banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 10:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Jun 2012, 14:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 31 Mar 2010, 15:01
Postovi: 194
Ima li neko iskustva? Konkretno..,,,kad predas diplomu za nostrifikaciju medicinske sestre bez plozenog drzavnog dobijes beschide u kome pise da imas dvije godine da zavrsis nostrifikaciju odnosno da polozis razliku ispita.U medjuvremenu se moze raditi kao njegovatelj u starackim domovima, naravno uz znanje jezika. Zanima me kako sve ide sa BiH pasosem, posto se moze biti samo tri mjeseca u Au, tri u BiH, omogucava li taj beschide nesmetan boravak ili tek kad se nadje posao u nekom domu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2012, 12:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Poznajem nekoliko njih koji su odradili nostrifikaciju u Becu, ali svi su oni upisali medicinu kod nas, pa na konto studentske vize dosli tamo i zavrsili notrifikaciju, a ove koje ja poznajem i faks. Da li se moze na drugi nacin, nisam siguran.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2012, 12:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
charles je napisao:
Zanima me kako sve ide sa BiH pasosem, posto se moze biti samo tri mjeseca u Au, tri u BiH, omogucava li taj beschide nesmetan boravak ili tek kad se nadje posao u nekom domu?


Pricas o radu na crno? Beschied nije ni boravisna ni radna dozvola a samo sa te dvije mozes raditi.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2012, 15:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Moja prijateljica je uradila to, morala je uraditi neki dodatni ispit i nekoliko mjeseci prakse, baš sam bio tada češće kod nje kad je spremala taj ispit. Međutim ona ima AT državljanstvo, ne znam a i sumnjam da se može nostrificirati bez izdane boravišne vize.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2012, 21:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 31 Mar 2010, 15:01
Postovi: 194
Citiraj:
Pricas o radu na crno? Beschied nije ni boravisna ni radna dozvola a samo sa te dvije mozes raditi.

naravno da nije, nisi procitao sta sam napisao, ovo se odnosi na rad u starackim domovima na sta imas pravo na osnovu beschida koji je vezan iskljucivo za to....., primaju papire i odobravaju nostrifikaciju i sa nasim papirima, to znam..zanima me moze li se citav tj proces nesmetano biti u Au, ili se mora izlaziti svaka tri mjeseca?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs