banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Maj 2015, 09:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Mar 2005, 14:34
Postovi: 102
Lokacija: u svjetlosti ulicne svjetiljke
mirdza je napisao:
Koliko dugo crtaš i da li si samouk?



Od svoje druge godine. Kad sam prvi put shvatio da se zid moze koristiti i u druge svrhe a ne samo za udaranje glavom..

_________________
www.kodarstudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2015, 11:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Ја не бих о техници, јер сам не знам ни машице нацртати, већ о мотивима.

Мотиви које сликаш су нека општа мјеста БЛ. Ја бих радије видио нешто неочекивано - рецимо да ови мотиви које сликаш буду у другом плану, а нешто неочекивано у првом. Нпр. - радиш детаљ са фасаде градске управе, али да у првом плану буде онај знак о радном времену административне службе или да се СДК види у позадини а у првом плану они туристички путокази на углу испред или у првом плану бицикли везани у парку Петар иза којих се назире споменик или петрићевачки самостан који се види иза кружног и фонтане... тако нешто. :)

А може се за мотиве узети и нешто сасвим непознато - биртије, пијаца, фасаде у Борику, канализациони испусти на Врбасу... све што разбија пасторалност слике.
Али, добро, то сам ја и моја естетика ружног. :lol:

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2015, 11:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Meni se svidja. Lijepe stvari lijepo naslikane nikad ne mogu biti istrosena tema.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2015, 11:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
I meni se sviđaju slike. A također i Evilova ideja. :thumbright:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2015, 12:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Mar 2005, 14:34
Postovi: 102
Lokacija: u svjetlosti ulicne svjetiljke
Crtezi su radjeni za jedan projekat koji je propao kao i vecina drugih na Balkanu. Prvih pet crteza su nacrtani velicine kutije sibica i trebali su biti na sibicama davne 93 godine. Napravljeni su negdje u rovu, na ratistu, u pauzama granatiranja :))) Ovdje su dooosta uvecane. Zato je trazeno da se rade elementi koji predstavljaju znamenitosti grada. Neki neeksponirani dijelovi grada bi znacili mozda banjalucanima ali ne bi bili reprezentativni za promociju Banjaluke.. ;)

_________________
www.kodarstudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2015, 12:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Мислим, ок кад је у склопу неког пројекта и слично. Мислио сам више на самостални умјетнички рад. Онај који поред техничког и умјетничког има и критички дио, који не представља БЛ само као скуп лијепо насликаних знаменитости, већ покушава да да мјеста животу, оном органском, понекад и ружном, да се пробије међу пасторалне приказе. Да их мало наруши, да заузме став.

Саме генеричке приказе знаменитости свог града ради мање-више свако ко покушава сликати, али ствар је у томе да се мало продрма увријежени начин, да из слике врисне сам умјетник, сам град... (почињем филозофирати! :lol: )

Сјајне апстракције на сајту. Ме густа! :)

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2015, 12:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Mar 2005, 14:34
Postovi: 102
Lokacija: u svjetlosti ulicne svjetiljke
Evil_Dead je napisao:
Мислим, ок кад је у склопу неког пројекта и слично. Мислио сам више на самостални умјетнички рад. Онај који поред техничког и умјетничког има и критички дио, који не представља БЛ само као скуп лијепо насликаних знаменитости, већ покушава да да мјеста животу, оном органском, понекад и ружном, да се пробије међу пасторалне приказе. Да их мало наруши, да заузме став.

Саме генеричке приказе знаменитости свог града ради мање-више свако ко покушава сликати, али ствар је у томе да се мало продрма увријежени начин, да из слике врисне сам умјетник, сам град... (почињем филозофирати! :lol: )

Сјајне апстракције на сајту. Ме густа! :)
Merci :)


Ne, u svakom slucaju se slazem sa tobom. U pravu si u svemu. Jednostavno me je zivot gurnuo u drugu stranu.. Iako sam mislio bas to uraditi u akvarelu.. Trenutak zivota je najljepse opisati u akvarel ekspresiji jer se i sam akvarel radi u dahu..

_________________
www.kodarstudio.com


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs