banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 25 Jun 2026, 03:17 Danas je 25 Jun 2026, 03:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 5135 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 257  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Dec 2014, 13:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
manitu uci da svira je napisao:
Čiča iz Rogače je napisao:
manitu uci da svira je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
BU!

Ti ne zaebavaj ovaj siromasni balkanski puk. Danas napravis deset klikova i uzmes 500 e, a nas ko ebe :D

Još na taj bizmis nikome porez ne plaća

Ma on je ok, on makar ne ratuje i ne mrzi iz dijaspore, kao sto vecina shabana radi. Al sto bi rekao Rambo "na steku u svajcarskoj banci"


Cim mi se ne svidja njegova svirka odmah sam shaban... Fino, fino... :D
Za kurtoazna tapsanja po ramenu se prodajes... :lol:


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Dec 2014, 14:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Nisam tako rekao shabancino jedna, shabani su on line ratnici, ne ti :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Dec 2014, 14:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Čiča iz Rogače je napisao:
i to što kažeš..nego hoće li biti nereda u Švedskoj ako na vlast dođu desničari.Zadnjih godina oči su im iz plave prešle u tamniju nijansu

Imam dobrog prijatelja muslimana u SWE, sa dr. zvanjem i odlicnim poslom - razmislja da seli u neku od americkih drzava. Kaze da je ksenofobija sve izrazenija, cak i u krugovima u kojima se on krece i to mu najvise smeta. Desnicarenje i nacizam cvijetaju i u drustvenom talogu i medju elitom.


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Dec 2014, 18:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
Pa elita je modni kreator, sta se ibreti koji q?


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Dec 2014, 18:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
manitu uci da svira je napisao:
Nisam tako rekao shabancino jedna, shabani su on line ratnici, ne ti :D


Hoces li da objasnim slovo po slovo :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Dec 2014, 18:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
The_new_Statesman je napisao:
Pa elita je modni kreator, sta se ibreti koji q?



Jeste, elita je kreator drustva i stabilnost, uspjesnost....drzave ovisi o eliti. Malo mi je tanan odgovor da je elita toliko bezidejna pa je zbog jednostavnosti&populizma preuzela konstruktivne modele razumjevanja stvarnosti od najnize ideoloske mase. Rulja je uvijek opasna i izlazak iz tog zagrljaja nije lak, traje decenijama. Ili to tako biva kada se svi atributi kontrole&stvaranja prepuste multilaterali.


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Dec 2014, 19:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
Pazi kako se izrazavas. Ja sam neobrazovan, mozda profulam smisao tvog pisanija :D

1. Definisi uspjesnost i razvoj drustva.

Da li je uspjesno i srecno drustvo ono u kome se jedu plasticne jabuke i paradajz, u kome nema mirisa proljeca, ljeta, jeseni ili zime... Aka visoko tehnoloski razvijeno drustvo danasnjeg zapadnog tipa ili drustvo (nepostojece) koje je spremno zauzdati glad za profitom zarad raznih zadovoljstava.... Poput uzivanja u prirodnoj hrani? :D

Shvatas sta pitam, da ne sirim pricu?

2. Bezidejna elita.

Tacno. Ali samo zato sto nema stvarnih izazova kojima bi se uposlili mozgovi nas podanika. Zbog toga jedno vrijeme forsiras pricu bratstvu i jedinstvu vascijele Planete, pa onda kada se svi zasite toga, onda okrenes na mrznju.
Zasicenje je prirodna pojava :D

3. Multi nesto i triletara su za Spiju. Nije moj reon :D

A i klikovi zovu :lol:


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Dec 2014, 19:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 16145
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Multilati...nešto ..je za mene a on se tim uveliko bavi :roll: :)

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Dec 2014, 20:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
Da li si primjetio :D?

Zasto na brzinu donosis logicne zakljucke kada to ne vodi nigdje? :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Dec 2014, 20:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Bez kile janjetine ja vise caci ne pisem dekonstrukciju...napisi pitanja i rezervisi kabinet za medjunarodne odnose u Mauvau :D
A o multilaterali razmisli na nasem drasticnom primjeru: nase pravosudje je u Hagu, vanjska politika u EU, Moskvi, Istambulu i Rijadu, MMF vodi monetarno bankarski sektor... Znaci, politickoj eliti ostaje da se bavi pljackom resursa, nacionalizmom i uz pomoc nacionalizma TRAJNOM ili sto duzem odrzavanju ovakvog stanja. Populizam kao radikalna osnova trajnog tamnicenja nepismenih. Missim, boli me q za izmanipulisanim davaocima legitimiteta. Stvar funkcionise perfektno:njima se stalno cini da elite rade po njihovoj zelji ali neki qurac izvana jebe sve :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Dec 2014, 20:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 16145
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
The_new_Statesman je napisao:
Da li si primjetio :D?

Zasto na brzinu donosis logicne zakljucke kada to ne vodi nigdje? :D

Ne ja bogomi..to je falinka "neukog puka" koji sam sebi bira gospodara na izborima na osnivu pogreših prestava i zaključaka. :wink:
manitu uci da svira je napisao:
Bez kile janjetine ja vise caci ne pisem dekonstrukciju...napisi pitanja i rezervisi kabinet za medjunarodne odnose u Mauvau :D
A o multilaterali razmisli na nasem drasticnom primjeru: nase pravosudje je u Hagu, vanjska politika u EU, Moskvi, Istambulu i Rijadu, MMF vodi monetarno bankarski sektor... Znaci, politickoj eliti ostaje da se bavi pljackom resursa, nacionalizmom i uz pomoc nacionalizma TRAJNOM ili sto duzem odrzavanju ovakvog stanja. Populizam kao radikalna osnova trajnog tamnicenja nepismenih. Missim, boli me q za izmanipulisanim davaocima legitimiteta. Stvar funkcionise perfektno:njima se stalno cini da elite rade po njihovoj zelji ali neki qurac izvana jebe sve :D

Ti i ja imamo iste poglede samo iz različitih uglova.Samo što se međusobno gložimo iz dosade...čega li? 8)

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Poslednji put menjao Čiča iz Rogače dana 14 Dec 2014, 20:50, izmenjena samo jedanput

Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Dec 2014, 20:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
?

http://x.vukajlija.com/var/uploads/reac ... 93174e.gif

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Dec 2014, 20:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Al stvarno, zasto bi svima trebalo biti dobro? Robovi su prirodna nuznost :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Dec 2014, 20:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
To,to, bravo Tasko :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Dec 2014, 20:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
Mene pecenje kudikamo vise zanima od dekonstrukcija. Cak sta vise, ne zelim smetnje :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Dec 2014, 20:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Kad dugo zivis u Austriji postanes skrtiji od pokojnog Hajdera :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Dec 2014, 20:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
E Hajder je dobar primjer kako se manipulise nacionalizmom, borbom protiv eu integracija i antiglobalizmom :D

Zapanjujuce je koliko ljudi vjeruju i dan danas u to sto im je prodao :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Dec 2014, 20:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 16145
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
manitu uci da svira je napisao:
Al stvarno, zasto bi svima trebalo biti dobro? Robovi su prirodna nuznost :D

Koji ono mislilac je rekao da se zalaže za ravnopravnost,toleranciju,svi da budu isti a kad su ga pitali ko će biti rudar on odgovori "pa robovi" :D
tako nekako

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Dec 2014, 21:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
A kako robovi postaju elita?


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Dec 2014, 21:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
The_new_Statesman je napisao:
E Hajder je dobar primjer kako se manipulise nacionalizmom, borbom protiv eu integracija i antiglobalizmom :D

Zapanjujuce je koliko ljudi vjeruju i dan danas u to sto im je prodao :D

Pa da, izaberes "praznu" bazu i opletes ideologiju - sve se primi :D


Vrh
  
 
 [ 5135 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 257  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs