banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 07:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 552 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Nov 2009, 23:11 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2009, 22:46
Postovi: 9
Evo ima i ovde, nekima će značiti:

- DRZAVLJANSTVO http://koznazna.com/forum/index.php?board=20.0
- DRZAVLJANSTVO http://www.koznazna.com/pages/drzavljanstvo.html
- IZMENE ZAKONA O DRZAVLJANSTVU http://www.dodaj.rs/f/1I/oe/2kjTGiwL/iz ... ljsrb2.pdf
- DVOJNO DRZAVLJANSTVO - SRBIJA I BiH http://koznazna.com/forum/index.php?topic=70.0

_________________
KoZnaZna


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2010, 16:57 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Jan 2010, 16:53
Postovi: 2
Dali postoji neki nacin da se ubrza drzavljanstvo srbije,podnela sam u 10 mjesecu pa neznam kako bi mogla provjeriti koliko se ceka.Hvala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2010, 02:29 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2009, 22:46
Postovi: 9
To zavisi od MUP-a R Srbije. Ne mozete ubrzati proceduru. A pokusajte preko sajta MUP-a (http://www.mup.rs) da im posaljete pismo sa pitanjem. Mada ne znam zaista da li mogu da odgovaraju na ovaj vid pitanja.

_________________
KoZnaZna


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2010, 14:52 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Jan 2010, 16:53
Postovi: 2
Hvala,pokusat cu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2010, 21:55 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Jan 2010, 21:52
Postovi: 1
poz narode interesuje me zna li ko koliko traje obrada papira u banjaluci pre nego sto ih posalju za srbiju hitno mi je hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2010, 02:01 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 05 Mar 2010, 01:43
Postovi: 4
Pozdrav!


Ovako postavio bih par pitanja:

Naime, drzavljanin sam BiH i imam tu prijavljeno prebivaliste , imam Licnu, Pasos i Vozacku od BiH i zelio bih postanem drzavljanin Srbije (treba mi zbog studija, automobila..)
E sada imam dva problema:

1. Kako mogu izbeci vojnu obavezu (kada se budem podnosio zahtjev sta treba da popunim oko prebivalista, boravka...)?

2. Posto zelim tamo da tamo kupim auto , kada budem uzimao njihovo drzavljansto, isto sta treba da popunim, a da nemam problema sa Saobracajnom policijom?

Na primjer: Da li ja mogu da vozim (i kako) auto sa BG tablama :lol:, Medjunarodnom vozackom BiH, i Pasosem drzave Srbije(i da li trebam vaditi i licnu Srbije)?


P.S. I naravno da ne idem u vojsku :wink: :wink:


Poslednji put menjao Vaky dana 05 Mar 2010, 23:22, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2010, 11:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Da bi studirao gore ne treba ti drzavljanstvo je nisi stranac zbog paralelnih veza Srbije i RS, tako da placas isto kao i gradjani Srbije, auto iz BiH mozes voziti gore i ne vidim potrebu da ga kupujes gore i da vadis sve papire, da prevodis ovu vozacku u njihovu i da tako ostajes bez vozace u BiH koja ti je maticna zemlja... Vojsku neces sluziti jer ti je to dvojno drzavljanstvo i racuna se da si tu obavezu odradio u BiH (jes da nema vojske ali to njih ne zanima), tako da ne mozes gore da sluzis... Ukoliko vadis licnu znaci da se odjavljujes sa prostora BiH tako da ne mozes imati dve licne... Ako jednostavno zelis da uzmes drzavljanstvo zbog lakse mogucnosti putovanja (sto i mislim da je tvoj cilj) to mozes odraditi samo sto ces sada cekati godinu dve da bi to dobio... A i bez toga ces se nacekati da dobijes drzavljanstvo jer su sada malo usporili dodelu istog jer ga sada svi iz BiH zele zbog bezviznog rezima


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2010, 20:17 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 05 Mar 2010, 01:43
Postovi: 4
Hertzog je napisao:
Da bi studirao gore ne treba ti drzavljanstvo je nisi stranac zbog paralelnih veza Srbije i RS, tako da placas isto kao i gradjani Srbije, auto iz BiH mozes voziti gore i ne vidim potrebu da ga kupujes gore i da vadis sve papire, da prevodis ovu vozacku u njihovu i da tako ostajes bez vozace u BiH koja ti je maticna zemlja... Vojsku neces sluziti jer ti je to dvojno drzavljanstvo i racuna se da si tu obavezu odradio u BiH (jes da nema vojske ali to njih ne zanima), tako da ne mozes gore da sluzis... Ukoliko vadis licnu znaci da se odjavljujes sa prostora BiH tako da ne mozes imati dve licne... Ako jednostavno zelis da uzmes drzavljanstvo zbog lakse mogucnosti putovanja (sto i mislim da je tvoj cilj) to mozes odraditi samo sto ces sada cekati godinu dve da bi to dobio... A i bez toga ces se nacekati da dobijes drzavljanstvo jer su sada malo usporili dodelu istog jer ga sada svi iz BiH zele zbog bezviznog rezima


Ok,znaci za vojnu obavezu kako god da popunim nece biti problema :roll:

E sada,recimo da bas hocu da kupim automobil u Srbiji, dakle kada budem trazio drzavljanstvo da li ga mogu dobiti bez prijave prebivalista u Srbiji (tj. da mi u pasosu pise postojce prebivaliste u BiH), i da li onda mogu voziti sa pasosem i saobracajnom drzave Srbije taj automobil i sa Medjunarodnom vozackom BiH, a da me policija ne zeza.

Namjeravam to ovako:

Da imam Licnu,Pasos,vozacku i medjunarodnu vozacku iz BiH.
I da imam pasos,saobracajnu i indeks :wink: iz Srbije.

i sada sa tim dokumentima da li ja mogu da vozim automobile sa srbijanskim tablama u BiH i obrnuto( sa BiH tablama u Srbiji 8) 8) ).


Poslednji put menjao Vaky dana 05 Mar 2010, 23:24, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2010, 20:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
ne ide to bratac.... lika su priveli jer je vozio auto na BiH tablama u Srbiji a imao je dvojno drzavljanstvo... valjda jer je prijavio mjesto prebivalista u Srbiji... pa podlijeze nekim
kur*ima-palcima...ne znam tacno, ali znam da je bila neka frka oko toga... raspitaj se ti malo bolje, kontaktiraj MUP, nas ili njihov... to ti je moj savjet
ajd u zdravlje :occasion5:

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2010, 20:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
TashkoBL je napisao:
ne ide to bratac.... lika su priveli jer je vozio auto na BiH tablama u Srbiji a imao je dvojno drzavljanstvo... valjda jer je prijavio mjesto prebivalista u Srbiji... pa podlijeze nekim
kur*ima-palcima...
ne znam tacno, ali znam da je bila neka frka oko toga... raspitaj se ti malo bolje, kontaktiraj MUP, nas ili njihov... to ti je moj savjet
ajd u zdravlje :occasion5:

Vrlo je jednostavno.
Ako neko ima državljanstvo Srbije, a zatekne se na teritoriji Srbije sa svojim autom sa BiH tablama, mora da dokaže da mu je "centar aktivnosti" BiH. Dakle, BiH lična, vozačka, zdravstvena knjižica, potvrda o radu, ili čak potvrda CIPS-a o prijavi prebivališta, bla, bla, itd.
Dakle, bilo šta na osnovu čega bi policajac zaključio da ta osoba živi u BiH, a ima državljanstvo Srbije.
To je urađeno zbog onih koji su imali prijavljen boravak u Srbiji, a vozili auta sa stranim tablama.
Detaljnije ima na sajtu MUP-a Srbije.

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2010, 20:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Uz to auta su dosta jeftinija u BiH nego u Srbiji, tako da


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2010, 22:45 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 05 Mar 2010, 01:43
Postovi: 4
muT@_6€kpuJ@ je napisao:
TashkoBL je napisao:
ne ide to bratac.... lika su priveli jer je vozio auto na BiH tablama u Srbiji a imao je dvojno drzavljanstvo... valjda jer je prijavio mjesto prebivalista u Srbiji... pa podlijeze nekim
kur*ima-palcima...
ne znam tacno, ali znam da je bila neka frka oko toga... raspitaj se ti malo bolje, kontaktiraj MUP, nas ili njihov... to ti je moj savjet
ajd u zdravlje :occasion5:

Vrlo je jednostavno.
Ako neko ima državljanstvo Srbije, a zatekne se na teritoriji Srbije sa svojim autom sa BiH tablama, mora da dokaže da mu je "centar aktivnosti" BiH. Dakle, BiH lična, vozačka, zdravstvena knjižica, potvrda o radu, ili čak potvrda CIPS-a o prijavi prebivališta, bla, bla, itd.
Dakle, bilo šta na osnovu čega bi policajac zaključio da ta osoba živi u BiH, a ima državljanstvo Srbije.
To je urađeno zbog onih koji su imali prijavljen boravak u Srbiji, a vozili auta sa stranim tablama.
Detaljnije ima na sajtu MUP-a Srbije.



Pa onda bi bilo najbolje da se moze napraviti kako da mi u pasosu Srbije pise prebivaliste iz BiH


Poslednji put menjao Vaky dana 05 Mar 2010, 23:24, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2010, 23:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Mozes to uraditi i po zakonu se to i radi, bar od sada... Neces moci imati dve licne tj dve adrese prebivalista... Konkretno, BiH ti je maticna znemlja, a kada dobijes srpsko drzavljanstvo ono ce ti biti dvojno i u pasosu ce ti pisati adresa iz BiH jer ti je tu prebivaliste, tako da dobijas samo pasos kao oznaku o drzavljanstvu Srbije, ali ne i licnu jer nemas prebivaliste u njoj... Znaci ili, ili... pa biraj


p.s. pisi bez boldovanja slova ako ikako moze, vidimo mi dobro


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2010, 23:29 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 05 Mar 2010, 01:43
Postovi: 4
Hertzog je napisao:
Mozes to uraditi i po zakonu se to i radi, bar od sada... Neces moci imati dve licne tj dve adrese prebivalista... Konkretno, BiH ti je maticna znemlja, a kada dobijes srpsko drzavljanstvo ono ce ti biti dvojno i u pasosu ce ti pisati adresa iz BiH jer ti je tu prebivaliste, tako da dobijas samo pasos kao oznaku o drzavljanstvu Srbije, ali ne i licnu jer nemas prebivaliste u njoj... Znaci ili, ili... pa biraj


p.s. pisi bez boldovanja slova ako ikako moze, vidimo mi dobro


Ok, izgleda da sam dobio odgovor :), ali imam jos jedno pitanje :confused2: :confused2: Da li je moguce imati dva prebivalista a jedno mesto boravka :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2010, 23:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Koliko sam uspeo shvatiti iz price, sada je prebivaliste i boraviste isto, bar tako kazu mada meni nema logike... Covek koji radi na carini u Srbiji kaze da je to isto i da bi se Srbija, BiH i HR trebale do kraja godine uvezsati u zajednicki sistem, koji bi im davao uvid pri rutinskoj kontroli na granici, ko ima dva mesta prebivalista, pa bi odmah u 'aps :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2010, 23:41 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Mar 2010, 23:18
Postovi: 15
Da da, Bosna i Hercegovina obavezno. :lol: :lol: :lol:

_________________
Terorizam je bolest,Pozovite doktora!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2010, 00:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Vaky je napisao:
Hertzog je napisao:
Mozes to uraditi i po zakonu se to i radi, bar od sada... Neces moci imati dve licne tj dve adrese prebivalista... Konkretno, BiH ti je maticna znemlja, a kada dobijes srpsko drzavljanstvo ono ce ti biti dvojno i u pasosu ce ti pisati adresa iz BiH jer ti je tu prebivaliste, tako da dobijas samo pasos kao oznaku o drzavljanstvu Srbije, ali ne i licnu jer nemas prebivaliste u njoj... Znaci ili, ili... pa biraj


p.s. pisi bez boldovanja slova ako ikako moze, vidimo mi dobro


Ok, izgleda da sam dobio odgovor :), ali imam jos jedno pitanje :confused2: :confused2: Da li je moguce imati dva prebivalista a jedno mesto boravka :)

mozes imati dva prebivalista. npr dok sam ja radio u slo imao sam stalno prebivaliste u bl a privremeno u slo. i moras svake godine ici u opstinu i produziti mesto boravka

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2010, 00:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
goxon je napisao:
Vaky je napisao:
Hertzog je napisao:
Mozes to uraditi i po zakonu se to i radi, bar od sada... Neces moci imati dve licne tj dve adrese prebivalista... Konkretno, BiH ti je maticna znemlja, a kada dobijes srpsko drzavljanstvo ono ce ti biti dvojno i u pasosu ce ti pisati adresa iz BiH jer ti je tu prebivaliste, tako da dobijas samo pasos kao oznaku o drzavljanstvu Srbije, ali ne i licnu jer nemas prebivaliste u njoj... Znaci ili, ili... pa biraj


p.s. pisi bez boldovanja slova ako ikako moze, vidimo mi dobro


Ok, izgleda da sam dobio odgovor :), ali imam jos jedno pitanje :confused2: :confused2: Da li je moguce imati dva prebivalista a jedno mesto boravka :)

mozes imati dva prebivalista. npr dok sam ja radio u slo imao sam stalno prebivaliste u bl a privremeno u slo. i moras svake godine ici u opstinu i produziti mesto boravka

E privremeno je nesto drugo i ne znam kakvo je stanje sa tim u Srbiji, ali isto tako ta licna za privremeni boravak ti NE vredi van teritorije te drzave koja je izdaje


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2010, 01:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Hertzog je napisao:
E privremeno je nesto drugo i ne znam kakvo je stanje sa tim u Srbiji, ali isto tako ta licna za privremeni boravak ti NE vredi van teritorije te drzave koja je izdaje

naravno da ne vredi:) to je privremena licna:)

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2010, 00:40 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 08 Apr 2010, 00:12
Postovi: 4
Ovako je meni receno u SUP jedne Srbijanske opstine, u kojoj sam pitao na koji nacin doci do drzavljanstva, a preko prijave boravka. Treba:
- Izvod iz maticne knjige rodjenih (iz BiH) *original ne stariji od 3mj.
- Uvjerenje o drzavljanstvu (BiH) *original ne stariji od 3mj.
- Fotokopija LK i pasosa (BiH)
- Izvod iz maticne kjnige vjencanih (ako ste u braku)
- Potvrda o uplati 12110.00din (oko 120eur) *uplatnica br.11
- Fotokopija LK osobe na koju se prebivaliste vodi
- Fotokopija poreskog rjesenja osobe na koju se prebivaliste vodi
Ceka se od 6-12mj. Svaki dodatni dokument koji dokazuje hitnost postupka je dobrodosao, ali nije presudan za skracenje roka (sto ce reci kako se kome smrci ujutru)
I "nidje veze" sto prvo treba da se upises kao drazvljanin, pa onda da prijavljujes boraviste.... Taj mi dio nikako nije jasan.
Ovo je info stara 2 dana.

Mene interesuje i molim da bilo ko, ako zna pouzdano javi na koji nacin najbrze doci do drzavljanstva, odnosno pasosa. Pare i postupak (samo ako je legalan) nisu bitni. Samo da je sto je moguce krace vrijeme cekanja! Hitno mi je!

Hvala unapred!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 552 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs