banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 10:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Jul 2020, 22:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Apr 2020, 22:42
Postovi: 237
Neki su se vec i zalili,sto kafici rade a oni ne mogu ni 50-et ljudi primit.I kafici cesto rade poslje 23 sata i zatvorenim prostorima se skuplja narod.Neki su kazu,uzeli i kredite i zaduzili se i sad nemaju od cega da zive.Dali je u klubu moguce ispostovati distancu,inace u Federaciji su radili,navodno samo kod nas nerade.Kazu da ljudi iz RS-a idu u Federaciju u klubove.Nije licno da mi nesto toliko to fali,neki rade krisom ko Del Kapo i Agape,samo me zanimalo sta ce biti sa ovim sektorom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2020, 23:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja bih se preorjentisao u dnevni klub. :badgrin:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2020, 23:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Заборавиће људи плесат румбу, ало :lol:

Дистанцу није могуће држати, просто није, маске такође не бих гарантовао да ће носити маске (чуј нашминкала се млада, сат пред огледалом стајала и сад да то све покрије и размаже :D ), а да ће то ширити корону, хоће. Али ако се деси да сви који прођу кроз тај клуб ту ноћ буду здрави, онда нема ни преноса заразе. Мислим, јасно је што се тиче заразе, о том се не мора причати. А поготово што многи прођу кроз 2-3 клуба за једну ноћ, и ето додатног белаја.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 00:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Apr 2020, 22:42
Postovi: 237
Mozda da pustaju samo ljude koji imaju test na koronu negativan opet ni to nije 100% sigurno ili odabrane zvanice,privatna zabava itd.Zao mi je ljudi koji su tu ostali bez posla,al sta da se radi,mogu pokusati svi sa nekim basticama bilo gdje sto rece Filozof sa Vrbasa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 00:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Sta,da platim 200 km da bih otisao u neki od bl podruma ?
Istina je bolna, jebga.. zao mi je ljudi koji rade i zive od toga ( i to mislim na konobare iskljucivo,za gazde ne brinem bas toliko ), ali klubovi jednostavno ne mogu i ne smiju da rade. Cist primjer je Srbija, u kojoj su klubovi bili prepuni prvi vikend nakon dozvole. I ovdje kod nas, jesu li pustili kafice da rade, to su pocele svirke i zurke do 23 ( negdje i duze ) gdje je covjek na covjeku bio. Na to sve kad dodas i da su pojedini gastarbajteri dosli ovamo, dobijes oovo sto se desava i kod nas a i u Srbiji.
Jebem ga ja,pa ljeto je.. vanjska varijanta, rostilj,piva.. zar pojedini ne mogu zamisliti svoj zivot bez podruma i guranja sa sto ljudi svaki minut ?

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 08:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Нажалост, има их који такав живот воле... :roll:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 18:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Mislim da bi se trebao iznaći način da i ovaj dio ugostiteljstva može da počne sa radom.Recimo najpogođenije zemlje virusom su već otvorili noćne klubove,suludo je čekati vakcinu ili da virus u potpunosti nestane.Ograničiti broj ljudi kao i na otvorenom,mada kod nas i jeste problem kod klubova upravo to-izađe se prvo na neko "laganije" mjesto,pa onda nakon ponoći podrazumijeva se otići u klub na veliki broj ljudi.
Uglavnom,mora se znati da na takvu vrstu izlazaka kakvi su bili prije pandemije mora zaboraviti na neko vrijeme,ali da postoji način da klubovi rade kao i svi ostali pod određenim mjerama-da.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 18:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Jesi li zaboravio slučaj iz Srbije na početku pandemije, gdje je koronašica pronjela virus kroz xyz klubova i bila u kontaktu sa xyz ljudi.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 18:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
filozof sa vrbasa je napisao:
Jesi li zaboravio slučaj iz Srbije na početku pandemije, gdje je koronašica pronjela virus kroz xyz klubova i bila u kontaktu sa xyz ljudi.


Da,a tek JovaBar pa ona zabava u Federaciji...sve je to prošlost,moramo se okrenuti sadašnjosti i budućnosti.Nisam ljubitelj noćnih klubova,ali ako već postoji neki način da mogu raditi i ako je njihov rad u nekim država u okruženju pa i u svijetu dozvoljen,ne vidim razlog zašto da budu zatvoreni,pa globalna je pandemija nije lokalna.Pošto je politika svugdje umješana,pa i ovde onda je sve jasno.

A taj prenos virusa je moguć i prije 23h,pogotovo vikendom jer su svi ti ljudi koji izlaze na takva mjesta sada po ostalim kafićima bez distance,maske i ostalog.Po meni su ovde na gubitku samo vlasnici ovih objekata a gosti kao gosti,nađe se način.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2020, 21:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Па добро, живот се скоро вратио у нормалу, има безброј мјеста и начина за пренијети вирус, са тим се слажем...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 02:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Apr 2020, 22:42
Postovi: 237
supersonic je napisao:
Sta,da platim 200 km da bih otisao u neki od bl podruma ?
Istina je bolna, jebga.. zao mi je ljudi koji rade i zive od toga ( i to mislim na konobare iskljucivo,za gazde ne brinem bas toliko ), ali klubovi jednostavno ne mogu i ne smiju da rade. Cist primjer je Srbija, u kojoj su klubovi bili prepuni prvi vikend nakon dozvole. I ovdje kod nas, jesu li pustili kafice da rade, to su pocele svirke i zurke do 23 ( negdje i duze ) gdje je covjek na covjeku bio. Na to sve kad dodas i da su pojedini gastarbajteri dosli ovamo, dobijes oovo sto se desava i kod nas a i u Srbiji.
Jebem ga ja,pa ljeto je.. vanjska varijanta, rostilj,piva.. zar pojedini ne mogu zamisliti svoj zivot bez podruma i guranja sa sto ljudi svaki minut ?

Zar nije lakse zensku safatat u klubu? :lol: :D Da se malo i nasalimo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 02:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Apr 2020, 22:42
Postovi: 237
markopd je napisao:
Mislim da bi se trebao iznaći način da i ovaj dio ugostiteljstva može da počne sa radom.Recimo najpogođenije zemlje virusom su već otvorili noćne klubove,suludo je čekati vakcinu ili da virus u potpunosti nestane.Ograničiti broj ljudi kao i na otvorenom,mada kod nas i jeste problem kod klubova upravo to-izađe se prvo na neko "laganije" mjesto,pa onda nakon ponoći podrazumijeva se otići u klub na veliki broj ljudi.
Uglavnom,mora se znati da na takvu vrstu izlazaka kakvi su bili prije pandemije mora zaboraviti na neko vrijeme,ali da postoji način da klubovi rade kao i svi ostali pod određenim mjerama-da.

Mozda AL kad bi se bar drzali rastojanja Svi samo djuskanje i pice i da cuvari paze manji broj ko hoce bliski kontakt neka ide sa tom osobom vani i uz jaku ventilaciju.Manji broj ljudi i maske sa cepovima da se moze pit na slamku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 02:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Apr 2020, 22:42
Postovi: 237
Samo je pitanje vremena kad ce neko skroz iselit klub pa ce postat magacin ili podrum.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 07:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
markopd je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
Jesi li zaboravio slučaj iz Srbije na početku pandemije, gdje je koronašica pronjela virus kroz xyz klubova i bila u kontaktu sa xyz ljudi.


Da,a tek JovaBar pa ona zabava u Federaciji...sve je to prošlost,moramo se okrenuti sadašnjosti i budućnosti.Nisam ljubitelj noćnih klubova,ali ako već postoji neki način da mogu raditi i ako je njihov rad u nekim država u okruženju pa i u svijetu dozvoljen,ne vidim razlog zašto da budu zatvoreni,pa globalna je pandemija nije lokalna.Pošto je politika svugdje umješana,pa i ovde onda je sve jasno.

A taj prenos virusa je moguć i prije 23h,pogotovo vikendom jer su svi ti ljudi koji izlaze na takva mjesta sada po ostalim kafićima bez distance,maske i ostalog.Po meni su ovde na gubitku samo vlasnici ovih objekata a gosti kao gosti,nađe se način.
To bi moglo proći da im se da, pa da rade, kad bi mi bili ljudi, a ne stoka. Pa ne možeš uhavizat da ne parkiraju na invalidska mjesta, a da ih uhavizaš za razmak međusobno i maske? Vlasnike boli vršnjak, njima je do profita samo, pa bi pustili to bez kontrole kao i u gornjem primjeru sa parkingom....
A kad pukne klaster i epidemija se zahukta, onda bi bilo "država nešto d'uradi..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 12:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Konobari su sigurno do sada pronašli druge angažmane, a gazdama bi mogli klaberi uplaćivati mjesečno 5-10 marki i time pokazati koliko se voli klub.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 14:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
"Помогни свом омиљатом клубу да засија старим сјајем (срањем) када прође пошаст курона и поново постане главно окупљалиште полусвијета и највећа мека шљама." :dmage:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2020, 19:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Neka Bizarre i Agape rade kao da i nema ogranicenja, a ne daju ostalima da rade. Strucnjaci


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2020, 01:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Racije i hapšenja u kafićima “988” i ” La strada”
https://blmojgrad.com/racije-hapsenja-u ... hEaSD-ZSi0
Citiraj:
Prilikom kontrole jednog ugostiteljskog objekta, zatečeno je oko 500(...)

500 људи? Како?

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2020, 07:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Lako. Generalno, bilo gdje u starom zanatskom moze stati toliko. Samo ja mislim da je tih 500 sve ukupno u starom zanatskom sto su pohvatali po lokalima, posto je tuda racija i bila.
I eto ti price o klubovima, koji qrcevi klubovi, kakva smo mi stoka, trajace ovo jos dugo sve. Zamisli da podrume otvore, pa to bi haos nastao.

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2020, 10:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Ето, клубови изгледа већ раде на овакав начин, тј. људи имају очито гдје изаћи...
Али 500 људи, као да се 998 проширио од хаустора ка Господској до Видовић тржног центра...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs