banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 19:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3389 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 170  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Feb 2008, 18:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Znaci kad muslimani ubijaju srpske civile i vojnicima rezu glave...to je rat???
srami se .

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 18:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
nadrealac je napisao:
Procitaj ovdje kako je Srbija uzela Kosovo, Novi Pazar i Vardarsku Makedoniju http://www.cdsee.org/pdf/WorkBook3_sr.pdf

Od koga uzela?
Okupirala kraljevinu Kosovo?
A cek, kakve veze sa "okupacijom" Kosova ima centar srpske drzave - Ras ili kako ga osmanski opupatori nazvase - Novi Pazar?


Citiraj:
Od 15 vijeka ima Bosne u sastavu Osmanskog carstva u 15 vijeku jos nije sva ni okupirana, a poslije toga se zove Bosna Saray u turskim spisima ima granice koje obuhvataju i Sandzak... Srbije medjutim nema... i da, teritorija RS-a je u zadnjih 600 godina totalno u teritorijama Bosne...,

Bosna u sastavu Osmanskog carstva? Sta je to? Samostalna i suverena drzava? Gdje su tu svi bosanski kraljevi? Ko je vladao tom "Bosnom pod Osmanskim carstvom"? Mozes ti da lupetas sta hoces - al drzavnost BiH je nestala 1462. godine (ako se ne varam) i vratila se 1945.godine.

Teritorija RS ne moze biti u teritoriji Bosne, jer je veliki dio iste u teritoriji Hercegovine. Ili mozda bi Bosnjaci negirate postojanje takve teritorije?


Citiraj:
mislim da je ipak oduzeta autonomija a ne drzavnost 1989 godine... zabranjen je i maternji albanski i albanske skolske ustanove...

Zabranjeno njima nije nista, osim mogucnosti da aspolutno vladaju. A Siptari kad su vidjeli da ne mogu na taj nacin ici ka nezavisnosti - povlace se u ilegalu i sve sto je po tebi bilo zabranjeno, je i dalje radilo, ali u privatnoj reziji.


Citiraj:
A TATA mi kaze da je puno vise islo za birokratiju u Beogradu... i kaze takodje da mu je prijao nas socijalni sistem i da ga nije nimalo smetalo sto mu dio plate ide za razvoj, vise mu je smetalo kada su mu urucili otkaz samo zato sto nije Srbin i nije htio da ide u rat protiv Hrvatske (sa kojom Bosna nije bila u ratu)...

Tvoj BABO je bas nekakav pametan covjek. Priupitaj svoje Bosnjake koji su vojsku sluzili na Kosovu i Metohiji kako je bilo tih godina dole, mozda nesto i naucis.


Citiraj:
Ustav odredjuje uredjenje i pitanja jedne drzave pa prema tome trebao je i da sadrzi te tacke... ako je tako po tvojoj logici zasto se onda bunite da se Bosna odvojila "protuustavno"?

Nema veze s temom i mislim da je jedno tri milijarde puta ovdje navedeno zasto se bunimo, tako da ne znam koliko vam jos puta treba jedno te isto ponoviti.

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 18:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
nadrealac je napisao:
MuskoBre je napisao:
nadrealac, kako se zove proces kojim su Srbi civili gubili zivote, gubili kuce, poslove, i bili protjerani ili primorani da napuste svoja ognjista?

"Piknik"?

"Malo duzi izlet"?


Sta zar se i to desilo "zbog onoga sto su Turci Srbima uradili"? :confused3:

Pravo da ti kazem ne znam... valjda rat, nisam cuo da je ista drugo dokazano... Molim te poduci me...

P.S.
mislim da si malo off topic... posto si ti pokrenuo "pitanja moderatorima", trebao bi bolje da se drzis pravila.....


nadrealac :

Citiraj:
Waltere... etnicko ciscenje Muslimana iz BiH ste pravdali sa "sta su Turci radili"...


Licemjerno je da ides u off-topic, i kad ti neko odgovori u tom istom pravcu, ti pozivas na drzanje na zadatu temu. E, pa ne moze tako...

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 18:28 
MuskoBre je napisao:
nadrealac je napisao:
MuskoBre je napisao:
nadrealac, kako se zove proces kojim su Srbi civili gubili zivote, gubili kuce, poslove, i bili protjerani ili primorani da napuste svoja ognjista?

"Piknik"?

"Malo duzi izlet"?


Sta zar se i to desilo "zbog onoga sto su Turci Srbima uradili"? :confused3:

Pravo da ti kazem ne znam... valjda rat, nisam cuo da je ista drugo dokazano... Molim te poduci me...

P.S.
mislim da si malo off topic... posto si ti pokrenuo "pitanja moderatorima", trebao bi bolje da se drzis pravila.....


nadrealac :

Citiraj:
Waltere... etnicko ciscenje Muslimana iz BiH ste pravdali sa "sta su Turci radili"...


Licemjerno je da ides u off-topic, i kad ti neko odgovori u tom istom pravcu, ti pozivas na drzanje na zadatu temu. E, pa ne moze tako...

Procitaj nastavak tog posta pa ces vidjeti da je sve vezano za temu kosova...

i mani me se sa tim glupostima molim, te...


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 18:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2006, 21:52
Postovi: 1007
Lokacija: Kinšasa
MuskoBre je napisao:
Mozda nisi znao, ali postoji razlika izmedju kandidata i dobitnika Nobelove nagrade. Prinicipijelna.

Kadare je dobar književnik. Da li je dobio Nobela ili ne, manje je bitno

MuskoBre je napisao:
Ja sam spominjao ljude sa Kosova, ili Albanije, a najpoznatiji sa ove liste koju si ti postavio, rodjen je u Cikagu.

Jednom Albanac, uvijek Albanac.

MuskoBre je napisao:
Dalje, nadam se da ce ovo i Urednik da procita. Nazvan sam sovinistom, iako sam samo iznio svoje vidjenje, i uz napomenu da ce mi biti drago ako me neko uvjeri u suprotno, crno na bijelo.

A znači, prepoznao si se? Tvoj problem. Ipak, onaj koji nekom narodu određuje da li ima pravo na samoodređenje na osnovu toga da li i koliko ima sportista ili umjetnika, naravno po mom mišljenju, je - šovinista.

_________________
Gdje se krije naš Radovan:
http://tinyurl.com/29rf9j


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 18:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
nadrealac:

Citiraj:
Procitaj nastavak tog posta pa ces vidjeti da je sve vezano za temu kosova...

i mani me se sa tim glupostima molim, te...



Post ili je vezan za temu, ili nije. Ne moze zena biti malo trudna, ili djelomicno trudna. Ako vec gazis u off topic, budi spreman da ti neko odgovori u tom istom pravcu. Ili ti imas neko ekskluzivno pravo na djelomicni off-topic, a mi ostali treba da cutimo?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 18:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Magistar je napisao:
MuskoBre je napisao:
Mozda nisi znao, ali postoji razlika izmedju kandidata i dobitnika Nobelove nagrade. Prinicipijelna.

Kadare je dobar književnik. Da li je dobio Nobela ili ne, manje je bitno

MuskoBre je napisao:
Ja sam spominjao ljude sa Kosova, ili Albanije, a najpoznatiji sa ove liste koju si ti postavio, rodjen je u Cikagu.

Jednom Albanac, uvijek Albanac.

MuskoBre je napisao:
Dalje, nadam se da ce ovo i Urednik da procita. Nazvan sam sovinistom, iako sam samo iznio svoje vidjenje, i uz napomenu da ce mi biti drago ako me neko uvjeri u suprotno, crno na bijelo.

A znači, prepoznao si se? Tvoj problem. Ipak, onaj koji nekom narodu određuje da li ima pravo na samoodređenje na osnovu toga da li i koliko ima sportista ili umjetnika, naravno po mom mišljenju, je - šovinista.


Nisam se ja prepoznao, nego si ti direktno odgovorio na moj post, i nazvao me sovinistom. U svakom slucaju, pricekacemo da vidimo kako ce Urednik ovo da definise.

Ja nisam na bilo koji nacin pricao o opravdanosti na samopredjeljenje na osnovu broja akademskih gradjana, sportista, nego sam govorio o disproporciji broja takvih gradjana u odnosu na ukupni broj gradjana. Da se ne vodis zeljom da u mom postu pod svaku cijenu nadjes nesto diskriminirarajuce, mogao si to veoma jasno da procitas. Ali Boze moj, neke stvari su jace od nas...Kod svakog je razlicito.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 19:04 
Paljenje se nastavlja.... jos jedan granicni prijelaz zapaljen.

http://www.index.hr/vijesti/clanak.aspx?id=375065

Napadnuti su i novinari... ne vidim na koji nacin su i oni "meta sukoba"...


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 19:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Jan 2008, 21:06
Postovi: 172
Ovo je poraz velikosrpske politike Milosevica i Co. 90-tih. Poraz bradonja, rezervista, sajkaca, nozeva.

Covjek koji je htio Srbiju prosiriti na druge zemlje, samo ju je uspio smanjiti. Umjesto Velike Srbije, sad je Mala Srbija.

I tu se ne moze nista uciniti. Zatvoren je krug raspada nikad prezaljene Jugoslavije. Srbija nazalost danas samo moze da gleda sta se desava. Nema snage ni za sta, a kamoli ratove.

Vrijeme je da Srbija krene naprijed i ne osvrce se na pogresnu politiku zadnjih 20 godina.

Vrijeme je da ljudi kao Ceda Jovanovic zakormilare Srbijom i uvedu je u 21.vijek i EU. U bogatu, prosperitetnu Srbiju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 19:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2006, 21:52
Postovi: 1007
Lokacija: Kinšasa
Jel' istina da se u Novom Sadu prodaju majice sa natpisom "A sada Vojvodina"?

_________________
Gdje se krije naš Radovan:
http://tinyurl.com/29rf9j


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 19:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Magistar je napisao:
Jel' istina da se u Novom Sadu prodaju majice sa natpisom "A sada Vojvodina"?


Moguce, znam da sam po Bl vidio par majica, sa nesto drugacijim sadrzajem :"A sada RS!"

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 19:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
Islamska zajednica Srbije osudila nezavisnost Kosova
http://www.youtube.com/watch?v=O-dlEPMH ... _id=285416

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 19:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Na Kosovu trojica šiptara pretukla babu od 70-80 godina.

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 19:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
Na Kosovu trojica šiptara pretukla babu od 70-80 godina.


Nista novo,sta drugo ocekivati os siptara,pogledajte samo biografiju njihovog vodje i sve ce vam biti jasno.
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A5%D0 ... 1%87%D0%B8

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 20:00 
Evo kako Kosovari gledaju na razloge stvaranja Kosovske drzave:

http://www.youtube.com/watch?v=Vrb3sJpSzVU


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 20:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2004, 14:08
Postovi: 1645
"the famouse battle against ottoman empire in june 13 1389 was leaded by albanian locals who were in their land with the help of macedonians, croats and some serbs. The coalition was lost the battle"

Ovo je citat iz jednog od ovih spotova sa Youtube sto je neko okacio ! ! !
Oni su stvarno bolesni ... ne mogu da vjerujem o cemu oni pisu i na koji nacin ...


A sto se tice necijeg komentara ranije kako je vrijeme za cedu jovanovica , hm :) pa mislim da njega za ozbiljno ne uzima niko na svijetu pa ni on sam ... da li je u pravu necu da sudim ...
znam da nije lako odreci se dijela svoga teritorija ali kao sto neko rece ranije treba to otcjepljenje gledati i sa vedrije strane ... i krenuti dalje ... jer nazad ne mozemo . . . mislim da jedino sto je jos ostalo kao mogucnost je podjela kosova, koju su nasi trebali traziti mnogo ranije . . .

_________________
"Muzika je vise od zene, od zene se mozes razvesti, a kada se zaljubis u muziku, nema ti pomoci" - A. Piazzolla (slobodni prevod)


Poslednji put menjao Astor_Piazzolla dana 19 Feb 2008, 20:35, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 20:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Astor_Piazzolla je napisao:
Citiraj:
the famouse battle against ottoman empire in june 13 1389 was leaded by albanian locals who were in their land with the help of macedonians, croats and some serbs. The coalition was lost the battle
Citiraj:

Boze kako prekrajaju istoriju... E moj nadrealac sa cega ti kupis podatke...

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 21:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=1&status=jedna&vest=116460&datum=2008-02-19

Citiraj:
SRBIJA će narednih dana intenzivirati pravnu i diplomatsku borbu za odbranu Kosova i Metohije, koja će biti dugotrajna............................

Vlada će dostaviti parlamentu spisak konkretnih mera, koji će Srbija da preduzme, a koje se vode kao najstroža državna tajna. Zbog toga će i sednica Skupštine posle pet godina biti zatvorena za javnost (poslednja održana posle atentata na Zorana Đinđića).

Pored ekonomskih mera, koje su ministri već obelodanili, detalji Akcionog plana koji se drže pod ključem su mere policije, vojske, diplomatije, a o kojima će, saznajemo, biti upoznati i narodni poslanici.

Prema nezvaničnim informacijama, na ovoj vanrednoj sednici ne bi bilo glasanja, već bi poslanici, bez uključenih kamera, samo bili upoznati sa delovima Akcionog plana Vlade, koji verovatno neće smeti da se kopira, umnožava i objavljuje.


i da dalje ne kopiram, procitajte ceo tekst.

Sta mislite ima li sta od ovoga, il cisto malo da zavaraju prvo sami sebe, zatim narod, a mozda i da jos vise mobilisu okupatora na Kosovu i Metohiji?

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2008, 00:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
bosnjaci koliko vidim sad likuju zbog kosova i drago im je sto se desilo.
vidim spominje se milosevic kao glavni krivac za kosovo. meni se cini da je problem kosova postojao davno prije slobe i da je on samo jedan u nizu koji su pokusali da ga rijese. neuspjesno naravno.
ko je u zadnje vrijeme gledao tv mogao je da vidi kako siptari unistavaju svete objekte, izmedju ostalog i onaj snimak gdje se onaj divljak popeo na crkvu i pokusava da odvali krst. i takvi divljaci da imaju drzavu. oni ce imati sve samo ne normalnu drzavu, pa cak i u slucaju da ostanu nezavisni. nece im biti bolje, nit ce se korupcija smanjiti, kriminal, prostitucija....

situacija je jos daleko od rjesenja, tadic poziva na mir, a ja bas nesto ne mislim da se masa moze kontrolisati. za mene su sve opcije otvorene pa i rat, samo sto bi se sad vodio do istrebljenja.

sto se tice RS, sad je bolje sacekati i vidjeti sta ce vrijeme donijeti. ocigledno je da se svijet mijenja i da se stvaraju neka nova pravila. danas se mozda RS ne moze odvojiti, to ne bi ni bilo bas pametno, ali za neko vrijeme mozda i SAD promijene politiku pa to dozvole. treba biti mudar i cekati priliku. drzava se ne dobija preko noci, i 50 godina nije puno vremena. zanima me sta ce onda bosnjaci na to reci. ja bih im savjetovao da ne likuju nego da, ako zele mirnu bosnu, da budu malo mudriji, da politiku vode dugorocno, a ne ovako, da ne razmisljaju dan po dan, da jedva docekaju priliku da podjebavaju. zato i svi srbi hoce napolje iz bih.
reci da je kosovo jedinstven primjer je najobicnija glupost. da je tako, svi bi priznali nezavisnost bez straha od separatista sirom svijeta.

kako god okrenes situacija je daleko od rjesenja.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2008, 00:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Magistar je napisao:
Jednom Albanac, uvijek Albanac.

Vidis,kad neko pita arijevske liberale ko je bio Tesla,odgovor je Hrvat. :-?

-umbrella- je napisao:
...Ovo je poraz velikosrpske politike Milosevica i Co. 90-tih. Poraz bradonja, rezervista, sajkaca, nozeva...

Koliko puta ponovljena recenica od federalaca.Zaista nevjerovatno.Vi ste toliko ubijedjeni da ce ponavljanjem te (vise nego smijesne) recenice Srbi povjerovati u to.

-umbrella- je napisao:
Vrijeme je da ljudi kao Ceda Jovanovic zakormilare Srbijom i uvedu je u 21.vijek i EU. U bogatu, prosperitetnu Srbiju.

Dan kada bi Ceda (hipoteticki) dosao na vlast ,nestalo bi i Srba i Srbije zauvijek sa kugle zemaljske.Znam da je to zelja raznih kisobrana,nadrealaca ili koga vec.

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3389 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 170  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs