banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 10:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 268  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Jan 2017, 15:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Maj 2011, 23:20
Postovi: 420
Mladic jeste izjavio to sto je izjavio, mozda se na to mislilo...

12. maj '92. skupstina RS.
"Prema tome mi ne možemo očistiti niti možemo imati rešeto da prosijemo samo da ostanu Srbi ili propadnu Srbi, a ostali da odu. Pa to je ... to neće ... ja ne znam kako će gospodin Krajišnik i gospodin Karadžić objasniti svijetu. To je, ljudi, genocid."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2017, 17:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Mladić je rekao ono što je Tuđman prešutio kad je stvarao tisućljetni san...rekao je ono što je Aliji u startu bilo jasno stvarajući svoju islamsku državu.Princip je na sve strane bio isti...oni koji budu lojalni novoj državi i koji se budu odazvali u njihove vojske mogu računati na zaštitu porodice i kapitala.Ostali su završili u radnim brigadama i za opstanak nisu imali šanse.Isto rešeto je na sve tri strane ,samo se srpsko naziva genocid.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 20:03 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
budala je napisao:
Mladic jeste izjavio to sto je izjavio, mozda se na to mislilo...

12. maj '92. skupstina RS.
"Prema tome mi ne možemo očistiti niti možemo imati rešeto da prosijemo samo da ostanu Srbi ili propadnu Srbi, a ostali da odu. Pa to je ... to neće ... ja ne znam kako će gospodin Krajišnik i gospodin Karadžić objasniti svijetu. To je, ljudi, genocid."

I opet u genocidnoj RS ima 15% muslimana dok su Srbi u Federaciji na nivou statističke greške. I Srbi genocidaši dozvole učešće muslimanima u vlasti u RS dok u Federaciji to nije slučaj sa Srbima.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 02:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Maj 2011, 23:20
Postovi: 420
_зока je napisao:
budala je napisao:
Mladic jeste izjavio to sto je izjavio, mozda se na to mislilo...

12. maj '92. skupstina RS.
"Prema tome mi ne možemo očistiti niti možemo imati rešeto da prosijemo samo da ostanu Srbi ili propadnu Srbi, a ostali da odu. Pa to je ... to neće ... ja ne znam kako će gospodin Krajišnik i gospodin Karadžić objasniti svijetu. To je, ljudi, genocid."

I opet u genocidnoj RS ima 15% muslimana dok su Srbi u Federaciji na nivou statističke greške. I Srbi genocidaši dozvole učešće muslimanima u vlasti u RS dok u Federaciji to nije slučaj sa Srbima.


Ja nikad u zivotu nisam napisao ili rekao da su Srbi genocidasi, a vala ni da je RS genocidna, to meni ne mozes imputirati.

Sto se tice postotaka Srba u Federaciji i Bosnjaka u RS-u, tu imam svoje vidjenje koje je dobrano potkrijepljeno cinjenicama, a ti se mozes sloziti ili ne.
Srbi su '92 odustali od "federacije" stvarajuci RS, sto se potvrdilo i '96 god. kad je blizu 100 hiljada Srba napustilo dijelove Sarajeva, tj. nije se zeljelo zivjeti u "muslimanskom" Sarajevu nakon reintegracije.
Oni Srbi koji su ostali u Sarajevu u ratu i nakon su proglasavani "alijinim" itd.
Jedan od strateskih ciljeva koje je RS zadala je razdvajanje naroda, postoji jos citata poput ovog Mladica.
Na nedavnom obiljezavanju 20 godina od egzodusa Srba iz Sarajeva, evo samo nekih citata...
"Odluka o odlasku Srba iz Sarajeva nakon potpisivanja Dejtonskog sporazuma bila je odraz vjere u Republiku Srpsku"
"Najmanje što se moglo"
"Srbi su odlaskom iz Sarajeva pokazali zelju za Republikom Srpskom"
"U Sarajevu nisu ostali Srbi" aludirajuci na one sto su ostali.
Predsjednik RS-a daje izjave da je Sarajevo inostranstvo, znaci da taj nacin razmisljanja jos traje.
Mislim i logicno je, ako se ogromna vecina srpskog naroda odlucila za pravljenje RS, onda je logicno da ce zeljeti tu i zivjeti, a ne ostati na "drugoj strani", zar ne??

Dok ja iskreno ne pamtim slicne izjave sa "ove" strane, evo volio bih ako imas da mi pokazes.
Ja kako znam Bosnjaci nikad nisu odustali od tog dijela BiH, niti davali slicne izjave.
Ja se tako isto ne sjecam da su Bosnjaci koji su ostali tu nazivani "Karadzicevim", jesu pojedinci nazivani poput Zigica itd, ali generalno za ostale Bosnjake se to nije govorilo. Kao ni izjave da u RS-u danas ne zive Bosnjaci... aludirajuci na tih 15%.
Zastava BiH sa natpisom Banjaluka se moze vidjeti na utakmicama, sto opet nesto govori.
Mogu Bosnjaci zvati Republiku Srpsku ovako ili onako, ali to ih ne navodi da odustanu od tog dijela zemlje.

Bosnjacima se ne dozvoljava da svoj jezik zovu kako zele, pa se opet vise vracaju. (meni zaista neshvatljiva odluka vlasti RS)
U Banjaluci su bile srusene sve dzamije, pa su se Bosnjaci opet vise vracali.
Da je bila obrnuta situacija u Sarajevu, ja sam 100% ubijedjen da bi ogromna vecina Bosnjaka ostala nakon reintegracije.
Znaci totalno je drugacija percepcija, a to je neodustajanje od pola drzave, tj. mjesta gdje su prije zivjeli.
Veliki broj Srba je dosao u Sarajevo samo da rasproda stanove i to je to, nisu se ni pokusali vratiti.

Ja bih volio da su Srbi kod reintegracije ostali u Sarajevu, ali nisu...
Sto opet ne govori da nije bilo Srba koji su protjerivani, ubijani i zlostavljani, nazalost.

To je sto se tice procenata povratka, jednostavno je do svijesti i politike Srba/Bosnjaka.
Ako ti mislis da je to zbog toga jer bosnjacima u RS-u tece med i mlijeko, ok... ali mislim da to bas i ne mozes dokazati, kao sto ne mogu ni ja da Srbima u Fed. tece med i mlijeko. Uostalom, u ovoj zemlji osim politicarima nikom ne tece med i mlijeko, bili vamo ili tamo, bili ovi ili oni.

Sto se tice tog ucesca u vlasti, volio bih da budes malo konkretniji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 03:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
to oko egzodusa iz sarajeva, je najbolja odluka, jer zamisli, da niko nije otisao, alijina propaganda bi to predstavila, kao suzivot je moguc, jos samo da to skontaju seljaci iz republike sumske, na podrucju federacije, prije rata je zivjelo 400000 srba, tada, zastrasivanje povratnika je bila uobicajena praksa,

danas imas multietnicki distrikt, a i on funkcionise, povuci potegni, ali smatram da se oko zajednickih problema mozemo i trebamo okupiti svi u bih, ali i regionalno, prije 20 godina sam vjerovao i podrzavao samoizolciju, ali to jednostavno nije prirodno

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 06:47 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Da li su,Srbi odustali od Mostara, Petrovca, Drvara, Sanskog Mosta, Glamoča, Grahova, Ključa, Srednje Bosne...i sami se iselili ili ih je neko otjerao pritom pobivši sve što je ostalo?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 07:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Muslimani nisu odustali od RS? Dosta njih što žive u RS priželjkuju da RS nestane i maštaju o vremenima kada će doći do ukudanja, i ne vide RS kao svoju državu.
Bošnjacima se dozvoljava da koriste bošnjački jezik, ma kakav on bio, to donekle i razumije, neće da priznaju da pričaju srpsho-hrvatski, pa moraju da izmišljaju svoj jezik kao i Milogorci. Bosanski jezik ne postoji, i ne vidim zašto se od strane Muslimana insistira na njemu, jedino ako Muslimani žele da svojataju cjelu Bosnu, unitarizacija , ovo-ono. Koliko bolestan trebaš biti, da svom djetetu ne daš da ide u školu jer neće da ti se prizna naziv jezika koji si smislio prije godinu dana, koji je ionako isti jezik koji bi inače djete učilo?

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 08:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Bosnjaci, ali i ovi samoprozvani gradjani mozda nisu odustali od nekih sela, ali su odustali od Jugoslavije i samim tim, srpskog naroda.

Tako da bio red da se te dvije grupacije prve trebaju reintegrisati sa zdravim razumom.

Btw. ja se ne odricem Mostara, ali ne odricem ni Novog Pazara, Kragujevca, Kosovske Mitrovice i Novog Sada.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 10:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Не бих се ни ја одрекао Мостара, имам земље доље, али '92. није било баш најпаметније остати. Нека родбина је остала, копали ровове и били привођени и премлаћивани кад се коме дигне курац. И сада неки причају о "добровољном" одласку Срба. Ма, јебите се.

О праву на језик и слично, на факултетима у БЛ се пријемни даје и латиницом, а ради могућности избора. Студенти могу писмене да пишу како хоће, биће им прегледани. Једног познаника, асистента, муслиманка је замолила да помјери испит због неког празника...

Да ли бих ја могао добити сличан третман у Сарајеву или Мостару? Устанем на почетку пријемног међу 150 људи и тражим ћирилични примјерак. Писмене радим на ћирилици? Тражим да се помјера колоквијум због Никољдана?

Бих, али у курцу.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 10:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Владимир je napisao:

Да ли бих ја могао добити сличан третман у Сарајеву или Мостару? Устанем на почетку пријемног међу 150 људи и тражим ћирилични примјерак. Писмене радим на ћирилици?

pitaj Zorena kakvo je on imao iskustvo sa ćirilicom u Sarajevu.
Generalno, by mošnje&kroasan logic, Srbi su svoje kuće ostavljali na običan poziv srpskih vlasti, a ne bi im dlaka sa glave falila da su ostali, a to pokazuju mnogi primjeri.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 11:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Budala nije Bosnjak, sto njemu pricate? On je gradjanin, doduse onaj samoprozvani :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 11:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
"Грађанско" мишљење ме и интересује. Забави, хоћу рећи.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 11:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
"Gradjansko" misljenje u ovakvim situacijama redovno odskakuce na neke druge teme za koje misli da ce mu vise goditi :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 13:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 23:49
Postovi: 647
Lokacija: BL
99% RS i 95% federacije zna ko je dodik
A koliko ih zna ko je predsjednik federacije?? (ja ne znam je li bosnjo ili hrvat)
To je kao sa crncima.Mi kazemo ma daj to je proslost,ali oni podsvjesno ma da treba nas ******* svaki dan ja mislim o tome nismo mi jednaki nemamo naciju pismo drzavu

_________________
Shoot first,ask question later


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 23:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Slika

:)
@budala, neki komentar na ovu kartu ?

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 23:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Samo je facinantniji ratni put krajiških brigada u 2SR, obišli su čitavu Jugu, jedino u Makedoniji nisu bili, valjda su se Bugari sami oslobodili.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2017, 07:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Ustanak u Zloveniji?

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2017, 19:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Citiraj:
Zastava BiH sa natpisom Banjaluka se moze vidjeti na utakmicama, sto opet nesto govori.


Говори да живе у Швецкој.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 19:29 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
Rocker je napisao:
Slika

:)
@budala, neki komentar na ovu kartu ?

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 23:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
jasno se uocavaju konture republike srpske te 1941 :badgrin:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 268  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs