banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 15:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3389 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 170  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Feb 2008, 13:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2006, 21:52
Postovi: 1007
Lokacija: Kinšasa
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
Citiraj:
Da, naročito su žene i djeca bili sljedbenici te politike. A ako pod sprovođenjem pravde podrazumijevaš višegodišnju torturu nad lokalnim stanovništvom i divljanja Slobine vojske i drugova 1999. godine, onda...
Opet se vracamo na onu "Sta je starije? Kokos ili jaje?". Torturu ne opravdavam ali je sve to posljedica djelovanja albanskih separatista. Koliko je samo srpskih civila i policajaca dole ubijenoi protjerano na razne nacine...i prije otvorenih sukoba? Nemoj svoju radost zbog otimanja dijela tebi mrske Srbije izravnavati sa nekim pravom i bog te pita čime. Jednostavo tebi je drago i tu nema daljeg razgovora .


Nema tu više ni kokoši ni jaja. Srbija mora da plati cijenu Slobine rušilačke vladavine. A mrska mi je onoliko koliko radikali dobiju glasova...

_________________
Gdje se krije naš Radovan:
http://tinyurl.com/29rf9j


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 14:07 
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
nadrealac je napisao:
Srbi su u vise navrata insistirali na zastiti srpskog stanovnistva na Kosovu, a zatim poceli da miniraju i pale:

http://www.24sata.info/10226

Hm...sta je gore : popaliti stotine crkava i kica ili jedan policijski punkt? Tebe nije bilo da osudis ovo prvo ali zato udri po Srbima.
LICEMJERNI STE VI IZ FEDERACIJE,BAR VECINA VAS.


Nije tad bilo ni foruma...

Ovo se dasava SAD... i moze predstavljati opasnost za sigurnost srpskog naroda... idiotizam je pokusati miniranjem i paljenjem nesto regulisati, to ce samo izazvati nove sukobe...

a o licemjerju mozemo i ovako:

zar nije licemjerje traziti zastitu svoga naroda a onda minirati i paliti?

I daj Waltere prestani vec jednom kvariti forum sa tim svojim "tumacenjima" sta ko misli i radi... citaj ono napisano i to diskutuj... jos samo fali da ponovo pocnes da psujes...


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 14:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Citiraj:
Ja ne mislim ni da zamislim kako funkcionišu otvorene granice EU!
Za par godina biće problem kako integrisati albance u EU s obzirom na toliki procenat nepismenih na kosovu! Tolikim siromaštvom i takvom zadrtošću kod većine muslimanskog svijeta Evrope!
Eto npr. da uporedimo Bošnjake i Albance sa kraja WWII i jedni i drugi su krenuli sa istih stratnih pozicija i ovi prvi su prihvatili SFRJ i ono što ima je titio nudio čak su bili u gorem položaju nego albanci jer nisu imali nacionalnu odrednicu, a albanci su sve to imali, a opet nisu prihvatzili civilizaciju nego im je divljaštvo više odgovaralo!
Onda izdaci za razvijanje nerazvijenih djelova SFRJ: Crna Gora, Kosov i Makedonija, opet albancima nije ništa odgovaralo osim onog što su imali prije WWII Velika albanija i to im je svijet uskratio i zato razumijem njihovu frustraciju i zadrtost!


Ako izuzmemo generalizovanje i nacisticko nipodastavanje odredjenih naroda,mozda se i iz ovog komentara moze izvuci nesto...Razvitak i obrazovanje gradjana nekog dijela drzave izricito zavisi od ulaganja iste u dato podrucje.Svaljivati na Albance njihovu neobrazovanost,nerazvijenost infrastrukture i privrede je licemjerno.
Zivim na zapadu,ne druzim se nesto s Albancima,ali se susrecem s nekolicinom na poslu i sl. Oni imaju,kao i svi ostali narodi odredjene karakteristike,ali sam svjedok da kad im se ponudi,studiraju,rade i napreduju kao i svi ostali nevezano za naciju....

Tako da svaljivanje zaostalosti Kosova na njih same je zaista...

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 14:27 
Ponovo bacena bomba na centar UN-a u Kosovkoj Mitrovici...

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ponovno-eksplozija-pred-zgradom-una-u-kosovskoj-mitrovici/374984.aspx

ranije miniranje kao i minu pred Mercatorom priznala srpska organizacija "Mlada Bosna":

http://www.index.hr/vijesti/clanak/mlada-bosna-preuzela-odgovornost-za-bombe-u-kosovskoj-mitrovici/375025.aspx

Ovaj put da pojasnim - nije ovo "da komsiji crkne krava" nego samo pratim ovo besmisleno zaostravanje vec ozbiljne situacije...

Ljudi, miris baruta nikada nije burek nagovjestavao....


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 14:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
nadrealac je napisao:
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
nadrealac je napisao:
Srbi su u vise navrata insistirali na zastiti srpskog stanovnistva na Kosovu, a zatim poceli da miniraju i pale:

http://www.24sata.info/10226

Hm...sta je gore : popaliti stotine crkava i kica ili jedan policijski punkt? Tebe nije bilo da osudis ovo prvo ali zato udri po Srbima.
LICEMJERNI STE VI IZ FEDERACIJE,BAR VECINA VAS.


Nije tad bilo ni foruma...

Ovo se dasava SAD... i moze predstavljati opasnost za sigurnost srpskog naroda... idiotizam je pokusati miniranjem i paljenjem nesto regulisati, to ce samo izazvati nove sukobe...

a o licemjerju mozemo i ovako:

zar nije licemjerje traziti zastitu svoga naroda a onda minirati i paliti?

I daj Waltere prestani vec jednom kvariti forum sa tim svojim "tumacenjima" sta ko misli i radi... citaj ono napisano i to diskutuj... jos samo fali da ponovo pocnes da psujes...


Ah da Republika Albanija samo što nije postala članica EU! Nisu imali rat, komunizam presta da postoji prije 20 godina , LEK najača valuta u regionu i tako sve odiše harmonijom!

Joj kad mi naiđu ovako neki likovi! :roll:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 15:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
Magistar je napisao:
Harvester je napisao:
Magistar je napisao:
Kad kažem "nama", mislim na međunarodno priznatu državu Srbiju koja je pravni nasljednik Srbije i Crne Gore, koja je nasljednik SR Jugoslavije, koja je nasljednik SFR Jugoslavije koja je moja domovina jer sam u njoj rođen. Šta nije jasno?


I kakve veze Kosovo ima sa BiH? Dvije zemlje, dva različita sistema, dvije lokacije... Tito je davno umro, a i Slobo, prema tome, nek' se svako brine o svom.


Evo ti jedna veza: politicki vrh i Kosova i 51% BiH fasisticki nastrojen prema Srbima i sve svoje politicke odluke usmjeravaju samo ka unistavanju srpskog narodu (u svakom pogledu). To sto i oni se unistavaju time, to ih ne brine.

Ima jos jedno milijardu veza, al o njima drugi put.

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 16:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
SÄFFLE je napisao:
Citiraj:
Ja ne mislim ni da zamislim kako funkcionišu otvorene granice EU!
Za par godina biće problem kako integrisati albance u EU s obzirom na toliki procenat nepismenih na kosovu! Tolikim siromaštvom i takvom zadrtošću kod većine muslimanskog svijeta Evrope!
Eto npr. da uporedimo Bošnjake i Albance sa kraja WWII i jedni i drugi su krenuli sa istih stratnih pozicija i ovi prvi su prihvatili SFRJ i ono što ima je titio nudio čak su bili u gorem položaju nego albanci jer nisu imali nacionalnu odrednicu, a albanci su sve to imali, a opet nisu prihvatzili civilizaciju nego im je divljaštvo više odgovaralo!
Onda izdaci za razvijanje nerazvijenih djelova SFRJ: Crna Gora, Kosov i Makedonija, opet albancima nije ništa odgovaralo osim onog što su imali prije WWII Velika albanija i to im je svijet uskratio i zato razumijem njihovu frustraciju i zadrtost!


Ako izuzmemo generalizovanje i nacisticko nipodastavanje odredjenih naroda,mozda se i iz ovog komentara moze izvuci nesto...Razvitak i obrazovanje gradjana nekog dijela drzave izricito zavisi od ulaganja iste u dato podrucje.Svaljivati na Albance njihovu neobrazovanost,nerazvijenost infrastrukture i privrede je licemjerno.
Zivim na zapadu,ne druzim se nesto s Albancima,ali se susrecem s nekolicinom na poslu i sl. Oni imaju,kao i svi ostali narodi odredjene karakteristike,ali sam svjedok da kad im se ponudi,studiraju,rade i napreduju kao i svi ostali nevezano za naciju....

Tako da svaljivanje zaostalosti Kosova na njih same je zaista...



Kao princip, generalno gledajuci, stoji da "uspjeh" na odredjenim zivotnim frontovima, pojedinaca ili cjelokupne nacije zavisi od direktnih ili indirektnih ulaganja, kao i nekih, nazovimo to genetskih predispozicija. Tu se slazemo.
Ono sto normalnoj osobi, mora upasti u oci, kada se radi o Albancima iz Albanije, ili Siptarima sa Kosova, je etxremna disproporcija u odnosu ulozeno-dobijeno. Znaci pricam o procentualnim vrijednostima, a ne o apsolutnim.
Sebe, mozda pomalo neskromno, smatram intelektualcem, ali NIKAD ZA NIKAD NISAM CUO ZA :

1) Sportistu svjetskog kalibra, ili barem evropskog, sa teritorije Albanije, ili Kosova...
2) Umjetnika bilo koje kategorije, svjetskog, ili evropski priznatog..
3) Naucnika, svjetski ili evropski priznatog...

Moguce je da grijesim, ko misli drugacije, bice mi drago da me uvjeri u suprotno, naravno crno na bijelo, i naravno ne mislim na neke nevalidne izvore, lazne autoritete, ili slucajeve koji nisu vrijedni pomena, osim statisticki..

Dakle, sa jedne strane imamo vrijednost dobijenog 0 (slovima NULA), a bojim se da me niko ne moze uvjeriti da Albanija, ili siptarske vlasti na Kosovu, nisu nikad ulozili niti jedan jedini cent, u sport, kulturu, nauku..?
Takodje, kao celicni stub jaka, stoji cinjenica, da je siptarska narko organizacija, poznata kao "KAMILA", prije par godina etiketirana kao jedna od rijetkih ilegalnih organizacija, koja u svako doba dana i noci, na bilo kojoj tacki zemaljske kugle moze u roku od par minuta da raspolaze sa MILIJARDU DOLARA U KESU. Ovo su podaci FBI od prije par godina, i mogu se prilicno jednostavno provjeriti.
Sa jedne strane, imamo ogromna sredstva, koja su stecena na krajnje nelegalan nacin, i koja se dalje ulazu u takodje u nelegalne poslove. Znaci cinjenica je da sredstva postoje, ali se svjesno ulazu u to u sta se ulazu, i takodje se SVJESNO NE ULAZU u sport, nauku, kulturu..Mislim da to savrseno govori o naciji i mentalitetu, i time eliminise bilo kakvu sumnju u (ne)mogucnost ulaganja u neke humanije svrhe.
Srbija je razvijenija od Albanije (jak uspjeh :D ), ali je takodje disproporcija u uspjehu srbijanskih sportista, naucnika, umjetnika, mnogo mnogo mnogo veca od ekonomske nadmoci..
Pri kraju, da eliminisem bilo kakve nacionalisticke predznake, sve sto sam rekao za Srbiju i njene sportiste, umjetnike, vazi i za recimo Hrvatsku, i njene sportiste, naucnike, umjetnike, barem sto se tice ove teme, i u odnosu na Albaniju ili teritoriju Kosova..

U nekoj krajnjoj liniji, neki od vrhunskih danasnjih fudbalera dolaze iz zemalja gdje lavovi jedu ljude za dorucak, a struja predstavlja povod za festu. To je samo jedan od primjera...

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 16:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2006, 21:52
Postovi: 1007
Lokacija: Kinšasa
MuskoBre je napisao:
Sebe, mozda pomalo neskromno, smatram intelektualcem, ali NIKAD ZA NIKAD NISAM CUO ZA :

1) Sportistu svjetskog kalibra, ili barem evropskog, sa teritorije Albanije, ili Kosova...
2) Umjetnika bilo koje kategorije, svjetskog, ili evropski priznatog..
3) Naucnika, svjetski ili evropski priznatog...


Kratki kurs za šoviniste-intelektualce:
1. Ismail Kadare - albanski književnik, kandidat za Nobelovu nagradu za književnost, najpoznatije djelo "General mrtve vojske"
2. Poznati Albanci i Albanke iz svijeta zabave: Eliza Dushku, James i John Belushi... A ne smijemo zaboraviti ni "domaće" glumce kao što su Bekim Fehmiu i Enver Petrovci
3. Luan Krasnići - bokser

Ostatak liste ovdje: http://tinyurl.com/2egals

_________________
Gdje se krije naš Radovan:
http://tinyurl.com/29rf9j


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 16:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Oki,nisu nikakvi sportisti,naucnici ili umjetnici,i iz toga je zakljucak da su manje vrijedni od ostalih? Imao je i Adolf H slicnih konstatacija o nekim....teska mu crna zemlja

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 16:25 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Jul 2006, 10:14
Postovi: 7
Lokacija: Jagline
Citiraj:
Evo ti jedna veza: politicki vrh i Kosova i 51% BiH fasisticki nastrojen prema Srbima i sve svoje politicke odluke usmjeravaju samo ka unistavanju srpskog narodu (u svakom pogledu). To sto i oni se unistavaju time, to ih ne brine.

Ma ajde...bljak
Kosovo je nezavisno od onog trenutka kad su dosli Ameri na Kosovo.Ovih dana je to samo potvrdjeno.Nisam se radovao, jer nisam za neko "crkavanje komsijske krave", ali me cude reakcije onih koji su kao za nezavisnost RS ali su protiv nezavisnosti Kosova. :confused2: Oni bi po onoj narodnoj i "pare i jare", iako u takvim slucajevima najcesce bude "propo poso" kao sto se desilo i ovaj put.
@sinny
Sta su po tebi studenti koji protestvuju protiv nezavisnosti Kosova tako sto pale zastavu BiH i vicu "Kolji turcina",
"Mladic" ....?

SF-SN

_________________
Bolje biti coban nego oFca
http://www.idc.org.ba

S budalama se ne isplati svadjati, jer te prvo spuste na svoj nivo i onda te dotuku sa iskustvom!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 16:28 
Sinny je napisao:
Magistar je napisao:
I kakve veze Kosovo ima sa BiH? Dvije zemlje, dva različita sistema, dvije lokacije... Tito je davno umro, a i Slobo, prema tome, nek' se svako brine o svom.


Evo ti jedna veza: politicki vrh i Kosova i 51% BiH fasisticki nastrojen prema Srbima i sve svoje politicke odluke usmjeravaju samo ka unistavanju srpskog narodu (u svakom pogledu). To sto i oni se unistavaju time, to ih ne brine.

Ima jos jedno milijardu veza, al o njima drugi put.


Tako je Sinny, svi zele zlo Srbima, glavni cilj je da vam se zatre sjeme i tako to*... samo ti sjedi u Rusiji i siri svoje paranoidne vizije o tome sta ko kome zeli :confused2: dok se tvoji politicari bave unistavanjem drzave...

Nego evo nekih razlika:

1. Kosovo je poslije balkanskih ratova okupirano od strane Srbije - teritorija RS-a je uvijek bila Bosanska
2. Kosovo je imalo autonomiju pa im je oduzeta od jednog finog rezima zbog kojeg svi danas zele "uzasne ogavne mukotrpne"* stvari Srbima - RS niti je republika niti je kako treba autonomna na neki nacin
3. U ustavu Srbije nema tacke koja brani odvajanje Kosova cak nema ni rasprave o tome sta uraditi u slucaju odvajanja - U BiH se to definise Daytonom kojeg su ugrozeni, nastradali, pacenici* Srbi potpisali i ovjerili i u kom RS nema mogucnost odvajanja

... ima toga jos...

i za kraj jedna slicnost:

I u Bosni i na Kosovu se prave haos dobre pite!

** P.S.

----izvinjenje ostalima zbog ironije u prikazu debilnih tvrdnji o ugrozenosti jednog sasvim ravnopravnog naroda u Bosni----


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 16:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
nadrealac je napisao:
Tako je Sinny, svi zele zlo Srbima, glavni cilj je da vam se zatre sjeme i tako to*... samo ti sjedi u Rusiji i siri svoje paranoidne vizije o tome sta ko kome zeli :confused2: dok se tvoji politicari bave unistavanjem drzave...

Nego evo nekih razlika:

1. Kosovo je poslije balkanskih ratova okupirano od strane Srbije - teritorija RS-a je uvijek bila Bosanska
2. Kosovo je imalo autonomiju pa im je oduzeta od jednog finog rezima zbog kojeg svi danas zele "uzasne ogavne mukotrpne"* stvari Srbima - RS niti je republika niti je kako treba autonomna na neki nacin
3. U ustavu Srbije nema tacke koja brani odvajanje Kosova cak nema ni rasprave o tome sta uraditi u slucaju odvajanja - U BiH se to definise Daytonom kojeg su ugrozeni, nastradali, pacenici* Srbi potpisali i ovjerili i u kom RS nema mogucnost odvajanja


Za ovo vredjanje na pocetku nek moderatori obracaju paznju, ja necu.
Samo jedna mala ispravka: nemam ja jos uvijek "svoje" politicare.

1a. Kad je Kosovo bila drzava ili neki drugi vidi drustveno-politicke tvorevine, pa ih je to Srbija okupirala????????????
1b. Da li si ti apsolutno siguran da je teritorija Republike Srpske bila "bosanska" (sta god ti to znacilo)? Ako mislis na dio srednjovjekovne bosanske drzave, tada te moram razocarati jer je jedan VELIKI dio RS bio pod nekim drugim drzavama i kraljevima (uzmi primjer Semberije i Hercegovine). OD 15. vijeka RS nije dio Bosne jer ni Bosne vise nema, okupirana od strana Turske!
2. Kosovo je imalo drzavnost, i to im je oduzeto, a autonomija im nikad nije oduzeta. Druga je stvar sto su glasila na albanskom jeziku otvoreno pozivala na borbu protiv drzave u kojoj se nalaze , a to smo svi placali do kraja 1991. (ako si mlad pitaj babu koliko mu je od plate islo na pomoc nerazvijenim dijelovima SFRJ).
3a. Apsolutna glupost. Znaci ako u Ustavu ne pise kako da se dio otcjepi, on to moze raditi kako mu padne na pamet? Znaci ako u Krivicnom zakonu ne postoji od slova do slova:"ubistvo motornom pilom marke Stil, rezanjem tijela na nekoliko dijelova kaznice se kaznom od 40 godina zatvora", onda svi mogu tako da masu motorkama i da rade sta im padne na pamet.
3b. Sto se tice Dejtonskog mirovnog sporazuma, napokon znamo da je sve to jedna velika sarena laza i da to niko na podrucju BiH nikada nije ni vidio ni procitao (od zivih ljudi), tako da ne znam odakle si to izvadio.


Jedina razlika izmedju BiH i KiM je u tome sto srpski politicari u BiH nemaju onu stvar da se izbore za nezavisnost. Svima je jasno da Siptari krecu u borbu za nezavisnost 1945. godine i evo dobijaju je nakon vise od pola vijeka. I ljudi su spremni jos da trpe dok ih na kraju vecina (ili citav) svijet ne prizna. Zivjeli su u ilegali preko 20 godina, i malo po malo dosli do toga.
Politicarima u RS cim malo pripretis oni odmah mijenjaju pricu. Ako im uzmes fotelju, sluzbeno auto i sekretaricu, gotovo - vec imas svoj vjernog poltrona.
E braco Bosnjaci to vam je jedina razlika.

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 17:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Magistar je napisao:
MuskoBre je napisao:
Sebe, mozda pomalo neskromno, smatram intelektualcem, ali NIKAD ZA NIKAD NISAM CUO ZA :

1) Sportistu svjetskog kalibra, ili barem evropskog, sa teritorije Albanije, ili Kosova...
2) Umjetnika bilo koje kategorije, svjetskog, ili evropski priznatog..
3) Naucnika, svjetski ili evropski priznatog...


Kratki kurs za šoviniste-intelektualce:
1. Ismail Kadare - albanski književnik, kandidat za Nobelovu nagradu za književnost, najpoznatije djelo "General mrtve vojske"
2. Poznati Albanci i Albanke iz svijeta zabave: Eliza Dushku, James i John Belushi... A ne smijemo zaboraviti ni "domaće" glumce kao što su Bekim Fehmiu i Enver Petrovci
3. Luan Krasnići - bokser

Ostatak liste ovdje: http://tinyurl.com/2egals


Mozda nisi znao, ali postoji razlika izmedju kandidata i dobitnika Nobelove nagrade. Prinicipijelna.
Ja sam spominjao ljude sa Kosova, ili Albanije, a najpoznatiji sa ove liste koju si ti postavio, rodjen je u Cikagu.
"Domace" glumce necu ni da komentarisem. Pricao sam o evropskim ili svjetskim kalibrima.
Ok, Krasnici. Priznam. Vise ne stoji moja teza da ne znam ni jednog jedinog. Znam jednog, od sada, nisam ga se sjetio na vrijeme.

Dalje, nadam se da ce ovo i Urednik da procita. Nazvan sam sovinistom, iako sam samo iznio svoje vidjenje, i uz napomenu da ce mi biti drago ako me neko uvjeri u suprotno, crno na bijelo. Naravno, u svom "originalnom" postu nisam nikoga vrijedjao, niti konkrento, niti neku naciju u globalu, a najmanje nekog od forumasa.
Ako se dobro sjecam, u "nova" pravila foruma "ugradjeno" je da vrijedjanje na licnoj osnovi jednostavno mora biti sankcionisano, na ovaj ili onaj nacin. Predlagao sam da Urednik vodi javnu evidenciju sa upozorenjima, banovima, i slicno..Ok, ne mora tako, ali nekakav red bi trebao da postoji. Ne zanima me da se meni bilo ko izvinjava, samo mi je stalo da pravila vaze za sve, u svim slucajevima, i svim temama. Urednik ako ovo procita, neka obrise moj post ako ga nadje bespotrebnim, ili neka reaguje po pravilima, ako se slaze sa mnom da je "sovinista" pogrdan naziv i vrijedjanje, posebno kad za to nema ama bas nikakvih dokaza.
Nemam namjeru da "urgiram" preko PP-a, to nikad ne radim, samo skrecem paznju Uredniku na krsenja pravila.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 17:27 
Citiraj:
1a. Kad je Kosovo bila drzava ili neki drugi vidi drustveno-politicke tvorevine, pa ih je to Srbija okupirala????????????


Procitaj ovdje kako je Srbija uzela Kosovo, Novi Pazar i Vardarsku Makedoniju http://www.cdsee.org/pdf/WorkBook3_sr.pdf

Citiraj:
1b. Da li si ti apsolutno siguran da je teritorija Republike Srpske bila "bosanska" (sta god ti to znacilo)? Ako mislis na dio srednjovjekovne bosanske drzave, tada te moram razocarati jer je jedan VELIKI dio RS bio pod nekim drugim drzavama i kraljevima (uzmi primjer Semberije i Hercegovine). OD 15. vijeka RS nije dio Bosne jer ni Bosne vise nema, okupirana od strana Turske!


Od 15 vijeka ima Bosne u sastavu Osmanskog carstva u 15 vijeku jos nije sva ni okupirana, a poslije toga se zove Bosna Saray u turskim spisima ima granice koje obuhvataju i Sandzak... Srbije medjutim nema... i da, teritorija RS-a je u zadnjih 600 godina totalno u teritorijama Bosne..., eno ti dole u mom potpisu link pa lijepo prelistaj karte i uvjeri se sam u istinitost mojih rijeci...

Citiraj:
2. Kosovo je imalo drzavnost, i to im je oduzeto, a autonomija im nikad nije oduzeta. Druga je stvar sto su glasila na albanskom jeziku otvoreno pozivala na borbu protiv drzave u kojoj se nalaze , a to smo svi placali do kraja 1991. (ako si mlad pitaj babu koliko mu je od plate islo na pomoc nerazvijenim dijelovima SFRJ).


mislim da je ipak oduzeta autonomija a ne drzavnost 1989 godine... zabranjen je i maternji albanski i albanske skolske ustanove...
A TATA mi kaze da je puno vise islo za birokratiju u Beogradu... i kaze takodje da mu je prijao nas socijalni sistem i da ga nije nimalo smetalo sto mu dio plate ide za razvoj, vise mu je smetalo kada su mu urucili otkaz samo zato sto nije Srbin i nije htio da ide u rat protiv Hrvatske (sa kojom Bosna nije bila u ratu)...

Citiraj:
3a. Apsolutna glupost. Znaci ako u Ustavu ne pise kako da se dio otcjepi, on to moze raditi kako mu padne na pamet? Znaci ako u Krivicnom zakonu ne postoji od slova do slova:"ubistvo motornom pilom marke Stil, rezanjem tijela na nekoliko dijelova kaznice se kaznom od 40 godina zatvora", onda svi mogu tako da masu motorkama i da rade sta im padne na pamet.


Ustav odredjuje uredjenje i pitanja jedne drzave pa prema tome trebao je i da sadrzi te tacke... ako je tako po tvojoj logici zasto se onda bunite da se Bosna odvojila "protuustavno"?

Citiraj:
3b. Sto se tice Dejtonskog mirovnog sporazuma, napokon znamo da je sve to jedna velika sarena laza i da to niko na podrucju BiH nikada nije ni vidio ni procitao (od zivih ljudi), tako da ne znam odakle si to izvadio.


Ovaj komentar govori samo o tvojim sposobnostima argumentacije, zna se dobro ko je i sta potpisao u Daytonu.

Citiraj:
Jedina razlika izmedju BiH i KiM je u tome sto srpski politicari u BiH nemaju onu stvar da se izbore za nezavisnost. Svima je jasno da Siptari krecu u borbu za nezavisnost 1945. godine i evo dobijaju je nakon vise od pola vijeka. I ljudi su spremni jos da trpe dok ih na kraju vecina (ili citav) svijet ne prizna. Zivjeli su u ilegali preko 20 godina, i malo po malo dosli do toga.
Politicarima u RS cim malo pripretis oni odmah mijenjaju pricu. Ako im uzmes fotelju, sluzbeno auto i sekretaricu, gotovo - vec imas svoj vjernog poltrona.
E braco Bosnjaci to vam je jedina razlika.


Ima tu jos jedan problem a to smo mi - Bosnjaci... a da vidis masala sta mi imamo...


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 17:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Magistar je napisao:
MuskoBre je napisao:
Sebe, mozda pomalo neskromno, smatram intelektualcem, ali NIKAD ZA NIKAD NISAM CUO ZA :

1) Sportistu svjetskog kalibra, ili barem evropskog, sa teritorije Albanije, ili Kosova...
2) Umjetnika bilo koje kategorije, svjetskog, ili evropski priznatog..
3) Naucnika, svjetski ili evropski priznatog...


Kratki kurs za šoviniste-intelektualce:
1. Ismail Kadare - albanski književnik, kandidat za Nobelovu nagradu za književnost, najpoznatije djelo "General mrtve vojske"
2. Poznati Albanci i Albanke iz svijeta zabave: Eliza Dushku, James i John Belushi... A ne smijemo zaboraviti ni "domaće" glumce kao što su Bekim Fehmiu i Enver Petrovci
3. Luan Krasnići - bokser

Ostatak liste ovdje: http://tinyurl.com/2egals


Ti si moj idol! :D Slučajno sam vidio tu listu i na njoj se nalaze sve sami anonimusi, plus poneki terorista koga su prigodno nazvali "freedom fighter" :D Da i ne pričam da su troje od ovih koje si nabrojao Amerikanci koji sa Albanijom imaju veze koliko Zlatan Ibrahimović s Bosnom. Ne, pardon, lažem, imaju MANJE veze.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 17:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
nadrealac je napisao:
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
nadrealac je napisao:
Srbi su u vise navrata insistirali na zastiti srpskog stanovnistva na Kosovu, a zatim poceli da miniraju i pale:

http://www.24sata.info/10226

Hm...sta je gore : popaliti stotine crkava i kica ili jedan policijski punkt? Tebe nije bilo da osudis ovo prvo ali zato udri po Srbima.
LICEMJERNI STE VI IZ FEDERACIJE,BAR VECINA VAS.


Nije tad bilo ni foruma...

Ovo se dasava SAD... i moze predstavljati opasnost za sigurnost srpskog naroda... idiotizam je pokusati miniranjem i paljenjem nesto regulisati, to ce samo izazvati nove sukobe...

a o licemjerju mozemo i ovako:

zar nije licemjerje traziti zastitu svoga naroda a onda minirati i paliti?

I daj Waltere prestani vec jednom kvariti forum sa tim svojim "tumacenjima" sta ko misli i radi... citaj ono napisano i to diskutuj... jos samo fali da ponovo pocnes da psujes...

Pa covjece sta su Šiptari radili u martovskim neredima!!!??? Ko ih je kaznio? NIKO!!! Kao nagradu za etnicko ciscenje oni su dobili drzavu. Nemoj zato ovde prosipati svoju suplju pricu vec stvari sagledaj iz realnog ugla.

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 17:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Valtere, čovječe, pa ne mogu da vjerujem da se nerviraš zbog budalaština koje ova dvojica prosipaju sa isključivim ciljem da provociraju!

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 17:48 
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
nadrealac je napisao:

Nije tad bilo ni foruma...

Ovo se dasava SAD... i moze predstavljati opasnost za sigurnost srpskog naroda... idiotizam je pokusati miniranjem i paljenjem nesto regulisati, to ce samo izazvati nove sukobe...

a o licemjerju mozemo i ovako:

zar nije licemjerje traziti zastitu svoga naroda a onda minirati i paliti?

I daj Waltere prestani vec jednom kvariti forum sa tim svojim "tumacenjima" sta ko misli i radi... citaj ono napisano i to diskutuj... jos samo fali da ponovo pocnes da psujes...

Pa covjece sta su Šiptari radili u martovskim neredima!!!??? Ko ih je kaznio? NIKO!!! Kao nagradu za etnicko ciscenje oni su dobili drzavu. Nemoj zato ovde prosipati svoju suplju pricu vec stvari sagledaj iz realnog ugla.


Waltere... etnicko ciscenje Muslimana iz BiH ste pravdali sa "sta su Turci radili"...
Paljenje i miniranje pravdas danas sa "sta su na martovskim radili"..

daj se jednom nauci da se nedjelo ne moze pravdati sa nedjelom... zar je to zaista nemoguce za shvatiti?

Poenta mog komentara je da je moguce da ce sa ovim paljenjem i miniranjem Srbi izazvati sukob koji ih moze gadno kostati i samim tim postaviti svoju sigurnost pod upitnik.


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 17:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
nadrealac je napisao:
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
nadrealac je napisao:

Nije tad bilo ni foruma...

Ovo se dasava SAD... i moze predstavljati opasnost za sigurnost srpskog naroda... idiotizam je pokusati miniranjem i paljenjem nesto regulisati, to ce samo izazvati nove sukobe...

a o licemjerju mozemo i ovako:

zar nije licemjerje traziti zastitu svoga naroda a onda minirati i paliti?

I daj Waltere prestani vec jednom kvariti forum sa tim svojim "tumacenjima" sta ko misli i radi... citaj ono napisano i to diskutuj... jos samo fali da ponovo pocnes da psujes...

Pa covjece sta su Šiptari radili u martovskim neredima!!!??? Ko ih je kaznio? NIKO!!! Kao nagradu za etnicko ciscenje oni su dobili drzavu. Nemoj zato ovde prosipati svoju suplju pricu vec stvari sagledaj iz realnog ugla.


Waltere... etnicko ciscenje Muslimana iz BiH ste pravdali sa "sta su Turci radili"...
Paljenje i miniranje pravdas danas sa "sta su na martovskim radili"..

daj se jednom nauci da se nedjelo ne moze pravdati sa nedjelom... zar je to zaista nemoguce za shvatiti?

Poenta mog komentara je da je moguce da ce sa ovim paljenjem i miniranjem Srbi izazvati sukob koji ih moze gadno kostati i samim tim postaviti svoju sigurnost pod upitnik.


nadrealac, kako se zove proces kojim su Srbi civili gubili zivote, gubili kuce, poslove, i bili protjerani ili primorani da napuste svoja ognjista?

"Piknik"?

"Malo duzi izlet"?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 18:00 
MuskoBre je napisao:
nadrealac, kako se zove proces kojim su Srbi civili gubili zivote, gubili kuce, poslove, i bili protjerani ili primorani da napuste svoja ognjista?

"Piknik"?

"Malo duzi izlet"?


Sta zar se i to desilo "zbog onoga sto su Turci Srbima uradili"? :confused3:

Pravo da ti kazem ne znam... valjda rat, nisam cuo da je ista drugo dokazano... Molim te poduci me...

P.S.
mislim da si malo off topic... posto si ti pokrenuo "pitanja moderatorima", trebao bi bolje da se drzis pravila.....


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3389 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 170  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs