banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 14:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Ambasada BiH u Becu
PostPoslato: 03 Nov 2010, 19:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Kako vi zamisljate da izgleda neka ambasada ? Ovo sto mi imamo u Becu je jad i sramota. Ne znam sta drugo da kazem... ovo je vec drugi put da sam bila primorana da odem tamo, i svaki put isto. Nista se nije ni pipnulo, gura se dok se ne srusi i dok ne otpadne. Nisam vidjela gori WC u zivotu. A djeca se slikaju na gajbi. Gajbu na stolicu i dijete na gajbu. :angry3:
Zasto ljudi placaju stotine evra za pasos, a ambasada onako izgleda ???
Ne znam... mozda samo meni smeta... mozda je to normalno... :angry3:

I vazno je da oni komuniciraju sa narodom putem mikrofona, kroz pancirsko staklo...da ih narod ne bi zarazio. :angry3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 20:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
jel to u 12. bezirku? nisam jos nikad bila tamo..niti tu ambasadu smatram svojom , ali dobro ako se mora otici, sta da se radi ..a i izgled te ambasade govori sve o drzavi BiH i kakva buducnost je ceka..moze li to stvarno opstati?
Zvuci grozno.. :-?

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 21:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Tamo slucajno medj' osobljem nadjem kolegu iz Sokolca :) Ma j... se njima zivo za narod i izgled zgrade...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 21:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Nisu bas gajbe ali su stolovi i stolice kao u osnovnim skolama iz 80. a sluzbenici su vise nego arogantni. MinKen je u pitanju a sto se tice tarifa malo je reci da su bezobrazni. Ispisnica iz BiH drzavljanstva, kada sam ides u Sarajevo i o svemu se sam brines, ne kosta ni 500 Eu a oni traze preko 1500 Eu. Sramota.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 21:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
A pazite nebulozne drzave i inih njenih sluzbenika:

Po nekom pravilu mi koji zivimo vani i imamo BIH pasose se trebamo odjaviti sa boravisne adrese u BIH, e sad ako se dvoje takvih sreckovica vjencaju i dobiju dijete, isto ne moze dobiti BIH pasos jer roditelji ne mogu dobiti potvrdu o prebivalistu u BIH, a bez te prijave boravka nema ni rodnog lista, ni JMB, ni drzavljanstva za dijete, a bez svega toga nema ni pasosa u ambasadi koja na sve to jos trazi austrijsku vizu i prijavu boravka (za koji ce im).

:)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 21:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
The_new_Statesman je napisao:
A pazite nebulozne drzave i inih njenih sluzbenika:

Po nekom pravilu mi koji zivimo vani i imamo BIH pasose se trebamo odjaviti sa boravisne adrese u BIH, e sad ako se dvoje takvih sreckovica vjencaju i dobiju dijete, isto ne moze dobiti BIH pasos jer roditelji ne mogu dobiti potvrdu o prebivalistu u BIH, a bez te prijave boravka nema ni rodnog lista, ni JMB, ni drzavljanstva za dijete, a bez svega toga nema ni pasosa u ambasadi koja na sve to jos trazi austrijsku vizu i prijavu boravka (za koji ce im).

:)

Da, kod nas je to dosta komplikovano. Sto nekih djavola treba, te ovo te ono... tako smo i mi kad smo dobili bebu. Pa ko da dovodis dijete sa druge planete. :roll: To samo kod nas ima. Te potvrdu za ono, te potvrdu za ovo. Sto puta vadi uvjerenje o drzavljanstvu, rodni list, te ovaj vazi , onaj ne vazi .... jos ako nisi ponio i kopije , mozes da platis 1€ za jednu kopiju.


Citiraj:
Po nekom pravilu mi koji zivimo vani i imamo BIH pasose se trebamo odjaviti sa boravisne adrese u BIH,


Kako mislis odjaviti? Ja a i svi moji smo prijavljeni u BiH (a i ovde u AT, nismo se nigdje odjavili) i cak moramo i rodni list da vadimo u Bosni iako smo rodjeni u AT, i ja i muz i dijete. Evo sad za dijete smo morali da trazimo da nam se posalje rodni list za malu, pa tek onda smo mogli u Bec da produzimo pasos.
I ne razumijem zasto cijena pasosa nije kao i u BiH. Samo bosanski pasos (ako ga vadis vani u ambsadi) kosta 5x vise od obicne cijene. Srbijanski pasos i u AT i u DE, a vjerujem i svugdje, kosta isto kao i u Srbiji. 126 evra kosta pasos za odrasle. Duplikat duplo vise, a djeciji pasos (za djecu do 7 godina ) kosta 78 evra (ako salju postom kuci jos 5€ na to ) + sto taksu moras sam ici uplatiti u banku a i tu uzmu 4€ za transakciju.

ajkula je napisao:
Nisu bas gajbe ali su stolovi i stolice kao u osnovnim skolama iz 80. a sluzbenici su vise nego arogantni. MinKen je u pitanju a sto se tice tarifa malo je reci da su bezobrazni. Ispisnica iz BiH drzavljanstva, kada sam ides u Sarajevo i o svemu se sam brines, ne kosta ni 500 Eu a oni traze preko 1500 Eu. Sramota.

Znaci ni u Njemackoj nije nista bolje. To samo govori kakva nam je drzava.

Biroi su im toboze i sredjeni, ali cekaona i klozet su ocaj teski. Krivo mi samo sto nisam uslikala wc pa da vidite. Otpada kvaka od vrata.
A da su arogantni... uh.. ne da su... pogotovo zenke koje tamo rade. Nos dere nebo.

Imala sam u planu da se pozalim, ali odustala sam.


Poslednji put menjao Leona dana 03 Nov 2010, 22:00, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 21:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
breskvica je napisao:
jel to u 12. bezirku? nisam jos nikad bila tamo..niti tu ambasadu smatram svojom , ali dobro ako se mora otici, sta da se radi ..a i izgled te ambasade govori sve o drzavi BiH i kakva buducnost je ceka..moze li to stvarno opstati?
Zvuci grozno.. :-?

Ne znam koji je Bezirk. Blizu Schönbrunna je. U Tivoligasse. :D http://www.bhbotschaft.at/index.php/de/ambasada


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 22:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Mene nešto drugo interesuje, da li naše ambasade zapošljavaju domaće stanovništvo, kao što to rade strane ambasade u BiH ili su to 100% naši ljudi?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 22:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ahahaha, daj ne budi smijesan, pa kako bi se sva familija zaposlila?

@Leona, zakonski se moras odjaviti sa adrese u BiH ako van zemlje boravis vise od godinu dana. Ili se stalno naselis u drugoj zemlji. To je jednostavno standard u drzavnoj upravi po kome jedna osoba moze da ima samo jedno stalno (ili glavno) mjesto prebivalista. (Der Hauptwohnsitz)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 22:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
Ja sam upoznao momka iz Mostara koji je otisao u Oslo raditi kao vozac u BiH ambasadi. Ne znam da se jos negdje tako rasipa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 22:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Nemoj jos reci da si zacudjen?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 22:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Rode, ja se nisam odjavila sa Bl adrese, niti su to trazili od mene. Ali cu se, ako Bog da vrlo brzo, odjaviti za sva vremena sa nasih prostora :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 22:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Naravno da ne traze, nikad ne traze, kazem da postoji takva zakonska obaveza.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2010, 21:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Bogme ja nisam vise na svojoj BiH adresi vec 15 godina, al' jos nikad nisam imao nikakvih problema... cak niti kad sam prije nekoliko godina uzimao licnu kartu i sad nedavno opet ganjao neke papire o nekaznjavanju i sl. Znaci - jos jedno zakonsko pravilo, koje u praksi ne pije vode. :)

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2010, 23:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Zato se i ne odjavljuj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2010, 01:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Zanimljivo, ja kao običan građanin i hiljade drugih ne znam za ovu vrstu rasipništva.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2011, 19:56 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2011, 18:58
Postovi: 3
Lokacija: Sarajevo, BiH
breskvica je napisao:
jel to u 12. bezirku? nisam jos nikad bila tamo..niti tu ambasadu smatram svojom , ali dobro ako se mora otici, sta da se radi ..a i izgled te ambasade govori sve o drzavi BiH i kakva buducnost je ceka..moze li to stvarno opstati?
Zvuci grozno.. :-?


Pa zbog takvih sto i ne pokusavaju nista da poprave nabolje nego je odmah osudjuju na propast, i jeste tako. Ne znam sto se cudis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2011, 22:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Амбасада изгледа тако зато што се тамо слажу као рогови у врећи. Имао сам прилику да причам са овим амбасадором Томиславом Лимовимим и утисак је био радим ово само зато што је добра плата и само онолико колико морам да ме не смене.

Иначе су дипломатска средишта земаља са Балкана катастрофална а велики је проблем и беспарица.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs