banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 20:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Jul 2012, 11:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
krol2, ajde da se namjestimo nabsat vremena izlazu iz Gradiske, ja tebi za svakog nevezanog 200 € a ti meni za svakog vezanog 50 €! Moze? :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 11:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
moze al ajmo se pomjeriti na izlaz iz Gradiske prema BL ili na pocetak autoputa....za svakog nevezanog i pridodajem i prekoracenje brzine.....preglasna muzika gratis


i 200e za 200 e.....nemoj mi te gastarbajterske.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 12:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Jul 2012, 09:57
Postovi: 108
krol2 je napisao:
Sticajem okolnosti i posla sam vrlo cesto vani i u dodiru sa dijasporom.Svi maximalno postuju zakone,propise i obicaje drzava u kojima zive.A onda krenu put rodne grude i vec na mostu u Gradisci kao da ih grom pogodi.Odvezu se,pun gas u bembarama i meckama iz rent a cara.Jednostavno okrenu plocu za 180 stepeni u ponasanju.Zaista bi bilo zanimljivo znati razlog toga.Da li je to neki osjecaj da je kod nas opste rasulo,da li smo mi po njihovim mjerilima manje vrijedna bica,da li imaju lazni osjecaj nadmoci zato sto imaju 100e u dzepu ili je to jednostavno neizivljenost i frustracija odnosno malogradjanstina koja izbije na povrsinu tek po prelasku granice?
U svakom slucaju ih po Banja Luci izbjegavam,cak i rodbinu.Ne zna se ko je gori da li onaj iz stare generacije u bijelim carapama i sandalama sto samo kuka da je i gore propast ili ovaj iz nove generacije sa 4s preko prsa.U svakom slucaju kad ih ovde slusam svaka im vrijedi....samara.Gore su sasvim druga prica.....


Slazem se, ali naravno da ovo nemozes reci za svakog covjeka koji zivi u inostranstvu.
A lako je objasniti ono sto si napisao.

Seljaka mozes istjerati sa sela, ali selo iz seljaka nikada !!!

Ja neznam ni sta vi ocekujete od nas, ja cesto dobijem pitanje "kako je gore" i sta sad da odgovorim da vama pase? Jeli dobro, jeste, jeli super, nije


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 12:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Naravno da nisam ni mislio na sve ali jesam na ogromnu vecinu.
Problem i jeste u tome sto mi nista ne ocekujemo od vas a vi mislite da ocekujemo.
Ustvari ocekujemo da se ponasate normalno....bez isticanja na silu i skretanja paznje po svaku cijenu.

Napisao sam to polazeci od svojih najblizih ali njemu bar mogu reci :"Primiri se majmune ako te pljusnem....." :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 12:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Pa pre svega nismo u kamenom dobu pa da ne znamo kako je u kojoj zemlji i gde su dobri uslov za zivot, a ti likovi kojima ne pase tvoj odgovor bio on da je dobro ili da nije dobro u jevropi su jos veci klenovi, ti likovi bi uglavnom leba bez motike... Ovo sto krol2 napisa je najveci problem


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 12:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Jul 2012, 09:57
Postovi: 108
krol2 je napisao:
Naravno da nisam ni mislio na sve ali jesam na ogromnu vecinu.
Problem i jeste u tome sto mi nista ne ocekujemo od vas a vi mislite da ocekujemo.
Ustvari ocekujemo da se ponasate normalno....bez isticanja na silu i skretanja paznje po svaku cijenu.

Napisao sam to polazeci od svojih najblizih ali njemu bar mogu reci :"Primiri se majmune ako te pljusnem....." :)


Razumijem te ja, cak se i ja tako nekad osjecam kad dodjem dole, vise se druzim sa domacim ljudima nego sa ljudima iz dijaspore, i ako sam i ja iz dijaspore.

Tesko je vidjeti normalne ljude u Julu mjesecu kad hiljada i hiljada ljudi navale dole preko granice.

A ja cu ti reci iz mog iskustva, ja koji sam iz manjeg grada blizu banja luke, kako god se neko ponasao, uvjek ce dobiti taj pecat, vidi seljaka, kurci se ono ovo. Dovoljno je proci sa autom kroz grad.

Kad sam dolazio autobusom ljudi su pricali vidi zivi u inostranstvu a stedi na gorivu, kad dolazim autom, eto ga vidi kako se kurci, a niko ne spominje 5 godina na faksu sto sam potrosio. Nego to je sve drzava dala :)

Nekad nas pljuju i kazu kako cistimo toalete 12 sati svaki dan, a nekad pare nam padaju sa neba. I sta sad reci na to?

Problem je tu sto vecina vas gledate nas kao neki drugi ljudi, a tako isto vecina nas gleda na vas kao neki tudji, i tu je problem. A ustvari isti smo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 12:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Jul 2012, 09:57
Postovi: 108
Hertzog je napisao:
Pa pre svega nismo u kamenom dobu pa da ne znamo kako je u kojoj zemlji i gde su dobri uslov za zivot, a ti likovi kojima ne pase tvoj odgovor bio on da je dobro ili da nije dobro u jevropi su jos veci klenovi, ti likovi bi uglavnom leba bez motike... Ovo sto krol2 napisa je najveci problem


Znam da niste, cak i mislim da imate bolje obrazovanje nego prosjecni svedjan, to iskreno govorim.

Svaka drzava ima svoje probleme, naravno da i sve nije super ovdje, a isto tako postavite sebi pitanje, sta bi odgovorili kad bi otisli u ruwandu i neko vas tamo pitalo, kako je kod vas u banja luci.

Mislim vecina od vas ima, racunare, internete, auta, idete na odmor itd itd. Naravno da je vase stanje dobro kad uporedis na njihovo. Tako da za takva pitanja nema odgovor jednostavan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 12:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
krol2 je napisao:
moze al ajmo se pomjeriti na izlaz iz Gradiske prema BL ili na pocetak autoputa....za svakog nevezanog i pridodajem i prekoracenje brzine.....preglasna muzika gratis


i 200e za 200 e.....nemoj mi te gastarbajterske.....



Moze... Mjesto po izboru...

A kada to zavrsimo, malo cemo uporediti podatke o ucescu stranih vozila u saobracajkama sa podacima o ucescu stranih vozila na putevima u RS...

Nije ni to problem.

A bonus neka bude raskrsnica kod Hypo banke, das mi 200 za svakog domicilnog koji iz lijeve skrene desno, a 500 za svakog koji obidje dve kolone i opet ode desno... Isto ja tebi za svakog stranca koji to uradi... :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 12:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Razvodni brate do kraja...
Za saobracajke necu jer radi kes da ne bi skakalo drasticno osiguranje kad se gore vrate....
A ovo pojma nemam o kojoj Hypo banci i koje lijevo desno pricas.


a mozemo to isto sve brojati recimo....na Bregani..Gracu..ili u Staroj Gradisci samo obrnuto......za svakog nevezanog ili u prekoracenju brzine sa ovih prostora ja tebi platim...i docicemo do toga koliko se sta postuje


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 13:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Matemtika nije razvodnjavanje, ali ajde da bude po tvom...
U zadnjih deset godina na putevima RS je poginulo oko 2000 ljudi, koliko ih je iz inostranstva?

Uprava Hypo banke, ATV, Hotel Krajina...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 13:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
krol2 je napisao:
moze al ajmo se pomjeriti na izlaz iz Gradiske prema BL ili na pocetak autoputa....za svakog nevezanog i pridodajem i prekoracenje brzine.....preglasna muzika gratis


Dobro je, samo dvije od tri navede stvari krsim :lol:

Pazi, vezana sam uvijek jednostavno imam naviku a nervira me ono pistanje. Vozim brzo ali tako vozim i ovdje i kroz Austriju ( znam gdje su radari pa tu usporim :D ), Slo i HR takodje. Ne vidim razlog zasto ne bih i kod nas? I muzika mi je ultra glasna.
E sad, ti i slicni tebi ce reci da sam dziberka a ja samo hocu da sto prije dodjem kuci, ljudima koje volim i kojih sam se pozeljela a muzika me odrzava zivom nakon minimum 12h voznje.

Nije uvijek onako kako ti se cini da jeste :wink:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 13:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Jel mosh da cutis bar na sec? Bas sam mu na pistanju htio uzeti lovu plus navici i osjecaju nelagode...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 13:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Rode, izvini :D Brza sam na jeziku, pa to ti je :lol:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 13:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
I jos nesto, glasna muzika (buka) samo ubrzavaju i povecavaju umor. Pogotovo u kombinaciji sa prebrzom voznjom.

I glasnu muziku mozes pustati skoro samo kad si sam u autu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 13:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Dokazano ili? Meni je muzika skoro uvijek glasna ( kad sam sama, naravno) :oops:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 13:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Jeste...svi su odjednom ko ludi za znanima i neznanima.....to je razlog....prosvijetlili ste mene neupucenog.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 13:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Jul 2012, 09:57
Postovi: 108
krol2 je napisao:
Jeste...svi su odjednom ko ludi za znanima i neznanima.....to je razlog....prosvijetlili ste mene neupucenog.


Forum je cudo nevidjeno :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 13:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
bogme ja se nadjoh prozvanim u ovim kritikama u prethodnim porukama :D

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 13:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
A jest ti odgovor :lol:

Pa ja nisam ni pricala o svima, nego o sebi. Sta i kako drugi mene apsolutno ne interesuje. Ti si povlacio paralele izmedju nas ovdje i nas tamo a ja ti rekoh da i ovdje ne postujem ogranicenja - sto se povremeno odrazi placanjem kazni i bodovima kojih imam poprilicno :) Dva puta su me klepili u HR, uredno im platila.. U Slo su me 3x pratili ali sam ih svaki put provalila pa mi nisu mogli nista. Otvaranje haube, pretresanje auta i sl. ne racunam :D


I lijepo ti rece TNS, od cjelokupne brojke nastradalih koliki je postotak dijasporaca?


I mene nervira domaca saobracajna nekultura, sto mi se zabijaju u gepek, sto mi psuju majku sto stajem pred pjesackim prelazom, sto trube cim se upali zuto, sto murijasi iskacu kao zecevi iz kupusa, sto u sahtu ostavis tocak, sto ljudi ko srndaci preskacu ulice i gdje je moguce i gdje nije.. A ti sad reci da to nije tako u BL? :wink:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 13:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Jul 2012, 09:57
Postovi: 108
ajkula je napisao:
A jest ti odgovor :lol:

Pa ja nisam ni pricala o svima, nego o sebi. Sta i kako drugi mene apsolutno ne interesuje. Ti si povlacio paralele izmedju nas ovdje i nas tamo a ja ti rekoh da i ovdje ne postujem ogranicenja - sto se povremeno odrazi placanjem kazni i bodovima kojih imam poprilicno :) Dva puta su me klepili u HR, uredno im platila.. U Slo su me 3x pratili ali sam ih svaki put provalila pa mi nisu mogli nista. Otvaranje haube, pretresanje auta i sl. ne racunam :D


I lijepo ti rece TNS, od cjelokupne brojke nastradalih koliki je postotak dijasporaca?


I mene nervira domaca saobracajna nekultura, sto mi se zabijaju u gepek, sto mi psuju majku sto stajem pred pjesackim prelazom, sto trube cim se upali zuto, sto murijasi iskacu kao zecevi iz kupusa, sto u sahtu ostavis tocak, sto ljudi ko srndaci preskacu ulice i gdje je moguce i gdje nije.. A ti sad reci da to nije tako u BL? :wink:



Zene i auta :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs