banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 07:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5100 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 255  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Apr 2011, 02:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
http://www.pecat.co.rs/2011/04/stvaranj ... dentiteta/

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2011, 21:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
http://www.nspm.rs/hronika/tomo-zoric-n ... astva.html

Која је ово спрдња од државе :roll:

Полупаш прозор на улици и добијеш 6 месеци бајбока пре него што и дође до покретања поступка а неко покраде милиона и само ишета напоље.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2011, 21:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
http://www.politika.rs/pogledi/Fedja-Di ... ja.sr.html

Феђа Димовић
Пројекат Србија

Препуни амфитеатри говоре да је Србија препуна оних који желе да нешто науче. Још само да им обезбедимо учитеље

У последња два месеца учествовао сам у две веома интересантне трибине. Београдски синдикат је био позван да одржи предавање студентима Православног богословског факултета у Београду и Факултета техничких наука у Новом Саду на тему „Утицај популарне културе на систем вредности код младих”. Препуни амфитеатри били су више него јасан сигнал да су млади у Србији и те како свесни времена у којем живе. Потпуна дехуманизација друштва, поплава неукуса, наметање императива материјалног успеха, лажне слободе и индивидуализма, главне су болести савременог света. Питали су нас како можемо да излечимо наше друштво? Када се може очекивати да ће нам бити боље? Показало се да су још увек заинтересовани за вредности као што су солидарност, пријатељство, љубав, правда, патриотизам, пожртвованост, скромност – све оно што полако бледи и нестаје из нашег националног бића. Закључак је био да се заједничким снагама цело друштво мора борити за повратак ових вредности.

Неко ће рећи да су ово општа места која су позната и свакој баби на пијаци. Сви ти критичари знају све шта треба да урадимо, али и даље остају код куће, испред телевизора. Неактивност им пружа сигуран заклон од неуспеха и добру позицију да одапињу своје отровне стрелице натопљене сарказмом. Моје питање за њих је: ако сви све знамо, како се онда нама стално понављају исти проблеми? По ком систему функционише ово друштво када дозвољава да њиме руководе најгори? Наши студенти и ђаци годинама освајају прва места на светским такмичењима у знању. Ипак, радна места и положаје добијају они који нису у стању да меморишу ниједну реченицу беседе свог политичког гуруа, чије име до бесвести цеде зарад личне промоције. Негативна селекција тера младе и образоване људе преко границе, не даје им послове, а форсира партијске послушнике и професионалне лепиоце плаката. Дуга штикла која може да западне за око неком нахијском кнезу више значи од дужине си-ви-ја. Лажна елита учи своју децу да је држава златна жила коју треба сисати. Речи ,,лопов”, „издајник”, „криминалац”, сада имају значење „сналажљив”, „способан”, „предузимљив”. „Издаја идеја и принципа” је преименована у „флексибилност” и „коалициони потенцијал”. Живимо од избора до избора и никако да схватимо да не бирамо ми него спољни интереси. Толико смо жељни демократије да смо почели да верујемо у бајке. Испада да ипак не знамо баш све, можда чак и ништа.

Препуни амфитеатри, међутим, говоре нам да је Србија препуна оних који желе да нешто науче. Још само да им обезбедимо учитеље! Велика је част учествовати на једном таквом скупу, али није ни близу довољно да предавања о изградњи државе и нације држи само Београдски синдикат или било ко други ван државног апарата. Овај веома тежак посао мора на себе да преузме, пре свега, сама држава! Држава мора да организује шири фронт људи и институција који ће предано радити на имплементацији система вредности који ће покренути народ, изградити солидарност између појединаца и вратити поверење у институције.

Верујем да тежина ситуације с којом се суочавамо може да буде позитиван стимуланс за напредак. Вековима су се разне цивилизације најбрже развијале у најтежим условима. Ако је Венеција могла да изгради моћну државу на стубовима пободеним у мочварну лагуну, онда би и ми могли да се извучемо из блата у којем смо се заглавили. Питање је само да ли ова власт има намеру да нас чупа из муља, јер би то уједно значило да мора да одустане од муљања. Власт мора да престане да гради кућице од прућа и да почне да зида утврђење. Родољубље, заједништво, опште добро, религија, традиција, култура, морају постати цигле од којих ће се подићи темељи. Сигуран сам да велика већина људи у Србији то прижељкује. А праве вредности истакнуће у први план и праве људе. Оне који неће обављати државне послове због личне користи него зарад општег добра и искреног патриотизма. Тада у држави неће постојати само „ја”, него ће „ти” и „ми” постати много битније. Ако актуелна политичка „елита” не схвати ову потребу и не почне да се понаша као права елита, највероватније ће завршити као свака друга декадентна мањина – на маргинама историје. Биће замењена свежим снагама, које ће бити у стању да спроведу нови пројекат националног и духовног препорода. Нешто што се може назвати „Пројекат Србија”, иза којег би требало да стане сваки појединац којем је стало до ове земље без обзира на то из којег табора он долази. „Пројекат Србија” је отворен позив на повратак правих вредности у наше друштво. Нешто што ће нас коначно ујединити!

члан групе „Београдски синдикат”
Феђа Димовић

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2011, 16:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Svaka mu čast kao čovjeku i govorniku, ali tu sam priču čuo dosad 100 puta i to kad se bliže izbori. Neka neko dadne kokretan primjer i uradi nešto po čemu bi slijedili tak konkretan primjer, od priče nema ništa svi bi da budu politički komesari a niko udarnik :angry3:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2011, 16:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
па раде.. БС се повезао са Дверима српским, не још званично, али гураће њих као једину партију здравог разума у Србији.
даће Бог! :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2011, 16:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Sve nekako al Dveri mi ne spominji od njih mi se diže kiselina! Već sam pojasnio jednom zašto ne znam tačno gdje sad :-?

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2011, 01:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
http://www.pravda.rs/2011/04/18/gazda-g ... isao-u-rs/

ћубићу лопове!

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2011, 02:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
nepokoreni je napisao:
Sve nekako al Dveri mi ne spominji od njih mi se diže kiselina! Već sam pojasnio jednom zašto ne znam tačno gdje sad :-?


А од кога ти се конкретно не диже киселина.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2011, 14:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Na primjer od BS-a mi se ne diže kiselina gotivim ih, Feđa ima odlične tekstove u novinama volio bi ga lično upoznati :)

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2011, 16:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
nepokoreni je napisao:
Na primjer od BS-a mi se ne diže kiselina gotivim ih, Feđa ima odlične tekstove u novinama volio bi ga lično upoznati :)



То је ок, али мислим на политику.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2011, 17:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Od licemjerstva koje postoji u okviru SPC i udruženja bliskih im iz x razloga diže mi se kosa na glavi i stid me je što sam Srbin. Oni bi trebali da budu primjer omladini kako treba da se vaspitava i osniva porodica a ne da prave skandale i ispade samo odbijaju mlade od sebe. Treba da se ograde od dosta tih šatro patriotskih grupa tipa Obraz i sl koji su jedna vrsta neonacista i šovinista.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2011, 21:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
Citiraj:
Od licemjerstva koje postoji u okviru SPC i udruženja bliskih im iz x razloga diže mi se kosa na glavi i stid me je što sam Srbin. Oni bi trebali da budu primjer omladini kako treba da se vaspitava i osniva porodica a ne da prave skandale i ispade samo odbijaju mlade od sebe. Treba da se ograde od dosta tih šatro patriotskih grupa tipa Obraz i sl koji su jedna vrsta neonacista i šovinista.


sta ocekivati od crkve koja nije bila u stanju da vladiku pedofila razrijesi duznosti? da budu primjer bilo kome? mozda pedofilima...

Citiraj:
Родољубље, заједништво, опште добро, религија, традиција, култура, морају постати цигле од којих ће се подићи темељи. Сигуран сам да велика већина људи у Србији то прижељкује. А праве вредности истакнуће у први план и праве људе.


a ko je to odredio da su ovo prave vrijednosti koje trebaju da postanu cigle za nekakve temelje necega?

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2011, 21:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
nepokoreni je napisao:
Od licemjerstva koje postoji u okviru SPC i udruženja bliskih im iz x razloga diže mi se kosa na glavi i stid me je što sam Srbin. Oni bi trebali da budu primjer omladini kako treba da se vaspitava i osniva porodica a ne da prave skandale i ispade samo odbijaju mlade od sebe. Treba da se ograde od dosta tih šatro patriotskih grupa tipa Obraz i sl koji su jedna vrsta neonacista i šovinista.



Какав су скандал направиле Двери?

Citiraj:
ko je to odredio da su ovo prave vrijednosti koje trebaju da postanu cigle za nekakve temelje necega?


А ко је одредио да је геј парада европска вредност?

http://www.nspm.rs/hronika/srbija-pozaj ... olara.html

Citiraj:
Политика: Србија позајмила 800, а враћа 900 милиона долара

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2011, 22:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
Citiraj:
А ко је одредио да је геј парада европска вредност?


jeste, vidis, autor teksta je 'religiju' i 'patriotizam' naveo kao prave vrijednosti, a nigdje nije naveo 'toleranciju' ili slicne gluposti...

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2011, 23:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
АЛЕКСАНДАР je napisao:
ћубићу лопове!

ja sam upoznao covjeka na slavi skoro.....koliko taj covjek moze da slaze to je bruka,ja jedva izdrzao da mu se ne opalim smijati u lice......pritvarala ga milicija zbog politicke nepodobnosti(kasnije cuh od njegovih jarana da je krao nekakav sljunak)...prebio par skinhedsa da spase slucajnog prolaznika sa cerkom...krava najbolji geodetski instrument :lol: :lol: :lol: :lol:
ali cuo sam da je dobar prema svojim radnicima...sta je sad istina.....

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2011, 11:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Citiraj:
Какав су скандал направиле Двери?

Već sam ti napisao. A u Dverima samo drobe u prazno niko konkretno da se uhvati u koštac sa problemima. Zgradu u BL sam pomenuo već da ne ponavljam...
Citiraj:
sta ocekivati od crkve koja nije bila u stanju da vladiku pedofila razrijesi duznosti? da budu primjer bilo kome? mozda pedofilima...

Ovo je nažalost dobro rečeno....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2011, 11:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=blT_omrq780[/youtube]

:evil3: :evil3: :evil3:

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2011, 20:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
nepokoreni je napisao:
Citiraj:
Какав су скандал направиле Двери?

Već sam ti napisao. A u Dverima samo drobe u prazno niko konkretno da se uhvati u koštac sa problemima. Zgradu u BL sam pomenuo već da ne ponavljam...
Citiraj:
sta ocekivati od crkve koja nije bila u stanju da vladiku pedofila razrijesi duznosti? da budu primjer bilo kome? mozda pedofilima...

Ovo je nažalost dobro rečeno....


Ниси ти мени ништа написао. Какве су скандале направиле Двери?

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2011, 10:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
nepokoreni je napisao:
Od licemjerstva koje postoji u okviru SPC i udruženja bliskih im iz x razloga diže mi se kosa na glavi i stid me je što sam Srbin. Oni bi trebali da budu primjer omladini kako treba da se vaspitava i osniva porodica a ne da prave skandale i ispade samo odbijaju mlade od sebe.Treba da se ograde od dosta tih šatro patriotskih grupa tipa Obraz i sl koji su jedna vrsta neonacista i šovinista.


nepokoreni je napisao:
Ova zgrada na mjestu Radničkog univerziteta što pravi SPC za svoj dizajn i projekat su angažovali arhitektonski biro iz Berlina! Pored ovoliko naših mladih arhitekata i fakulteta koji ih štanca oni su parama od dobrovoljnih priloga otišli Švabi, mjesto da pomažu svoju sredinu i narod! Zato kad mi baljezgaju takvi o nekoj slozi i očuvanju Srpstva najradije bi ga šakom u oko, a vjerujem u Boga i mislim da se takvima Sveti Velikomučenik Platon u grobu okreće!


E takve stvari me nerviraju.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2011, 13:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
@nepokoreni
Jel stvarno iz Berlina biro, ma kod nas nista nije cudno, pogotovo za nase popove sa stomacinama koje su dobili od posta.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5100 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 255  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs