banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 08:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 552 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Maj 2009, 16:42 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Maj 2009, 16:36
Postovi: 8
pozdrav...
evo ja isto namjeravam vaditi srbijansko drzavljanstvo i PROCITAO SAM sve linkove :) , ali bih radije da pitam 2 stvari koje mi nisu jasne...mada ce mozda pitanja biti suvisna :)

1. pise da od dokumenata izmedju ostalih dostavim i vjencani list - sta cu kad ga nemam, jel to znaci da ne mogu podnijeti zahtjev za drzavljanstvo ako nisam ozenjen srbijankom???
2. pise da uslovno receno djeca, tj. ja bih prije rekao lica mladja od 26 godina koja podnose zahtjev SA RODITELjIMA treba da vade potvrdu o studiranju...itd...pa mene zanima ovo - ja sam student i mogu dobiti tu potvrdu, ali moji roditelji NE MISLE vaditi drzavljanstvo Srbije ni bilo ko iz moje porodice osim mene - pa hoce li mi trebati njihova saglasnost, potpis, jer ja sam ipak punoljetan...ili je nemoguce da ja sam vadim drzavljanstvo ako ga oni nece???

Unaprijed hvala na odgovorima!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2009, 07:32 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Maj 2009, 06:33
Postovi: 4
Lokacija: beograd
joj, ljudi , šta će vam drž.srbije....košta , a ništa ne pruža...čak i ako mislite da dižete startup kredite i počinjete biznis u srbiji,ne treba vam državljanstvo za to...jedino docnije,zbog poreza...pozzzz

_________________
Irena Lang[size=85]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2009, 08:20 
Vecina ljudi zeli to zbog pasosa, puno vece sanse ima Srbijanski pasos nego BiH da dobije sengen..


Vrh
  
 
PostPoslato: 04 Maj 2009, 17:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2005, 23:57
Postovi: 861
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
irenalang je napisao:
joj, ljudi , šta će vam drž.srbije....košta , a ništa ne pruža...čak i ako mislite da dižete startup kredite i počinjete biznis u srbiji,ne treba vam državljanstvo za to...jedino docnije,zbog poreza...pozzzz


Irena, znas u kakvom je Srbija blatu. E sad, kada uzmes to blato pa na trecu dobijes blato u kakvom je BiH. :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=uw1bHaUk ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=dk5FBE1L-Kc


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2009, 16:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Dec 2008, 16:34
Postovi: 529
Lokacija: Negdje drugdje
dardimardi je napisao:
pozdrav...
evo ja isto namjeravam vaditi srbijansko drzavljanstvo i PROCITAO SAM sve linkove :) , ali bih radije da pitam 2 stvari koje mi nisu jasne...mada ce mozda pitanja biti suvisna :)

1. pise da od dokumenata izmedju ostalih dostavim i vjencani list - sta cu kad ga nemam, jel to znaci da ne mogu podnijeti zahtjev za drzavljanstvo ako nisam ozenjen srbijankom???

To se odnosi na one koji su u braku sa Srbijankom (lakše će doći do državljanstva i manje su šanse da ih odbiju) ili na one koji su u braku i zajedno podnose zahtjev za državljanstvo...
Možeš podnijeti zahtjev (osim ako nešto nisu promijenili!).

dardimardi je napisao:
2. pise da uslovno receno djeca, tj. ja bih prije rekao lica mladja od 26 godina koja podnose zahtjev SA RODITELjIMA treba da vade potvrdu o studiranju...itd...pa mene zanima ovo - ja sam student i mogu dobiti tu potvrdu, ali moji roditelji NE MISLE vaditi drzavljanstvo Srbije ni bilo ko iz moje porodice osim mene - pa hoce li mi trebati njihova saglasnost, potpis, jer ja sam ipak punoljetan...ili je nemoguce da ja sam vadim drzavljanstvo ako ga oni nece???

Unaprijed hvala na odgovorima!

Mislim da se u BiH možeš tretirati kao student dok ne napuniš 26 godina. Poslije se moraš prijaviti na Biro kako bi imao zdravstveno osiguranje.
Dakle, za državu si klinac :wink:
Vjerovatno je o tome riječ.

Stavi na papir za i protiv i vidi...
I, da, uvijek ti mogu odbiti zahtjev (a uzeti lovu :wink: ), mada nisam čuo da se to nekom desilo.

Za dodatna objašnjenja posjeti konzulat Srbije u Banjaluci ili u gradu u kojem živiš!

tensSa je napisao:
Vecina ljudi zeli to zbog pasosa, puno vece sanse ima Srbijanski pasos nego BiH da dobije sengen..

Jesil' siguran?
Nekad je lakše dobiti vizu sa BiH pasošem.
(manji redovi za vizu, kraći period izdavanja...)

irenalang je napisao:
joj, ljudi , šta će vam drž.srbije....košta , a ništa ne pruža...čak i ako mislite da dižete startup kredite i počinjete biznis u srbiji,ne treba vam državljanstvo za to...jedino docnije,zbog poreza...pozzzz

Bolje na vrijeme nego docnije :wink:

A pasoši?
Ljudi se vode logikom: "Uzeću dva pasoša pa ću koristiti onaj koji brvi bude na 'bijeloj' Šengen listi" :D

Samo, morate razmisliti i o državljanstvu Crne Gore!
Manje ih je... neće da rade :lol: pa neće da ugroze tržište rada u EU :D
Još samo da BiH potpiše sa CG sporazum o dvojnom državljanstvu i...
(možda već jesu)!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2009, 21:50 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Maj 2009, 16:36
Postovi: 8
BL4ever, mnogo hvala na odgovorima! Ajde, valjda necu bas ja biti baksuz kome ce uzeti pare a zeznut za papire...
A dobra ti ova fora za crnogorske papire, hehehe, pravo da ti kazem volio bih imati njihove dokumente jer lijepo izgledaju, mislim da cu najljepsi dokumenti izgledom, ali cujem da Crna Gora ne da drzavljanstvo ni onima kojima su roditelji crnogorci, a oni nisu rodjeni u Crnoj Gori...i ktome se jos morapolagati ispit iz CRNOGORSKOG JEZIKA!!! (???) :O
No, u svakom slucaju, nadam se da ce sve dobro proci sa mojim uzimanjem SR drzavljanstva, i jos jednom hvala puno na odgovorima!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2009, 14:49 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Maj 2009, 16:36
Postovi: 8
hej, ljudi, javljam se s novim informacijama :)
sad sam zvao srbijanski konzulat i rekose mi ovako - onu potvrdu o studiranju ne treba ni da vadi onaj kome roditelji nece uzimati drzavljanstvo jer iovako on sam placa punu cijenu pa mu potvrda ne pije vode... A puna cijena sada iznosi 204 eura (u markama se nista ne placa) i drzavljanstvo se ceka GODINU I PO!!! :(
Eto, toliko :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2009, 15:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
dardimardi je napisao:
A puna cijena sada iznosi 204 eura (u markama se nista ne placa) i drzavljanstvo se ceka GODINU I PO!!! :(

:o
Promasena investicija?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 13:20 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Maj 2009, 16:36
Postovi: 8
zavisi... ako bude tacno da ce bosna kaskati za srbijom u dobijanju sengena nekih pola godine (kao sto se po kuloarima prica) onda jeste promasena investicija, jer znaci dok mi za godinu i po docekamo srbijanski pasos, dotle ce nam i bosanski vrijediti...ali ako kuloari (kako to cesce bude) nisu tacni...onda je pitanje sta ciniti u ovom trenutku :S


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2009, 10:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2002, 01:00
Postovi: 558
Lokacija: Banjaluka
Isao sam da predam danas zahtjev za pasos, rekli su mi da ne postoje tehnicke mogucnosti za to, i da ce se ovaj zahtjev moci predati tek krajem godine (cini mi se, licno, ni tad). Sugerisali su mi da prijavim boraviste u Srbiji i tamo podnesem zahtjev, ali na pitanje o vojnoj obavezi, odgovorili su da cu imati obavezu sluzenja vojnog roka.

Sto se drzavljanstva tice, rekli su mi da tek rjesavaju zahtjeve koji su predani krajem 2007. i da se drzavljanstvo ceka 2 god.

U prilogu dostavljam dokumentaciju koja je potrebna za drzavljanstvo.

Pozdrav!

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2009, 11:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Imao ti i Americki pasos dzaba ako nemas spice u dzepu a tu smo vecina a ako imas pare nebitno kakav pasos imas u dzepu :wink: stices gdje si krenuo

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2009, 12:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2002, 01:00
Postovi: 558
Lokacija: Banjaluka
Nisu pare problem, vec Sarajevo ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2009, 23:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
dardimardi je napisao:
... i drzavljanstvo se ceka GODINU I PO!!! :(


do 2 ;)

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2009, 12:26 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
ja sam predao zahtjev za drzavljanstvo Srbije prosle god u konzulatu u bl i dobio ga za 7-8 mjeseci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2009, 14:38 
Sta ti je sve trebalo da bui dobio drzavljanstvo, kako si regulisao vojnu obavezu prema Srbiji??


Vrh
  
 
PostPoslato: 29 Maj 2009, 22:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
procitaj temu od pocetka, pa ce ti sve biti jasno. :D

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2009, 13:34 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Maj 2009, 16:36
Postovi: 8
tensSa je napisao:
Sta ti je sve trebalo da bui dobio drzavljanstvo, kako si regulisao vojnu obavezu prema Srbiji??


Nema vojne obaveze ako imaš dvojno državljanstvo!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2009, 16:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
^ kako nema? Na rjesenju je navedeno da je vojni rok obavezan do 27 godina starosti.

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2009, 19:10 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Maj 2009, 16:36
Postovi: 8
zato što ako imaš dva državljanstva, logično imaš i pravo da se opredijeliš po kojem hoćeš da te tretiraju, a osim toga, ako vadiš državljanstvo srbije u našem konzulatu, ti se ne prijavljuješ tamo, odnosno nemaš prebivalište, pa samim tim ni vojnu obavezu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2009, 04:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
dardimardi, mozes li ovo da potkrijepis. :D Mi nemamo obavezu sluzenja vojske tako da ne mozemo da biramo? Malo sam zbunjen. :D

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 552 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs