banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Jul 2012, 18:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Pogledah sinoc dokumentarac o Marini na Kratkofilu.

Iskopah temu jer moram izbaciti bijes zbog onoga sto sam vidio sinoc.

Sranje, sranje, sranje! Ne sjecam se kada sam popizdio toliko gledajuci neki film ili uopste kada sam toliko popizdio zbog neke "umjetnosti".
Ono nije umjetnost. To kao prvo. Marina je dokaz koliko je umjetnost otisla u kurac i najbolje opisuje termin "moderna umjetnost".

Neko je pomenuo iskrenost u performansu Artist is present. Kakve tu iskrenosti ima? Iskrenost se vidjela samo onda kada je preko puta nje sjeo onaj hajvan sa kojim je bila u proslosti dugo. Tada je i zaplakala i sta sve ne. A kao prodaje se prica da ona dozivljava direktan kontakt sa osobom preko puta i da svima pruza istu kolicinu paznje i iskrenosti. Kurac! Sjedi tamo samo da bi dokazala nesto (sebi ili drugima, nije ni bitno) i da bi ostvarila neki svoj licni cilj. Kada je preko puta nje dosla cura koja se htjela skinuti gola i sjesti obezbjedjenje ju je otjeralo. Mislim koji kurac, furas kao neku iskrenost, kontakt, a ne dopustas to isto publici koja je tu i zbog koje si ti tu? Drug mi rece da su to mozda pravila muzeja. Prvo, u isto to vrijeme je njena izlozba gdje ljudi sjede goli po muzeju. A drugo, ako je vec problem sa pravilima, sto nije sve ovo odradila na nekoj livadi ili u sumi pa da tamo vidimo tu iskrenost.
Kurac! Tada ne bi doslo ni 5 ljudi, ali ovako, samo zato sto je u pitanju jebeni muzej u jebenom Njujorku dodje 750.000 ljudi!!!
Jos oni trce, oni kampuju pred muzejom da bi vidjeli ono sranje. Dodju tamo i placu! Doci ce tamo i sjesti preko puta stranca i izrazice emocije a najvjerovatnije u svom privatnom zivotu ne mogu uraditi to isto.

Pretencizno sranje! Umjesto definicije za ovaj termin treba staviti opis ovog performansa i Marininu sliku. Fuj!

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2012, 17:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Jesi oštar, mojne tako, lejdi gaga poštuje njenu umjetnost. :D :lol:

Žao mi je što nisam pogledala film, moraću ga skinuti poslije. Njen rad baš nešto i ne dopire do mene, u momentima je neka pojedinost zanimljiva, i to je to, otpirlike. Koliko vidim, ovi artsy fartsy pozeri je voršipuju, pa je to već samo po sebi dovoljan razlog za malo pljuc-pljuca. :) Nemam pojma... Voljela bih čuti malo više stručne kritike.

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2012, 18:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Sta ce ti strucna kritika, ne treba biti nacitan da bi prepoznao smece kad ga vidis.

To je kao kada bi trazila strucnu kritiku za ovako nesto:
Slika

Znas odmah da je sranje, ne treba ti neko da ti to kaze.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2012, 18:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Ne tražim ni potvrdu ni osporavanje svog mišljenja (koje je ionako klimavo, jer, kao što sam već napisala, rad M.A. ne ostavlja neki utisak kod mene), samo me zanima više. ;)

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2012, 18:45 
Elvis Presley je napisao:
Pogledah sinoc dokumentarac o Marini na Kratkofilu.

Iskopah temu jer moram izbaciti bijes zbog onoga sto sam vidio sinoc.

Sranje, sranje, sranje! Ne sjecam se kada sam popizdio toliko gledajuci neki film ili uopste kada sam toliko popizdio zbog neke "umjetnosti".
Ono nije umjetnost. To kao prvo. Marina je dokaz koliko je umjetnost otisla u kurac i najbolje opisuje termin "moderna umjetnost".

Neko je pomenuo iskrenost u performansu Artist is present. Kakve tu iskrenosti ima? Iskrenost se vidjela samo onda kada je preko puta nje sjeo onaj hajvan sa kojim je bila u proslosti dugo. Tada je i zaplakala i sta sve ne. A kao prodaje se prica da ona dozivljava direktan kontakt sa osobom preko puta i da svima pruza istu kolicinu paznje i iskrenosti. Kurac! Sjedi tamo samo da bi dokazala nesto (sebi ili drugima, nije ni bitno) i da bi ostvarila neki svoj licni cilj. Kada je preko puta nje dosla cura koja se htjela skinuti gola i sjesti obezbjedjenje ju je otjeralo. Mislim koji kurac, furas kao neku iskrenost, kontakt, a ne dopustas to isto publici koja je tu i zbog koje si ti tu? Drug mi rece da su to mozda pravila muzeja. Prvo, u isto to vrijeme je njena izlozba gdje ljudi sjede goli po muzeju. A drugo, ako je vec problem sa pravilima, sto nije sve ovo odradila na nekoj livadi ili u sumi pa da tamo vidimo tu iskrenost.
Kurac! Tada ne bi doslo ni 5 ljudi, ali ovako, samo zato sto je u pitanju jebeni muzej u jebenom Njujorku dodje 750.000 ljudi!!!
Jos oni trce, oni kampuju pred muzejom da bi vidjeli ono sranje. Dodju tamo i placu! Doci ce tamo i sjesti preko puta stranca i izrazice emocije a najvjerovatnije u svom privatnom zivotu ne mogu uraditi to isto.

Pretencizno sranje! Umjesto definicije za ovaj termin treba staviti opis ovog performansa i Marininu sliku. Fuj!

Isto misljenje imam o radu doticne "umjetnice", ono je golo govno, a ne umjetnost...


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Avg 2013, 00:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2013, 00:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
O čemu se uopšte ovdje radi? Negdje sam naletio na ovo.. što više gledam, to više ne shvatam.

Ko njoj plaća za ove stvari, koja je poenta, bar malo nam približite?

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2013, 02:02 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Daniel. je napisao:
O čemu se uopšte ovdje radi? Negdje sam naletio na ovo.. što više gledam, to više ne shvatam.

Ko njoj plaća za ove stvari, koja je poenta, bar malo nam približite?


http://www.theatlantic.com/entertainmen ... rs/259069/

Nego, nevezano za Artista, meni je super ideja iz Rhythm-a:
http://www.moma.org/explore/multimedia/audios/190/1972

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2013, 02:26 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
(Kako ne mogu editovati prosli post...)

Citiraj:
[–]montanachill 16 points 27 days ago

Hi Marina, First I just wanted to say how impressive I think your work is. I had been walking through MOMA with my dad when I saw you sitting in front of a young woman and was mesmerized by your control and sense of calm. I remember hearing about a performance you did in which you sat in front of a large table filled with various items, including a loaded handgun, which anybody could use. One person actually ended up pointing the gun at you, yet you sat still.
All of your pieces seem to be equally physically/emotionally exhausting. My question to you is how do you retain such control and calm under such duress?


[–]abramovicinstituteMarina Abramovic[S] 29 points 27 days ago
I train all my life to do that. The most important is to in life create the very strong discipline and whatever you decide to do, never give up. That makes me focus. And also, it is very important in your life to sense a purpose. Once you find a sense of purpose, you can do anything.


Ima super AMA (I am a... Ask me anything) na Redditu sa njom od prije 3-4 sedmice, gdje ona odgovara na brojna pitanja publike, pa ako vas zanima, listajte komentare:
http://www.reddit.com/r/IAmA/comments/1 ... /?sort=new

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2013, 09:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2013, 01:36 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=natT4xHY39k[/youtube]

Nadam se da će da je opet radi i da ću je uhvatiti negdje.
Čak joj je muziku radio Antony Hegarty (iz Antony and the Johnsons :) ).

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2015, 00:17 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Performance Artist Marina Abramovic on Her Belgrade Youth

http://www.wsj.com/articles/performance-artist-marina-abramovic-on-her-belgrade-youth-1439305281?mod=e2fb

Citiraj:
Looking back, that painting lesson was so important. I realized that process means more than the result and that art can be temporary.

A few years later, I was painting clouds when I saw 12 military planes fly across the blue sky, leaving trails behind them. I went to the military headquarters nearby and asked if they could have 12 planes create similar lines in the sky so I could add them to my painting. They called my father and told him I was insane.


:lol:

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2015, 07:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
frisky, daj govno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2015, 21:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2011, 19:57
Postovi: 258
Zapitah se, da li gledanjem u oči nekog sa kim si BIO blizak prijateljski, romantično ili na neki treći način može vratiti neki dio povezanosti..

_________________
But when kids start screaming like are they playing? Are they being murdered??? Who knows!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2015, 22:15 
Zaboga, ne...


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Sep 2015, 23:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
E moj tenssa, nisu svi kao ti kada se napiju, vidis da ima i ovih emotivaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs