banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 59 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Maj 2009, 17:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Zoka je napisao:
@EiLeen
65X65 53€ je mašala para za toliku sliku. Jeste stvar ukusa na čemu ćeš štampati, kako ćeš štampati, hoćeš li okvir, forex ili plexiglass…

Kod nas baš i nemaš puno izbora što se tiče takvih stvari, osim ako to ne radiš sam. Ova usluga je kompletna i dobiješ kompletan proizvod, a ne ganjaš u kojoj štampariji imaš plexiglass ili forex pa da ti nalijepe, većina ljudi nema predstavu gdje da nađe motiv koji želi da odštampa, nemaju pojma kako šta da urade dok na kraju ne dobiju sliku.

Nemoj shvatati bukvalno ta 3 dana, molim te :) Još me drže posljedice Đurđevdana, nemoj da se objašnjavam, ne da mi se.

Eh da ti odgovorim... Ja za konkurse moram predati najkvalitetniju štampu (znači plotter mora da jede malu djecu), a moram da fotografiju pričvrstim na nešto, odnosno da je ona spremna za okačit se na zid kad je dostavim. Najjednostavniji materijal je forex - lagan je za nositi, jeftin, ali nije trajan jer se vremenom savija. Zato sam predložila plexiglass. To je najbolji materijal, samo što se meni to ne isplati jer ne pobijedim svaki put... :lol:
Ja znam da kod nas, tj. u Bl nema puno izbora, a ja naravno tražim savršenstvo i to sve želim da dobijem na jednom mjestu. Dakle, ako vi mušteriji možete da ponudite sve što ona traži, ta će ista kod vas za vijek vijekova štampati :D Ja imam svoju štampariju gdje kad pogriješe, preštampavanje dobijem džabe i u većem formatu itd. Dakle, platno trebate imati u ponudi, ali uvedite i druge materijale. Nemojte da vam to bude samo za kuću. Imajte obzira i prema nama studentima koji stalno štampamo i imamo i druge zahtjeve osim pogledat sajt i uperit prstom koju ćemo :iconbiggrin:

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2009, 18:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 29
Lokacija: Banja Luka
Leona je napisao:
Sad su u trendu tetovaze za zid. Mislim da bi vam i to pasalo u koncept. :)
Ovo nije nadudzba, ponavljam, ovo nije narudzba. :D

Naravno da se nećemo zadržati samo na slikama, valja granat' pos'o.

Talija je napisao:
Ke ke ke, ja uradim sama grafiku i stavim je na zid (uramljenu).
Em je autentična, em je po mom ukusu.

Pa tako smo i mi počeli ovaj projekat. Vidjeli prijatelji i poznanici, pitali možemo li i njima odraditi i jedna stvar je vodila drugoj... :)

EiLeen je napisao:
Zoka je napisao:
@EiLeen
65X65 53€ je mašala para za toliku sliku. Jeste stvar ukusa na čemu ćeš štampati, kako ćeš štampati, hoćeš li okvir, forex ili plexiglass…
Kod nas baš i nemaš puno izbora što se tiče takvih stvari, osim ako to ne radiš sam. Ova usluga je kompletna i dobiješ kompletan proizvod, a ne ganjaš u kojoj štampariji imaš plexiglass ili forex pa da ti nalijepe, većina ljudi nema predstavu gdje da nađe motiv koji želi da odštampa, nemaju pojma kako šta da urade dok na kraju ne dobiju sliku.

Nemoj shvatati bukvalno ta 3 dana, molim te :) Još me drže posljedice Đurđevdana, nemoj da se objašnjavam, ne da mi se.

Eh da ti odgovorim... Ja za konkurse moram predati najkvalitetniju štampu (znači plotter mora da jede malu djecu), a moram da fotografiju pričvrstim na nešto, odnosno da je ona spremna za okačit se na zid kad je dostavim. Najjednostavniji materijal je forex - lagan je za nositi, jeftin, ali nije trajan jer se vremenom savija. Zato sam predložila plexiglass. To je najbolji materijal, samo što se meni to ne isplati jer ne pobijedim svaki put... :lol:
Ja znam da kod nas, tj. u Bl nema puno izbora, a ja naravno tražim savršenstvo i to sve želim da dobijem na jednom mjestu. Dakle, ako vi mušteriji možete da ponudite sve što ona traži, ta će ista kod vas za vijek vijekova štampati :D Ja imam svoju štampariju gdje kad pogriješe, preštampavanje dobijem džabe i u većem formatu itd. Dakle, platno trebate imati u ponudi, ali uvedite i druge materijale. Nemojte da vam to bude samo za kuću. Imajte obzira i prema nama studentima koji stalno štampamo i imamo i druge zahtjeve osim pogledat sajt i uperit prstom koju ćemo :iconbiggrin:

Evo upravo osam rekao da se nećemo zadržati samo na platnu i samo na slikama :)
Slažem se sa svime što si rekla i zahvaljujem se na svim idejama i prijedlozima. Stvar je ta da imamo toliko ideja i kontova, kad bi ih radili sve odjednom, ništa ne bi uradili kako treba :D Ovako idemo lagano, korak po korak, ubacujemo nove slike, nove formate, nove materijale, nove usluge, nove proizvode itd.
Naravno, otvoreni smo za bilo kakav vid saradnje tako da ako neko ima nekih ideja neka dođe na kafu da razgovaramo pa ko zna :)


--
Slike za zid, detalj koji vam nedostaje - http://www.slikezazid.com/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2009, 18:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Ljudi, mtel jos uvijek prodaje ISDN, i to prilicno skupo, pa nisam cuo nikakve proteste zbog toga. Dok je ovaca bice i sisanja, kao sto vec neko i ovde rece. Ljudi su poceli ovako, naravno da ce s vremenom prosiriti ponudu. Ovde na nekoj temi sam procitao da je neko citirao Lenny Kravitza - "umjetnost je od nicega napraviti nesto i to prodati" ili tako nekako. Svaka cast ljudima ako od ovoga mogu zaraditi, ja im skidam kapu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2009, 19:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Upravo tako. Najlakše je ne raditi ništa i pametovati.
Poštujem mlade ljude koji su inovativni i bar pokušavaju nešto.
Iz toga može samo da se izrodi nešto ozbiljnje i korisnije.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2009, 19:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Zašto ne bi zaradili?! Ideja je dobra, nešto novo nešto divlje :iconbiggrin:
Ja ću kad dođem u Be eL otići da vidim šta i kako rade... Baš me zanima...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2009, 19:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
Kada sam vidio ovaj naslo mislio sam da prodajete umjetnicke slike.
Mozda cak i da je internet prodaja ili aukcija.

Moj primjer:

skinuo fotografiju s neta.Bila u orginalnoj velicini,a fotograf je nudio za 0 KM

izradio u formatu A3,a mogao i u vecem = 1 KM

kupio okvir kod kineza od stakla bez drvenih ivica.Ne znam kako se zove taj okvir. = od 3KM pa vise

ponovio to isto nekoliko puta sa drugim fotografijama

Za onu pricu da takve traju tri dana prvi put cujem.Ove sto sam stampao nisu blijede a nemam Borceve reflektore u kuci pa velikog odsjaja nema.

Ovo sto vi reklamirate je jedan drugaciji nacin izrade,ali je po mom misljenju malo skup za nase uslove.
Ne zanm koliko kosta to isto vani,ali mislim da je za veliki broj nasih gradjana cijena velika.
Ali,ko voli neka izvoli!
Svaka roba nadje svog kupca.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2009, 21:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Btw, ne znam da li plaćate autorska prava, al ove na početku su malo ukradene....

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2009, 10:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 29
Lokacija: Banja Luka
Hvala BLAF77, hvala Talija :)

EiLeen je napisao:
Zašto ne bi zaradili?! Ideja je dobra, nešto novo nešto divlje :iconbiggrin:
Ja ću kad dođem u Be eL otići da vidim šta i kako rade... Baš me zanima... upovali slike jer to nije dobro za “bizmis”

Pa to je odprilike i cilj, da dođeš. A što se tiče autorskih prava, da svi imaju ovakve nadređene kao što su naši, parental advisory bi funkcionisao savršeno. Samo ne mogu da ti kažem odakle smo kupovali slike jer to nije dobro za "bizmis".

anoniman je napisao:
Kada sam vidio ovaj naslo mislio sam da prodajete umjetnicke slike.
Mozda cak i da je internet prodaja ili aukcija.

Moj primjer:

skinuo fotografiju s neta.Bila u orginalnoj velicini,a fotograf je nudio za 0 KM

izradio u formatu A3,a mogao i u vecem = 1 KM

kupio okvir kod kineza od stakla bez drvenih ivica.Ne znam kako se zove taj okvir. = od 3KM pa vise

ponovio to isto nekoliko puta sa drugim fotografijama

Za onu pricu da takve traju tri dana prvi put cujem.Ove sto sam stampao nisu blijede a nemam Borceve reflektore u kuci pa velikog odsjaja nema.

Ovo sto vi reklamirate je jedan drugaciji nacin izrade,ali je po mom misljenju malo skup za nase uslove.
Ne zanm koliko kosta to isto vani,ali mislim da je za veliki broj nasih gradjana cijena velika.
Ali,ko voli neka izvoli!
Svaka roba nadje svog kupca.

Kao što si rekao, to je samo do izbora načina izvedbe i to sada nudimo, a nema smisla da ti ja navodim cijene iz inostranstva jer ko bi mi vjerovao da su toliko skupe čak i za njihov standard. To istraži sam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2009, 16:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Zoka, ja ću doći samo da bacim pogled jer se ipak razumijem u materiju, pa preferiram sama sve uraditi ;) jedino me zanimaju autorska prava jer ovi grafički radovi na početku su od ovog jednog lika kojeg imam u knjizi...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2009, 15:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
Zoka je napisao:
Hvala BLAF77, hvala Talija :)

EiLeen je napisao:
Zašto ne bi zaradili?! Ideja je dobra, nešto novo nešto divlje :iconbiggrin:
Ja ću kad dođem u Be eL otići da vidim šta i kako rade... Baš me zanima... upovali slike jer to nije dobro za “bizmis”

Pa to je odprilike i cilj, da dođeš. A što se tiče autorskih prava, da svi imaju ovakve nadređene kao što su naši, parental advisory bi funkcionisao savršeno. Samo ne mogu da ti kažem odakle smo kupovali slike jer to nije dobro za "bizmis".

anoniman je napisao:
Kada sam vidio ovaj naslo mislio sam da prodajete umjetnicke slike.
Mozda cak i da je internet prodaja ili aukcija.

Moj primjer:

skinuo fotografiju s neta.Bila u orginalnoj velicini,a fotograf je nudio za 0 KM

izradio u formatu A3,a mogao i u vecem = 1 KM

kupio okvir kod kineza od stakla bez drvenih ivica.Ne znam kako se zove taj okvir. = od 3KM pa vise

ponovio to isto nekoliko puta sa drugim fotografijama

Za onu pricu da takve traju tri dana prvi put cujem.Ove sto sam stampao nisu blijede a nemam Borceve reflektore u kuci pa velikog odsjaja nema.

Ovo sto vi reklamirate je jedan drugaciji nacin izrade,ali je po mom misljenju malo skup za nase uslove.
Ne zanm koliko kosta to isto vani,ali mislim da je za veliki broj nasih gradjana cijena velika.
Ali,ko voli neka izvoli!
Svaka roba nadje svog kupca.

Kao što si rekao, to je samo do izbora načina izvedbe i to sada nudimo, a nema smisla da ti ja navodim cijene iz inostranstva jer ko bi mi vjerovao da su toliko skupe čak i za njihov standard. To istraži sam.

Pitao si na pocetku teme "Jel’ skupo, a?"

Pa se onda sada vadis kao nema smisla da navodis cijene iz inostranstva..Ova vase cijene su ne samo skupe za nas standard vec i za standard boljih zemalja, al mi se cini da su izgleda vani malo povoljnije cijene....
Bas cu provjeriti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2009, 09:55 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 29
Lokacija: Banja Luka
EiLeen je napisao:
Zoka, ja ću doći samo da bacim pogled jer se ipak razumijem u materiju, pa preferiram sama sve uraditi ;) jedino me zanimaju autorska prava jer ovi grafički radovi na početku su od ovog jednog lika kojeg imam u knjizi...

Sve se to kupuje.

anoniman je napisao:
Pitao si na pocetku teme "Jel’ skupo, a?"
Pa se onda sada vadis kao nema smisla da navodis cijene iz inostranstva..Ova vase cijene su ne samo skupe za nas standard vec i za standard boljih zemalja, al mi se cini da su izgleda vani malo povoljnije cijene....
Bas cu provjeriti.

Što se tiče cijena u inostranstvu, one su negdje veće, a negdje manje. I još uračunaj dostavu, poštarinu, uvoz, porez, carinu :) pa vidi da li je jeftinije ili nije. U gradu smo daleko najjeftiniji, a ti slobodno provjeri :)

Ako se do sada niste mogli odlučiti za kupovinu, obavještavam vas da ćemo prodavati slike u Parku Petar Kočić od nedjelje 17. maja, do subote 24. maja. Radno vrijeme će biti od 15h do 21h pa nas slobodno obiđite. Bićemo tu za sva vaša pitanja, prijedloge i sugestije pri kupovini.

Vidimo se!


--
Slike za zid, detalj koji nedostaje - http://www.slikezazid.com/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2009, 21:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2006, 19:40
Postovi: 146
Zoka je napisao:
Ako se do sada niste mogli odlučiti za kupovinu, obavještavam vas da ćemo prodavati slike u Parku Petar Kočić od nedjelje 17. maja, do subote 24. maja. Radno vrijeme će biti od 15h do 21h pa nas slobodno obiđite. Bićemo tu za sva vaša pitanja, prijedloge i sugestije pri kupovini.
Vidimo se!
--
Slike za zid, detalj koji nedostaje - http://www.slikezazid.com/


Ja vas danas trazio po parku izmedju 19-21h, nigdje vas?????

_________________
Ja sam star i izemogao ali poslusajte moj savjet.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2009, 06:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 29
Lokacija: Banja Luka
Broj Jedan je napisao:
Ja vas danas trazio po parku izmedju 19-21h, nigdje vas?????

Bili smo mi tada, samo što nas je gradska razvojna agencija prebacila iz parka u parkić :)

_________________
Refresh'd
http://www.refreshd.net/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2009, 10:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2006, 19:40
Postovi: 146
znaci tamo gdje je i hrpa kojekakvih standova sa svim i svacim, da ponesem usb sa slikama, imete li laptopa na standu?

_________________
Ja sam star i izemogao ali poslusajte moj savjet.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2009, 11:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 29
Lokacija: Banja Luka
Broj Jedan je napisao:
znaci tamo gdje je i hrpa kojekakvih standova sa svim i svacim, da ponesem usb sa slikama, imete li laptopa na standu?

Da tamo se nalazimo, ali ne nosimo laptop. Snimi na CD ili pošalji na info@slikezazid.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2013, 13:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Jun 2011, 10:29
Postovi: 11
Ljudi, ima li neko kontakt ovakvih kuca koje stampaju na slikarskom platnu (canvas)? Ovaj sajt "slikezazid" nije vise aktivan i to od prije desetak dana, a prije toga je bio u rekonstrukciji. Htio bi stampati neke reprodukcije na platno, a ne znam ko to dobro radi u BL? Zna li iko?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2013, 13:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 22:20
Postovi: 526
Koliko sam ja shvatila čitajući temu to je ova agencija, tj. ovi ljudi su štampali te fotografije, pa ih nazovi i pitaj.

http://www.evron.info/index.php?option= ... =6&lang=hr


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2013, 14:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
U prvom postu autor teme spominje Evron, a sad prelistah ovaj sajt i nema nijedna "slika za zid" ili bar nešto na kanvazu. Možda to više i ne rade.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2013, 14:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 22:20
Postovi: 526
Pa nek nazove i pita da li se još bave tom djelatnošću, nisam stavila kontakt letećih medvjedića, već ljudi koji su se ovdje javljali, pa će mu znati reći da li rade ili ne. :D

Reklamirali su se oni nedavno na ludom popustu, ne vjerujem da su se ugasili tako na prečac, ali ko zna ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 59 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs