banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Dec 2010, 22:08 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Okt 2010, 19:36
Postovi: 38
Lokacija: Banja Luka
Nekada sam visio u Knezu, gdje je bila dobra R'n'R muzika, klošarska raja, i svi smo bili u istom fazonu. Imali danas takvo mjesto u ovom gradu, da ga još nisu upropastili kojekakvi džiberi ???
P.S. Ne mislim na narkomaniju !!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2010, 22:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Sta je s Molosom, bio sam u zadnje vrijeme par puta po danu samo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2010, 09:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
ironmaiden je napisao:
Nekada sam visio u Knezu, gdje je bila dobra R'n'R muzika, klošarska raja, i svi smo bili u istom fazonu. Imali danas takvo mjesto u ovom gradu, da ga još nisu upropastili kojekakvi džiberi ???
P.S. Ne mislim na narkomaniju !!!!


Nema. Knezara je neponovljiva, jedna & jedina :laughing2:

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2010, 15:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
A Adria???

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2010, 16:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
Ko zna,mozda bi i dan danas radio da nije bilo toliko racija 8)

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2010, 16:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
DELLBOY je napisao:
A Adria???



Nije valjala Adrija ništa, Adrija je imala stepenice :lol: . Ma Knez je neuporediv. Adrija je bila premala, premračna, u to vrijeme od mene su bili svi stariji (ovi koji su izlazili u Adriju), tako da ne...
A Knez... Pa naručiš čaj, prospeš i sipaš rakiju u šolju... mmmmmm :lol: A konobar Dado se nacuga s nama :lol: Ma nema Kneza nikad više nigdje... Onaj gazda bradica nas je tolerisaoooo maksimalno... :lol:

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2010, 16:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Knez&Adria...Vijetnamke&Martinke...

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2010, 16:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
Bas bi volio sad da vidim sliku enterijera tadasnjeg Kneza ,ustvari ne samo njega nego i drugih starih kafica u okruzenju recimo i Siva Munja itd...ako neka naleti na netu na te raritete neka nakaci moze i eksterijer cisto da se podsjetimo

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2010, 16:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Ima negdje fb grupa "Stari, dobri Knez" ili tako nešto.. Mislim da tu ima slika...

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2010, 17:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
http://www.facebook.com/group.php?gid=46758020997

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2010, 17:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
Hvala!!

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2010, 17:57 
Eh, sta sam tamo piva kao klinjo popio... :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Dec 2010, 19:55 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Okt 2010, 19:36
Postovi: 38
Lokacija: Banja Luka
E, pa vidim da se na ovu temu javlja stara raja. Knez je bio jedan jedini. Kremenko fliper je bio pred ulazom, a u centru je bio bilijar, a sa svakim u kafani si mogao biti dobar.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2010, 20:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Kultno banjalučko mjesto, nedostaje i meni :(
Slika

Kako bi čovjek profitirao da otvori nešto tako nostalgično, nažalost izgleda da nam je potrebno još prčvarnica i second hand shopova...

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2010, 21:56 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Mar 2004, 19:58
Postovi: 1188
Lokacija: Tu odma iza ćoąka
meni nedostaje ovaj snjeg!!! je*em ti zimu bez snjega :(

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2010, 02:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
blaf77 je napisao:
Sta je s Molosom, bio sam u zadnje vrijeme par puta po danu samo.


Joj nikad nisam voljela Molos.. Mi smo sjedili zapravo preko puta istog :D Bila je jedna mala cvjećara-kiosk (možda Tamaris koji je sad preseljen na ulazu groblja) sa par "sjedećih mjesta" (to su zapravo bile neke kao police od dasaka koje su služile da na njima bude cvijeće :lol: kakvo objašnjenje). U istoj ulici niže, u podrumu je čika prodavao vino za 7 dinara/l, i to smo tako pili na toj cvjećari, prethodno skuckavajući i žicajući unaokolo.. U Molos bi zavirili kada bi bila neka svirka, tu je bila još starija raja nego u Ariji, i prosto nama divljacima tu i nije bilo mjesto.
Zato i kažem, neeeema ništa slično Knezu...
Spoiler:
Slikapreuzeto sa fb grupe
-

ironmaiden je napisao:
sa svakim u kafani si mogao biti dobar

I bili smo, bez ikakvih podjela! Djelili smo i cigare i pivo i novac, i priču, i sve... bio ti u mom društvu ili ne, dovoljno je bilo što si iz "Kneza" da smo dobri.

Kako tema nosi naziv "stara dobra klošarija", moram napomenuti i još neka mjesta, ali koja nemaju apsolutno nikakve veze sa zatvorenim prostorima, ali zaslužuju da budu pomenuta, ko zna o čemu pričam, znaće sve ( :wink: ). To su (bez jasnog reda i poretka, nabacano): vrtić "Plavi Čuperak", OŠ "Branko Ćopić", stepenice iza Elektro-škole, stepenica oko zgrade Gimnazije, vrtić na Mejdanu uz OŠ "P.P.Njegoš", Baterflaj, i odmah "Građevina" iza bijelih zgrada na Flaju, tribine na studenstskom, oba krova studenjaka, naročito drugi lol, parkić na Bulevaru, stepenice iza Banjalučke banke (tu je u blizini bio dragstor), Medicinska elektronika (iza) sa dva okrugla prozora bez stakla (sklonište u slučaju kiše i dobra cigla za šaranje), krovovi zgrada u Dragiše Vasića i Ravnogorskoj (Nova Varoš), stepenice ispod Venecija mosta - one kod K4, malo ispod, kod izvora, "Ćošak" u Parkiću, "Zenit" (isto bila cvjećara sa tim daskama na jednom od ulaza, preko puta SDK, prema Filozofskom), groblje Sv. Pantlije, klupe na Paprikovcu na sredini stepenica, mali Čajevčev stadion (tribine), stepenice na ulazu kod zatvorenog "Sebastjana" koji je zatvoren prije nego sam iole odrasla, tako da nikad nisam bila u čuvenoj rokerskoj diskoteci, stepenice iza dvorane Borik, zidić na Kastelu (ulaz od tržnice), betonski plato kraj zadnjeg ulaza u Narodno pozorište (ulaz za tehničku podršku)...

Daaakle, klošarija niiiiije visila po kafićima.... Ali smo propratili vjerovatno sve bitnije svirke i koncerte u KSET-u, Indexu, Roku, Molosu, Onazisu, Unu, i stadionske verzije na "Malom čajevčevom" te u dvorani Borik.......... ..... .
.....i imali smo naš Knez............., te milijarde banjalučkih stepenica i destine krovova :love7:

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2010, 04:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
<3

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2010, 12:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
@osamstotinazena
samo bih dodao jos studenac i "iza biroa" i mislim da je to kompletna lista :)

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2010, 20:12 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Okt 2010, 19:36
Postovi: 38
Lokacija: Banja Luka
osamstotinazena je napisao:
blaf77 je napisao:
Sta je s Molosom, bio sam u zadnje vrijeme par puta po danu samo.


Joj nikad nisam voljela Molos.. Mi smo sjedili zapravo preko puta istog :D Bila je jedna mala cvjećara-kiosk (možda Tamaris koji je sad preseljen na ulazu groblja) sa par "sjedećih mjesta" (to su zapravo bile neke kao police od dasaka koje su služile da na njima bude cvijeće :lol: kakvo objašnjenje). U istoj ulici niže, u podrumu je čika prodavao vino za 7 dinara/l, i to smo tako pili na toj cvjećari, prethodno skuckavajući i žicajući unaokolo.. U Molos bi zavirili kada bi bila neka svirka, tu je bila još starija raja nego u Ariji, i prosto nama divljacima tu i nije bilo mjesto.
Zato i kažem, neeeema ništa slično Knezu...
Spoiler:
Slikapreuzeto sa fb grupe
-

ironmaiden je napisao:
sa svakim u kafani si mogao biti dobar

I bili smo, bez ikakvih podjela! Djelili smo i cigare i pivo i novac, i priču, i sve... bio ti u mom društvu ili ne, dovoljno je bilo što si iz "Kneza" da smo dobri.

Kako tema nosi naziv "stara dobra klošarija", moram napomenuti i još neka mjesta, ali koja nemaju apsolutno nikakve veze sa zatvorenim prostorima, ali zaslužuju da budu pomenuta, ko zna o čemu pričam, znaće sve ( :wink: ). To su (bez jasnog reda i poretka, nabacano): vrtić "Plavi Čuperak", OŠ "Branko Ćopić", stepenice iza Elektro-škole, stepenica oko zgrade Gimnazije, vrtić na Mejdanu uz OŠ "P.P.Njegoš", Baterflaj, i odmah "Građevina" iza bijelih zgrada na Flaju, tribine na studenstskom, oba krova studenjaka, naročito drugi lol, parkić na Bulevaru, stepenice iza Banjalučke banke (tu je u blizini bio dragstor), Medicinska elektronika (iza) sa dva okrugla prozora bez stakla (sklonište u slučaju kiše i dobra cigla za šaranje), krovovi zgrada u Dragiše Vasića i Ravnogorskoj (Nova Varoš), stepenice ispod Venecija mosta - one kod K4, malo ispod, kod izvora, "Ćošak" u Parkiću, "Zenit" (isto bila cvjećara sa tim daskama na jednom od ulaza, preko puta SDK, prema Filozofskom), groblje Sv. Pantlije, klupe na Paprikovcu na sredini stepenica, mali Čajevčev stadion (tribine), stepenice na ulazu kod zatvorenog "Sebastjana" koji je zatvoren prije nego sam iole odrasla, tako da nikad nisam bila u čuvenoj rokerskoj diskoteci, stepenice iza dvorane Borik, zidić na Kastelu (ulaz od tržnice), betonski plato kraj zadnjeg ulaza u Narodno pozorište (ulaz za tehničku podršku)...

Daaakle, klošarija niiiiije visila po kafićima.... Ali smo propratili vjerovatno sve bitnije svirke i koncerte u KSET-u, Indexu, Roku, Molosu, Onazisu, Unu, i stadionske verzije na "Malom čajevčevom" te u dvorani Borik.......... ..... .
.....i imali smo naš Knez............., te milijarde banjalučkih stepenica i destine krovova :love7:

A sve je nekako počelo od spomenika, onog što je sada ispred hotela Bosne, a na njegovom mjestu je sad tu crkva. U pravu si kada kažeš da klošarija nije visila po kafanama, ali nekako u doba Kneza svi putevi su vodili u Knez


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2010, 08:49 
A kak'i vam je burbon, ja juce uletio na brzaka i izasao...


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs