banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Feb 2010, 21:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Mozda nekom posluzi i dalje, a mene licno i trenutno zanima zna li neko kako stoje stvari u vezi uvoza polovne tehnike u BiH ? Naime, za 4-5 dana idem dole, a imao sam neki 28" TV, u ok stanju, kontam povesti rodjaku, al me zanima da li se treba cariniti (prijaviti) kad baja na granici upita , ili je cool? Ako neko zna kako zakonski stoje stvari, ili da pripremim za "kafu" nekog cenera?

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2010, 03:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Ja sam par puta nosio monitor i tv. Nije mi niko nista trazio. Kazes da je polovno i malo kenjas socijalu i to bi trebalo biti to. Lakse je ako ides svojim autom jer se moze desiti i da te uopste ne gledaju. Ne znam odakle ides za BL, ali to ne bi trebalo da igra neku veliku ulogu.

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Poslednji put menjao Flave dana 03 Feb 2010, 00:58, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2010, 06:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Flavoure-Flave je napisao:
. Lakse je ako ide svojim autom jer se moze desiti i da te uopste ne gledaju.

To jest veoma su male sanse da cete gledati.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2010, 08:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Odakle dovozis?
Sto se tice Srbije, HR i BiH, nema nikakvih problema...kazes carinicima da prevozis svoju polovnu stvar i to je to.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2010, 08:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
ERROR buraz sve zavisi na kog naletis i ako te budu gledali....a sto neko kaze kenjaj malo i nabrajaj kako je tesko u zivotu,recesija itd pa te valjda puste :cat:

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2010, 09:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2009, 20:47
Postovi: 483
Kad je već tema o granicama, jel zna neko sigurno može li se uzimati povrat pdv-a za stvar kupljenu u Srbiji, kao što može za HR?

_________________
Uneti se kao san u mladu devojku jeste veština, izaći iz nje jeste majstorsko delo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2010, 09:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Moj prijatelj je busom dovozio polovan krs od racunara busom iz Svedske i jedva ih izmolio da mu ne ocarine nego im dao nesto "na kafu".
Zavisi na koga naletis. ili kao sto je meni jedan carinik odgovorio kad sam ga pitao nesto oko punomoci za auto: "Zavisi koliko je zandar glup."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2010, 11:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
Error ako prevozis nesto polovno nemas frke, znaci to je tvoj stari tv i nemogu ti naplatiti nista, ali mora takav da bude. Taj tv nemoj uopste prijavljivati na granici i najvjerovatnije ce samo mahnuti rukom u slucaju da ti otvore gepek ti pokazi i fino reci polovnjak je i nosi kuci i gotovo. Nemas problema samo vozi!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2010, 12:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2009, 23:57
Postovi: 353
ERROR je napisao:
Mozda nekom posluzi i dalje, a mene licno i trenutno zanima zna li neko kako stoje stvari u vezi uvoza polovne tehnike u BiH ? Naime, za 4-5 dana idem dole, a imao sam neki 28" TV, u ok stanju, kontam povesti rodjaku, al me zanima da li se treba cariniti (prijaviti) kad baja na granici upita , ili je cool? Ako neko zna kako zakonski stoje stvari, ili da pripremim za "kafu" nekog cenera?

Obavezno prijavi, pa šta bude.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=b2jpamLZW3g


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2010, 22:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Kad te pita imas li sta prijaviti ti kazi da vozis polovan TV. Trazice da ga vidi i pustice te.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2010, 16:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2009, 10:01
Postovi: 119
Lokacija: Österreich
bogami tako je samnom bilo, ja imo racun, tv 94 cm LCD, racun da je kupljen prije 2,5 godine... i stacu, ja prijavim i on me
zovno tamo sa sobom u kancelariju i dao mi neki list... na kome pisu stvari koliko su vrijedne... (i polovne i nove)...
i u fazonu...stacemo sad... ja reko "nemam pojma" a on mi dade neki crni rokovnik da "pocastim" pa da bjezim...
dao sam mu 20 evrica... zasto...zato sto mi je auto bio prreeepppuunnn znaci krcat, i gepek naravno... preko svih tih stvari
je bio tv.. i niko mi nije pipnuo nista niti su sta pregledali nego samo su pitali za tv.... a po onoj listi sam trebo platit oko 120 KM
pa papirologija pa vamo pa tamo.... tako da mi nije zao cvaje :)


ps: bolje se prolazi kad se fino sa granicarima postupa... bas prosli put kad sam iso dole, lik koji je iso ispred mene u autu (znam lika)
se posvadja sa granicarom i to slovenskim.... pa ga je ovaj krenuo prcati ko vola u kupusu...(sve su pretresli sto
se moglo pretresti...sat vremena skeniranje citavog auta) i sta mislite koje izvukao deblji kraj :-) zato ipak fino sa granicarskim supcima

_________________
Enciklopedofalomenodipolareguzomelizator...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2010, 23:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Nema sad carine na robu iz EU koliko mi je poznato.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2010, 21:33 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2008, 11:49
Postovi: 61
Lokacija: Kod Zikinog mosta
jellyfish je napisao:
Nema sad carine na robu iz EU koliko mi je poznato.

Tu nema stavrno ali roba koja je Made in Eu premda danas 80% robe ima prijeklo iz Kine pa ti sad gledaj :lol: .Narode ja inace imam Bus ili sto bi rekli nasi kombi,povezem po neku stvarcicu iz Austrije,natovarim ga onako recimo do krova sa svim i svacim da neidem prazan,povezem komsiji ugaonu garnituru,ormar pa i kuhinju :fadein: o boze sta tu sve covjek dozivljava.Svi vi sto tvrdite da nema carine vi se varate jer ako se sa njima zakacis ode mast u propast,svi prvo traze ono od srca ako toga nema onda detaljna kontrola i moze da se desi svasta.Sto se tice carine nema pravila ona je onolika kako se ti postavis ka njima,daj barem nesto za kafu. 8).Sto se tice monitora i televizora sve sto je tanko znaci LCD,Plasma tu su osjetljivi ako nadju jer ta nijedna roba nema EU porijeklo vec kao sto sam napomenuo i ako mu nesto ne ostavis na pice onda je veselo,carina po katalogu....... :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs