banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 14:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155 ... 268  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Mar 2017, 06:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Znači nemaš nikakve kontra argumente da mi ponudiš, već klasični odgovor, idi lječi se, imaš li ti pametnije stvari u životi, itd.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2017, 06:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Alky je devastirao errorov virtuelni anus činjanicama
...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2017, 07:05 
Džontra je napisao:
Alky je devastirao errorov virtuelni anus činjanicama
...


Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Mar 2017, 15:37 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Kad gledam Dzontru,Alkija,Milana....kontam kako su i preblagi kakav sam ja bio u njihovim godinama...boza


Al kad ostariš....shvatiš koliko je lako biti Srbin...Musliman....Hrvat....pogotovo u svom jatu...

I koliko je najteže biti čovjek...

da imate sad skoro 50 kao ja,vidjeli bi da ovaj Eror i nije toliko loš...dugo smo tu na forumu,i nisam primjetio da mu neka mržnja isijava.....Ovo što je Alkiju poručio da se liječi je možda i prva ružna stvar koju sam od njega primjetio dosad....

Dovoljno je pogledati ovo (i oduzeti jedno 30% zbog propagande),pa shvatiti Erora..

https://www.youtube.com/watch?v=99Tvz4FomWA



sjetim se sebe 1992...i kad dođem na odmor sa ratišta, odem na selo ,koliko me moj djed,inače četnik iz WW2 nervirao.....vidim gori Kozarac i sve okolo,piče kamioni sa ukradenim stvarima....meni srce ko planina...sve su ovo zaslužili...poklali nas u drugom svjetskom ratu..svi su bili u ustasama.....i ovaj rat izazvali pucajući na naše ljude na punktu u Hambarinama.....tako i treba!!

Al đed kaže...dijete...ne valja ovo ništa...niti je kome to sreću donijelo niti su Srbi to radili ikad...ooooo kako me nervirao... :( :(


Al izgleda da je meni falio jedan rat da smirim hormone malo...

Kao što imam osjećaj da i nekim mojim forumašima fali sad taj jedan rat da se shvati sav besmisao tog začaranog kruga osvete :(


Izvinjavam se,znam koliko ovo impotentno i sterilno zvuči,ali ali morao sam...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2017, 15:54 
Ja nisam neki nacionalista/sovinista ili slicno Schlager, samo sam se bezveze slikom nadovezao na djonetov post, izbjegavam uvijek te nacionalne prepirke jer mi se zgadi zivot kada vidim kakvi sve zatucani idioti komentarisu na klixu, nezavisnim i drugim domacim novinama/portalima i sta se tu sve spominje, a jos zalosnije je kada znam da su oni vecina ovdje kod nas...djed ti je bio u pravu i to poprilicno, nasilje i mrznja ce to isto dalje stvarati, zacarani krug koji ne prestaje...


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Mar 2017, 16:41 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
slažemo se....uglavnom,onaj citat iz filma Nož,što gledamo na Bn svaki Božić...sve je osvećeno...i PRESVEĆENO.....

Ja duboko vjerujem u to.....goni više u p.m i ovu njihovu napaljenu dijasporčad iz malmea,st loiusea,helsingborga i naše pandane njima....nek ugovore nešto preko FB i nek se pokolju do zadnjeg u parizu ili minhenu,al nek sjaše malo sa nas ovdje koji se od danas do sutra borimo bar da račune platimo :(..ako već ne možemo na skijanje u schladming ili na ljetovanje u Ibizu...mrš u pičku materinu!!!

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2017, 16:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Ne kontam čemu sve ove silne katarze i prosvjetljenja? Ja samo pokušavam(za sada uspješno) da razorim Muslimanske mitove o njihovom porjeklu. Da mi ne skaču za vrat, odma da se nadovežem da su i Srbi tu negdje u 10 deka sa svojim mitovima. Obično mi kažu, ko si ti da nam osporavaš istoriju i jezik, a ja samo prosljeđujem istoriske i lingvističke fakte. Da u Visokom u piramidama nađu dokaze da su svi današnji Muslimani porjeklom egipatski faraoni, ja bi to bez imalo emocija prihvatio kao dokazanu istorisku činjenicu.
Ja nigdje nisam tvrdio da je Eror loš, niti poznajem čovjeka pa da mogu da mu sudim.
Nacionalista jesam, ako to podrazumjeva ljubav prema svom narodu, uz poštovanje tuđih žrtava.

Ovo što Šlager radi je klasična banalizacija teme. Sve to bratstvo i jedinstvo i nek idu političari u šumu ili livadu pa nek se međusobno tuku je ok stav, ali ovdje je pokrenuta rasprava o istoriji, i ja pokušavam da idemo u tu stranu.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2017, 16:49 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
Ovo što Šlager radi je klasična banalizacija teme. Sve to bratstvo i jedinstvo i nek idu političari u šumu ili livadu pa nek se međusobno tuku je ok stav, ali ovdje je pokrenuta rasprava o istoriji, i ja pokušavam da idemo u tu stranu.


ma može tebra,i o istoriji....školovan si momak,mnogo školovaniji od mene...po tebi,je jesu li nam više zla nanijeli Osmanlije za tih 500 godina ili NDH za tri i po godine?

Ja mislim da je ovo drugo...Turčin je nešto uzimao trećinu za Bega....možda jebao,možda nije za prvu bračnu noć...al nije ubijao maljevima i staro i mlado iz čista mira gdje stigne...

A mnogo manje se ovdje piše o NDH....i mnogo je manje ostrašćenosti

Ili imaš drugi stav?

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 28 Mar 2017, 17:28, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2017, 17:16 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
nemoj odgovarati na ovo,da me ne uvedeš u neku prepirku...ne volim se raspravljat na internetu, a i moram ići :lol:

uglavnom,razlog zašto sam te ovo pitao je taj što mislim da bi u anketi na ulicama banjaluke 9 od 10 upitanih odgovorilo da su im draži hrvati od muslimana...i zbog rtrs....i ono,krst,ovo,ono...pa vehabije...teroristi...maoča...

ako bismo dalje raspravljali....ti bi rekao da su skoro svi muslimani bili u ustašama...ja bih rekao da je pavelić 10.aprila proglasio NDH,i onda se odazivaš na mobilizaciju državi koja vlada u tvom selu...naveo bih ti i primjer da je moj pradjed (otac od ovog četnika iz prošlog posta :D ) bio mobilisan u Austrougarskoj vosjsci i borio se protiv Srbije :( :( ..iako znam da ti sport ne pratiš previše baš,naveo bih ti primjer da su doskora u Čelziju igrali Bane Ivanović i Matić,ali da to nikako ne znači da je Čelzi srpski klub :D

Zato bolje da stanemo ovdje i ovu tešku temu uz pivu nekad nastavimo :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2017, 17:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2010, 15:00
Postovi: 949
Ako se smijem ubaciti.... Schlageru dosta povrsno posmatras stvari.

Mi se oduvijek daleko bolje razumijemo sa Istokom nego sa Zapadom. Srbi su imali/imaju odlicne odnose sa Arapskim (muslimanskim) svijetom, tako da ti ta prica o Hrvatima i ukrstanjem krstova i ne drzi vodu. Isto vrijedi za Kinu i Indiju gdje danas jedino Srbi direktno pricaju sa tim drzavama. Svi ostali Balkanski narodi se cvrsto drze instrukcija Zapadnih zemalja i ne pomisljaju da prave takve egzibicije. Takodje, nezamislivo je bilo gdje na Balkanu osim kod Srba (u BL) da se napravi Jevrejski kulturni centar gdje imas kafice koji su dupke puni svaki dan, organizuju se izlozbe i promocije knjiga gdje lokalno stanovnistvo ide kao publika.

Rat koji se desio u BiH nema smisla mijesati sa globalnim pitanjima kod Srba jer nije sve tako crno-bijelo kako ti zelis reci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2017, 17:40 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Moguće...čak i da ostavimo sva ova istorijsko genocidno ubilačko-ratna sranja...meni je svagdje..od mora..do JNA.....i svega ostalog..... bio bliži sarajlija....mostarac...zeničanin....od varaždinca.....vinkovčanina...

Druge frekvencije skroz :( :(

Opalim neki super fazon (sam sebe zadivim minijaturom),a Varaždinac gleda u mene ko konj :( :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2017, 18:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
NDH - u BiH 52% ustasa "cvijece" odnosno muslimani. . .
NOVJ u ukupnom broju muslimani 2% . . .

Dakle, nije to cvijece nas pazilo. nego im nisu dali turci. Kad su se docepali prilike '41 ih nije bilo tesko nagovoriti da rade to sto rade.
Imas negdje na netu priznanje nekog ustase, muslimana iz cazina ili bihaca, kako su klali narod u Glinskoj crkvi . . .
Procitaj druze.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2017, 18:48 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
Procitaj druze.


kao sto rekoh...nisam od nekih velikih rasprava.....,citanja.....argumenata....pisem vise intuitivno i iz licnog iskustva...i naravno da je potpuno moguce da uopste nisam u pravu,niti nekog ubjedjujem u to...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2017, 18:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Моје је управо "цвијеће" побило, на Видовдан '41. Комшије. Мостар. А питање ко ми је дражи... Има свугдје добрих и лоших, лично имам познаника на свим странама, па и чланова породице, али зашто би се неко опредјељивао? Алкибијад је причао о конкретној теми, а тема су били Муслимани.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2017, 18:54 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
to je to.....zato i ovako razliciti stavovi...tvoje poklali muslimani...sto se mog sela tice,muslimana nije bilo do banjaluke....znaci 30 kilometara......ili do kozarca na drugu stranu.....tako da moji sa muslimanima nikakve veze nisu imali....hrvati iz ivanjske...simica...misinog hana...motika....poklali sve staro i mlado u partizanskim selima jer je muska celjad bila u sumi,borili se sa svabama na kozari.....samo u ova nasa tri cetnicka sela nisu prilazili uopste jer je imao ko da ih doceka....

uh....teska tema

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2017, 20:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Jedina istina je da Alky treba da se liječi, realno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2017, 21:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8759
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Podrska Alky-ju sve dok se drzi kulturno i dostojanstveno ....znaci Rezonski. 8) :)

Moj drug i BRAT Schlager malcice karikira ali dobro. I igra na ISKUSTVO...... 8)

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2017, 21:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Alkibijad Dajguz V je napisao:
Znači nemaš nikakve kontra argumente da mi ponudiš, već klasični odgovor, idi lječi se, imaš li ti pametnije stvari u životi, itd.


Kakve kontra argumente? Gdje sam ja to tvrdio da ti nisi u pravu? Jedino za sta nemam sluha je cinizam i ponizavanje, a respekt ako hoces, prvo ga moras dati i zasluziti. Druze, ja ti vecinom imam preca posla nego se prepirati o tome ko u koju knjigu vjeruje, kojeg istoricara postuje a kojeg porice i proglasava lazovom. To je to sto ti i slicni s drugih strana radite, daleko ste vi od neke zelje za tim da vama neko otvori oci i da spoznate neku novu istinu.
I nemoj izvrtati nesto napisano prije koji dan, nisam napisao da se ides lijeciti, nego da to vec radis ovim ovdje.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2017, 06:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Pa ti kažeš da i "druga strana" može da mi da argumente , a ja čekam da mi Zmijuga, koji je započeo ovu priču o porjeklu bosanskim Muslimana, da neke argumente koji podupiru njegovu tvrdnju, valjda forum za to služi. Ja okačim knjigu Mehmedalije Mak Dizdara i knjigu katoličkih fratara, znači sve nesrpski izvori, da ne bude da kačim velikosrpsku propagandu.
I ja imam preča posla, ali volim istoriju i nova saznanja, tako da volim da čitam i raspravljam se na tu temu. Ti ako ne voliš ili imaš pametnije posla, radiš pametnija posla ili ideš na sport, automobilizam, mobilna telefonija.
Tebi možda sumanuti zvuči da neko proučava istoriju radi novih saznanja. Ja sam kao mladić vjerovao da su Srbi, Četnici i Partizani bili bezgrešni, ali sam onda uzeo čitati istoriju. Preporučio bi i tebi, ali pretpostavljam da imaš preča posla.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2017, 06:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Alkibijad Dajguz V je napisao:
Pa ti kažeš da i "druga strana" može da mi da argumente , a ja čekam da mi Zmijuga, koji je započeo ovu priču o porjeklu bosanskim Muslimana, da neke argumente koji podupiru njegovu tvrdnju, valjda forum za to služi. Ja okačim knjigu Mehmedalije Mak Dizdara i knjigu katoličkih fratara, znači sve nesrpski izvori, da ne bude da kačim velikosrpsku propagandu.
I ja imam preča posla, ali volim istoriju i nova saznanja, tako da volim da čitam i raspravljam se na tu temu. Ti ako ne voliš ili imaš pametnije posla, radiš pametnija posla ili ideš na sport, automobilizam, mobilna telefonija.
Tebi možda sumanuti zvuči da neko proučava istoriju radi novih saznanja. Ja sam kao mladić vjerovao da su Srbi, Četnici i Partizani bili bezgrešni, ali sam onda uzeo čitati istoriju. Preporučio bi i tebi, ali pretpostavljam da imaš preča posla.


Ovo nije pdf istorija.

Mene istorija zaista zanima i nije je sumanuto proucavati, ali sam poodavno presao taj level da nekom dokazujem nesto po forumima. Obicno uzmem knjigu pa procitam/preslusam i zaista mi bude drago ako saznam nesto novo.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155 ... 268  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs