banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 10:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 552 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Jun 2009, 17:50 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Maj 2009, 16:36
Postovi: 8
Gledaj, da bi bio vojni obaveznik neke zemlje moraš imati prijavljeno prebivalište kod njih, odnosno imati kućnu adresu u nekom njihovom gradu. S obzirom da ti želiš imati dvojno državljanstvo, logično je da fizički ne možeš živjeti na dvije adrese već samo na jednoj, tako da ti sebi ostaviš prebivalište u bosni i hercegovini i shodno tome, nisi ničiji vojni obveznik, jer kod nas toga nema. moj prijatelj ima srbijansko državljanstvo već 4 godine i nije ga niko ni telefonski nazvao po pitanju vojske, a kamoli šta više. nadam se da je malo jasnije? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2009, 20:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
hvala na info. :D

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2009, 00:45 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 24 Jun 2009, 00:37
Postovi: 1
nadam se da tema nije zastarjela :D

da li je ista procedura ili je možda i olakšano dobivanje državljanstva srbije ako sam rođen u srbiji?(jeftinije?? :P )


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2009, 18:50 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Maj 2009, 16:36
Postovi: 8
ma nije zastarjela, zašto bi bila :D
gle, ovako, moja prijateljica je rođena u BiH, i nikad živjela u Srbiji, ali otac joj je rođen u Srbiji i ima njihovo državljanstvo, pa se ona prijavila tamo i na osnovu tate dobila državljanstvo za 3 mjeseca!!! Stoga mislim da je još lakše ako si i sam rođen tamo, jedino ne znam ako se prijaviš ovdje kod nas, dal ti onda pije vode činjenica što si rođen tamo, ali ako se prijaviš da živiš tamo, vjerujem da ga i ti možeš dobiti za 3 mjeseca, možda čak i manje, a onda ne plaćaš ništa (odnosno plaćaš ono nešto malo koliko i oni tamo, do nekih 15ak KM), a ovdje ti je cijena tolika kolika je, čisto sumnjam da je smanjuju...ali pokušaj nazvati konzulat u Banjaluci, pa ih pitaj, sad bar za razliku od do prije pola godine, radi neka ljubazna teta :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jul 2009, 13:42 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Jul 2009, 13:23
Postovi: 2
E,evo pitanja pravog.Kako Musliman iz Federacije da dobije državljanstvo Srbije koje jako želi po cijenu da izgubi državljanstvo BiH. U Beogradu sam proveo 5 godina na školovanju u opštini Savski venac i muči me što ovdje ni logika nije ista, razumijem Kusturicu u potpunosti.Molim vas da me shvatite ozbiljno, hvala.Tmujo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jul 2009, 13:47 
Kad mujo dodje u Zagreb pa pokuca i putaju:"Tko je?", a Mujo Tmujo...slab vic... :fist: :fist:


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Jul 2009, 18:24 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Jul 2009, 13:23
Postovi: 2
Nije neki vic.To mi je nadimak.Pa nij ni neki odgovor.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jul 2009, 19:45 
tmujo je napisao:
Nije neki vic.To mi je nadimak.Pa nij ni neki odgovor.

zovu te tmujo?? :lol: :lol: :lol:


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Jul 2009, 21:31 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Jul 2009, 21:26
Postovi: 1
ima li nekih novih informacija o izdavanju srpskih biometrijskih pasosa za nas koji smo gradjani BiH a dobili smo drzavljanstvo srpsko? Ja sam drzavljanstvo dobio prije 3 mjeseca i sada cekam......treba da odem do BG da izvadim valjda uvjerenja neka i posle ne znam gdje da predam zahtvjev za pasos da li u BL ili tamo u BG? Da li mi neko moze dati korisne informacije i uputiti sta da radim?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2009, 08:27 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 30 Jul 2009, 08:17
Postovi: 1
ja sam zavrsio skolu u pancevu,radio u beogradu 6 mjeseci upisano u radnu knjizicu,polozio vozacki u kraljevu.da li je procedura ista prilikom trzenja drzavljanstva,kao bez ovog unapred sto sam naveo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2009, 15:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Koliko ja znam Srbima iz Srpske državljanstvo Srbije nije ni trebalo jer su u Srbiji izjednačeni sa građanima Srbije. Sada sam načuo da postoji mogućnost da svako ko se izjasni kao Srbin i prizna Srbiju kao svoju domovinu dobija državljanstvo Srbije. Takođe me nervira i to što Srbija diskriminiše Srbe u regionu. Tako npr. za upis na neki od univerziteta u Srbiji u povlaštenom položaju su Srbi iz Republike Srpske, Srbi i Crnogorci iz Crne Gore, Srbi iz Hrvatske (jedino bi trebali imati to pravo jer su zaista ugroženi) dok Srbe iz entiteta Federacija BiH smatra "stranim državljanima". Stvarno nema smisla! Zbog toga sam morao izvaditi državljanstvo još davne 2004. godine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2009, 08:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
:angry4: kako su to hrvati riješili, svako ko je hrvat ima državljanstvo i hrvatske ma gdje bio rođen i ma gdje živio, čak i musliman koji donese dokaz da mu je dedo bio pripadnik vojske ndh ili krsni list da se krstio u katoličkoj crkvi.
nas srbe iz bih srbija handri na sve moguće načine, iako smo upravo mi ti koji su kroz istoriju najviše najebali jer smo srbi, kad je god srbija zasrala mi smo jeli ta govna,ovde se svađamo sa komšijama i borimo se za čast srbije,a njima je problem da nam daju jebeno državljanstvo. :thebirdman:
ma zaboli me urac i ne treba mi. 8)

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2009, 10:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39417
Lokacija: Месечева икра
kim deal je napisao:
ma zaboli me urac i ne treba mi. 8)

Ovo je nešto najpametije što pročitah na ovoj temi.Koji će mi qrac?Osim što trenutno imaju taj bijeli šengen.....kao da ja putujem.Šta konkretno dobijam sa državljanstvom Srbije?Neku satisfakciju?Šipak.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2009, 02:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Govori u svoje ime.

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2009, 02:12 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2009, 01:30
Postovi: 27
_zoka je napisao:
kim deal je napisao:
ma zaboli me urac i ne treba mi. 8)

Ovo je nešto najpametije što pročitah na ovoj temi.Koji će mi qrac?Osim što trenutno imaju taj bijeli šengen.....kao da ja putujem.Šta konkretno dobijam sa državljanstvom Srbije?Neku satisfakciju?Šipak.



Ti si debil...naravno.

_________________
Samo ti...
u mome srcu si...
Jedna jedina,
nepobediva -
moja ljubavi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2009, 09:23 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39417
Lokacija: Месечева икра
Može biti,a ti si nekakav internet proljev koji će meni objasniti šta je to patriotizam....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2009, 09:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
defekt masa je napisao:
_zoka je napisao:
kim deal je napisao:
ma zaboli me urac i ne treba mi. 8)

Ovo je nešto najpametije što pročitah na ovoj temi.Koji će mi qrac?Osim što trenutno imaju taj bijeli šengen.....kao da ja putujem.Šta konkretno dobijam sa državljanstvom Srbije?Neku satisfakciju?Šipak.



Ti si debil...naravno.

slušaj ako mi taj pasoš neće dat kao čovjeku i srbinu već će me jebavat i ucjenjivat, tražit mi 200e i onda ko zna da li ću ga dobit onda ko ih jebe i njih i njihov pasoš 8)
btv što se ne ugledaju na hrvate kako su oni to riješili? :confused3:

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2009, 11:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
defekt masa je napisao:
Ti si debil...naravno.


Batali se foruma, zivota ti. :roll:

kim deal je napisao:
...btv što se ne ugledaju na hrvate kako su oni to riješili?


A kako su to Hrvati rijesili? I u cemu je tolika razlika u nacinu "rjesavanja" ovih pitanja izmedju Srbije i Hrvatske?

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2009, 11:33 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2009, 01:30
Postovi: 27
Ustaški pasoši su vam bliži,koliko vidim..pa sada pohrlite svi pa budite Vatikanske sluge zarad toga što vam ne trebaju Srpski pasoši...Pitate se šta vam je Srbija dala?Meni nije jasno šta vam je hrvatska dala pa je toliko dobra?Garant mamu ili tatu :hello1:

_________________
Samo ti...
u mome srcu si...
Jedna jedina,
nepobediva -
moja ljubavi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2009, 13:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
defekt masa je napisao:
Ustaški pasoši su vam bliži,koliko vidim..pa sada pohrlite svi pa budite Vatikanske sluge zarad toga što vam ne trebaju Srpski pasoši...Pitate se šta vam je Srbija dala?Meni nije jasno šta vam je hrvatska dala pa je toliko dobra?Garant mamu ili tatu :hello1:

8) ti sinko očito imaš ozbiljnih problema, niko se ne pita šta je srbija kome dala već zašto nas handri, zašto nama srbima iz bosne ne da kao i građanima srbije pod istim uslovima svoje državljanstvo, baš onako kako je hrvatska riješila za hrvate ma gdje bili rođeni.
ti, a i flavoure fave uopšte ne čitate postove već samo onako beze uletite, vratite se par postova unazad vidite o čemu se radi pa onda diskutujte :evil3:

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 552 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs