Michigenac je napisao:
OK, ajmo ovako, neoliberalizam je "izmisljen" da suzbije uticaj i intervenciju drzava u tokove kapitala i slobodna trzista.. U samoj sustini i krajnjem ishodu on dakle razbija ideju drzave koje u daljem porcesu stvari sve vise gube smisao postojanja.. Ajde sad da se takoreci upletemo malo u teorije zavjere: -ako je ideja prvih mocnika ovog svijeta, u tzv. NWO-u da se naposljetku formira ta svjetska vlada kojoj vec naslucujemo neke obrise..i jedna jedina super drzava sa svom globalnom populacijom.. onda to neminovno vodi ukrupnjavanju kapitala u rukama samo nekolicine pojedinaca.
Ili je moja temeljna postavka u citavoj stvari pogresna?
Nije pogrešna.....kraj istorije
Citiraj:
Mene interesuje u krajnjem smislu kako tumacis samu ideju petrodolara - tj. valute bez pokrica? Kad im zatraba, ovi je samo nastampaju onoliko koliko im treba u tom trenutku..
Ideja je da služi svrsi.......umjesto pravog zlata uzeto je crno i to mu je podloga....kako ti reče "kvazi naftno-energetska"
Citiraj:
I ok, ako bismo uveli tu besplatnu energiju za sve, onda bi vec trebali da sa te kvazi "naftno-energetske" podloge predjemo na neku drugu (kao sto je to ucinjeno sa zlatnom na petro-podlogu).. recimo da je vezemo za "pitku vodu" (i ona je ogranicena) ili sta vec.. kako opet dalje i da novac odrzi vrijednost?
Zašto bi odustajali od zlatne podloge?Ako bi se naukom pronašlo takvo šta,nestala bi potreba za nacijama,narodima,imperijama.....životni troškovi bi se sveli na najmanju moguću mjeru....možda bi se vratili u plemenske zajednice,neke moderne

ko će ga znati