banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 13:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5975 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275 ... 299  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Nov 2021, 11:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16783
Puna podrška naroda je da se otcjepimo, za početak vratimo nadležnosti, ali ko da ih vrati?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2021, 12:33 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Okt 2020, 16:15
Postovi: 774
Niko, ono sto je vec preneseno se vise ne vraca. Nije to vreca brasna pa da se prebacuje s jedne strane na drugu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2021, 14:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1565
Mile forever. :salute:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2021, 16:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7187
Постоје два начина да се надлежности врате и да се уставни суд формира како је предвиђено у Дејтону.

Први начин је имобилизација свих тијела на нивоу БиХ (ово што имамо данас, али много озбиљније и на више нивоа). Дакле, недоношење било каквих одлука потребних за функционисање органа који су посљедица наметнутих закона и одлука.
За такво нешто нам треба двотрећинска већина у скупштини, и много споредних одлука и рјешења која би олакшала начин за исплате запосленима из Српске у тим институцијама.
Ово би морало трајати све до момента док се муслимани не дозову памети и квалификованом већином изгласају са нама и Хрватима потребна законска рјешења. Тренутно је то у домену фантазије, али не мора да значи да ће издржати пар година.

Други начин је једнострано проглашење ништавним свих тих одлука и устрајавање на томе док "међународна заједница" не призна фактичко стање. То би практично значило да би се Српска повукла из финансирања заједничких органа у оној мјери у којој се буџет БиХ пуни из ПДВ-а.

Трећи начин не постоји.

Постоји још једна опција коју ће нам у неком моменту понудити МЗ, а то је да приволе муслимане да гласају за Отворени Балкан уз евентуално отварање граница у смислу јединственог царинског простора за "н" година.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2021, 16:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9277
I za prvi i za drugi način nećeš moći izmjeniti ustav po postojećim pravilima. U Vijeću Naroda RS bi se potegao vitalni interes, pogodi čiji?
A u Ustavu RS trenutno nema ništa o npr. odbrani, pa da izmjenom Ustava RS nešto vratolomno izvedeš po pitanju VRS. To su zajebali kad su delegirali na Parlamentarnu BiH, što nisu definisali da mogu povući odluku....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2021, 17:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12569
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Ova tvorevina ce se raspasti onog momenta kad Hrvati budu 100% za to, trenutno sad su na klackalici, jebali bi se ali da im ne udje. Nasa politika ko god da je vodi ce uvijek biti za sto vecu samostalnost ili nezavisnost.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2021, 17:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12138
Da li Federacija ima ekvivalent Vijeću naroda RS?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2021, 17:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12138
skypostman je napisao:
Ova tvorevina ce se raspasti onog momenta kad Hrvati budu 100% za to, trenutno sad su na klackalici, jebali bi se ali da im ne udje. Nasa politika ko god da je vodi ce uvijek biti za sto vecu samostalnost ili nezavisnost.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk


https://www.klix.ba/vijesti/bih/milanov ... /211115110

Ovo? :lol:

Ja mislim da RS prilično griješi ako hoće da radi na ovom pitanju, a da se ne bori lavovski za naklonost Evrope i EU.
Kontam da se moraju naći načini za obostrane posjete i razgovore u svim državama EU, da bi se bilo šta postiglo.
Vidite kako sve zvanice idu u Sarajevo? :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2021, 17:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12569
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Mislim da Hrvati ne znaju sta ce, ili slusaju nekog ko ih zavlaci, nisu se usrecili ovih 25 godina. Hocu da kazem onog menta kad dva naroda u ovakvoj BiH odluce da sjebu treceg to je kraj.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2021, 19:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4117
Grijesis,
Ti govoris o kraju. Kako moze biti kraj kad nema pocetka?

Ovo sto se zove BiH nikad nije funkcionisalo kao prava uredjena drzava na najminimalnim i najosnovnijim opceprihvacenim nacelima.

Mislim dajmo malo realnosti ...jel sta moze biti gore od ovog, pa Africka plemena imaju vise "drzave" tamo gdje su od vas tj nas da se ne vadim!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Poslednji put menjao Brale001 dana 15 Nov 2021, 19:21, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2021, 19:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1471
Моријентес je napisao:
Tabako Pit je napisao:
Sve ok ali manite se vise price da nas neko drugi tamo vodi a kada se izglasala neutralnost nije ih bilo.


Zna se gdje se odlučuje o NATO putu, sigurno ne rezolucijama Narodne skupštine Republike Srpske. Te rezolucije imaju pravnu snagu kao i naše piskaranje po forumu. Sam ustavni sud REPUBLIKE SRPSKE je rekao da rezolucija nema obavezujući karakter.

Citiraj:
Ovakvu odluku Vijeće je donijelo, jer je ocijenjeno da osporena Rezolucija Narodne skupštine RS ne sadrži opšte pravne norme i da, shodno tome, nema obavezujući karakter, tako da po svojoj pravnoj prirodi ne predstavlja pravni već politički akt kojim se izražavaju politički stavovi Narodne skupštine RS.


I nakon ovog imaš 2019. i onu čuvenu skupštinu, poslije koje je program reformi otišao u NATO. Poslanicima je uvaljen prevod u kojem se ne spominje ANP dok se u originalu spominje.

Uglavnom, Lemi i njegova stanka su učinili najviše od srpskih predstavnika na približavanju NATO paktu, i to sve ispod žita.
Sa druge strane, mašu nekim rezolucijama o neutralnosti koje nikog ne obavezuju i čude se što drugi neće da učestvuju u tim zajebancijama.
Čovjek uradi sav posao za NATO i onda ajde da donesemo neku lafo rezoluciju da se prikažemo glasačima kao antinatovci jer narod ne voli NATO i usput da opoziciju oblatimo ako neće da učestvuje sa nama.


Jbga, dvadest godina nas vodi u nato pa nismo ni blizu, ni mapa na vidiku. Kao Mile vodi a ovi sto su vec usli nece Hajd nemoj zezati. Neces da vidis o kakvom se procesu radi. Nije problem sto Mile vodi, vec sto nije dovoljno brz. :lol: Dzaba bi bilo rokeru da otvori sto novih tema.

Моријентес je napisao:
Zna se gdje se odlučuje o NATO putu, sigurno ne rezolucijama Narodne skupštine Republike Srpske. Te rezolucije imaju pravnu snagu kao i naše piskaranje po forumu. Sam ustavni sud REPUBLIKE SRPSKE je rekao da rezolucija nema obavezujući karakter.


E vidis, u tome i jeste sustina problema, to su isto tvrdili i Borenovic i Sarovic da Narodna skupstina Republike Srpske nije mjesto da se o tome odlucuje. To sto nisu za neutralnost i razumijem. Gdje oni misle da treba o tome da se odlucuje? To ne razumijem. Na kojim to mjestima treba da se odluci da li ce Republika Srpska biti neutralna ili uci u nato ako ne u Narodnoj skupstini Republike Srpske?
Svidjalo se to nekom ili ne, Narodna skupstina Republike Srpske je fakticki vrhovna institucija ove nazovi drzave, ali je pitanje da li je i za tu dvojicu. Mozda bi bila interesantna tema na tu temu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2021, 19:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12569
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Pa moze biti gore da ovako ostane narednih 25 godina, zivotarenje u nekoj sivoj zoni, ni tamo ni ovamo. Pocetak ovoga je Dejtonski sporazum, nije on bez razloga takav kakav jeste, odnosno nikakav. Ja cu reci mi smo kilavi, Siptari su od nekakve autonomije dosli do priznanja nekih 100 drzava, mi 25 godina ne da stojimo u mjestu vec idemo unazad. Raspad BiH ce se desiti kad Hrvati krenu lobirati u tom smjeru, do tad ce nam ovako biti.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2021, 19:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4117
Ja cu reci da ovo ovako kako je nekom dobro odgovara. Sve ide kako treba!
A to dokle su Siptari "stigli" nike veze sa njima nema.
Trenutno se osjecaju kao kamila na sjevernom polu.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Poslednji put menjao Brale001 dana 15 Nov 2021, 19:39, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2021, 19:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9277
Castra je napisao:
Da li Federacija ima ekvivalent Vijeću naroda RS?
Dom Naroda, gdje je trećina od 17 = 5 po Incku. I njemu će Mile pominjati kosti kao Ešdaunu....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2021, 19:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12569
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Brale001 je napisao:
skypostman je napisao:
Pa moze biti gore da ovako ostane narednih 25 godina, zivotarenje u nekoj sivoj zoni, ni tamo ni ovamo. Pocetak ovoga je Dejtonski sporazum, nije on bez razloga takav kakav jeste, odnosno nikakav. Ja cu reci mi smo kilavi, Siptari su od nekakve autonomije dosli do priznanja nekih 100 drzava, mi 25 godina ne da stojimo u mjestu vec idemo unazad. Raspad BiH ce se desiti kad Hrvati krenu lobirati u tom smjeru, do tad ce nam ovako biti.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Ja cu reci da ovo ovako kako je nekom dobro odgovara. Sve ide kako treba!
Odgovara politicarima na sve tri strane, kako vladajucim tako i opoziciji. Ali je ova sad situacija lagano odumiranje, samaranje mrtvog magarca. Nece se nista epohalno desiti, naprasno nestati ili raspasti vec ce lagano tonuti sve skupa. Ja konkretno govorim o srpskim interesima u bosni, politicari gledaju svoje interese a ne opstenarodne, treba mudro birati, a mudrosti je sve manje.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2021, 20:08 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Okt 2020, 16:15
Postovi: 774
skypostman je napisao:
Ova tvorevina ce se raspasti onog momenta kad Hrvati budu 100% za to, trenutno sad su na klackalici, jebali bi se ali da im ne udje. Nasa politika ko god da je vodi ce uvijek biti za sto vecu samostalnost ili nezavisnost.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Nece se ovo nikad raspasti dok je Dejtona i tu se sve zavrsava. Drugacije ova drzava ne moze. Izazvo bi Dodik ovde davno rat da moze

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2021, 20:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2625
Lokacija: PD
staklo je napisao:
Izazvo bi Dodik ovde davno rat da moze


brte, ti petkom i subotom džudžiš uz čestitog Senada Hadžifejzovića, rajt?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2021, 21:02 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Okt 2020, 16:15
Postovi: 774
Dobro ajd napravice Dodik drzavu Srpsku i bice mitraljeska gnijezda na granici da ne mogu muslimani ulaziti

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2021, 21:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1471
Mogu zamisliti kol'ka je muka bila skrivati ovakav talenat sve do sada.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2021, 23:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2625
Lokacija: PD
staklo je napisao:
Dobro ajd napravice Dodik drzavu Srpsku i bice mitraljeska gnijezda na granici da ne mogu muslimani ulaziti


ma zajebavamo se: svi smo za gradžansku bej&ha, jedan čojek-jedan glas i da kad na Srbe dođe red da budu neki qrac na saveznom nivou, uvijek -šućur alahu- izaberemo Bogića.
sve ostalo je realno sviranje falusu i vuče na apartheid end đenosajd.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5975 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275 ... 299  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs