banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 552 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 28  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Sep 2017, 16:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
Ja sam čekao negde oko godinu i po otprilike.

Послато са LG-D605 уз помоћ Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2017, 15:47 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Maj 2017, 20:24
Postovi: 18
Za one koje ne prate stanje pregovora sa EU trenutno stanje je sljedeće:

Srbija ima već 10 otvorenih poglavlja u EU pregovorima, 2 zatvorena a u decembru će otvoriti još 3.
BiH još uvijek stoji na upitniku koji nakon što bude poslan u Brisel će trebati oko 1.5 godinu dok ne dobije status kandidata i onda još XY godina dok se prvo poglavlje ne otvori. Makedonija je npr. kandidat od 2005 ali još nisu otvorili niti jedno poglavlje.
Tako da trenutno najveće šanse za pristup u EU u idućih 10 godina imaju Srbija i Crna Gora gdje je planiran pristup ove dvije zemlje u EU do 2025 :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2017, 15:10 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Nov 2017, 15:01
Postovi: 8
Zdravo svima. Ako neko moze da mi okvirno da odgovori bio bih mu zahvalan.

U junu sam predao zahtjev i sve papire (izdali su mi i onu potvrdu u konzulatu u BL). Trenutno studiram u inostranstvu i icicu na razmjenu u Rusiju 2018 (vjvt. Moskva) i tamo ici na neke otvorene seminare, evente, takmicenja itd. i zelio sam da tamo idem kao srpski student i predstavim Srbiju (jer viza mi ne treba ni sa BiH pasosem). Predao sam zahtjev banjaluckom konzulatu za ubrzani proces dobijanja drzavljanstva (sa svim pratecim dokumentima, dokazima o polozenim ispitima, sve sem potvrde o razmjeni koja tek stize u martu), i oni su mi potvrdili telefonski prije neki dan da je ok i da ce sad to proslediti MUP-u u Beogradu, jer oni to razmatraju pa onda salju u BL odgovor, a BL obavjestava mene.

Sad moja tri pitanja:
1. Koliko je realno da se studentima odobri ubrzanje procedure ili to samo vazi za neke trecerazredne fudbalere, glumce itd i koliko brze ga mogu dobiti?
2. Nevezano za ovo prethodno, da li se moze desiti da mi se odbije zahtjev (ovaj regularni) zbog nekih izmisljenih razloga tipa nemas veze sa Srbijom itd (iako sam po nacionalnosti Srbin i nisam kaznjavan)?
3. Kada se dobije drzavljanstvo, da li ja onda moram bas u Stari grad to da obavim da podignem taj neki papir i jel onda mogu bilo gdje u Evropi (u konzulatima Srbije) da napravim pasos?

Hvala unaprijed.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2017, 10:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Maj 2017, 20:24
Postovi: 18
Pozdrav. Ja mislim da ta stavka vezana za studente koji odbijaju državljanstvo po ubrzanoj proceduri se prije svega odnosi za studente koji će studirati u Srbiji.

Ako imaš dokument gdje su ti se otac/majka ili djed/baba izjasnili kao pripadnici srpskog naroda (to se uvijek pitalo u SFRJ) onda ćeš biti primljen jer je to što se traži (isto kao što pola Bosne ima hrvatski pasoš a nemaju veze sa hrvatskom).

Kada dobiješ potvrdu da si primljen u državljanstvo onda moraš biti upisan u knjigu državljana ali pasoš možeš izvaditi i na Marsu ako imaju tamo ured sa biometrijskim podacima


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2017, 11:29 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Nov 2017, 15:01
Postovi: 8
Evo danas me zvali iz konzulata i stiglo resenje o prijemu, sad moram da podignem taj papir da bi oni mene upisali u knjigu drzavljana?!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2017, 11:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
Vec si upisan. Samo podigni resenje.


Послато са LG-D605 уз помоћ Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2017, 12:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Zašto se onda čeka po 2-3 mjeseca da bi mogao podići uvjerenje o državljanstvu?

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2017, 00:32 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Nov 2017, 15:01
Postovi: 8
E bas, to i mene zanima..
Rekla mi je cura na telefonu da kad podignem tu potvrdu onda se daje nalog ovima u Beogradu da upisu u knjigu drzavljana i MKR i da ponovo provjerim za 2 mjeseca.

Samo ni nije jasno zasto im treba bas toliko dugo i sto to ne ide bez podizanja te potvrde...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2017, 18:04 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 12 Nov 2017, 17:55
Postovi: 7
Planiram u idućem tjednu predati papire za dobivanje državljanstva. molim one koji su kroz proces prošli da mi odgovore koje papire su podnijeli kao dokaz prpadnosti srpskom narodu?

imam svoju krštenicu iz pravoslavnog manastira i uverenje iz popisa birača hrvatske na kojem stoji nacionalnost srpkinja, kao i uverenje iz popisa birača od oca gdje stoji srbin. Da li je to dovoljno? Nitko iz obitelji nema državljanstvo srbije te nikome u rodnom listu pod nacionalnosti ne piše ništa jer kako su mi rekli u mupu to se ne piše i jedini dokaz može biti to uverenje iz popisa birača.

unaprijed hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2017, 21:57 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Nov 2017, 15:01
Postovi: 8
Ne treba to. Ja sam predao samo uvjerenje o drzavljanstvu RS-BiH, izvod iz MKR, popunjen obrazac sa sajta i onu izjavu da Srbiju smatram svojom drzavom (takodje sa sajta). Odes tamo i predas to, zavrseno. Ne treba nikakav dokaz da si Srbin, ni na mojim dokumentima ne pise nigdje da sam Srbin.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2017, 22:14 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 12 Nov 2017, 17:55
Postovi: 7
kad sam se raspitivala u konzulatu čovjek mi je dao papir što mi sve treba i pored domovnice, rodnog lista stajala je krštenica od oca. rekla sam mu da otac nije kršten pa je rekao rodni list na kojem bi stajalo da je srbin.
sad ne znam dal postoje možda neke razlike kad se podnosi iz hrvatske, a kad iz rs ( ma da logično ne bi trebale), ali meni je taj konzul reko da moram dokazat porijeklo. ne znam nikog iz hrvatske tko je tražio državljanstvo :/

i na ovom linku sam naišla na to dokazivanje porijekla:

http://mup.gov.rs/wps/portal/sr/gradjan ... oriji%2Brs


tako da sam mukom hodala okolo tražeći bilo što što bi moglo biti dokaz i trenutno raspolažem sa svojom krštenicom i timm uvjerenjima popisa birača na kojima stoji nacionalnost


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2017, 23:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ajde prvo da raščistimo da li si državljanka BiH ili ne.

Ako nisi državljanka BiH, već samo Hrvatske, onda ti može biti drugačije nego nama.

Inače, državljani BiH trebaju samo da potpišu izjavu da se osjećaju kao građani Srbije i to je to.
Uz to idu još neki sitni dokumenti tipa rodni list, drževljanstvo i ostalo...
Nikakvi posebni dokazi nisu potrebni.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2017, 00:34 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 12 Nov 2017, 17:55
Postovi: 7
Državljanka sam hrvatske, nemam nikakve veze s BiH. Naletjela sam na ovaj forum pretraživajući google da dodjem do nekih informacija jer stvarno ne znam nikog iz hrv da je trazio drzavljanstvo srb

Na mup.rs sam vidjela uz taj zahtjev šta se sve prilaže i taj dokaz izmedju ostalog pa sam pretpostavila da se to odnosi na sve. Moguce da nije potrebno ni za mene, nego jednostavno tu nemaju zahtjeva pa ne znaju kako to izgleda u praksi. Ne znam..

Na tom papiru koji mi je konzul dao stoji da je potrebno:
-rodni list
-domovnica
-krstenica od oca
-uvjerenje o prebivalistu
-zahtjev
-izjava da se smatra svojom drzavom
-kratka biografija

-to je napisano kompjuterski tocno tako, bez ikakvog pečata, žiga, tko je to napiso...

Ja cu predat sve, ta uvjerenja iz popisa birača mene i oca i moju krštenicu (jer otac nije kršten). Samo sam se zabrinula da ne me nebi odbili jer nisam dovoljno dokazala porijeklo :/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2017, 00:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Avg 2015, 15:12
Postovi: 104
Lokacija: Novi Sad
Različito jeste.
Svi Srbi izvan Srbije, mogu dobiti srpsko državljanstvo pod uslovom da dokažu srpsko poreklo. To se dokazuje javnom ispravom ili neki drugi dokument o nacionalnom izjašnjavanju. Šta sve spada i to ,stvar je organa koji odlučuje. Nije teško nazvati republički SUP,da to razjasnimo.

Jedino Srbi iz Srpske to ne moraju dokazivati i dovoljno je samo da potpišu da Srbiju smatraju svojom državom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2017, 11:53 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 12 Nov 2017, 17:55
Postovi: 7
Pardon što je SUP?

Znam da bi bilo najbolje u rodnom listu, ali eto to se ne moze ni zahtjevat vise :(

I hvala na odgovorima :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2017, 13:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Avg 2015, 15:12
Postovi: 104
Lokacija: Novi Sad
Sekretarijat ili ministarstvo unutrašnjih poslova. Skoro sam siguran da će uverenje iz popisa birača i krštenica biti dovoljna. Znaju oni situaciju,nisu pali s Marsa. Ali ako treba neka pomoć,neće mi biti teško. Naprotiv.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2017, 13:45 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 12 Nov 2017, 17:55
Postovi: 7
hvala, poslala sam Vam pp


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2017, 17:36 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Nov 2017, 15:01
Postovi: 8
Vidim da se moze i preko interneta (Stari grad) naruciti i izvod iz MKR i Uvjerenje o drzavljanstvu Srbije.

Sad pitanje: Jel ja moram ici licno tamo ili mogu i preko interneta naruciti?
Jel mogu npr. to uvjerenje o drzavljanstvu i izvod iz MKR podignuti i u SRB Konzulatu u Cirihu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2017, 07:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Maj 2017, 20:24
Postovi: 18
tat1880 je napisao:
Planiram u idućem tjednu predati papire za dobivanje državljanstva. molim one koji su kroz proces prošli da mi odgovore koje papire su podnijeli kao dokaz prpadnosti srpskom narodu?

imam svoju krštenicu iz pravoslavnog manastira i uverenje iz popisa birača hrvatske na kojem stoji nacionalnost srpkinja, kao i uverenje iz popisa birača od oca gdje stoji srbin. Da li je to dovoljno? Nitko iz obitelji nema državljanstvo srbije te nikome u rodnom listu pod nacionalnosti ne piše ništa jer kako su mi rekli u mupu to se ne piše i jedini dokaz može biti to uverenje iz popisa birača.

unaprijed hvala


Mislim da je malo drugačije ako podnosis zahtjev iz HR i BiH ali u suštini su ti potrebni isti dokumenti.
Npr. pogledaj ako imaš od oca/majke/djeda/babe vjenčani list, tu se mogla izjaviti nacionalnost, također u starim radnim knjizicama. Pogotovo ako su ti dokumenti starijeg datuma onda ne možeš imati bolji dokaz :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2017, 10:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Mislim da svako ko je rodjen u SFRJ moze dobiti srpsko drzavljanstvo bez obzira na nacionalnost.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 552 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs