banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 18:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 66 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Okt 2016, 12:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
mimikrija je napisao:
Ukinuti sve subvencije pa ko izdrži ,,izdrži
Vidi ovog šampiona. Umjesto da zaštitiš vlastito trište i proizvod ti bi ga dokusurio. Rokfeler likes this.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 12:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36432
Lolly mangup je napisao:
Kad TNS prestane sa djubri svaku temu besmislenim postovima, pa i ovu, napisacu i ja nesto na temu.
Tice se privrednog i regionalnog razvoja, usteda na pozicijama javne potrosnje, izmjena regulative javnih nabavki i slicno.


I dalje tvrdim da su ovakvi krediti IRB-a dugorocno losi po drzavu i drustvo i da doprinose migraciji stanovnista u nekoliko vecih gradova. Za dvadeset godina ce u tim novoniklim naseljima punih minijaturnih stanovima nastati prava geta. A geta su inace poznata kao nosioci razvoja ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 12:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
http://www.nezavisne.com/novosti/hronik ... aka/393025
Ево мали прилог о субвенцијама.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 12:48 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Koji pokazuje da su subvencije loše na koji načina?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 12:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2449
The_new_Statesman je napisao:
Lolly mangup je napisao:
Kad TNS prestane sa djubri svaku temu besmislenim postovima, pa i ovu, napisacu i ja nesto na temu.
Tice se privrednog i regionalnog razvoja, usteda na pozicijama javne potrosnje, izmjena regulative javnih nabavki i slicno.


I dalje tvrdim da su ovakvi krediti IRB-a dugorocno losi po drzavu i drustvo i da doprinose migraciji stanovnista u nekoliko vecih gradova. Za dvadeset godina ce u tim novoniklim naseljima punih minijaturnih stanovima nastati prava geta. A geta su inace poznata kao nosioci razvoja ;)


Pokusacu biti sto suptilnija, ti si nestvarno glup.

Toliko od mene. Prosto ne pronalazim ni najmanji smisao ucestvovovanja s tobom na bilo kojoj temi.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 12:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
The_new_Statesman je napisao:
Lolly mangup je napisao:
Kad TNS prestane sa djubri svaku temu besmislenim postovima, pa i ovu, napisacu i ja nesto na temu.
Tice se privrednog i regionalnog razvoja, usteda na pozicijama javne potrosnje, izmjena regulative javnih nabavki i slicno.


I dalje tvrdim da su ovakvi krediti IRB-a dugorocno losi po drzavu i drustvo i da doprinose migraciji stanovnista u nekoliko vecih gradova. Za dvadeset godina ce u tim novoniklim naseljima punih minijaturnih stanovima nastati prava geta. A geta su inace poznata kao nosioci razvoja ;)

nisi u pravu....ti krediti su pokusaj da se visokoobrazovani mladi kadrovi zadrze u RS...nije bezze preduslov da je bar jedno sa fakultetom.....krov nad glavom je krov nad glavom...od nekud moraju poceti pa makar to bilo 30m2.....geto....budalastina


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 12:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Iako zvuči glupo ovoga puta je TNS u pravu što se tiče IRB. To je više stručnijih ljudi potvrdilo.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 13:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
strucni ljudi su rekli da bi bilo bolje da taj kredint investiraju u proizvodnju i pokretanje posla.....al sta kad toga nema....okrenuli su se stanovima i omladini....ko ima jasnu ideju i biznis plan o rentabilnosti neke djelatnosti lako ce dobiti kredit


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 13:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2449
To sto sam podrzala irb stambene kredite nema veze sa mojim vidjenjem regionalnog i privrednog razvoja, cisto da razjasnimo zasto sam napisala prethodni post.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 13:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Nije problem u podsticaju ideja i posla, problem je u nepostojanju zaštite domaćeg tržišta a tu nikakavi krediti neće pomoći u razvoju. To za stanove neće niša uraditi na polju odseljavanja mladog stručnog kadra.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 13:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
TNS ima tu neodoljivu potrebu da uvijek bude u pravu, ako mu se stane u kraj, onda nekim opskurnim natuknicama daje do znanja "ne znate vi to, ne kontate, manite se". Da mi sad ovdje napisemo kako je trava zelena, on bi morao nesto svoje da doda.

Ovo je skroz normalno kad covjek ima 16 godina, misli da je najpametniji na svijetu, ali biti takav sa 46 je ipak....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 13:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Klajv_Biksbi je napisao:
http://www.nezavisne.com/novosti/hronika/Banjalucanin-ostetio-budzet-RS-za-vise-od-pet-miliona-maraka/393025
Ево мали прилог о субвенцијама.

Нису лоше субвенције, него ми фантастично како се на свему може овако красти. Јебо те, један лик на субвенцијама за пољопривреду пет милиона? Па колики је буџет за ту намјену?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 13:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Zar WTO ne smatra ovu vrstu subvencija koje mi imamo zabranjenim,pa se na izvoz naših roba reaguje kompezatornim nametima a koji opet dovode do pada izvoza.Mislim da su kod nas subvencije pogrešno usmjerene i nažalost završe i u pogrešnim rukama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 13:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7891
Lokacija: Mejdan
_Krol_ je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Lolly mangup je napisao:
Kad TNS prestane sa djubri svaku temu besmislenim postovima, pa i ovu, napisacu i ja nesto na temu.
Tice se privrednog i regionalnog razvoja, usteda na pozicijama javne potrosnje, izmjena regulative javnih nabavki i slicno.


I dalje tvrdim da su ovakvi krediti IRB-a dugorocno losi po drzavu i drustvo i da doprinose migraciji stanovnista u nekoliko vecih gradova. Za dvadeset godina ce u tim novoniklim naseljima punih minijaturnih stanovima nastati prava geta. A geta su inace poznata kao nosioci razvoja ;)

nisi u pravu....ti krediti su pokusaj da se visokoobrazovani mladi kadrovi zadrze u RS...nije bezze preduslov da je bar jedno sa fakultetom.....krov nad glavom je krov nad glavom...od nekud moraju poceti pa makar to bilo 30m2.....geto....budalastina

Možda je ideja dobra, ali su se na kraju stambeni krediti IRB-a pretvorili u još jednu pogodnost koju u većini slučajeva koriste radnici javne uprave i javnih preduzeća.
A MMF traži smanjenje plata upravo javnom sektoru...

Uostalom, koliko je takvih kredita dodijeljeno radnicima u proizvodnim djelatnostima? Zna li neko nekog sa VSS u privatnoj firmi da je korisnik takvog kredita? I koliko je takvih u odnosu na one iz javnog sektora?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 14:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Знам ја.
Ако неко не мирише ову власт, то сам ја, али стамбени кредити за младе су добра ствар.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 14:04 
Trebali ste ubaciti i "a" u sredinu rijeci...da budete fap-ovci...


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 14:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36432
_Krol_ je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Lolly mangup je napisao:
Kad TNS prestane sa djubri svaku temu besmislenim postovima, pa i ovu, napisacu i ja nesto na temu.
Tice se privrednog i regionalnog razvoja, usteda na pozicijama javne potrosnje, izmjena regulative javnih nabavki i slicno.


I dalje tvrdim da su ovakvi krediti IRB-a dugorocno losi po drzavu i drustvo i da doprinose migraciji stanovnista u nekoliko vecih gradova. Za dvadeset godina ce u tim novoniklim naseljima punih minijaturnih stanovima nastati prava geta. A geta su inace poznata kao nosioci razvoja ;)

nisi u pravu....ti krediti su pokusaj da se visokoobrazovani mladi kadrovi zadrze u RS...nije bezze preduslov da je bar jedno sa fakultetom.....krov nad glavom je krov nad glavom...od nekud moraju poceti pa makar to bilo 30m2.....geto....budalastina


Bas bi volio znati koliko tih fakultetski obrazovanih kadrova koji su dobili kredite radi na stvaranju novih vrijednosti, a koliko zivi na MMF sisi.

Dalje, malo jeftiniji novac (mada bas ne jeftin) je samo jedna od gomile stavki u racunici zvanoj isplativ biznis.

Gdje kvalifikovana radna snaga, gdje je pravna sigurnost, gdje je povoljno poresko okruzenje... Ono sto sada imamo je skupa slabokvalifikovana radna snaga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 14:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Hahaha ubicu se....da te ne znam i ja bih sad pjenio na tebe...nos te djavo vozaj tamo vamo nekog drugog a meni trazi centralu centralne za a klasu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 14:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36432
Chobi bio brzi...
A rekao sam ti dje imas to za a klasu i konpbaricu preko puta :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2016, 15:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12653
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
http://www.nezavisne.com/novosti/hronik ... aka/393025

Kad smo vec kod subvencija...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 66 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs