banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 02:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3387 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 170  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Feb 2012, 21:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Većina ih je sada otišla u gradove. Koliko Priština ima sada stanovnika? Čim se sa sela presele u grad, nema govora više o populacijskom bumu. Uvijek su se selili. Nekada u Tursku, pa iz Albanije na Kosmet. Sada idu u EU. U Albaniji sve manje stanovnika. Možda se krenu vraćati i u Albaniju kada tamo krene turizam ...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2012, 02:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
према подацима које сам нашао на нету:

албанија: 2.831.741 становника

косово:
на нашој википедији:
Приближна демографска слика Косова и Метохије према процени УН из 2002. године. Укупно становника: између 1,7 и 1,9 милиона.
88 % Албанци (1.496.000—1.672.000)
6 % Срби (102.000—114.000)
3 % Словенски муслимани (Горанци, Муслимани, Бошњаци и др.) (51.000—57.000)
2 % Роми (34.000—38.000)
1 % Турци (17.000—19.000).

на шиптарској: 1,825,632

на енглеској: 1,733,872

дакле, и када би србија успоставила контролу над цијелим косовом она би у ствари имала малу албанију у свом саставу што само може бити проблем. овдје у принципу треба планирати политику за идућих 100 година баш као што су то радили шиптари. нажалост, са оваквим људима на власти, шиптари могу само да се шире а срби или да постану педери или да се селе широм свијета.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2012, 14:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Meni nije jasno zasto Srbi zele Kosovo u svom sastavu kad mu ono pravi samo probleme.
Isto tako mi nije jasno zasto federalci zele RS u svom sastavu kad im samo pravi probleme.
Najbolje je da se odvoji ko god zeli. Cemu na silu zivjeti s nekim ako on to ne zeli. Bolje da se odvoji ko god hoce i ne smetaju onda jedni drugima. Evo jedan primjer zasto to nikad nece biti kako treba http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/ ... 186050.php Zato najbolje se odvojiti jednom od njih i gotovo.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2012, 14:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
jellyfish je napisao:
Meni nije jasno zasto Srbi zele Kosovo u svom sastavu kad mu ono pravi samo probleme.
Isto tako mi nije jasno zasto federalci zele RS u svom sastavu kad im samo pravi probleme.
Najbolje je da se odvoji ko god zeli. Cemu na silu zivjeti s nekim ako on to ne zeli. Bolje da se odvoji ko god hoce i ne smetaju onda jedni drugima. Evo jedan primjer zasto to nikad nece biti kako treba http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/ ... 186050.php Zato najbolje se odvojiti jednom od njih i gotovo.

Zato sto nije bitan narod vec teritorija koja obiluje prirodnim bogatstvima,narod se mijenja al teritorija ostaje da se iskoristava.Pa sto mislis da je Britanija osvajala cijeli svijet vijekovima,iako nije bilo ni jednog Britanca u tim zemljama.Jao kakav smo mi glup narod Srbi pa nikad to necemo nauciti pa Kosovo nam je bitno zbog bogatstva,vrijednije je nego sto ce nam ikada EU dati,a siptari ko siptari danas ih manje sutra vise sve se to mudrom politikom da rijesiti.Pa nismo mi jedina zemalja koja ima nacionalne manjine,sve evropske zemlje ih imaju,samo sto su one manje tolerantne nego mi i asimiliraju ih.Samo mi pomisljamo sa se odreknemo teritorije,al ne Hrvati,Bosnjaci,Makedonci to je nevjerovatno dok je takvih kao vi gore sto pisete sta ce Srbiji Kosovo nema nama napretka:Velika nepismenost i glupost je zavladala kod Srba.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2012, 14:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Зато што постоје примјери гдје се цивилизовани нардои мирно одвоје, рецимо Чешка и Словачка, а онда имаш и брдовити Балкан гдје би се "ми одвојили од њих али неће они од нас". Примјењиво на свим странама. Значи можеш се ти одвајати од Шиптара колико хоћеш, они ће увијек долазити по још. Или муслимани свеједно.
Синоћ гледам прилог о радикализацији муслимана у Киргистану, и прича жена причу о томе како се вратила у Киргистан након доста година и видјела гомилу нових џамија, финансираних зна се од кога, и онда тако видјела неке замотане младе дјевојке пред џамијом, и хтјела да им приђе и каже да "има цијели огромни свијет изван тог замотавања" и онда се предомислила на фазон ко сам ја да им говорим како треба да живе.
Неколико седмица касније те исте су се обратиле њој да јој кажу "како је скренула са правог пута и позвали је да се врати на исти".
Поента је, НЕ МОЖЕШ СА СТОКОМ НА ЦИВИЛИЗОВАНИ НАЧИН. Стока разумије само БАТИНУ И НИШТА ДРУГО ОСИМ БАТИНЕ.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2012, 14:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
I jos nesto ne smeta Kosovo Srbiji da se razvije,to je politicarima izgovor da mogu krasti,a glupi narod vjeruje to i jos prepricava.Srbiji smeta da se razvije korupcija,kriminal,nepismenost,nedostatak nacionalnog cilja,los moral kod naroda,ljenost i jos mnogo faktora na koje mi sami možemo uticati al necemo...

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2012, 14:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
ssaassaa je napisao:
I jos nesto ne smeta Kosovo Srbiji da se razvije,to je politicarima izgovor da mogu krasti,a glupi narod vjeruje to i jos prepricava.Srbiji smeta da se razvije korupcija,kriminal,nepismenost,nedostatak nacionalnog cilja,los moral kod naroda,ljenost i jos mnogo faktora na koje mi sami možemo uticati al necemo...

+1

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2012, 15:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Citiraj:
... objavio Albanski institut za statistiku (INSTAT), "broj stanovnika Albanije je opao sa 237.534 stanovnika 2011. što je pad od 7,7 odsto u odnosu na 2001. godinu kada je obavljen prethodni popis".

Albanija sada ima 2.831.741 stanovnika 2011, a 2001. godine ih je bilo 3.069.275.

Kao razloge za opadanje broja stanovnika stručnjaci Instituta navode odseljavanje u zemlje Zapadne Evrope i pad nataliteta.


A za Kosmet već dvadeset godina govore da ih ima 2 miliona, i veliki natalitet, a prema popisu od prošle godine oko 1800000.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2012, 16:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Ja sam vec spomenuo popravljanje nataliteta Srba na Kosovu al ne samo Kosovo nego cijela Srbija i RS to je jedna od bitnijih stvari ako se ovako nastavi sa natalitetom dugorocno nece biti dobro.....nikako.....

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2012, 08:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Postoje varijante, da priznaju Kosmet i da zavrse vise sa tom pricom, ili da cekaju povoljniji trenutaka i da pobiju ili protjeraju siptare. Srbiji Kosmet treba zbog resursa, meni licno je zao Srba dole, ali iskren da budem ne bih prstom mrdnuo da im pomognem u ratovanju, nije ni njih svrbilo kad su nas ovdje mlatili.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2012, 13:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
apokalipto je napisao:
Ja sam vec spomenuo popravljanje nataliteta Srba na Kosovu al ne samo Kosovo nego cijela Srbija i RS to je jedna od bitnijih stvari ako se ovako nastavi sa natalitetom dugorocno nece biti dobro.....nikako.....


Kosovski Srbi uopšte nemaju problema sa padom nataliteta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2012, 13:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
danijell je napisao:
Citiraj:
Pripadnici Kosovske policije i Euleksa uhapsili su jutros četvoricu Srba iz nekoliko sela na teritoriji opštine Gnjilane, po prijavi Srba iz administracije novofomrirane opštine Parteš koja funkcioniše u kosovskom sistemu, saznaju ''Vesti''. Uhapšeni su Nikola Trajković iz Parteša, Zlatko Denić iz Pasjana, Draga Stojković iz Donje Budrige i Goran Matrapazović iz Pasjana.

Naši izvori navode da su njih prijavila trojica Srba - Miodrag Gužvić, Nikola Pavlović i Ivica Jančić, zaposlena u novoformiranoj opštine Parteš, koji tvrde da su uhapšeni prethodnih dana obili kancelariju mesne zajednice u Pasjanu i odneli matične knjige.

Kosovska policija i Euleks su današnju akciju izveli po prijavi da su uhapšeni Srbi navodno pretili ovoj trojici.


Izgleda je to ipak tačna verzija događaja! Šta reći osim da je ipak istina da je Srbin Srbinu vuk!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2012, 23:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Њима даш прст, они хоће целу руку http://www.kurir-info.rs/vesti/politika ... 187818.php :-?

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2012, 23:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Mogu oni tražiti ali neće dobiti. Sreća je što ih je na tom području sve manje i manje. Procjenjuje se da ih u 2 opštine na jugu Srbije ima oko 45 hiljada. U Medveđi su konačno svedeni na potpunu manjinu iako tamo i nisu bili većina. Takođe Srbi su postali većina u Bujanovcu. Albanci su većina sada samo u Preševu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2012, 00:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Vidim da su neki naveli podatke i za broj kosovskih Srba. Njihov broj danas je nešto manje od 140 hiljada. Dakle broj im se povećao u odnosu na 2002.godinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 05:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%82%D0% ... 1%86%D0%B0
Spoiler:
Babaj Boks, Bardonić, Bardosan, Batuša, Berjak, Bec, Bistražin, Brekovac, Brovina, Vogovo, Vranić, Goden, Gornje Novo Selo, Grgoc, Grčina, Guska, Dalašaj, Damjane, Deva, Doblibare, Dobrić, Dobroš, Dolj, Donje Novo Selo, Donji Biteš, Dužnje, Dujak, Đakovica, Ereč, Žabelj, Ždrelo, Žub, Zulfaj, Jablanica, Janoš, Jahoc, Kodralija, Korenica, Košare, Kraljane, Kusar, Kuševac, Lipovac, Lugađija, Ljugbunar, Marmule, Meja Orize, Meća, Moglica, Molić, Morina, Nec, Nivokaz, Osek Paša, Osek Hilja, Paljabarda, Pacaj, Petrušan, Pljančor, Ponoševac, Popovac, Radonjić, Rakovina, Rakoc, Ramoc, Racaj, Rača, Raškoc, Ripaj Madanaj, Rogovo, Skivjane, Smać, Smonica, Sopot, Stubla, Trakanić, Ćerim, Uljz, Firaja, Firza, Crmljane, Šeremet i Šišman.

strasno sitni ljudi,i rijetke kose,i strasno prgavo ratnicki nasrojeni,i snalazljiivi u zivotu,valjda je to jedno te isto :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2012, 00:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jGd-4G4gf6g[/youtube]

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2012, 11:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
hercegovac27 je napisao:
Vidim da su neki naveli podatke i za broj kosovskih Srba. Njihov broj danas je nešto manje od 140 hiljada. Dakle broj im se povećao u odnosu na 2002.godinu.


Да ли би нам конкретно могао рећи (јер видим да се донекле бавиш статистикама) структурално-популационе податке о Србима на територији Космета? Тј. осим Митровице,колико их је у тзв. енклавама?

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2012, 11:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Чисто информативно, на српском се каже среЋан а не среТан. ;)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2012, 11:15 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Čisto informativno,nisi u pravu. Citati iz "Pravopisa srpskog jezika,Matica srpska,1994." i "Rečnika jezičkih nedoumica" Ivan Klajn,Nolit,1987. :

Citiraj:
Sretan ili srećan Čuveni dublet ”sretan” i “srećan” mnoge zbunjuje prilikom pisanja čestitki. On je nastao usled disimilativnih procesa vezanih za nastanak pojedinih trpnih prideva, a za nas je ovde važno da su oba ova oblika zvanično pravopisno priznata, s tim što se obično srećan, srećni koristi u istočnoj, a sretan, sretni u zapadnoj jezičkoj varijanti.


Citiraj:
Srećan je izvedeno od imenice sreća; međutim, sretan je izvedeno od osnove sret- i nastavka -an, a od te iste osnove, dodavanjem nastavka -ja, dobijena je imenica sreća (sretja —> sreća). Oblici su jednako dobri.

Sret- je osnova glagola sresti; etimološki gledano, od toga je izvedena imenica sreća, dodavanjem nastavka -ja na osnovu (kao što rekoh u prošlom pasusu). Međutim, da bismo odgovorili na pitanje „sretan ili srećan?“, ne moramo se čak upuštati ni u etimologiju — dovoljno je da znamo kako osnova imenice sreća jeste sret-, a da pridev možemo izgraditi bilo direktno od osnove (sret- + -an = sretan), bilo pak od imenice (srećan).

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3387 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 170  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs