banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 11:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Mar 2010, 11:27 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 04 Mar 2010, 10:40
Postovi: 4
S obzirom da sam u fazi pokretanja procesa za MVV vizu i polaganja ispita CIVIC INTEGRATION EXAMINATION ABROAD treba mi pomoc. Vjerujem da nas ima jos koji smo u slicnoj ili istoj situaciji. Moj suprug ima Holandsko drzavljanstvo, a ja BH. Mi smo se vjencali u BH prije godinu i po i tek sad odlucili da se vratimo u NL. Ja sam izvadila vizu turisticku i otisli smo tamo. On se zaposlio veoma brzo i ispunio uslove kako bi mene doveo tamo. Zvali smo milion puta IND i ambasadu dok nismo dobili potrebne informacije. On je morao imati minimalnu platu 1280 Eur (ukoliko je spajanje porodice, u koju kategoriju mi spadamo jer smo prije dolaska u NL bili vjencani godinu i po) ili 1500 eur (ukoliko je u pitanju dodvodjenje partnera). On je ostvario i ovu vecu platu da ne bi kasnije nesto poslo naopako i dobio prvi ugovor na godinu dana sto je takodjer neophosno.
Prvi korak je spremanje ispita CIVIC INTEGRATION EXAMINATION ABROAD. Ja se koristim literaturom NAAR NEDERLAND (za dio ispita iz Holandske kulture) i www.dutchtutor.com (za jezicki dio).
Koliko sam shvatila ispit se sastoji iz dva dijela. Prvi dio je iz NL kulture i sadrzi 30 pitanja. Drugi dio je jezicki i sastoji se od: ponavljanja recenica, odgovaranje na kratka pitanja, dio npr (toplo-hladno, nisko-visoko...) i dio prepricavanje dvije price.
Moj suprug je priavio ispit na stranici http://www.minbuza.nl/en/Services/Consu ... ation_form (U prvom dijelu se popunjavaju moji podaci, u drugom od mog supruga). Kad smo to poslali dobili smo na e-mail broj bankovnog racuna da uplatimo 350,00 eur za ispit. Danas smo uplatili i ocekuje nas slijedeci korak koji cu Vam uredno javiti.

Ja bih molila sve one koji su prosli ovu proceduru da pomognu nama koji jos nismo tako sto ce pisati na ovaj forum. Ima jos slicnih tema, ali ja sam otvorila novu jer su ipak prosle 3 godine od onih stari i ne znam da li neko ima neka novija iskustva. Kazu da se sada ceka krace na odgovor za MVV vizu. Znam da je procedura koja sad slijedi je zakazivanje ispita mjesec dana unaprijed ( jer nakon sto pulatite novac i nazovete za zakazivanje ispita termin cete dobiti tk za mjesec dana). Aplikacija za MVV kosta 800 eur i placa je vas sponzor tj vas partner. Ono sto mene zanima je li postoji razlika u pokretanu procesa u NL i u BIH. Kazu da imaju dvije opcije i da je razlika u novcu...

Sve informacije su mi dobro dosle i iskreno se nadam da ima osoba kojima nece biti tesko da se registruju na forum i odgovore mi na moja brojna pitanja. Hvala puuuuuuuuno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2010, 11:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
viewtopic.php?f=40&t=23851&start=0&hilit=holandski+jezik


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs