banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 96 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Sep 2018, 17:30 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2018, 17:07
Postovi: 11
Slika

_________________
ima jedna tajna veza


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2018, 17:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
wow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2020, 16:41 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2018, 17:07
Postovi: 11
Slika

_________________
ima jedna tajna veza


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2020, 18:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Ne pratim temu, mozda ste spominjali, ali sinoc sam citao ovo pa ako niste vrijedi procitati.

http://www.istokpavlovic.com/blog/braca ... svoj-kurs/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2020, 19:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Stock fotografija je vrlo konkuretna i zasicena nisa u "internet biznisu" ako ga mozemo tako nazvati. Istok je braci Zamurovic fino odradio promociju, ocigledno je njihov glavni affiliate. Ono sto nigdje necete procitati jeste da cak ni njihov kurs ne garantuje da cete postici neki rezultat u tom poslu. Tako je sa svim kursevima unutar mnogih nisa u "digitalu". Ali ako pronadjete sebe u tome i postanete kako ja to volim reci "opsesivni", rezultat sigurno nece izostati. Isto kao i u svakom drugom online ili offlibe poslu.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2020, 20:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
А што смори са тим како су са тако нискобуџетном опремом одрадили професионалне фотке и што показа како нема појма мислећи да за нешто успјешно и суперкул мора да се употријеби само најскупља и најнапреднија опрема.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2020, 20:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Ok, mozda je to tebi smor, ali Istok je sjajan copywrighter i zna kako da se "poigra" sa emocijama potencijalnih kupaca. Da skratim, prije pisanja prodajnog teksta stavi se par pitanja na papir koja najvise muce potencijalne kupce, a jedno od tih pitanja je definitvno "Koliko mi love treba da pocnem?". Jednostavno je covjek napominjanjem da za ovaj posao ne treba skupa oprema skinuo mali teret sa pleca potencijalnih musterija i ohrabio ih+izbjegao je hrpu dodatnih pitanja iste sadrzine na mejl i u inbox- "koliko mi love treba da pocnem?" :)

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2020, 20:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
ako nema ko da pogura dzaba ti sve

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2020, 20:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
pingvin je napisao:
Ok, mozda je to tebi smor, ali Istok je sjajan copywrighter i zna kako da se "poigra" sa emocijama potencijalnih kupaca. Da skratim, prije pisanja prodajnog teksta stavi se par pitanja na papir koja najvise muce potencijalne kupce, a jedno od tih pitanja je definitvno "Koliko mi love treba da pocnem?". Jednostavno je covjek napominjanjem da za ovaj posao ne treba skupa oprema skinuo mali teret sa pleca potencijalnih musterija i ohrabio ih+izbjegao je hrpu dodatnih pitanja iste sadrzine na mejl i u inbox- "koliko mi love treba da pocnem?" :)

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk

Па добро, да, али за те неке послове и дјелатности које се заснивају на инспирацији, стваралаштву, креативности, елану, управо те побројане ствари и јесу најбитније да се крене са таквим пројектима и пословима. Па тек онда новац. Јер, можеш имати не знам колико новца или какву опрему, ако немаш "нит" за то, џаба. Или, ако имаш новца, уплатиш некоме, изрекламираш се и постанеш популаран, као нпр. што раде они "музичари" из гранда. Није тема, али опет, ради се о некој грани умјетности, де факто. А и ако ћеш тако, опет ти не треба опрема, него само да тај новац преусмјериш у другом смјеру, да би постигао неки успјех.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2020, 21:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Te stvari oko kreativnosti itd. Istok izbjegava da spominje iz prostog razloga sto smanjuju stopu konverzije. Kako? Pa ljudi sebi jednostavno kazu mhm sve je ovo fino ali evo Istok kaze da treba kreativnosti a ja nisam kreativan tako da nista od toga. Cilj svakog "sales page-a" jeste da proda. Spominjanjem osobina i karakteristika koje su ljudima neophodne da bi radili ovaj posao samo ih plase jer ih tjeraju da se zapitaju da li oni zapravo posjeduju te osobine. A kada plasis ljude, prodaja ide dole. Zanimljiva cinjenica je da 90% ljudi razmišlja "periferno" a ne logicki. To znaci da ce se dosta njih upecati na ovu pricu tj. na "easy money sablon". S' druge strane, 10ak % ljudi ce se logicki zapitati "Hm, sve je to fino ali ja nemam kreativnosti. Nece ovo sljakati kod mene". Ti si umjetnice vrlo vjerovatno u tih 10%.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2020, 21:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
StigoStriko je napisao:
ako nema ko da pogura dzaba ti sve
U ovom poslu nema guranja. Prodajes na globalnim sajtovima za stock fotografiju. Ne mozes nazvati tetka u Americi i pitati ga da te malo "pogura". Jednostavno treba da citas, ucis, upijas informacije i radis na sebi. Primjenjeno znanje prenosis na svoj biznis sve dok ne postignes zadani cilj( npr. 1000 eura mjesecno) ili dok se psihicki ne slomis i ne odustanes.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2020, 21:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
pingvin je napisao:
Zanimljiva cinjenica je da 90% ljudi razmišlja "periferno" a ne logicki. To znaci da ce se dosta njih upecati na ovu pricu tj. na "easy money sablon". S' druge strane, 10ak % ljudi ce se logicki zapitati "Hm, sve je to fino ali ja nemam kreativnosti. Nece ovo sljakati kod mene".

Да, знам... Тако да с те стране има смисла такав чланак, мада кажем, мени лично мало претјера са тим "вау" ефектом :lol: . Могуће да сам у 10%, мада ми то ништа не значи све док не кренем са нечим у животу :D . Али просто знам да се такав тип посла разликује од нпр. аутомеханичарског, гдје важи она "без алата нема заната", јер без адекватних помагала нећеш моћи успјешно да отклањаш кварове, људи ће ићи код неког опремљенијег, док овдје је већ мало другачије.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2020, 21:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
P.S. Za sve koji citaju ovih poslednjih par postova- stock photography je samo jedna u moru stvari kojima se ljudi bave danas i zaradjuje pare "preko interneta". Ima tu jos mali milion tipova "online biznisa", kao npr. prodaja usluga, prodaja fizickih stvari (ecomm & dropshipping) pa onda digitalni zanati (copywrithing, social media marketing, google ads marketing) , pa programiranje itd. Ovo sam napisao malo brzinski, ali poenta je jasna...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2020, 22:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
pingvin je napisao:
StigoStriko je napisao:
ako nema ko da pogura dzaba ti sve
U ovom poslu nema guranja. Prodajes na globalnim sajtovima za stock fotografiju. Ne mozes nazvati tetka u Americi i pitati ga da te malo "pogura". Jednostavno treba da citas, ucis, upijas informacije i radis na sebi. Primjenjeno znanje prenosis na svoj biznis sve dok ne postignes zadani cilj( npr. 1000 eura mjesecno) ili dok se psihicki ne slomis i ne odustanes.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk

ja mislim da ima
e jake mi slike i kreativnosti uguro u papirnu vrecu balun i napuho helijumom
il ona stavio cvijece u kornet
i ono vrh umjetnosti, prodaja tamte vamte
pa onda kurs ili ti skola za fotografiju

:lol:

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2020, 09:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
:laughing3:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2021, 19:28 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2018, 17:07
Postovi: 11
Slika

_________________
ima jedna tajna veza


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 96 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs