veteran 1987 je napisao:
Tako to ide pojedinacno, a ako su stranke pogotovo ove na vlasti, onda to ide malo drugacije, mozemo popraviti put,rasvjetu ili vodovod itd. Za uzvrat ocejkuju podrsku...
Mozda po selima....ovdje u gradu nemaš čime kupiti ljude u gradskim ulicama (mislim na širi centar). Jer šta god obećaš odmah ti kaže pa to si svakako trebao davnih dana uraditi, bas sto nsii uradio cu glasati protiv ..jer si levat.
U gradu moraš malo drugačije, neke veće projekte početi, ili uvesti neke populisticke mjere tipa dzabni gradski prevoz za penzionere, udžbenike, povećanje plata,itd...
U teoriji, stranka bi trebala imati svoju ideologiju pa da biraš jesi li za ovo ili ono...ali nažalost kod nas se sve to svodi na neki mikro interes.