banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3387 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 170  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Kosovo, daljni tok
PostPoslato: 16 Feb 2008, 20:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Sta mislite kako ce se odvijati daljni tok kosova? Da li ce imati ogroman uticaj na svjetsku politiku ? Da li ce Spanija priznati kosovo, da li Baskija moze traziti nezavisnost ? Mada opet i da Spanija ne prizna Kosovo, to nema veliki uticaj u EU, jer realno Spanija je potpuno nevazna u EU, isto i Kipar. Njemacka se na pocetku dvoumila zbog Rusije, medjutim i to je gotovo, isto i Italija.

Da li ce Rusija postaviti veto Njemackoj ili recimo Engleskoj, sa kojom je vec u ne toliko dobrim odnosima, od kada se desio onaj slucaj sa ubistvom bivseg KGBovca Aleksandra pa kada je Engleska trazila isporucenje Andreja a Putin odbio. Naravno ne zbog brace Srba nego zbog vlastite koristi (*necemo u politiku).

Na koji nacin ce Srbija tuziti zemlje koje priznaju Kosovo? Da li ce Crna Gora priznati doticno i kakva ce situacija biti sa Makedonijom i granicom ?

Ima milion pitanja...Ajde da ne pretvorimo ovo u politiku Srbi- Muslimani nego cisto vase misljenje kako ce se odigrati daljni tok Kosova, a promjene se sigurno nece desiti preko noci. Ovaj problem datira jos iz Prvog svetskog rata, ako ne i ranije.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2008, 20:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 18:09
Postovi: 43
kratko receno buknuce rat!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2008, 20:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Od strane Srbije, sigurno nece. Realno, jos jedno bombardovanje bi ih odvelo u kameno doba.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2008, 22:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Kosovo će se odvojiti to je činjenica.
Rat neće buknuti. Ali mnoge zemlje kako bi se reklo "imaju svoje Kosovo", tako da bi moglo imati uticaj na ostatak svijeta (prvobitno Evrope).
Sad da li će uticati i kako....vreme će pokazati.

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2008, 22:44 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2007, 12:30
Postovi: 12
Lokacija: Banja Luka
Ne vjerujem da ce biti rata, jednostavno niti jedan kamencic se ne uklapa u ratni mozaik na prostoru Srbije. Dogadja se nesto sto se jednostavno moralo dogoditi, na zalost Srbija gubi dio teritorije, geografski postaje manja drzava a sve na jedan, blago receno brutalno perfidan nacin serviran iz USA i EU. Tuzno je gledati Srbiju koja je u ovom trenutku definitivno nemocna uciniti bilo sto, kako ceka da li ce iko da joj pruzi onu pravu ruku prijateljstva. Zanima me sta ce i da li ce konacno Rusija nesto da uradi osim sto nece priznati Kosovo? Takodje, interesanto je sta ce nastupiti nakon sto Hrvatska i Slovenija priznaju drzavu ovim smecarima? Na sceni je jos jedno silovanje Srbije, jos jedna bezobzirna americka demonstracija sile, jos jedno krsenje tzv. medjunarodnog prava i to sve sa ciljem da se stvori drzavica kupljena narko-novcem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2008, 22:45 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
sto rekla jedna pametna osoba:to bi mogao biti opasan presedan,,,,
(meni je to sumljivo...,djeluje ko nastimaljka),
mislim kome je jos stalo do nezavisnosti kosova ???,
po cjenu stabilnosti citavog regiona???? i sire??
U CIJEM JE TO U STVARI INTERESU???
I STA SE TIME POKUSAVA POSTICI NA GLOBALNOM NIVOU???

(eto jos pitanja :oops: )

onda to pravo mogu traziti sve zemlje ovog sveta!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2008, 11:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Albanija je slaba sa strujom, kao i Makedonija, Grcka...

Kosovo ima ugalj, taman dovoljno za najvecu termoelektranu na Balkanu (mozda i Evropi).

E sada, ako ste vi neki trgovac strujom koji pri ruci ima neke bitne ljude (ili ljude koji ce obezbijediti podrsku bitnih ljudi) uradicete - sta?

Priznat cete tu kvazi drzavu koja se ce se razviti taman onoliko koliko im dopustite, a necete im puno dopustiti jer morate povecati plate zaposlenim u toj termoelektrani i rudnicima. Ne isplati se dakle napredak.

Sa druge strane Kosovo, kada prestane biti tema bilo gdje, ce prestati dobijati pomoc iz svijeta (finansijsku, pravnu i dr.) tako da samo nece moci nista raditi po pitanju razvoja, a i ionako nece uci u UN i sve ostale organizacije zbog protivljenja Rusije, Kine (Tajvan) i Srbije.

Ono sto ce biti za dvije godine ce se zvati ovako: odnos Kine i Tajvana, gdje je zvanicno Tajvan teritorija Kine, de facto su samostalna drzava, ali izvan UN. Samo sto ce Kosovo biti jako siromasno jer na struju se nece placati porez.

To je ono sto ja vidim kao realan razlog svih desavanja oko Kosova.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2008, 12:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
kao da evropa ne zna ko su kosovari, ono što je neoboriva činjenica, ovdje bih se složio sa The_new_Statesman da je kosovo prilično bogat kraj ugljem, rudama, srebrom a negdje sam pročitao i sicilijum (najveće nalazište, a on je valjda budućnost tehnologije ), evropa (qrva stara) samo želi prirodne resurse kosova, naravno postoji i dobar geografski položaj pa se tu lome interesi zapada i istoka... sve u svemu kosovo je samo dobar izvor zarade i raj za kapitaliste (jeftina radna snaga koja je pritom maloumna) ...

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2008, 12:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Da li je ovo prilika za Republiku Srpsku?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2008, 12:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Sondri je napisao:
Da li je ovo prilika za Republiku Srpsku?


Cisto sumnjam, mad bi volio da grijesim.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2008, 12:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2004, 14:08
Postovi: 1645
Sondri je napisao:
Da li je ovo prilika za Republiku Srpsku?



ako se prica o sansi mirnim putem, ja dizem svoj glas za !
mene iskreno brine vise situacija u BiH nego u Srbiji, jer cisto sumnjam da cu Srbiji biti frke, ali mi smo problematicni :-? :-? :-? :-?

_________________
"Muzika je vise od zene, od zene se mozes razvesti, a kada se zaljubis u muziku, nema ti pomoci" - A. Piazzolla (slobodni prevod)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2008, 13:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Avg 2004, 09:35
Postovi: 1010
Vuk_samotnjak je napisao:
Sondri je napisao:
Da li je ovo prilika za Republiku Srpsku?


Cisto sumnjam, mad bi volio da grijesim.


nije to u dodikovom interesu ovako je on sef i radi sta hoce, u suprotnom bi odgovarao BG-u

_________________
Red bull - daje ti krila!
Rakija - pogon na sve četiri!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2008, 13:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008, 02:32
Postovi: 301
Realno, ako Kosovo ima male sanse da se koliko-toliko odrzi nakon nezavisnosti, rs su jos manje. Los geografski polozaj, odvojenost teritorija, pitanje distrikta Brckog, pola budzeta bi islo na odrzavanje granica. A gdje su tu nedostatak kulturnih, historijskih i ostalih cinjenica. Sem toga, svijet to nebi dozvolio jer se automatski stvara vecinska muslimanska drzava na tlu Evrope, sto sumnjam da im je u interesu.

_________________
Prokleta mogucnost izbora mora da postoji


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2008, 13:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
tužno je da bht danas prenosi proglašenje nezavisnosti, a većna iz rs upravo plaćaju taj servis (meni su se neki i smijali kad sam rekao da ne plaćam rtv taksu) očigledno je da ovdje nema zajedničke budućnosti nama, stalno nam nameću teze oko suživota, tolerancije, a gdje je tu život?!

nasim političarima je izgleda samo interes njihov džep i položaj, osjećanja naroda nisu važna, ko jebe narod ionako je stoka, dodik je dobio izbore na priču o referendumu a danas ne smiju izgovoriti r od referenduma...

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2008, 15:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...ovo je losa usluga zapada samima sebi...osim pokazivanja misica rusima cime pokazuju da su jos br. 1 na svetu nista nece postici...imace najveci antizapadni terpristicki kamp koji su sami napravili i najvecu labarotoriju za koku i heroin na svetu...ta ce ih istina vrlo brzo lupiti po glavi, ali meni nije zao..da ne pominjem da i oni u svojoj kuci imaju svoja kosova koja ce vrlo brzo hteti isto...srbijanske vlasti bi hitno trebale da posalju vojsku i policiju u srpske zone i da u buducnosti insiastiraju da se srpska imanja ne uzurpiraju...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2008, 17:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Da pokusamo locirati dobre strane eventualne pune nezavisnosti Kosova..?

1) Manje finansijsko opterecenje drzave Srbije (cca 100.000 $ dnevno po pitanju vanjskog duga)
2) Uz extremno pojacanje na granici, Sipci ce morati da traze alternativne puteve za sverc droge
3) Ogroman broj Siptara sa Kosova koji svakodnevno bivaju uhvaceni u svercu droge u EU, bice drzavljani tog nekog Kosova, a ne Srbije, sto koliko toliko utice na poboljsanje slike Srbije u EU
4) Jedna od najbitnijih stavki o liberalizaciji viznog rezima, i uopsteno na putu priblizavanja EU, je zakon o readmisiji drzavljana Srbije. Dakle radi se o deportaciji srbijanskih drzavljana iz EU, koji po raznim osnovama nemaju daljnje pravo boravka u EU. Postotak Siptara sa Kosova u toj cifri nije zanemariv..
6) To be continued....

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2008, 18:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
da ne okolisam, sta ce se dalje desiti? jednostavno : nista. proglasili su nezavisnost,
skoro svi ce ih priznati i to je to. srbija je nemocna da bilo sta uradi.
rusija? najvise sto se od njih moze ocekivati je da ne priznaju kosovo. a mozda ce ga i priznati,
ali ne odmah, ko zna. nikakva druga politicka pomoc od njih se ne moze ocekivati. a i zasto bi?
zbog njihovih teritorija koje bi mogle da proglase nezavisnost? pobogu, evropa je do sada 1000
puta pokazala da kod nje nema govora o nekoj dosljednosti i ravnopravnoj politici prema svima.
kosovo moze da proglasi nezavisnost, ali republika srpska ne smije. lajcakovo objasnjenje "dogadjaji
na kosovu nemaju uticaja na bih, zato sto je bih nezavisna i medjunarodno priznata drzava". interesantno.
ja sam mislio da je i srbija nezavisna i medjunarodno priznata drzava.

dakle, odluka o nezavisnosti kosova nece imati uticaj na potezanje slicnih pitanja u rusiji.
takodje, srbijanski predsjednik tadic je pobijedio na izborima (zahvaljujuci glasovima svih nacionalnih
manjina i pokojeg srbina, al necemo u detalje) zbog parole "mi ne zelimo priblizavanje rusiji, nego priblizavanje
evropskoj uniji". nije li, onda, malo licemjerno traziti od rusije da nas zastiti od te iste evropske unije?
eto im priblizavanje evropskoj uniji.

u srbiji su glasali za tadica, zato sto 'evropa nema alternativu'. lijepo. volja evrope je da kosovo bude
nezavisno. volja evrope je da ucjenjuje srbiju i da ima potpuno razlicite kriterijume prema njoj nego prema
hrvatskoj i ostalima. hrvatska drzava je etnicki ociscena, nisu izrucili JEDINOG svog generala osumnjicenog
za ratne zlocine, pa su i pored svega toga bili potpisali ugovor o pridruzivanju EU. a srbija se ucjenjuje kosovom,
mladicem. pa kad sve to ispune, naci ce se nesto trece. sve zbog toga sto srbija nikad nece biti dovoljno ekonomski
jaka da joj to bude adut za ulazak u eu, nego ce uvijek zavisiti od milosti te iste eu. a nece biti jaka zato sto
je ekonomsko jacanje, porast proizvodnje i ostalo potpuno sporedno za vlast u srbiji. jer, 'evropa nema alternativu.
prvo evropa, pa sve ostalo'

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2008, 19:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sada BG dok traje ovakvo stanje, tzv. nezavissno Kosovo treba da potkopava takvo Kosovo! Tako što će uvesti embargo, BiH neće dopustiti tim albancima da putuju kroz nju , a Srbi na kosovu nikad neće priznati tu stvar, a ako im nasilu pokušaju uvesti institucije onda nek udare tako jako da to odjekne!

A i albanci na kosovu su svjesni da to nije ono pravo prizanje, a njega nikad neće dobiti i uvjek će biti ni tamo ni vamo! A albanci na Kosovu se nikad neće moći integrisati u EU zbog njihovog mentalnog sklopa!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2008, 19:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
blejalo je napisao:
tužno je da bht danas prenosi proglašenje nezavisnosti, a većna iz rs upravo plaćaju taj servis (meni su se neki i smijali kad sam rekao da ne plaćam rtv taksu) očigledno je da ovdje nema zajedničke budućnosti nama, stalno nam nameću teze oko suživota, tolerancije, a gdje je tu život?!

nasim političarima je izgleda samo interes njihov džep i položaj, osjećanja naroda nisu važna, ko jebe narod ionako je stoka, dodik je dobio izbore na priču o referendumu a danas ne smiju izgovoriti r od referenduma...

A u dnevniku voditeljici ne silazi osmijeh sa lica dok prica o tome. samo sto nije cestitala onom novinaru sto se ukljucio s a Kosova!!! sramota!!!

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2008, 20:32 
Ja sam ranije mislio da ce se status Kosova rijesiti poput Hong-Konga i Kine... ali ova danasnja odluka pokazuje ipak da je Srbija postala veoma "sitan igrac" u svjetskoj politici... Ostati bez ogromnih prirodnih blaga Kosova je tezak udarac i za privredu Srbije sto ce je dodatno dotuci...

Zanimljiva je retorika koja se sada vodi o Kosovu i RS-u... sa jedne strane se osudjuje proglasenje nezavisnosti Kosova i naziva "kriminalnim" cinom, a sa druge imamo cuti kako se sad RS treba otcijepiti... Kako objasniti tu duplu politiku?


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3387 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 170  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs