na jedan ili drugi način doživljava stanje, te dodao da se stanje na terenu neće promeniti.

"Hoće li to mnogo pomoći Srbiji – neće. Naš posao je da tražimo mirno rešenje, da pokušamo da sačuvamo stabilnost, mir, ali i da odbranimo naše nacionalne i državne interese, da kažemo – ne možete da gazite naš narod. Imamo i mi zahteve i prava, ali moramo da budemo usklađeni sa onim što je realnost i u našim zahtevima da tražimo više od toga, ali da dobro razumemo da te stvari nisu lake i da dobro razumemo svoju poziciju u svetu, na KiM, i celom regionu. Svako ko govori drugačije je neozbiljan, neodgovoran i gurao bi Srbiju u katastrofu", uveren je Vučić.

Na pitanje da li je i dalje, kao što je rekao Tijanić, "Kosovo najskuplja reč", Vučić je dodao da je kazao i da bi svi tobož dali život za Kosovo, ali niko ne bi da živi na Kosovu.

"Ja mogu da nekog parafraziram ili citiram, ali najlakše je tuđim glavama trgovati. Uzmite samo naše vojne i policijske atašee koji su, na primer, ovde u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Kažite im sutra da idu na KiM ili negde, posle plate od 3.000 evra. Neće nijedan. Pustite te priče. Hoće do prvog kišnog dana", naglasio je Vučić.


http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... erini.html

I ovaj dio je zanimljiv. Posebno nakon priče oko Interpola.

Citiraj:
"Moram da kažem da sam oduševljen energijom koju je kancelar Sebastijan Kurc uložio u prethodnih šest meseci po pitanju rešavanja balkanskih problema. Austrija inače razume probleme na Balkanu. Ogroman broj naših ljudi živi u Beču i drugim gradovima Austrije – Salcburgu, Inzbruku, Klagenfurtu i Lincu. Zaista je Austrija, a posebno kancelar Kurc, uložila ogroman trud, rad, energiju u to da problemi budu rešavani mirnim putem", objasnio je Vučić u izjavi novinarima u Abu Dabiju.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2018, 14:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Javlja mi se da slijedi dramatican govor Predsjednika Srbije i vanredna sjednica savjeta za nacionalnu odbranu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2018, 14:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Pa niko se ne javlja cijeli dan od njegovih satelita da najavi to. Meni se prije čini da bi moglo osvanuti neko spašavanje iz mećave izgubljenog malog Šiptara kod Preševa.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2018, 15:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Evo drame, evo teskih rijeci:

https://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu ... iju/513274

Okupacija, upotreba oruzanih snaga ako predsjednik tako naredi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2018, 15:22 
ih, jesmo zajebani


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Dec 2018, 15:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Albanci uveli vod vojske pun zena u parlament a ovaj dva sata nakon toga pjeni o okupaciji. Mora da je juce sa Vucicem proveo citavo vece smisljajuci koji ce to pojam danas uvesti u siru upotrebu.

Zato ja kazem da Vucica zanima samo vecerasnji Dnevnik. A ni to sa ovakim pr.om ne radi kako treba.
Nema od njega leba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2018, 15:39 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Kako moze ovako napadat vojnog atasea u Emiratima, mislim ne poznajem doticnog ali ..Vrhovni komadant a tako otkrivat stanje morala i entuzijazma u oruzanim snagama svoje zemlje... cccc!!!

Pricat o plati of 3000 evra a zna da je vojni atase u Emiratima izlozen vrlo visokim troskovima jedno pivo je oko 10 dolara a vojni atase je obicno covjek u snazi,zdrav, jak moze popti u toku dana 5-6 piva kad je temperature ispod 35 a kad je iznad onad pije oko 6 -8 piva, kad je preko 42 onda....
Pa neka izracuna koliko je to evra samo na pivo dnevno puta 30 dana (vikend je najtezi tu poduplat) a vojni atase nije ambasador pa da ima nesto na reprezentaciju i to ,nema nista pokriveno sve placa iz dzepa.

Napada atasea u Emiratima zemlji koja je kljucna sa vojno bezbednosnog aspekta za Srbiju nije to Njemacka ili Rusija, ne jednog vojnog atasea brale dva ili tri atasea tamo treba postavit.


Dalje kaze tri dana u rovu, zimi, kisi, lako je biti na minusu vojnik, obuces se pa cizmaci, pa rukavice, kabanica, pa toplo ajde ti na + 45 budi vojnik sta da radis da se skidas ... Eshhh jadni vojni atase u Emiratima bas mi dodje nekako zao covjeka ....cccc!!!

btw, moram malo i ja :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2018, 15:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
On prebacuje krivicu na druge, koji nisu ni krivi ni dužni da o tim stvarima brinu i odlučuju. Nije taj čovjek sam sebi odredio platu. Šta ako su oni na toj poziciji zaslužni za saradnju sa UAE u vojnoj industriji, zahvaljujući kojoj su urađene neke stvari na koje bi se čekalo decenijama. Onda su oni mnogostruko vratili novac za plate. Da li bi taj ataše išao direktno u rov ili bi bio negdje u pozadini? I taj potpukovnik je prije ove funkcije bio tjelohranitelj Vučića. Očito mu je od tada ostalo to ponižavanje.

I taj pokušaj ironije je blago rečeno glup.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3387 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157 ... 170  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs