banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 24 Jun 2026, 00:19 Danas je 24 Jun 2026, 00:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 5135 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 257  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Dec 2014, 09:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Najavljuju zaobilaženje tog sistema i uspostavljanje novog.Bit će zanimljivo jer ove sankcije tjeraju Rusiju da ubrza stvaranje sistema koji će se vrtiti oko Rusije i Kine i time zapad samo ubrzava stvaranje konkurencije i ništa više.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 09:51 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40517
Lokacija: Месечева икра
Ja se slažem sa Manituom da će u ovom prepucavanju Rusi izvući deblji kraj. Zašto? Zato što su glupi, isto kao i mi.

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 09:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Putin je otišao u Indiju prije toga posjetio Tursku...učvrstio je vezu sa Kinom izgradnjom novog gasovoda i najavljuje ubrzano prelaženje sa uvoza na domaću proizvodnju.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 10:00 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40517
Lokacija: Месечева икра
Rusi treba da učvršćuju odbranu prema Kini, ne "prijateljstvo" sa njom. Pitanje je momenta kada će Kina posegnuti za sibirskim resursima...

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 10:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Jašta,evo krenuli su...

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 10:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
apokalipto je napisao:
Putin je otišao u Indiju prije toga posjetio Tursku...učvrstio je vezu sa Kinom izgradnjom novog gasovoda i najavljuje ubrzano prelaženje sa uvoza na domaću proizvodnju.


Kina ne gaji nikakve simpatije prema Rusiji, treba im energenata, platice koliko treba i to je to. Zapravo je sva Putinova dipl. inicijativa slicna UN programu za Iran "Nafta za hranu"


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 10:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Rusima ce se visegodisnje izvozenje mahom polugotovih proizvoda i sirovina obiti o glavu.
Nije lako za dan prebaciti se na model pune proizvodnje i izbacivati gotove proizvode sa traka.

Za toliku zemlju, sa tolikim narodom i resursima, to je i sramota.
Ispade da su ovi dobri odnosi sa Zapadom od Jeljcina pa naovamo samo uspavali ruskog medjeda.
Ruska ekonomija je morala bolje, ne smije sve ovisiti o nafti.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 10:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Ko je rekao da gaji simpatije? Kini trebaju resursi i platit će,Turcima treba garantovani prihod plina iz Rusije + postaju bitniji u svom dvorištu što im omogućuje da se razvijaju.Indija kupuje vojne sisteme od Rusije.Tehnologija je nekada bila privilegija zapada danas se to mijenja i sankcije Rusiji to ne mogu ublažiti dugoročno gledano zapad gubi prvo mjesto i morat će se naviknuti da će imati podjednako jakog protivnika,nažalost protivnika jer je Rusija uradila sve da budu partneri a ne protivnici.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 10:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
_зока je napisao:
Rusi treba da učvršćuju odbranu prema Kini, ne "prijateljstvo" sa njom. Pitanje je momenta kada će Kina posegnuti za sibirskim resursima...

I sam znaš da je ovo bajka.Obe zemlje su nuklearne velesile i da se osvari ta fantazija o ratu Kine i Rusije gube obe zemlje i to gube puno više nego što bi dobile.Valjda ti ne moram ovo objašnjavati ti si mod ovdje predstavljaš nešto,ne brukaj se.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 10:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 16144
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
manitu uci da svira je napisao:
Zapravo je sva Putinova dipl. inicijativa slicna UN programu za Iran "Nafta za hranu"

Kad smo već kod Irana,znaš li možda ko koristi sankcije prema Iranu i bere provizije na uvoz hrane prema istom :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 10:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40517
Lokacija: Месечева икра
apokalipto je napisao:
_зока je napisao:
Rusi treba da učvršćuju odbranu prema Kini, ne "prijateljstvo" sa njom. Pitanje je momenta kada će Kina posegnuti za sibirskim resursima...

I sam znaš da je ovo bajka.Obe zemlje su nuklearne velesile i da se osvari ta fantazija o ratu Kine i Rusije gube obe zemlje i to gube puno više nego što bi dobile.Valjda ti ne moram ovo objašnjavati ti si mod ovdje predstavljaš nešto,ne brukaj se.

Je l' znaš ti šta je Spoljna Mandžurija i kako se ona tretira u Kini?

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 10:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
apokalipto je napisao:
Ko je rekao da gaji simpatije? Kini trebaju resursi i platit će,Turcima treba garantovani prihod plina iz Rusije + postaju bitniji u svom dvorištu što im omogućuje da se razvijaju.Indija kupuje vojne sisteme od Rusije.Tehnologija je nekada bila privilegija zapada danas se to mijenja i sankcije Rusiji to ne mogu ublažiti dugoročno gledano zapad gubi prvo mjesto i morat će se naviknuti da će imati podjednako jakog protivnika,nažalost protivnika jer je Rusija uradila sve da budu partneri a ne protivnici.


Ja ne znam sta je sa vama....
Kako se Turska dosada razvijala, da li bi taj razvoj prestao bez ugovora sa Rusijom itd..?
De mislite malo glavom osim sto se lijepite na plitki i euforicni nacionalisticki diskurs.


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 10:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Ташко je napisao:
Rusima ce se visegodisnje izvozenje mahom polugotovih proizvoda i sirovina obiti o glavu.
Nije lako za dan prebaciti se na model pune proizvodnje i izbacivati gotove proizvode sa traka.

Za toliku zemlju, sa tolikim narodom i resursima, to je i sramota.
Ispade da su ovi dobri odnosi sa Zapadom od Jeljcina pa naovamo samo uspavali ruskog medjeda.
Ruska ekonomija je morala bolje, ne smije sve ovisiti o nafti.

Pred početak drugog svjetskog rata vlast je uvidjela da je Sovjetski savez veoma zaostao za zapadom i da u eventualnom ratu sa kapitalističkim zapadom socijalistička ideja bi mogla da propadne sa padom Moskve...vrh vlade(čitaj Staljin) je početkom 30-tih naredio da se sprovede "petogodišnji plan" ideja je bila da se Sovjetski savez u samo 5 godina masovno idustrijalizuje kako bi odgovorio na novonastale probleme dakle masovna izgradnja pruga,puteva,bolnica,fabrika,vojnih objekata,aerodroma,industrijskih gradova itd.Da nije bilo petogodišnjeg plana Sovjetski savez bi pao pod kontrolu nacističke njemačke 1941 godine jer su upravo fabrike,komunikaciona i putna infrastruktura napravljena početkom 30-tih činile stub odbrane i vojne proizvodnje za Sovjete u 40-tim godinama.

Situacija je slična danas,Ruska politika nije predviđala ovakav razvoj događaja i temeljila se na slobodnom tržištu zato su Rusi mislili da prodajom energenata i naoružanja uz djelimični izvoz gotovih proizvoda mogu da zadovolje svoje potrebe,sada su došla neka druga vremena kada sankcije predstavljaju ozbiljan problem takvoj politici i ona je neodrživa u narednom periodu ono što Rusiji treba je novi petogodišnji plan,plan u kojem će za samo par godina Rusija se pretvoriti iz izvoznika sirovina u izvoznika gotovih proizvoda kojima može da konkuriše na tržištu i vojna industrija koja će moći sama da zadovolji sve potrebe potražnje.Francuzi ne žele da isporuče nosače helikoptera,uredu imamo partnere u Kini i Indiji i imamo domaće mozgove napravit ćemo ih sami uz pomoć naših partnera i ne samo da ćemo ih napraviti za potrebe naše vojske uz to će se potpisati ugovori sa još par zainteresovanih zemalja pa će ih se napraviti 5,6,10 za izvoz.I mislim da je to budućnost njihove ekonomije ako žele da se osamostale od zapada i imaju konstantno povećanje bdp-a u narednim godinama.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 10:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
_зока je napisao:
apokalipto je napisao:
_зока je napisao:
Rusi treba da učvršćuju odbranu prema Kini, ne "prijateljstvo" sa njom. Pitanje je momenta kada će Kina posegnuti za sibirskim resursima...

I sam znaš da je ovo bajka.Obe zemlje su nuklearne velesile i da se osvari ta fantazija o ratu Kine i Rusije gube obe zemlje i to gube puno više nego što bi dobile.Valjda ti ne moram ovo objašnjavati ti si mod ovdje predstavljaš nešto,ne brukaj se.

Je l' znaš ti šta je Spoljna Mandžurija i kako se ona tretira u Kini?

Šta god da je činjenica da obe zemlje imaju nuklearno naoružanje eliminiše bilo kakvu šansu za ratom.U ostalom ne postoji niti jedan validan dokaz da Kina planira bilo kakvu invaziju na Rusiju to su snovi par ludaka na zapadu kojima IQ nije veći od trenutne temperature u Travniku.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 10:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
apokalipto je napisao:
[Obe zemlje su nuklearne velesile i da se osvari ta fantazija o ratu Kine i Rusije gube obe zemlje i to gube puno više nego što bi dobile.Valjda ti ne moram ovo objašnjavati ti si mod ovdje predstavljaš nešto,ne brukaj se.


Ovo je nevjerovatan kratki spoj u Kurir populaciji..de mi prijatelju odgovori kako ne moras objasnjavati da je rat sa nuklearnom silom Kinom sulud, a sa "nenaoruzanom" SAD i pola EU pozeljna cinjenica?


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 10:51 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40517
Lokacija: Месечева икра
Samo što sada nisu 1930-te i Putin nije Staljin.
apokalipto je napisao:
Šta god da je činjenica da obe zemlje imaju nuklearno naoružanje eliminiše bilo kakvu šansu za ratom.U ostalom ne postoji niti jedan validan dokaz da Kina planira bilo kakvu invaziju na Rusiju to su snovi par ludaka na zapadu kojima IQ nije veći od trenutne temperature u Travniku.
Imaju i Izrael i Iran. S.Koreja i SAD. SAD i Rusija. Indija i Pakistan.

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 10:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
manitu uci da svira je napisao:
apokalipto je napisao:
[Obe zemlje su nuklearne velesile i da se osvari ta fantazija o ratu Kine i Rusije gube obe zemlje i to gube puno više nego što bi dobile.Valjda ti ne moram ovo objašnjavati ti si mod ovdje predstavljaš nešto,ne brukaj se.


Ovo je nevjerovatan kratki spoj u Kurir populaciji..de mi prijatelju odgovori kako ne moras objasnjavati da je rat sa nuklearnom silom Kinom sulud, a sa "nenaoruzanom" SAD i pola EU pozeljna cinjenica?

Kada sam to rekao da će izbiti rat između SAD i Rusije,to je glupost kao i rat sa Kinom.Prošlo je vrijeme ratova između velikih sila zadnji je drugi svjetski rat sa uvođenjem nuklearnog naoružanja ideja velikih ratova je postala prošlost,naravno nije nemoguće ali onda svi gube a cilj u rata je da uložiš određenje resurse i da za njih kao plijen dobiješ barem duplo više a nuklearni ratovi su besmisleni jer svi gube nema dobitnika.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 11:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Men' se cini a vi recite ako grijesim, da Kina i SAD prije svih imaju plan vodjenja ino politike za narednih 50 godina dok je kod Rusa sve ponovo svedeno na jednu licnost a sta ce posle nje biti, niko ne zna.


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 11:04 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40517
Lokacija: Месечева икра
shakal je napisao:
Men' se cini a vi recite ako grijesim, da Kina i SAD prije svih imaju plan vodjenja ino politike za narednih 50 godina dok je kod Rusa sve ponovo svedeno na jednu licnost a sta ce posle nje biti, niko ne zna.

_зока je napisao:
Ja se slažem sa Manituom da će u ovom prepucavanju Rusi izvući deblji kraj. Zašto? Zato što su glupi, isto kao i mi.

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 11:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40517
Lokacija: Месечева икра
apokalipto je napisao:
a cilj u rata je da uložiš određenje resurse i da za njih kao plijen dobiješ barem duplo više .

I onda da bi zadržao osvojenu teritoriju uvećati svoju vojsku koja pojede to što si osvojio. Ratovi jedu sami sebe, nema tu ostvarene koristi ni za koga.

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
 [ 5135 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 257  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs