banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Jul 2012, 13:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ajkula, ne pricam ubudale o bezbijednosti saobracaja. Valjda toliko znate o meni za ovo godina naa forumu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 13:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
ajkula je napisao:
A jest ti odgovor :lol:

Pa ja nisam ni pricala o svima, nego o sebi. Sta i kako drugi mene apsolutno ne interesuje. Ti si povlacio paralele izmedju nas ovdje i nas tamo a ja ti rekoh da i ovdje ne postujem ogranicenja - sto se povremeno odrazi placanjem kazni i bodovima kojih imam poprilicno :) Dva puta su me klepili u HR, uredno im platila.. U Slo su me 3x pratili ali sam ih svaki put provalila pa mi nisu mogli nista. Otvaranje haube, pretresanje auta i sl. ne racunam :D


I lijepo ti rece TNS, od cjelokupne brojke nastradalih koliki je postotak dijasporaca?


I mene nervira domaca saobracajna nekultura, sto mi se zabijaju u gepek, sto mi psuju majku sto stajem pred pjesackim prelazom, sto trube cim se upali zuto, sto murijasi iskacu kao zecevi iz kupusa, sto u sahtu ostavis tocak, sto ljudi ko srndaci preskacu ulice i gdje je moguce i gdje nije.. A ti sad reci da to nije tako u BL? :wink:


Nemam ti sta odgovoriti...ti u klin ja u plocu......i tako u krug

vrati se prethodne dvije stranice pa procitaj....svu su ko blentavi bez uze i sire familije a bogami i prijatelja....sve jurcaju u zagrljaj.....
poenta moje price je da se vecina ne ponasa isto u Stutgartu,Becu,Cirihu i u Banja Luci.....ni u kafani ni za volanom ni na ulici i to je ono sto mi ide na...zivce

saobracajna nekultura...pa poducite nas,donesite nam te zapadne sb kulture,ne prihvatajte nasu nekulturu ili sto je jos gore ne budite ovde gori od nas samih...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 13:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Pogresna ti je poenta. Ali nisi ti kriv... Ukratko, krkam je krkan i u Becu i u BL. Dalje me mrzi crtati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 14:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Pa ko kome psuje majku ako se zasutavis pred zebrom? Dijasporci domacima ili obratno? A covjeka :lol:


A kafanu nam ne diraj!!! Nemamo pa se pozelimo :lol:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 14:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Ocigledno se ja onda u zivotu susrecem sa krkanima a na forumu sa emancipovanim gastosima....


Kako nema kafana gore?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OHkAOQLMP14[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 14:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Jul 2012, 09:57
Postovi: 108
krol2 je napisao:
Ocigledno se ja onda u zivotu susrecem sa krkanima a na forumu sa emancipovanim gastosima....


Kako nema kafana gore?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OHkAOQLMP14[/youtube]



Ima kafana ko kod vas McDonaldsa :) Razlika je izmedju kafane i kafane :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 14:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
[quote="krol2"]Ocigledno se ja onda u zivotu susrecem sa krkanima a na forumu sa emancipovanim gastosima....


Kako nema kafana gore?

Nasih nema a i da ima, ne bih u njih zalazila :D A sto se tice emancipacije i foruma, i ne grijesis toliko puno :wink:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2012, 13:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sve dijasporce koje sam upoznao su pozitivno otkačeni likovi, a neki su stavrno gotivni, dok su drugi čak veći krkani tamo gdje žive nego ovdje, što mi je bilo prosto nevjerovatno, ali je tako.

U i čitavom tekstu s početka teme, ona rečenica je najupadljivija i može se tumačiti na različite načine.

"Dijasporci vole BiH, jer u njoj ne žive."

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2012, 14:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
filozof sa vrbasa je napisao:
"Dijasporci vole BiH, jer u njoj ne žive."

Volim i ja Bahame i Havaje baš zbog toga...mada se ne bi ljutio za kućicu na plaži tamo 8)

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2012, 14:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Jul 2012, 09:57
Postovi: 108
filozof sa vrbasa je napisao:
Sve dijasporce koje sam upoznao su pozitivno otkačeni likovi, a neki su stavrno gotivni, dok su drugi čak veći krkani tamo gdje žive nego ovdje, što mi je bilo prosto nevjerovatno, ali je tako.

U i čitavom tekstu s početka teme, ona rečenica je najupadljivija i može se tumačiti na različite načine.

"Dijasporci vole BiH, jer u njoj ne žive."


Ja ko dijasporanac nevolim bosnu niti je mrzim, ali volim svoj grad, i to mi je dovoljan razlog da pozelim doci svake godine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2012, 15:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ti volis svoj grad, jer u njemu ne zivis?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2012, 16:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Jul 2012, 09:57
Postovi: 108
filozof sa vrbasa je napisao:
Ti volis svoj grad, jer u njemu ne zivis?


Volim svoj grad zato sto tu imam rodbine i prijatelja, a tebi ako je to toliko tesko shvatiti, fino spakuj se otidji u neku drzavu i vidjeces.
Tako je svakome covjeku, bio on srbin, amerikanac kinez ili iz zanzibara.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2012, 16:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
U narodu poznat kao zanzibarac :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 20:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Podigli spomenik gastarbajteru u Bosni

Odštampaj
Make font size smaller Make font size default Make font size larger
13. avgust 2012. 12:19 > 12:28


Na autobuskoj stanici u Tomislavgradu, bivšem Duvnu, svečano je otvoran spomenik gastrabajteru, javili su danas sarajevski mediji.

Iz Duvna i okolnih opština je krajem šezdesetih i početkom sedamdesetih godina prošlog veka većina muškaraca otišla na rad u Nemačku.

Spomenik, visok dva metra, predstavlja grupni porodični portret na kome su otac, majka, dečak i devojčica zagrljeni na ispraćaju muža i oca "gastarbajtera" na gradilište – "bauštelu".

Na spomeniku, koji je izradio akademski kipar Pero Jakšić s Brača, nalazi se natpis : "I u to vrime jadni svit krenu u bili svit".

"Gastarbajteri su svojim životom omogućili nama hleb i školu, napredak i bolji život, ali i brige. Oni su nam dali
puno, ostavili sve da bi nama bilo bolje. Zar onda nije bilo vreme da mi simbolično odamo počast svim tim znanim i neznanim ljudima", rekao je načelnik Tomislavgrada Ivan Vukadin.

(Fonet)


:lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 20:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Vidjeh danas clanak i oplakala sam . Barem neko cijeni nas trud, rad i znoj :cry: :lol:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 20:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Po naslovu sam pomislio da je neko podjebavanje, ali pošto su iskreni ovo je lijep gest.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 21:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Piroga je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
Sve dijasporce koje sam upoznao su pozitivno otkačeni likovi, a neki su stavrno gotivni, dok su drugi čak veći krkani tamo gdje žive nego ovdje, što mi je bilo prosto nevjerovatno, ali je tako.

U i čitavom tekstu s početka teme, ona rečenica je najupadljivija i može se tumačiti na različite načine.

"Dijasporci vole BiH, jer u njoj ne žive."


Ja ko dijasporanac nevolim bosnu niti je mrzim, ali volim svoj grad, i to mi je dovoljan razlog da pozelim doci svake godine.


Ti bi bio jedan od rijetkih koji dolazi ovamo iz ljubavi prema gradu i ljudima u njemu.
Ja sam imao vise gadnih iskustava sa ljudima koji ovde dodju da se pokazu, da pokazu iznajmljeni auto, i troskaraju novac koji su odvajali ne jeduci meso...

Stvarno nemam nista ni protiv koga. Svaka cast onima koji su otisli negdje tamo i skucili se. I svaka im cast kad dodju ovde i ostave nesto novca zanatlijama, trgovcima i ugostiteljima.
Ali ne moraju biti zadrti, neljubazni i nafurani. To ne podnosim.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 21:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
filozof sa vrbasa je napisao:
Citiraj:
Podigli spomenik gastarbajteru u Bosni

Odštampaj
Make font size smaller Make font size default Make font size larger
13. avgust 2012. 12:19 > 12:28


Na autobuskoj stanici u Tomislavgradu, bivšem Duvnu, svečano je otvoran spomenik gastrabajteru, javili su danas sarajevski mediji.

Iz Duvna i okolnih opština je krajem šezdesetih i početkom sedamdesetih godina prošlog veka većina muškaraca otišla na rad u Nemačku.

Spomenik, visok dva metra, predstavlja grupni porodični portret na kome su otac, majka, dečak i devojčica zagrljeni na ispraćaju muža i oca "gastarbajtera" na gradilište – "bauštelu".

Na spomeniku, koji je izradio akademski kipar Pero Jakšić s Brača, nalazi se natpis : "I u to vrime jadni svit krenu u bili svit".

"Gastarbajteri su svojim životom omogućili nama hleb i školu, napredak i bolji život, ali i brige. Oni su nam dali
puno, ostavili sve da bi nama bilo bolje. Zar onda nije bilo vreme da mi simbolično odamo počast svim tim znanim i neznanim ljudima"
, rekao je načelnik Tomislavgrada Ivan Vukadin.

(Fonet)


:lol:

A dižu čujem i onim gastarbajterima što su pomogli lokani kraj "izletom" 1971 :roll:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 21:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Sargas je napisao:

Ti bi bio jedan od rijetkih koji dolazi ovamo iz ljubavi prema gradu i ljudima u njemu.
Ja sam imao vise gadnih iskustava sa ljudima koji ovde dodju da se pokazu, da pokazu iznajmljeni auto, i troskaraju novac koji su odvajali ne jeduci meso...

Stvarno nemam nista ni protiv koga. Svaka cast onima koji su otisli negdje tamo i skucili se. I svaka im cast kad dodju ovde i ostave nesto novca zanatlijama, trgovcima i ugostiteljima.
Ali ne moraju biti zadrti, neljubazni i nafurani. To ne podnosim.


](*,) ](*,)

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2012, 21:45 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Avg 2012, 21:24
Postovi: 5
ови швеђани...ако су носталгични..да се замјенимо...
ја у шведску...а ево њима...мијо и остали ћевапи...са бањалучки пивом...и бањалучком дрином...
Denny Crane :D

_________________
Denny Crane :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs