banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 21:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 552 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Nov 2009, 15:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Ja sam samo pitao. Stvarno me interesuje da mi objasnis po cemu su to Hrvati drugacije odradili. Citao sam ja postove druze. :wink:

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2009, 20:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
Flavoure-Flave je napisao:
Ja sam samo pitao. Stvarno me interesuje da mi objasnis po cemu su to Hrvati drugacije odradili. Citao sam ja postove druze. :wink:

izvini ako sam te bez razloga prozvao :)
hrvatska za razliku od srbije, sve one koji se izjašnjavaju kao hrvati smatra svojim državljanima.
odmah po proglašenju nezavisnosti 90-tih svim hrvatima ma gdje rođeni bila su otvorena vrata za upis u državljanstvo i omogućeno im je da glasaju tako kad su izbori u hr sva mjesta u bosni gdje ima hrvata imaju i predizbornu kampanju kao u hr.
srbijansko državljanstvo za nas srbe koji nismo rođeni i ne živimo u srbij bilo je skoro nemoguće dobit, jedino uz neko žešće muljanje bilo je neke šanse. lično znam djevojku iz sarajeva koja je bila u izbjeglištvu u srbij čak joj je i otac rodom iz užica pa joj je trebalo 5 godina da se upiše u knjigu državljana. iako smo upravo mi srbi izvan srbije najviše najebali za rad srpstva nije nam bilo omogućeno da imamo državljanstvo srbije, sve do nedavne uredbe, i sad moramo uz zahtjev priložit 200e i ne garantuje nam se upis u K D.

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2009, 01:02 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2009, 01:30
Postovi: 27
Vi u Republici Srpskoj jeste nažalost najviše krvi dali za "našu stvar",ali da budem iskeren na kraju krajeva vi imate lične karte BiH,vozačke dozvole BiH,i vi ste državljani Bosne (svidjalo se to vama ili ne),i neravno da treba da platite državljanstvo Srbije,ako ga želite.Hrvatska je to uredila drugačije,a to je čista politička stvar koju je inicirao HDZ,naravno zbog glasača u BiH,zbog kojih na izborima i pobedjuju.Kamo sreće da smo svi u jednoj državi,i da nam je granica gde je trebala da bude,ni ja ni ti sada ne bi laprdali o ovome...Živela Velika Srbija!

_________________
Samo ti...
u mome srcu si...
Jedna jedina,
nepobediva -
moja ljubavi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2009, 01:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Vidi Aarona sada glumi Deliju i Srbina. :lol:

Tebe dobro drži kriza identiteta. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2009, 01:48 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2009, 01:30
Postovi: 27
filozof sa vrbasa je napisao:
Vidi Aarona sada glumi Deliju i Srbina. :lol:

Tebe dobro drži kriza identiteta. :lol:


Ne kapiram? :-?

_________________
Samo ti...
u mome srcu si...
Jedna jedina,
nepobediva -
moja ljubavi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2009, 08:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
defekt masa je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
Vidi Aarona sada glumi Deliju i Srbina. :lol:

Tebe dobro drži kriza identiteta. :lol:


Ne kapiram? :-?

skapirat ćeš jednog dana, mlad si :D

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2009, 13:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Avg 2009, 13:45
Postovi: 29
Čitam danas da od 19. decembra i zvanično Srbija bez viza.
Evo ovako imam par pitanja pa ako neko može i ima dobru volju da mi odgovori.
Vidim da neki pokušavaju da nađu olakšicu za sticanje državljanstva u raznim vezama sa Srbijom, ali koliko kontam po odgovorima da od toga nema niša. Ja sam i srednju školu i studiranje završio u Srbiji ali ne znam da li bi mi to nešto pomoglo. Nemam prijave prebivališta tamo nigdje, osim dvije godine provedene u studentskom domu, ali mislim da je to ništa.

Prvo pitanje: Da li se nešto promijenilo u zahtjevima za sticanje državljanstva od ong što je neko okačio skenirano iz konzulata? Može li neko reći tačno da li bez prijave prebivališta u SRB mogu doći do njihovog državljanstva i pasoša, ako dođem u konzulat u BL i prikupim navedena uvjerenja (rodni, vjenčani list....)?
Drugo pitanje: Da li se ova priča oko dobijanja SRB državljanstva odnosi na sve državljane BiH ili samo Republike Srpske? Zašto pitam? Pa zato što je moja supruga rođena u Brčko distriktu, i državljanstvo je njeno tu (moje je na teritoriji RS). Vjenčani smo u Brčkom i živimo u Brčko distriktu. Tu su i djeca rođena.
Hvala unaprijed svima na odgovorima!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2009, 15:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Okt 2009, 18:15
Postovi: 70
aaa BiH pasos isto ide u shengen od sljedece godine...tako da je beze predavati za srbijanski dok ga docekas....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2009, 16:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Avg 2009, 13:45
Postovi: 29
nike je napisao:
aaa BiH pasos isto ide u shengen od sljedece godine...tako da je beze predavati za srbijanski dok ga docekas....

Zaboli mene šta ti misliš kad će BiH u šengen.
Ja sam jasno postavio pitanja na koja od dobrih ljudi tražim odgovor i njihova iskustva.
A da li ti misliš ovo ili ono baš me zaboli qurac.
Ja nisam izneo razloge zbgo kojih želim državljanstvo Srbije, da li ću putovati ikada sa tim pasošem, ili hoću da mi djeca imaju državljanstvo Srbije, ili neki treći razlog...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2009, 18:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
nikolailic je napisao:
nike je napisao:
aaa BiH pasos isto ide u shengen od sljedece godine...tako da je beze predavati za srbijanski dok ga docekas....

Zaboli mene šta ti misliš kad će BiH u šengen.
Ja sam jasno postavio pitanja na koja od dobrih ljudi tražim odgovor i njihova iskustva.
A da li ti misliš ovo ili ono baš me zaboli qurac.
Ja nisam izneo razloge zbgo kojih želim državljanstvo Srbije, da li ću putovati ikada sa tim pasošem, ili hoću da mi djeca imaju državljanstvo Srbije, ili neki treći razlog...

svaka čast na ovom odgovoru :D
ja ti mogu reći ono šta ja znam, po toj novoj uredbi svi srbi ma gdje rođeni i živjeli ostvaruju pravo na državljanstvo srbije, a ostali koji nisu srbi moraju bit porijeklom iz srbije.
od moje žene brat je predao on je srbin i živi u federacij evo ima 3 mjeseca nije dobio nikakav odgovor koštalo ga je 204e, ali ako se to traži za porodicu onda ide jedna taksa 149e+55e za svakog člana

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 11:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Nov 2001, 01:00
Postovi: 54
mikijovic je napisao:
ja sam zavrsio skolu u pancevu,radio u beogradu 6 mjeseci upisano u radnu knjizicu,polozio vozacki u kraljevu.da li je procedura ista prilikom trzenja drzavljanstva,kao bez ovog unapred sto sam naveo.

Ti kao da si opisao moj zivot.... :D
Procedura ti je potpuno ista....
Prosao sam je kompletnu,dva tri puta isao u BG,pukao 1000 KM za takse,troskove,obrazac pasosa i licne karte ali dobio sam sve.Ko voli nek izvoli... :roll:
Nema sanse nesto kod njih sada dobiti okolo,precicom,mufte.Mi van Srbije malo duze cekamo pasos zbog provjera .Ono,kazu ti nisu uspjele slike za pasos a evo vam licna karta a iste slike se koriste i za jedno i za drugo :roll: I to je to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 12:13 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 10 Nov 2009, 12:10
Postovi: 1
Pozdrav, pitanje :)

Da li je tacno da se drzavljani federacije tretiraju kao strani drzavljani u srbiji (na studijima), iako se izjasnis kao srbin? To nije dovoljno pretpostavljam?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 12:50 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2009, 01:30
Postovi: 27
kim deal je napisao:
defekt masa je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
Vidi Aarona sada glumi Deliju i Srbina. :lol:

Tebe dobro drži kriza identiteta. :lol:


Ne kapiram? :-?

skapirat ćeš jednog dana, mlad si :D


Ne verujem da je tebe neko nešto pitao,i da jeste glupo je da se hvališ kako si ti star a ja mlad pa ti kapiraš neke stvari..i naravno skapiraćeš-skapirat ćeš je kroatizam,tebi izgleda jako blizak.Mojne da se praviš pametan kada ti je na jednom tabu forum,a na drugom red tube,a na trećem pretraživač da budeš pametan. :roll:

_________________
Samo ti...
u mome srcu si...
Jedna jedina,
nepobediva -
moja ljubavi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 17:50 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 08 Nov 2009, 20:01
Postovi: 7
nikolailic je napisao:
Čitam danas da od 19. decembra i zvanično Srbija bez viza.
Evo ovako imam par pitanja pa ako neko može i ima dobru volju da mi odgovori.
Vidim da neki pokušavaju da nađu olakšicu za sticanje državljanstva u raznim vezama sa Srbijom, ali koliko kontam po odgovorima da od toga nema niša. Ja sam i srednju školu i studiranje završio u Srbiji ali ne znam da li bi mi to nešto pomoglo. Nemam prijave prebivališta tamo nigdje, osim dvije godine provedene u studentskom domu, ali mislim da je to ništa.

Prvo pitanje: Da li se nešto promijenilo u zahtjevima za sticanje državljanstva od ong što je neko okačio skenirano iz konzulata? Može li neko reći tačno da li bez prijave prebivališta u SRB mogu doći do njihovog državljanstva i pasoša, ako dođem u konzulat u BL i prikupim navedena uvjerenja (rodni, vjenčani list....)?
Drugo pitanje: Da li se ova priča oko dobijanja SRB državljanstva odnosi na sve državljane BiH ili samo Republike Srpske? Zašto pitam? Pa zato što je moja supruga rođena u Brčko distriktu, i državljanstvo je njeno tu (moje je na teritoriji RS). Vjenčani smo u Brčkom i živimo u Brčko distriktu. Tu su i djeca rođena.
Hvala unaprijed svima na odgovorima!

http://www.glassrpske.com/vijest/3/drus ... odine.html
http://www.mup.sr.gov.yu/cms_cir/dokume ... ljanstvo.h
можда ти ово помогне
http://www.mup.sr.gov.yu/cms_cir/sadrza ... ljanstvo.h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 19:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
defekt masa je napisao:
[

Ne verujem da je tebe neko nešto pitao,i da jeste glupo je da se hvališ kako si ti star a ja mlad pa ti kapiraš neke stvari..i naravno skapiraćeš-skapirat ćeš je kroatizam,tebi izgleda jako blizak.Mojne da se praviš pametan kada ti je na jednom tabu forum,a na drugom red tube,a na trećem pretraživač da budeš pametan. :roll:

a jeste vi srbijanci zajebani bre :lol:

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2009, 07:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Izvinjavam se ako je vec neko rekao, ali plz samo neka ponovi odgovor - da li se aplikacija za pasose sad moze podnositi ovdje ili u Srbiji. Koja je procedura. priznajem danas sam lijen, a jos je rano da bih zvao konzulat. :oops: :D

edit -

je li ovo na snazi, ako jeste onda je sve jasno :)

http://www.mup.sr.gov.yu/cms_cir/dokume ... avnistva.h

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2009, 21:29 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 23 Sep 2009, 07:18
Postovi: 2
Kako mogu dobiti pasos Srbije, koja je procedura i da li ga izdaju u BL? Imam regularno drzavljanstvo Srbije oduvijek, ali nisam uspjela izvaditi pasos u Srbiji, uvijek su pronalazili razloge. Doduse, to je bilo prije par godina. Zivim u Federaciji.
Ako neko moze da mi odgovori, hvala!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2009, 22:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Radnik u konzulatu je rekao da ce u januaru 2010. godine, konzulat dobiti opremu za izradu biometrijskih pasosa i da se ceka oko 30 dana.

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2009, 17:05 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Nov 2001, 01:00
Postovi: 54
teodoramia je napisao:
Kako mogu dobiti pasos Srbije, koja je procedura i da li ga izdaju u BL? Imam regularno drzavljanstvo Srbije oduvijek, ali nisam uspjela izvaditi pasos u Srbiji, uvijek su pronalazili razloge. Doduse, to je bilo prije par godina. Zivim u Federaciji.
Ako neko moze da mi odgovori, hvala!

Ne izdaju i pouzdano znam da nece skoro izdavati u Banja Luci.Polako opremaju konzulate,krenuli su od Australije pa prema Srbiji.Nemaju para za masine.Najbolje ti je otici u Srbiju.u bilo kojoj policijskoj upravi u bilo kom gradu to mozes uraditi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2009, 00:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Srbija je izmijenila uslove za dobijanje pasoša. Sada je isto kao i kod Hrvata. Dovoljno da se izjasniš Srbinom i pasoš dobijaš. Ranije to nije moglo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 552 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs