banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 05:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Jan 2008, 18:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
Citiraj:
Plate za (ne)rad

Da li se neko sjeća neke afere koju je istražilo Okružno tužilaštvo u Doboju? Odgovor je ne! Ne vjerujem ni da se oni sjećaju da se to ikada desilo. Jedina sposobnost dobojskih tužilaca je da podignu optužnicu za neke sitne pljačke, tuče, saobraćajke ili eventualno ubistva.

Privredni kriminal i organizovani kriminal, pogotovo ako su u to umiješani lokalni moćnici, baš i ne spadaju u domen rada dobojskih tužilaca.

Istina, podigli su par optužnica protiv nekih moćnika, koje su završile nagodbom. Tako su u slučaju "Elektrodoboj", gdje su policijski istražioci otkrili milionsku pronevjeru, tužioci, nemajući gdje, morali dići optužnicu. Međutim, stvarnu štetu smanjili su na par hiljada maraka i nagodili se s optuženima. Epilog - mizerna kazna.

Posljednji u nizu dokaza o (ne)radu dobojskih tužilaca pokazuje i slučaj maloljetničke prostitucije u Derventi. Tužioci ne samo što nisu željeli da se uključe u istragu, tvrdeći da tu "nema krivičnog djela", već nisu našli za shodno ni da prethodno obave razgovor sa maloljetnicama jer "nisu za to imali vremena"!!

Slučaj "Derventa" ih nije interesovao, a zašto i bi kada nemaju interesa od njega. Ne radi se o njihovoj djeci, niti o djeci njihovih bližnjih. Pa zašto bi onda zaratovali sa lokalnim moćnicima, od kojih imaju debele koristi?!

Ni višemilionske pronevjere u "Željeznicama RS" i Rafineriji nafte Brod nisu bile interesantne za dobojske tužioce, pa su tako prijave godinama ležale zaboravljene u njihovim ladicama. To su samo neki slučajevi bijega dobojskih tužilaca od odgovornosti, ali ne i od enormnih plata koje primaju za svoj nerad.


http://www.nezavisne.com/vijesti.php?vijest=18859&meni=36

Šta mislite da li je u drugim okružnim ili kantonalnim tužilaštvima situacija drugačija?
Ili da li postoji ijedan pozitivan primjer rada tužilaca na prostoru RS ili BiH?

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jan 2008, 18:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...kao i svi-rade sto im vlast kaze jer se u protivnom gubi glava...ovako dobijaju sitan reket...ustvari udio u reketiranju koje obavlja vlast uz pomoc policije...tako je svuda...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jan 2008, 18:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
Recimo ja veoma dobro znam te ljude koji rade tamo u Doboju. I apsolutno znam način na koji oni sada razmišljaju. A to ide otprilike na sledeći način.
Počeli smo dobijati nenormalno velike plate, na papiru smo apsolutno nedodirljivi za svoj (ne)rad, ne zavisimo od volje nekog političara, smjena vlasti ne znači automatski i našu smjenu, i zašto bi se sad nekome zamjerali.

Kao što mi je jedna od tih spodoba jednom rekla:"A zašto ja da zatvaram nekog klinca što je tamo obio kiosk i uzeo kutiju cigareta ili nekoliko boca piva iz prodavnice, kad će sutra isti taj meni izbušiti gume na mom novom automobilu radi osvete. Zašto da mu se zamjeram".
I kad čuješ takve riječi kako možeš očekivati od takvih ljudi da rade na slučajevima kakvi su "Derventa", "Železnice RS", "Rafinerija"............

I što se tiče onoga što se zove pravna država, sumnjam da će to kod nas da zaživi u nekoliko narednih milenijuma.

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jan 2008, 19:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul 2007, 21:59
Postovi: 462
Sinny je napisao:
Recimo ja veoma dobro znam te ljude koji rade tamo u Doboju. I apsolutno znam način na koji oni sada razmišljaju. A to ide otprilike na sledeći način.
Počeli smo dobijati nenormalno velike plate, na papiru smo apsolutno nedodirljivi za svoj (ne)rad, ne zavisimo od volje nekog političara, smjena vlasti ne znači automatski i našu smjenu, i zašto bi se sad nekome zamjerali.

Kao što mi je jedna od tih spodoba jednom rekla:"A zašto ja da zatvaram nekog klinca što je tamo obio kiosk i uzeo kutiju cigareta ili nekoliko boca piva iz prodavnice, kad će sutra isti taj meni izbušiti gume na mom novom automobilu radi osvete. Zašto da mu se zamjeram".
I kad čuješ takve riječi kako možeš očekivati od takvih ljudi da rade na slučajevima kakvi su "Derventa", "Železnice RS", "Rafinerija"............I što se tiče onoga što se zove pravna država, sumnjam da će to kod nas da zaživi u nekoliko narednih milenijuma.

Slazem se u potpunosti sa tvojom konstatacijom..Samo bi dodao da ce tako biti sve dok biraci ne zahtjevaju odgovornost od onih nkoje su izabrali...Dok mi se samo zgrazamo i pricamo izmedju sebe o svim ovim tragedijama i ne trazimo njihovu javnu odgovornost(mislim na politicare na vlasti)dotlle niko nece ni dirati sudije niti ce oni raditi protiv onih koji prave zlo.....Pozdrav svima....

_________________
banja luka u srcu,vrbas u venama,borac zauvijek


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jan 2008, 19:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
kaco je napisao:
Slazem se u potpunosti sa tvojom konstatacijom..Samo bi dodao da ce tako biti sve dok biraci ne zahtjevaju odgovornost od onih nkoje su izabrali...Dok mi se samo zgrazamo i pricamo izmedju sebe o svim ovim tragedijama i ne trazimo njihovu javnu odgovornost(mislim na politicare na vlasti)dotlle niko nece ni dirati sudije niti ce oni raditi protiv onih koji prave zlo.....Pozdrav svima....


Politicari su dno dna, ali u ovom slucaju nisu oni najodgovorniji.
Okupatori su donijeli nove zakone po koji su sudovi i tuzilastva odvojeni od izvrsne i zakonodavne vlasti (kako bi to i trebalo da bude).
I sta se desilo?
Dosadasnja zavisnost od politicara je pretvorena u nezavisnost od bilo koga osim nadredjenog sefa (koji radi po istom principu kao i onaj ispod njega - ne zamjeri se nikome).
Meni se cini da je onaj stari sistem bio bolji. Nisu smjeli da diraju politicare na vlasti, a ostale jesu. A sada ne smiju nikoga.

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jan 2008, 19:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jan 2008, 15:21
Postovi: 157
Lokacija: Херцеговина Светог Саве ђедовина
Reforma pravosudja u BiH je katastrofalno uradjena. Ispalo je mnogo gore nego sto je bilo i tu reformu su stranci naredili - rezultati su tu...

Sto se tice Doboja - nije dzaba (navodno) direktor Elektrodoboja presao u SNSD ;) isto tako je sad kadar SNSD-a i u Zeljeznicama - guja guji ne vadi oci :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jan 2008, 08:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Mar 2006, 17:56
Postovi: 140
Sinny je napisao:
Recimo ja veoma dobro znam te ljude koji rade tamo u Doboju. I apsolutno znam način na koji oni sada razmišljaju. A to ide otprilike na sledeći način.
Počeli smo dobijati nenormalno velike plate, na papiru smo apsolutno nedodirljivi za svoj (ne)rad, ne zavisimo od volje nekog političara, smjena vlasti ne znači automatski i našu smjenu, i zašto bi se sad nekome zamjerali.

Kao što mi je jedna od tih spodoba jednom rekla:"A zašto ja da zatvaram nekog klinca što je tamo obio kiosk i uzeo kutiju cigareta ili nekoliko boca piva iz prodavnice, kad će sutra isti taj meni izbušiti gume na mom novom automobilu radi osvete. Zašto da mu se zamjeram".
I kad čuješ takve riječi kako možeš očekivati od takvih ljudi da rade na slučajevima kakvi su "Derventa", "Železnice RS", "Rafinerija"............

I što se tiče onoga što se zove pravna država, sumnjam da će to kod nas da zaživi u nekoliko narednih milenijuma.


Потписујем!

_________________
Kada bi se osvrtao za svakim lavezom pasa nikada ne bi stigao do cilja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2008, 18:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Feb 2004, 23:45
Postovi: 37
Lokacija: doboj-novi sad
http://dobojskamafija.blogspot.com

koga ne mrzi procitajte sta pisu neki anonimci

izgleda bice puno posla za iskrene ljubitelje pravde


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2008, 20:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jan 2008, 15:21
Postovi: 157
Lokacija: Херцеговина Светог Саве ђедовина
ajoj, koje sranje od bloga. Rekla-kazala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2008, 20:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
BMW8 je napisao:
ajoj, koje sranje od bloga. Rekla-kazala.


:D Vidi se da nisi Dobojlija :D

Mnogo je gore nego sto on tamo pise

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2008, 20:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jan 2008, 15:21
Postovi: 157
Lokacija: Херцеговина Светог Саве ђедовина
ah, nemoj tako ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2008, 21:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2007, 12:39
Postovi: 998
Нема нама Добоја. 8)

Позитиван лик Тихомир Нарић

_________________
Nikad Srbin kukavica nije,
smrt ga gleda , on se na nju smije.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs