banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Okt 2008, 09:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 14:20
Postovi: 185
Lokacija: Banja Luka
E malo radis, malo ides u turizam, obilazis svijet, sto je to super i divno... e da mi je pocet raditi na kojem brodu. :P

_________________
Zaintresovan za sve, samo me pitajte


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 09:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
Kakve ovo veze ima sa dijasporom????? :oops: :oops: :oops: :oops: :cat:

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 09:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 14:20
Postovi: 185
Lokacija: Banja Luka
pa ima Kad odem vise se nevracam, kazu da ako sluzis 3 godine na tom brodu mozes dobiti americku ili evropsku boravisnu vizu. a onda posle 6 do 10 godina i drzavljanstvo. :wink:

_________________
Zaintresovan za sve, samo me pitajte


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 11:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Nije tačno. Misliš stvarno da je tako lako dobiti državljanstvo?
Znam par ljudi koji rade na brodu, a jedan od njih je prvi oficir. Posao je pretežak. Pogotovo ako imaš ženu/djevojku, pa je ne viđaš 6 mjeseci. Ako nisi vezan za porodicu, onda idi... PAre su dobre....

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 11:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
EiLeen je napisao:
Pogotovo ako imaš ženu/djevojku, pa je ne viđaš 6 mjeseci.



Samo mala ispravka,ko kaze da je tesko ako imas zenu/djevojku???????.........Desanka je uvjek sa tobom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A za drzavljanstvo ti je bolje otici u Svabiju naci kaku stariju gospodju(po mogucnosti dobro masnu ekonomski) malo joj tepas i mazis je po stare dane i imas duplu korist na kraju.......sto bi reko nas narod `i pare i jare` :cat:

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 12:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Eh sjećam se kad smo jednaput davno prije rata skupljali otkupninu za jednog našeg moreplovca. Njega i njegove drugove je zadržala gerila iz Paname, koja se borila za nezavisnost neke tamošnje banana republike. Dobar je to posao, ali jako rizičan.
Poput rata u Iraku.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 14:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 14:20
Postovi: 185
Lokacija: Banja Luka
pa nemam djevojku, a rizik mi dobro dodje narocito kada sagledam nasu situaciju ovde, zanima me samo kako da dodjem do tog posla. Ako neko zna kako a da se ne placa mnogo nek napise.. :oops:

_________________
Zaintresovan za sve, samo me pitajte


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 14:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
airfantom je napisao:
E malo radis, malo ides u turizam, obilazis svijet, sto je to super i divno... e da mi je pocet raditi na kojem brodu. :P



Jesi li ikada gledao i jednu reportazu o radnicima na tim brodovima? Gdje spavaju? Sta vide od tog "turizma"? Dobijes pare, to stoji ali zivis kao crv kojem se zivot sastoji od rada i spavanja u kabini u kojoj imas mjesta tek da se okrenes :-? Ako ti je cilj isljucivo neka kinta, ako si u stanju stisnuti zube onda kreni.. Skoro su neki momci otisli.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 14:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 14:20
Postovi: 185
Lokacija: Banja Luka
pa pare su najvaznije, a uostalom ko zna, uvijek se snadje a ko nezna uvijek gubi.. uostalom ja se mogu uvaliti bilo gdje i uspijeti, ako nevjerujes ajde da se najdjemo pa da provjeris. :P

_________________
Zaintresovan za sve, samo me pitajte


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 16:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Sestra mi je udata za prvog oficira i odsutan je 3-6 mjeseci. Ona ga stalno mora čekat, teško joj je, a i njemu poprilično, al on je bar navikao na takav život. Ja ne znam kako ona izdržava. Meni je grozno kad momka ne vidim 2 sedmice....
Pare ne samo da nisu najvažnije, nego veze s vezom... Možeš ih zaradit i na drugi način, a ne da crnčiš k'o kreten (tako biva onima što nemaju pomorski faks) i ne vidiš ni sunca ni mjeseca... A turizam, pa i ne vidiš puno, negdje ne možeš ni izaći. Mada ko je očajan za parama i ništa ga ne veže, treba probat. Možda i nije tako crno kako ja mislim da jest. Bar običnim konobarima/kuvarima/utovarivačima....


P.S. Snaći se možeš i na neki drugi način, barem da odeš. Vidiš kako je Hrna odabrao lakši put lol :lol: Je l još živa baba, Hrna?
Evo ja sam do nekidan bila očajna, bili mi izgubili dokumenta u policiji, pa moram sad ponovo čekat boravišnu. Rekla sam cimerima da biraju koji će da me ženi... :lol:

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 16:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
airfantom je napisao:
a uostalom ko zna, uvijek se snadje a ko nezna uvijek gubi..


Sto znaci da se mozes snaci i tu gdje jesi? Ne moras na brod.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 17:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
***

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Poslednji put menjao emeritus dana 22 Dec 2008, 04:36, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2008, 06:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
EiLeen je napisao:
P.S. Snaći se možeš i na neki drugi način, barem da odeš. Vidiš kako je Hrna odabrao lakši put lol :lol: Je l još živa baba, Hrna?


A lutka moja draga kako ona brine i pita za mene :D :D :D ma pusti ti Hrnu on ima vise drzavljanstva i pasosa vidi ti hocel tebe kakav zabar tamo pa da i ti ko Hrna ne stojis u redu za vizu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: A mogo bi Hrna i do seke dok joj je kapetan na pucini....mislim samo da joj ne bude dosadno :P :P :P :P :P :P :cat: :evil3:

Ma to i nije nesto strasno da odes raditi na brodu,ako si mlad i mozes izdrzati pa spakuj se i udri Misko.....probaj 6 mjeseci ili godinu pa ces vidjeti dali ti se isplati....

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2008, 09:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 14:20
Postovi: 185
Lokacija: Banja Luka
P to ti je bas super. Bez muke nema nauke i bez alata nema zanata. Ne kontam ljude koji hoce nesto al sve da je lako. Pa normalno je da se namucis ako zelis da nesto zaradis ili dobijes. A svuda se moze napredovati i snalaziti, pitanje je samo ko sta zeli. Meni se vec smucilo biti stalno na jednom mjestu. Kad vec mogu zaraditi nesto i malo promjeniti sredinu zasto da ne. A usput mozda mi se zalomi, recimo dobijem posao kao kelner i dobijem sansu da glumim u nekom filmu.. 8)

_________________
Zaintresovan za sve, samo me pitajte


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2008, 11:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Hrna je napisao:
EiLeen je napisao:
P.S. Snaći se možeš i na neki drugi način, barem da odeš. Vidiš kako je Hrna odabrao lakši put lol :lol: Je l još živa baba, Hrna?


A lutka moja draga kako ona brine i pita za mene :D :D :D ma pusti ti Hrnu on ima vise drzavljanstva i pasosa vidi ti hocel tebe kakav zabar tamo pa da i ti ko Hrna ne stojis u redu za vizu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: A mogo bi Hrna i do seke dok joj je kapetan na pucini....mislim samo da joj ne bude dosadno :P :P :P :P :P :P :cat: :evil3:

Ma to i nije nesto strasno da odes raditi na brodu,ako si mlad i mozes izdrzati pa spakuj se i udri Misko.....probaj 6 mjeseci ili godinu pa ces vidjeti dali ti se isplati....

Čekam da Hrvatska uđe u EU, pa da onda razmišljam o udaji... :lol:
Šalim se, udaja za dokumente, pa to si nikad ne bih dopustila... Radije ću ostat sa svojim bosanskim dokumentima....
A i ja čekam u redovima, sreća bar se uzimaju brojevi, a ne k'o budala da sjedim i čekam kao u ambasadi...
airfantom je napisao:
P to ti je bas super. Bez muke nema nauke i bez alata nema zanata. Ne kontam ljude koji hoce nesto al sve da je lako. Pa normalno je da se namucis ako zelis da nesto zaradis ili dobijes. A svuda se moze napredovati i snalaziti, pitanje je samo ko sta zeli. Meni se vec smucilo biti stalno na jednom mjestu. Kad vec mogu zaraditi nesto i malo promjeniti sredinu zasto da ne. A usput mozda mi se zalomi, recimo dobijem posao kao kelner i dobijem sansu da glumim u nekom filmu.. 8)

Slažem se.
Samo znam da se u BiH može najmanje napredovat - ko hoće da radi posao koji voli i da za njega prima dobre pare. Mladima je situacija katastrofalna.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2008, 12:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
A jebi ga sad....sad bi svi koji su zavrsili neki fakultet da budu direktori i da imaju love do krova.........polako bice i toga jednog dana ali ako se rukavi nezavrnu i nezapnes neces ni imati...ja ne kazem da je dole sjajno za omladinu ali gdje jeste?????Jebiga na zapadu hoces da se skolujes moras se zaduziti ili ti starci citav zivot odvajaju od usta da bi tebi dali i kad dobijes poso nisi odma dobro placen vec postepeno rastes.......Esad ima onoga ``jebo to``ali qurac stari,drzava daje kredit i sve je fino ali kad trebas vracat onda jedno 40 godina drapas ratu............ovo govorim za Dansku ali i u drugim zemljama je slicno ko i ovdje...... :cat:

Zato zapni i stvaraj sebi da ti je bolje.......nigdje nepada sa neba!!!!!!!!!!

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2008, 13:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
airfantom je napisao:
P to ti je bas super. Bez muke nema nauke i bez alata nema zanata. Ne kontam ljude koji hoce nesto al sve da je lako. Pa normalno je da se namucis ako zelis da nesto zaradis ili dobijes. A svuda se moze napredovati i snalaziti, pitanje je samo ko sta zeli. Meni se vec smucilo biti stalno na jednom mjestu. Kad vec mogu zaraditi nesto i malo promjeniti sredinu zasto da ne. A usput mozda mi se zalomi, recimo dobijem posao kao kelner i dobijem sansu da glumim u nekom filmu.. 8)


Cuvaj se ti razabu tamo u tom stranom svijetu ima svasta a ako si zdrav da te ne uspavaju pa da se ne probudis bez bubrega ili nedaj boze necega drugog :confused2:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2008, 13:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
fantastikus1 je napisao:
Cuvaj se ti razabu tamo u tom stranom svijetu ima svasta a ako si zdrav da te ne uspavaju pa da se ne probudis bez bubrega ili nedaj boze necega drugog :confused2:


Veoma pametno receno drug :cat: :cat: :cat: :cat: mogo bi otici ko nov a vratiti se ko polovnjak :evil3:

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2008, 17:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Hrna je napisao:
A jebi ga sad....sad bi svi koji su zavrsili neki fakultet da budu direktori i da imaju love do krova.........polako bice i toga jednog dana ali ako se rukavi nezavrnu i nezapnes neces ni imati...ja ne kazem da je dole sjajno za omladinu ali gdje jeste?????Jebiga na zapadu hoces da se skolujes moras se zaduziti ili ti starci citav zivot odvajaju od usta da bi tebi dali i kad dobijes poso nisi odma dobro placen vec postepeno rastes.......Esad ima onoga ``jebo to``ali qurac stari,drzava daje kredit i sve je fino ali kad trebas vracat onda jedno 40 godina drapas ratu............ovo govorim za Dansku ali i u drugim zemljama je slicno ko i ovdje...... :cat:

Zato zapni i stvaraj sebi da ti je bolje.......nigdje nepada sa neba!!!!!!!!!!

Pa, naravno. Ja sam zato i otišla. Da si stvorim budućnost - onakvu kakvu želim za sebe, a ne da sam ograničena na 5 faksova koji postoje u Bl i nijedan mi se ne sviđa.
Ja bih se voljela vratit da radim u BiH, al znam da za mene nema posla tu još bar 10 god...
A ja sam ti u drugim vodama, ne zanima me direktorsko mjesto :D

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2008, 19:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
EiLeen je napisao:
Hrna je napisao:
A jebi ga sad....sad bi svi koji su zavrsili neki fakultet da budu direktori i da imaju love do krova.........polako bice i toga jednog dana ali ako se rukavi nezavrnu i nezapnes neces ni imati...ja ne kazem da je dole sjajno za omladinu ali gdje jeste?????Jebiga na zapadu hoces da se skolujes moras se zaduziti ili ti starci citav zivot odvajaju od usta da bi tebi dali i kad dobijes poso nisi odma dobro placen vec postepeno rastes.......Esad ima onoga ``jebo to``ali qurac stari,drzava daje kredit i sve je fino ali kad trebas vracat onda jedno 40 godina drapas ratu............ovo govorim za Dansku ali i u drugim zemljama je slicno ko i ovdje...... :cat:

Zato zapni i stvaraj sebi da ti je bolje.......nigdje nepada sa neba!!!!!!!!!!

Pa, naravno. Ja sam zato i otišla. Da si stvorim budućnost - onakvu kakvu želim za sebe, a ne da sam ograničena na 5 faksova koji postoje u Bl i nijedan mi se ne sviđa.
Ja bih se voljela vratit da radim u BiH, al znam da za mene nema posla tu još bar 10 god...
A ja sam ti u drugim vodama, ne zanima me direktorsko mjesto :D


Pa dobro nije svako rodjen da bude direktor,mozes biti i sekretarica od direktora :lol: :lol: :lol:
Neznam kako ko razmislja ali ako mozes stvoriti sebi dobar zivot tamo gdje ti se svidja onda je to za mene ok.........a da si jednim djelom tu a drugim djelom tamo gdje bi volio biti onda ti je to druga prica.....a i ima ona stara``nikad dva dobra spojiti`` :cat: :cat:

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs