banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 04:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Apr 2009, 12:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2009, 10:01
Postovi: 119
Lokacija: Österreich
skonto sam shemu, kupio sam ATA ( analog telephone adapter) i njega cu prikaciti na router u banjaluci, preko mog voip accounta imam
voip-in broj, koji cu prebaciti starcima, i oni ce tako imati austrijski broj fixni u banjaluci i mocice mene da zovu i ja naravno njih, stim da cu
kad to odradim prebaciti svoju tarifu da mi je poziv prema austrijskim fixnim mrezama dzabe :-) postoje tzv. DID provideri od koji se moze kupiti
lokalni broj puno zemalja :-), tako da preko interneta mozete imati npr. americki fixni ili njemacki itd. koji kosta normalno kad vas neko poziva,
bilo to iz amerike ili njemacke...
btw. na taj ATA adapter se kaci bilo kakav obicni fixni telefon, sto je jedna varijanta, takodje je moguce uzeti voip telefon (siemens c470 ip)
koji se kaci direktno na router

_________________
Enciklopedofalomenodipolareguzomelizator...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2009, 21:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
EiLeen je napisao:
a tata me zove na mob. :D


Direktno? Pa koliko on potrosi na telefon ako te zove telefonom na mobilni u Italiju iz Bosne?

p.s. ja inace koristim skajp, ali ranije dok nisu svi kod nas imali internet sam puuuno trosio na telefon iako sam zvao preko kartica i jeftinih mreza, ali moj problem je sto ja pricam u prosjeku pola sata-sat. Kad ne pricam bar 10 min to mi je skoro kao i da ne zovem.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2009, 21:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2001, 01:00
Postovi: 431
Lokacija: London/Banja Luka
vim je napisao:
EiLeen je napisao:
a tata me zove na mob. :D


Direktno? Pa koliko on potrosi na telefon ako te zove telefonom na mobilni u Italiju iz Bosne?

p.s. ja inace koristim skajp, ali ranije dok nisu svi kod nas imali internet sam puuuno trosio na telefon iako sam zvao preko kartica i jeftinih mreza, ali moj problem je sto ja pricam u prosjeku pola sata-sat. Kad ne pricam bar 10 min to mi je skoro kao i da ne zovem.

vježbaj pred ogledalom da raportiraš u 15 minuta :P

sreća ja ne volim dugo da brslam na tel (uhvati me nervoza već poslije 10min), al preko skajpa, kad se i 'ugledamo', zna se otegnuti

_________________
Postoji neka perverzna osobina u ljudima zbog koje vole komplikovati jednostavne stvari.

Warren Buffett


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2009, 12:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
vim je napisao:

Direktno? Pa koliko on potrosi na telefon ako te zove telefonom na mobilni u Italiju iz Bosne?

p.s. ja inace koristim skajp, ali ranije dok nisu svi kod nas imali internet sam puuuno trosio na telefon iako sam zvao preko kartica i jeftinih mreza, ali moj problem je sto ja pricam u prosjeku pola sata-sat. Kad ne pricam bar 10 min to mi je skoro kao i da ne zovem.

Pričamo 2 minute, ne da se meni sa njim razglabati... Ponekad mu pošaljem sms i to je to... :evil3: A ne žali se on nešto na to koliko košta telefonski razgovor.. Već na ostale troškve.... :lol:

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2009, 22:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2009, 10:01
Postovi: 119
Lokacija: Österreich
uspio sam odraditi shemu, sljaka ko bombona, starce u banja luci zovem na austrijski broj...jos samo da prebacim mobilni na flat tarifu i luudiilloo :-)

_________________
Enciklopedofalomenodipolareguzomelizator...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2009, 21:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
thedude je napisao:
uspio sam odraditi shemu, sljaka ko bombona, starce u banja luci zovem na austrijski broj...jos samo da prebacim mobilni na flat tarifu i luudiilloo :-)

A roaming ?

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2009, 21:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2009, 10:01
Postovi: 119
Lokacija: Österreich
laoce je napisao:
thedude je napisao:
uspio sam odraditi shemu, sljaka ko bombona, starce u banja luci zovem na austrijski broj...jos samo da prebacim mobilni na flat tarifu i luudiilloo :-)

A roaming ?


nema rominga, oni dole imaju preko voipa austrijski broj, telefon koji je nakacen na router preko SIP-adaptera, nemat tu nikakvog rominga,
broj im pocinje sa 0720 sto se zove "unabhängige festnetznummer" znaci fixni broj koji je ne zavisan od mjesta tj. lokacije
i saznao sam da se taj broj samo kod teleringa tretira kao obican austrijski fixni broj, kod orange-a kosta pozvi na taj broj
20 centi, kod 3-a kosta 15, sa a1-a ga uposte ne mozes pozvati, za t-mobile ne znam, ali ja srecom imam telering ali cu se
prebaciti na bastu tako da ce mi pozivi kuci biti komplet dzabana :-)

_________________
Enciklopedofalomenodipolareguzomelizator...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2009, 18:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
thedude je napisao:
laoce je napisao:
thedude je napisao:
uspio sam odraditi shemu, sljaka ko bombona, starce u banja luci zovem na austrijski broj...jos samo da prebacim mobilni na flat tarifu i luudiilloo :-)

A roaming ?


nema rominga, oni dole imaju preko voipa austrijski broj, telefon koji je nakacen na router preko SIP-adaptera, nemat tu nikakvog rominga,
broj im pocinje sa 0720 sto se zove "unabhängige festnetznummer" znaci fixni broj koji je ne zavisan od mjesta tj. lokacije
i saznao sam da se taj broj samo kod teleringa tretira kao obican austrijski fixni broj, kod orange-a kosta pozvi na taj broj
20 centi, kod 3-a kosta 15, sa a1-a ga uposte ne mozes pozvati, za t-mobile ne znam, ali ja srecom imam telering ali cu se
prebaciti na bastu tako da ce mi pozivi kuci biti komplet dzabana :-)

Al ga ti iskomplicira, sto bi reko Mima Karadzic - Da bi to napravio, prvo moras jedno dijete na tehniku poslati.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jun 2009, 13:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2009, 10:01
Postovi: 119
Lokacija: Österreich
Citiraj:
Al ga ti iskomplicira, sto bi reko Mima Karadzic - Da bi to napravio, prvo moras jedno dijete na tehniku poslati.


but it works...very well sogar mein freund :-)

_________________
Enciklopedofalomenodipolareguzomelizator...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2009, 09:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Okt 2006, 13:07
Postovi: 295
@ thedude
Super fazon. Koji ATA uređaj si uzeo? I nije mi jasno kako si povezao VoIP broj sa ATA uređajem? Tj kad ti zoveš VoIP broj on treba da rutira prema ATA uređaju, a onda će taj uređaj da proslijedi poziv prema portu gdje je priključen analogni telefon.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2009, 19:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
thedude je napisao:

hej jesi ti registrovan na ovo? funkcioniše li na fazon da pričaš sa kompa na mobilni/fiksni ili s kompa?

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2009, 13:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006, 17:07
Postovi: 414
thedude je napisao:
skonto sam shemu, kupio sam ATA ( analog telephone adapter) i njega cu prikaciti na router u banjaluci, preko mog voip accounta imam
voip-in broj, koji cu prebaciti starcima, i oni ce tako imati austrijski broj fixni u banjaluci i mocice mene da zovu i ja naravno njih, stim da cu
kad to odradim prebaciti svoju tarifu da mi je poziv prema austrijskim fixnim mrezama dzabe :-) postoje tzv. DID provideri od koji se moze kupiti
lokalni broj puno zemalja :-), tako da preko interneta mozete imati npr. americki fixni ili njemacki itd. koji kosta normalno kad vas neko poziva,
bilo to iz amerike ili njemacke...
btw. na taj ATA adapter se kaci bilo kakav obicni fixni telefon, sto je jedna varijanta, takodje je moguce uzeti voip telefon (siemens c470 ip)
koji se kaci direktno na router



Strpi se jos malo, upravo tu varijantu ces moci dobiti u Telekomu Srpske. Kupis IMS nomadski nalog tj. VoIP nalog, dobijes nas fiksni broj i zoves sa bilo koje lokacije u svijetu broj u Banjaluci po cijeni lokalnog poziva. Što znači da ti recimo uzmes ATA i poneseš u Austriju ili koristis SIP soft klijent na racunaru a starce zoves na njihov postojeci fiksni broj.

_________________
''We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the Universe. That makes us something very special.''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2009, 13:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Da li će biti kakva mogućnost za mobilne?

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2009, 08:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006, 17:07
Postovi: 414
Nisam bas shvatio pitanje. Pitas za SIP klijent na mobilnom ili hoces da zoves nekog na mobilni?

_________________
''We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the Universe. That makes us something very special.''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2009, 22:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Hoću da zovem na mobilni ;)

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2009, 22:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006, 17:07
Postovi: 414
Pa nikakav problem. Vjerovatno me nisi shvatila. Ti kad kupis nalog, dobijes nas lokalni broj s kojim zoves sve ostale brojeve u RS i BiH potpuno isto kao da zoves sa fiksnog telefona. Razlika je samo u tome sto taj broj mozes odnijeti i koristiti bilo gdje u svijetu pod uslovom da imas pristup internetu.

_________________
''We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the Universe. That makes us something very special.''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2009, 23:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
ok, thx :D to ću da uzmem čim se pojavi :D

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2009, 15:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2009, 10:01
Postovi: 119
Lokacija: Österreich
daamir je napisao:
@ thedude
Super fazon. Koji ATA uređaj si uzeo? I nije mi jasno kako si povezao VoIP broj sa ATA uređajem? Tj kad ti zoveš VoIP broj on treba da rutira prema ATA uređaju, a onda će taj uređaj da proslijedi poziv prema portu gdje je priključen analogni telefon.


Linksys PAP2T (kupio na e-bay za 10 evra) koristim koji je nakacen na Dlink-635 Router
svaki voip provajder koji nudi SIP ( u mom slucaju je betamax) ti daje parametre
(adresu servera i porta) koji unosis u ATA tako da to nije nikakav problem
evo ti primjer :

http://voipcheap.com/en/sipp.html

samo sam ja imo frku malu sa ATA uredjajom, nije mi tel htio zvoniti, ali i to nije nikakav problem
tu samo moras podesiti frekvenciju u samom ATA uredjaju...koji ima web-interfejs slicno routeru..
gdje se nalaze sva podesavanja...

btw...da vam kazem nesto vezano za ove DID brojeve, konkretno za austrijske pricam,
postoje brojevi koji pocinju sa 01/555-555 to su brojevi za bec...
a svi ostali regioni pocinju sa 0720...
ja sam ga kupio za 1 Evro taj broj, jer je postojala opcija kod betamaxa da za jedan evro dobijes taj broj i imas ga za stalno..
to je tad moglo.
ti brojevi su svi prodati... jer je austrijska telefonska regulacija izdala na trziste ogranicen broj brojeva i betamax je kupio jednu kolicinu i dao svojim korisnicima
tako i neke druge kompanije...
sad je takva situacija da se did brojevi mogu kupiti od tih posrednika koji kostaju oko 3-4 evra mjesecno... i prakticno se mogu ROUTATI na bilo koji voip account
bilo to kod betamaxa ili sipgate-a ili sta ti ja znam....i u kombinaciji sa adapterom mogu se koristiti bilo gdje na svijetu ako imate internet od minimalno 64kbit/sec
sto ne znaci da je to jedini nacin...normalno da uz mobilni koji ima WLAN i odredjen programcic kao sto je npr. FRING mogu sjediti u provansi i piti kafu i da telefoniram
preko tog DID broja

Slika

_________________
Enciklopedofalomenodipolareguzomelizator...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2009, 19:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2009, 10:01
Postovi: 119
Lokacija: Österreich
ako nekog zanima... dostupni su opet brojevi od sipgate.at
besplatna registracija, uplatite cenera, uzmete SIP-ATA ili siemens C470 IP
i nakacite ga u Banjaluci...ili gdje god ste vec kod kuce....pa zovete za DZ :-)

_________________
Enciklopedofalomenodipolareguzomelizator...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2009, 08:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Intervoip.com, 7 c/min fiksna, 14,5 c/min mobilna


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs